Şimdi Ara

hoparlör ve stereo amfi nasıl bağlanır yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
44.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşalar ben hop. ve stereo amfi aldım ama bunu nasıl bağlıyacam bilmiyorum hoparlörlerin arkasında 4 tane giriş var.2 siyah 2 kırmızı 1. sorum bunu nasıl bağlıcam ben şimdi 1 kabloyu siyaha 1 kabloyu kırmızıya mı takacam.bide stereo amfide kafam çok karıştı a+b var bide a or b var a+ b 8 ohm için yazıyor yanlış anlamadıysam benim hoparlörde 8 ohm ama şimdi bunu nasıl a+b bağlıyacam bide amfinin önünde bi çevirmeli düğme var a yazıyo b yazıyor bide a+b yazıyor bunu a+b ye mi getirmem gerek 8 ohm için resimleri de ekliyorum tesekkürler.

• eyvah eyvah koca forumda bilen kimse yoksa ben yandım hiç yapamam.arkadaşlar yardım lütfen aldım yatıyo cihaz.
  • Önce şöyle basitçe başlayalım cihazın yatmasın diye :) amfinin arkasında 8 tane çıkış olması gerekir.bunlardan dört tanesi A kanalının 4 tanesi B kanalınındır.Biz şuan basit olarak A kanalını kullanacağız.Sen önce hoparlör kablosunun renkli ucunu )yada çizgili olanı) A kanalının R sinin '' + ''kısmına diğer ucunu da kanalın '' - '' kısmına bağla. Diğer kablo ile de yine A kanalının L sine '' + '' kısmına renkliyi , '' - '' kısmına da renksizi bağla.Şuan A kanalının 4 çıkışını da doldurmuş olduk.B ile hiç şuan kafanı karıştırma. Sonra hoparlörünün arkasına geç ve elindeki 2 kablodan bi tanesini hoparlörünün arkasında kırmızı giriş olana, kablodaki renkli ucu tak.Diğer ucu da hoparlörünün arkasındaki siyah girişe tak.Diğer iki girişi elleme.O iki giriş B kanalını da kullansaydık lazım olacaktı.Şimdi bu bağlantıyı diğer hoparlorün için de uygula.Amfinden A kanalını aç ve dinlemeye başla.B ne işe yarar diosan bi-amp bağlantı için.Onu şimdilik boşver ama merak ediyosan anlatırım. Ya da forumu araştırırsan bulabilirsin.İyi dinlemeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj nizo

Önce şöyle basitçe başlayalım cihazın yatmasın diye :) amfinin arkasında 8 tane çıkış olması gerekir.bunlardan dört tanesi A kanalının 4 tanesi B kanalınındır.Biz şuan basit olarak A kanalını kullanacağız.Sen önce hoparlör kablosunun renkli ucunu )yada çizgili olanı) A kanalının R sinin '' + ''kısmına diğer ucunu da kanalın '' - '' kısmına bağla. Diğer kablo ile de yine A kanalının L sine '' + '' kısmına renkliyi , '' - '' kısmına da renksizi bağla.Şuan A kanalının 4 çıkışını da doldurmuş olduk.B ile hiç şuan kafanı karıştırma. Sonra hoparlörünün arkasına geç ve elindeki 2 kablodan bi tanesini hoparlörünün arkasında kırmızı giriş olana, kablodaki renkli ucu tak.Diğer ucu da hoparlörünün arkasındaki siyah girişe tak.Diğer iki girişi elleme.O iki giriş B kanalını da kullansaydık lazım olacaktı.Şimdi bu bağlantıyı diğer hoparlorün için de uygula.Amfinden A kanalını aç ve dinlemeye başla.B ne işe yarar diosan bi-amp bağlantı için.Onu şimdilik boşver ama merak ediyosan anlatırım. Ya da forumu araştırırsan bulabilirsin.İyi dinlemeler.

hay allah razı olsun senden abi ya sabahtan beri cihaz bana bakıyo ben cihaza bakıyorum hiç anlamam bu işleride zaten kullanma kılavuzunda normal girişi anlatmamışlar a kanalına 2 tane hop.bağlamışlar b kanalına da 2 tane bağlamışlar öyle gösteriyodu bi wire diye bi bağlantıyı detaylı anlatmışlar onuda yapmak için fazla kablo gerekiyo heralde bende de fazla kablo yoktu. deniyerek bulunurdu aslında da 4 ohm da filan kullanırım hop.8 ohm olursa hoparleri bozar diye bi yazı okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum ondan cesaret edemedim.şimdi ilk denememi yaptım kısık seste dinliyorum oldu yani çok saol bide bilgisayara cd girişinden bağladım ama çalıyor sorun olmaz herhal de demi.
  • Hoparlör felan bozulmaz.Kim sölemişse iyi üfürmüş :) 8 ohm daha iyidir boşver sen . Amfiye 8 ohm luk 4 kolon bağlarsan 4 ohm a düşer.Bi wire bağlantı için evet 4 hoparlor kablosu gerekir. Yüksek frekansları (tiz) ayırmak için kullanılır.B kanalını onun için kullanabilirsin.Aynı bağlantı şeklini izliceksin.Bu sefer hoparlorunun arkasındaki boş kalan senin tabirinle kırmızı siyah girişlere amfinin b kanalından gelen kabloları takacaksın.Amfinden B ye bastığın zaman sadece tizler A ya bastığın zaman mid bass çalmalı.İkisinide açık bırakınca hepsi çalmalı.Bu şekilde de test edersin.
  • sağol abi bilgin için herhalde bu bi wire bağlantı filanda sesin kalitesini arttırıyor. şimdilik böyle dinleyeyim de ileride de onu yapmak için zaman bırakayım kendime.böylelikle heyecan yaratmış olurum biraz her şey birden bire olmasın:)
  • Arkadaşlar geçen anfiyi bağlıyordum sanırım kabloların yerini karıştırdım kıvılcım çıktı yanmış olabilirmi ?
  • Anfinin bir önden birde arkadan resmini gösterebilirsen daha iyi yardımcı olabiliriz. Normalde 1 kırmızı 1 de siyah olur çift hoparlör var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj nizo

Önce şöyle basitçe başlayalım cihazın yatmasın diye :) amfinin arkasında 8 tane çıkış olması gerekir.bunlardan dört tanesi A kanalının 4 tanesi B kanalınındır.Biz şuan basit olarak A kanalını kullanacağız.Sen önce hoparlör kablosunun renkli ucunu )yada çizgili olanı) A kanalının R sinin '' + ''kısmına diğer ucunu da kanalın '' - '' kısmına bağla. Diğer kablo ile de yine A kanalının L sine '' + '' kısmına renkliyi , '' - '' kısmına da renksizi bağla.Şuan A kanalının 4 çıkışını da doldurmuş olduk.B ile hiç şuan kafanı karıştırma. Sonra hoparlörünün arkasına geç ve elindeki 2 kablodan bi tanesini hoparlörünün arkasında kırmızı giriş olana, kablodaki renkli ucu tak.Diğer ucu da hoparlörünün arkasındaki siyah girişe tak.Diğer iki girişi elleme.O iki giriş B kanalını da kullansaydık lazım olacaktı.Şimdi bu bağlantıyı diğer hoparlorün için de uygula.Amfinden A kanalını aç ve dinlemeye başla.B ne işe yarar diosan bi-amp bağlantı için.Onu şimdilik boşver ama merak ediyosan anlatırım. Ya da forumu araştırırsan bulabilirsin.İyi dinlemeler.

Allah senden razı olsun ya sayende çalıştırdım hoparlörü çok saol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.