Şimdi Ara

Edifier R1850DB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
5.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün black friday amazondan ürün Almanya amozondan gelecek Edifier R1850DB(Bluetooth · AUX · Optik Ses) var hoparlör seti aldım tv izlerken ve müzik dinlemek için sonra da aynı fiyat ayarlarında Sony hts20r 5.1ses sistemini modelini görünce acaba iptal edip Sony mi alsam diye kararsız kaldım tavsiyelerinizi almak istedim......... gerçi Edifier ses kalitesi olarak çok çok üstün olacağını düşünüyorum

• İki sistemde ayrı kategoride. Bu tamamen sizin isteginize bağlı. Edifierin youtube de bir çok bilindik 2.0 sistemle karşılaştırması bulunmakta. Müzik dinlemek için daha idealdir. Bass eksikliğinden daha sonradan bir sub ekleyebilirsiniz. Sony ise filmlerde daha etkili olacaktır. Fakat küçük tweetersız mid-range uydularının verecegi müzik performansı yetersiz gelecektir. Bende aydı durumdan müzdaribim. Mevcut z-906 ses sistemim var fakat müziklerde stereo ses sisteminin verecegi tadı vermiyor. Edifierin r1280db r1850db ve r2750db yi araştırıyorum. Siz r1850db yi kaça aldınız acaba. Türkiyede 2500 tl gibi bir fiyata satılmakta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amozon germany den 1758 TL ye aldım aslında
    edifier studio r2800db daha çok iyi olur du 3 yollu olduğu için ama biraz pahalı idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi penen -- 29 Kasım 2020; 14:4:17 >
  • Gümrük vergisi dahilmi? O fiyata aldıysanız çok iyi. Şuan baktığımda 1568 tl gözüküyor ama ithalat masrafları dahil değil. Evet fiyatlar uçuk şuan baya bir araştırıyorum.

Fosi ses BT20A Bluetooth

https://tr.aliexpress.com/item/1005001295784555.html?srcSns=sns_More&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&tt=MG&image=U4db20932cbf041d9a915f26e22f8ecea7.jpg&aff_platform=default&sk=_mrLO5ep&description=TRY+308.50++39%EF%BC%85+%C4%B0ndirim+%7C+Fosi+ses+BT20A+Bluetooth+TPA3116D2+ses+g%C3%BC%C3%A7+amplifikat%C3%B6r%C3%BC+100W+Mini+HiFi+Stereo+ses+s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1+D+Amp+bas+tiz+hoparl%C3%B6rler+i%C3%A7in&aff_trace_key=0f448231a8bd4b22b7d1fd75dae1b41e-1606649259063-01090-_mrLO5ep&businessType=ProductDetail&title=TRY+308.50++39%EF%BC%85+%C4%B0ndirim+%7C+Fosi+ses+BT20A+Bluetooth+TPA3116D2+ses+g%C3%BC%C3%A7+amplifikat%C3%B6r%C3%BC+100W+Mini+HiFi+Stereo+ses+s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1+D+Amp+bas+tiz+hoparl%C3%B6rler+i%C3%A7in&platform=AE&terminal_id=11c756f4900b408a91e33d8fec577943

AIYIMA Bluetooth 5.0 APTX güç amplifikatörü 120W * 2 Stereo 2.0 kanal

https://tr.aliexpress.com/item/4001054260180.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&tt=MG&aff_platform=default&sk=_mLqzFo5&mergeHashcode=69560546418&description=TRY+1%2C257.59++20%EF%BC%85+%C4%B0ndirim+%7C+AIYIMA+Bluetooth+5.0+APTX+g%C3%BC%C3%A7+amplifikat%C3%B6r%C3%BC+120W+*+2+Stereo+2.0+kanal+Hifi+dijital+Subwoofer+amplifikat%C3%B6r+2.1+ev+sinemas%C4%B1+i%C3%A7in+DIY&aff_trace_key=20df9b8a1baa401ca96669a0f65c7d7c-1606649259352-02252-_mLqzFo5&businessType=ProductDetail&title=TRY+1%2C257.59++20%EF%BC%85+%C4%B0ndirim+%7C+AIYIMA+Bluetooth+5.0+APTX+g%C3%BC%C3%A7+amplifikat%C3%B6r%C3%BC+120W+*+2+Stereo+2.0+kanal+Hifi+dijital+Subwoofer+amplifikat%C3%B6r+2.1+ev+sinemas%C4%B1+i%C3%A7in+DIY&platform=AE&terminal_id=03f785a2a4e4429fbc429d1fd5a22718&templateKey=white_backgroup_101

Gibi ürün alıp sahibindende raf tipi yada set hoparlörlerinede bakıyorum. Neredeyse aynı fiyata denk geliyor.

Pioneer CS-3070

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-pioneer-cs-3070-ev-sinemasi-hifi-hoparlor-844867058/detay

DALİ ZENSOR PİCO

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-dali-zensor-pico-sifir-878506623/detay

Yamaha NS-BP400

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-yamaha-ns-bp400-863437937/detay

• merhaba

Bu ürün amazon almanya satışı fiyat iyi görününce bende mesajla sordugumda gümrüğü tabi ödeme olacak dendi; ikna olmayınca telefonla sordum bu sefer gümrük dahil dendi. Oldukça kafa karıştırıcı dahada ilginci amazon almanya satıcılı diğer tüm ürünlere deposito olarak belirtmiş. fiyatı düşük olanlarda böyle yüksek olanlarda bu durumda bu üründe sadece fiyat var . bende almamak için 2 bahane buldum kendimce. birincisi bu seri artık bitti fiyat seri sonu oldugu için düşmüş. olabilir. bluetooth 4.1 görünüyor ve kontroller arkada. yeni seri 1280 dbs bluetooth5 ve studio monitor olarak daha cazip geldi kontroller hoparlör yan tarafında ve kumanda daha iyi olmuş. fiyat 140 dolar görünüyor...

• Gümrükte vergisi istenecekti büyük ihtimalle çünkü nereden baksanız ürünlere %50 maliyet getiriyor. Edifierin resmi hesabındaki fiyatı kur cinsinden tl’ye hesaplasanız bile ancak ordaki fiyatlara denk geliyor. 1280dbs nin 1280db ile en büyük farkı sub çıkışı olması yani db “S” farkı. Bluetooth 5 ise günlük kullanımda farkı gözükmeyecektir. Daha çok aptX özelliğine bakmak lazım. ancak flac kayıtlarda kayıpsız iletim için bu gözlemlenirki böyle bir aktarımda bluetooth pek tercih edilmez. 2. Olarak zaten ses berraklığına dikkat ediyorsanız 1280 ve türevlerinde bulunan 13 mm lik tweeter sürücüsü ve amfi süzgeçi r1850 ye göre flat bir ses verememekte.arada bariz fark var. Kontrol ünitesinin arkada olması pek dezavantaj değil tiz ve bass ayarı sürekli oynanacak birşey değil çünkü ayrıca ses kontrol için olan potansiyometre sonsuz dönme kontrollu buda kumandadan kontrol edebilmeniz için.

• Bilgi ve yorum için teşekkür ederim. amazon germany bu ürünleri Türkiye sitesine black friday ile birlikte ekledi. Bu ürüne deposito yazmaması bence stok tüketmek için mantıklı ve iyi bir hamle 20 stok hızla azaldı. amazon vergileri öder bu fiyata satmış olursa iyi hayıflanıp duracağım herhalde...

https://www.amazon.com/Edifier-R1850DB-Bookshelf-Speakers-Bluetooth/dp/B073W1R4XQ burdaki fiyatla uyumlu gibi. tecrübesi olup vergi çıkıp cıkmayacağına dair yorumu olan varmı acaba?

• Ben herşey dahil aldim kargo ve gümrük dahil fiyatı Edifier R1850DB
  • Amazon amerikada $169.98. Gümrük vergisi AB üyesi ülkeler dışında %20. AB den gelen ürünler için %18.

169.98 doların yüzde yirmilik vergisi 33.99 dolar yapıyor toplamda 203 dolar zaten amazon orada belirtiyor. Fakat detaya baktığınızda 96 dolar kargo 106 doları gümrük vergisi gibi harcamalar gözüküyor. Kargo hariç toplamda 276 dolar. Buradaki soru şu gümrük vergisi 33.99 dolar yapıyorsa 106-33=73 dolarlık kısmını neden istiyor? Ötv dahi olsa bu kadar yapmamakta. Verginin vergisi alındığından dolayı 203 dolarlık ürüne %20 ötv eklense 40-41 dolar yapmakta. Gümrük masrafları fazla tutması halinde fazladan alıp geri iadeside olabilir çünkü buradaki rakamlar tahmini rakamlar oldugunuzu amazonda belirtiyor.

Edifier R1850DB
    Edifier R1850DB

• penen P kullanıcısına yanıt

Ürünü 1579,87 tl ye almışsınız kargo ise 169,06 tl toplamda orada gözüktüğü gibi 1748 tl yapmakta. Fakat gümrük için vergi gözükmemekte. Normalde gümrük masrafları içinde ek ücret istenmekte çoğu üründe. Mesela aşagıdaki ürün gibi. Umarım gümrükten sorunsuz geçer. Herhangi bir ücret çıkmaz karşınıza. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Edifier R1850DB
    Edifier R1850DB

• Aldığım da herşey dahil gümrük ve diğer ucretler Amazon tarafından ödenecektir diye bir ibare gelmişti ekstra bir şey çıkacağını tahmin etmiyorum eğer öyle Bir şey olursa teslim tarihi 16 Aralık geldiğinde belli olur extra birşey çıkarsa eğer iade ederim sizi de bilgilendiririm inşallah arkadaşlar
  • Orada yazan fiyatlar vergisi eklenmiş hali. Rahatlıkla alabilirsiniz, vergi çıkmaz ve hiçbir ek ücret ödemezsiniz. Amazon germany satıcısından kulaklık aldım, sipariş detaylarında depozito ücreti yazıyor.

Edifier R1850DB

@BuStaNT @etayfun

• quote:

Orijinalden alıntı: BuStaNT

Amazon amerikada $169.98. Gümrük vergisi AB üyesi ülkeler dışında %20. AB den gelen ürünler için %18.

169.98 doların yüzde yirmilik vergisi 33.99 dolar yapıyor toplamda 203 dolar zaten amazon orada belirtiyor. Fakat detaya baktığınızda 96 dolar kargo 106 doları gümrük vergisi gibi harcamalar gözüküyor. Kargo hariç toplamda 276 dolar. Buradaki soru şu gümrük vergisi 33.99 dolar yapıyorsa 106-33=73 dolarlık kısmını neden istiyor? Ötv dahi olsa bu kadar yapmamakta. Verginin vergisi alındığından dolayı 203 dolarlık ürüne %20 ötv eklense 40-41 dolar yapmakta. Gümrük masrafları fazla tutması halinde fazladan alıp geri iadeside olabilir çünkü buradaki rakamlar tahmini rakamlar oldugunuzu amazonda belirtiyor.

Birde şu mesajına açıklama getirmek istiyorum. Amazon amerika, almanya ya da ingiltereden alış veriş yaparken, vergilerin o kadar yüksek çıkmasının sebebi, alacağınız ürün için amerikada %18 vergi alınıyorsa, siz amazon.com'da ödeme ekranına geldiğinizde, ürünün fiyatı otomatik olarak amerika vergisinden muaf tutulur yani %18 düşer ve ülkenizin vergi sistemi uygulanır. Ab dışı olduğu için %20+%18, ondan dolayı verginin 100 dolar görünmesi normal. Çünkü ürün o ülke içerisinde satılmadığı için vergi talebinde bulunamıyor.

• arkadaşlar Biraz önce DHL den aradılar tc istediler 2 gün içinde kargo yu ulaştıracağız dediler genede bi sorayım dedim acaba extra bir ücret ödeme varmı diye hayır tüm ödemeler yapılmış hiç bir ücret gözükmüyor dedi
  • penen P kullanıcısına yanıt

İyi bari ozaman. Diğer ilanlarda ithalat ücreti dahildir diye ayrıca uyarıyla, bedeli göstermesi kafa karıştırıyordu. Bende buğün yarın sipariş geçeceğim dolar düştükçe fiyatıda düşüyor fakat bugün yükselişte. Fiyat gece yansıyor. Tr de en düşük 2.499 tl di gecen günlerde şuan gene 3 bine dayanmış.

• merhaba

en son 1501 tl ve kargo olduktan sonra ürün bitti. Artık tecrübe ve deneyimleri paylaşma umuduyla beklemedeyiz. alan herkezin; güzel günlerde kullanmasını temenni ediyorum.

• ürün elime ulaştı. Umarım hayal kırıklığı yaratmaz.

Edifier R1850DB

• @BuStaNT güzel günlerde kullanın benimki de cuma gecesi yola çıktı, bugün ülkede yarın teslim edilecek görünüyor. DHL dehşet çalışıyor. Almanyadan 5 günde kargo teslimi hafta sonu olmasa çoktan gelmişti.... @penen yolu bizi provake edip açtı ama ses vermiyor çoktan teslim almıştır herhalde artık bir yorum bekliyoruz :)...

• Teşekkür ederim arkadaşlar benimde kargom geldi 4-5 gün oldu ama annem hastalandı yoğun bakım yatağı için kargo yu bile açamadım İnşallah sizlerde kullanir iyki almamişim dersiniz herkes güle güle kullanır inşallah
  • etayfun E kullanıcısına yanıt

Bende 1 aralık akşamı siparişi geçtim bugün ulaştı 6 günde.. +kimlik için aradılar açamadım geç dönüş yaptım ordan da gün kaybettim. Gerçektende çok hızlı. Şuan pek deneyemedim kutusundan çıkartıp sadece inceledim 5-10 dk bluetooth üzerinden. yaklaşık 1 hafta daha kutusunda duracak gibi. Bookshelf stand ayarlıyorum o zaman kullanmaya başlayacağım.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.