Şimdi Ara

Efsane kuşak #since 1980..89.# 340+ üye. sürekli güncel.bitmeyen nostalji.. (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.202
Cevap
27
Favori
51.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 89
  • 84 dogumluyum

Sicilim temiz temiz yanlisim vw audiyi cok fazla seviyorum ::)))
  • Doğum günüm 10.01.1990.
    10 gün farkla bu grubu kaçırıyorum ancak 80'lerin sonunda 90'ların başında çocuk olmayı iyi bilirim. Ayrıca 1990-1991 doğumluları diğer 90'larda doğanlardan ayırmak gerektiğini düşünüyorum.
  • yaz kardeş
  • 86

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumy2121 -- 7 Mart 2012; 0:03:51 >
  • 1980
  • 85

• vay be ne yıllardı, bende affetmedim kendimi
  • 88'
  • 82 nin (akrebi)
  • 85
  • Merhaba abilerim;

http://forum.donanimhaber.com/m_58441506/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58441506

şu konuda bana yardımcı olabilir misin çok acil lazım rica etsem :)
  • 89
  • 83
  • Ocak 1989 doğumluyum ekle hacı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Efsane kuşak #since 1980..89.# 340+ üye. sürekli güncel.bitmeyen nostalji..

bu harika
  • 86'lıyım.
  • 85
  • Beni de yaz kardes 03/03/1989 ..Buraya bu yazıları yazarken bile icim yanıyor..Kendi neslim icin soylemiyorum ama biz dünyanın en güzel caglarından birini yasadıgımızı dusunuyorum...( Ha bir de ABD'nin 1975 nesli var )
    Çağımızın artılarını özet geceyim

1 -) Kurduğumuz dostluk arkadaslıklar o kadar samimiydi ki arkadaşın ne anlama geldigini bilmiyorduk..Hepimiz kardes gibiydik

2-) Okuldan eve geldikten sonra cantayı atardık kapının onune cıkardık maç yapmaya..Maç yapacak adam bulamasak bile " Alman " yada " Aylık " yapardık..9 aylık olana " Maşallah " derdik nazar boncuğu esliginde oyundan çıkarırdık :)
    Oyunun sonunda ilk kim 9 aylık olduysa herkes ona " Altta kalanın canı çıksın " yapardı

Saklambacımız , yakalamacımız , körebemiz ,yakar topumuz,ip atlama,istobumuz ,sek sekimiz , evciliğimiz ( ) , çekirge yakalamacımız vardı ..Futbolda adam alırken her iki takımın kaptanı arada 15 metre olacak sekilde karşı karşıya gelirdi ( İlk adamı kim alacak diye ) ve akıllarına gelen en uzun otomobil markasını soylerlerdi..( Her bir heceye bir adım yaklasılırdı ) ..Hic unutmam Mert diye bir cocuk vardı aradaki fark azalınca hep aynı markayı soylerdi " Ferrari 335 bilmem ne bilmem ne hatırlayamıyorum valla o kadar uzundu ki :) ..O zamanlar google internet yoktu tabi kekliyordu bizi buyuk ihtimalle :)

Yaş ilerledikce ( Orta 2'de filan ) " Simit" oynamaya basladık
    Bilenler bilir bu oyunu :)
    Az karambole gelmedik bu oyunda ahahaha
    Bir de arkadaşlar öyle bir vuruyorlardı ki görenler kavga var sanıyordu :)

O bitti ondan sonra pokemon tasoları geldi :)
    Millet bu tasoları o kadar ciddiye 
    almıştı ki bu tasolar icin kavga bile cıkıyordu :)
    Hatta ben arkadaşımın dogum gununde ona silinmiş yada bükülmuş 6 tane taso hediye etmiştim

Bir de tasonun kuralları vardı ( Çıtlatma yok gibi
    O donemde bakkaldan sağlam çitos alamazdınız..Çünkü hepsi "içinde taso var mı acaba" diye elle kontrol edilip ezilmiştir de ondan

Oyunlarımızdan aklıma gelenler bunlar ..

3-) Televizyonda şimdiki gibi sabah kadın programı,öğleden sonra dizi özeti ,aksama dizi oynatılmıyordu..Eskiden biz güne Barış Mançoyla,Tolga abiyle yada Bugs Bunny'le başlardık..Öğlenleri belgesel,Akşamları da kaliteli diziler olurdu " Süper baba , İkinci Bahar" gibi ..Süper babanın müziğine kurban olayım hala dün gibi güzel gelir bana
    Tom ve Jerry,Ayı Yogi,Akıllı bıdık,ninja kaplumbağalar,jetgiller,Aslan Kral filmi,pokemon,digimon,tazmanya canavarı,taş devri,sylvester ve tweety,hugo,power Rangers,heidi,şeker kız candy , astarix ve hoptidix ,vikingler ve daha niceleri..

4-) Dergi kültürü
    Özellikle Lombak beni çok guldururdu :)
    Lemanyak'a bir türlü ısınamamıştım..Annemin bana verdiği öğle yemeği parasını yemeyip içmeyip,biriktirip alırdım Lombak'ı
    Özellikle kötü kedi şerafettin ve profösör lepistes beni gülme krizine sokardı
    Bulvar gazetesini de çok yakından takip ettiğimiz dönemlerdi o dönemler
    Takip ediyorduk ama nasıl ..Önce bulvar alınır,resimleriyle hayal dunyamız gelistirilir..Ardından akşam olmadan dergi yarın okunmak suretiyle çocuk parkına gömülür
     ( sanki başka saklayacak yer yokmuş gibi )
    Gece de bardaktan boşalırcasına yıldırım eşliğinde yağmur yagar ve bulvar bulunamaz ( Başıma gelen olay bu )

5-) Sonuncusu da şüphesiz video oyunlarıdır..Benim 2 yaşımda amiga 500 oynarkenki fotografım var
    O gun bugündür severim video oyunlarını..Amigadan sonra eve atari aldık..1000 in 1 kasetlerinde 350 çesit Mario oynadık
    Sonra playstationla tanıştım..Quake 2, diablo , GTA 2  ve winning Eleven playstationa damgasını vurmuştu..
    Ondan sonrası 2000 yılını geciyor onun icin geciyorum..
    Ahh lego koleksiyonumu söylemeyi unuttum..Yanlış hatırlamıyorsam sabah gazetesi bir ara her gün lego veriyordu..Hatta sabahın fiyatı 250000 TL'ydi o zamanlar
    Hey gidi hey daha ne anlatabilirim bilmiyorum..Şimdilik aklıma gelenler bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerjackal -- 6 Mart 2012; 21:34:24 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.