Şimdi Ara

edc şanzıman 1 den 2 ye geçişte sarsıntı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
19.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracım renault fluence 1.5 dci Business edc.Aracımdan son 1haftadır 1. Vıtesten 2.vıtese girerken sarsıntı yaşatıyor.tamam Dsg kadar hızlı ve sarsıntısı degıl ama normalde bır tork konvertorlu sanzımandan çok fazla sarsıyor.bu olay sadece 1 den 2ye geçerken oluyo.servıse de ancak 2 hafta sonra götürüp baktırabılırım şu anda araba bana lazım olduğu ıcın bırakamama arabayı servıste.bırde arabayı sürekli şehir içinde kullanıyorum bundan olabılır sıkıntı.
    Şimdiden teşekkürler

• Sıkışık trafikte bu tür arızalar olabiliyor. Çift kavramalı şanzımanların halen hazır olmadığını düşünüyorum..
  • Benim bildiğin genel sorunu onların arkadaşımdada var tereddüt ediyo şanzıman 1 demi kaılp 2 yemi atıcağında.
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    evet kararsız kalıyor 1den 2ye geçişte ama manuel moda alıp yüksek devirde vites atınca da yine aynı sarsıntı oluyor acaba bu dişlilerde mı sıkıntı var
  • toutonic T kullanıcısına yanıt
    En son Megane III forumunda , 1 den 2 ye geçişlerdeki silkelenme durumunun yazılımla iyileştirildiği konuşuluyordu. Okumanızda fayda var.
  • fottili kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgilendirdiğiniz için konnuşucam bunu servisle eğer kısa sürede halledilirse aynı gunde arabayı alabılırsem yazılımla çözülürse iyi olut
  • quote:

Orijinalden alıntı: toutonic

teşekkürler bilgilendirdiğiniz için konnuşucam bunu servisle eğer kısa sürede halledilirse aynı gunde arabayı alabılırsem yazılımla çözülürse iyi olut
    fluence kullandım bir aralar edc şanzımandı idi bahsettiğiniz sorun yoktu çokta bilgim yok edc ile ilgili ama kesinlikle begendiğim bir şanzımn onu söyleyeyim. servise götürüp baktırmanızda fayda var. inşallah büyük birşey çıkmaz
  • Özellik sıkışık trafikte yaşanılan 1–2 kararsıxlık durumu hocam.
  • Sizin araçta sıkıntı var gibi. Servise göstermekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Sizin araçta sıkıntı var gibi. Servise göstermekte fayda var.
    Çalıştığım kurumda Şube müdürü tanıdığıma da Fluence EDC tahsis etmişler. O da genel manada gayet memnun şanzımandan; ancak bahsettiğiniz 1-2 kararsızlığının ve zaman zaman yığılma mevcut olduğundan bahsetmişti.
  • Hocam servise sorsan da birsey degismeyecek. Bende sordum servise. O olay araba yeterli devri almadıgından kararsız kalıyor. Ve bazen taka tuka sesler esliginde vites degistiriyor. Ama biraz daha devirli kullanırsan normal geciyor. Yani yapacak birsey yok
  • Ağır trafikte karşılaştığımız bir durum haklısınız. Ben dert etmiyorum artık zira baktım tıngır mıngır gideceğiz, alıyorum manuele, sorun kalmıyor. Yol açılınca yine alıyorum drive mode, uçuyoruz maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Ağır trafikte karşılaştığımız bir durum haklısınız. Ben dert etmiyorum artık zira baktım tıngır mıngır gideceğiz, alıyorum manuele, sorun kalmıyor. Yol açılınca yine alıyorum drive mode, uçuyoruz maşallah
    artık manuel olarak kullanıyorum vıtesı devirli vıtes değiştirirken daha az sarsıntı oluyor. Herkeste olan bir şey ise büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum.boş bır zamanında baktırırım servise. Hepinize teşekkürler verdığınız bilgiler için.
  • quote:

artık manuel olarak kullanıyorum vıtesı devirli vıtes değiştirirken daha az sarsıntı oluyor. Herkeste olan bir şey ise büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum.boş bır zamanında baktırırım servise. Hepinize teşekkürler verdığınız bilgiler için.

Alıntıları Göster
    Yazılım güncellemesi var bu konu ile ilgili. Servise bir uğrarsanız hallederler hemen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barbo

Yazılım güncellemesi var bu konu ile ilgili. Servise bir uğrarsanız hallederler hemen..

Eyvallah hocam ben de öyle yapmayı düşünüyorum artık kısmetse bu hafta çözerım bu meseleyi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Barbo

Eyvallah hocam ben de öyle yapmayı düşünüyorum artık kısmetse bu hafta çözerım bu meseleyi.

Sorununuzu halledebildiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Hocam servise sorsan da birsey degismeyecek. Bende sordum servise. O olay araba yeterli devri almadıgından kararsız kalıyor. Ve bazen taka tuka sesler esliginde vites degistiriyor. Ama biraz daha devirli kullanırsan normal geciyor. Yani yapacak birsey yok

Belirttiğiniz gibi sıkışık trafikte saçmalıyor edc. Şangırtı eşliğinde vites değiştirdiği oluyor,kararsız kalıp titrediği oluyor. 1-2 arası trafikte berbat. Geri kalan vitesler için herhangi bir sorun yok.
    Ayrıca aracı titreme şikayetiyle servise bıraktık,güncelleme yapıp sorunu çözdüklerini söylediler ancak değişen bir şey yok. Birazda şanzımanın çalışma karakteristiği böyle sanırım 1-2 arası.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykpzn

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Hocam servise sorsan da birsey degismeyecek. Bende sordum servise. O olay araba yeterli devri almadıgından kararsız kalıyor. Ve bazen taka tuka sesler esliginde vites degistiriyor. Ama biraz daha devirli kullanırsan normal geciyor. Yani yapacak birsey yok

Belirttiğiniz gibi sıkışık trafikte saçmalıyor edc. Şangırtı eşliğinde vites değiştirdiği oluyor,kararsız kalıp titrediği oluyor. 1-2 arası trafikte berbat. Geri kalan vitesler için herhangi bir sorun yok.
    Ayrıca aracı titreme şikayetiyle servise bıraktık,güncelleme yapıp sorunu çözdüklerini söylediler ancak değişen bir şey yok. Birazda şanzımanın çalışma karakteristiği böyle sanırım 1-2 arası.

Alıntıları Göster
    edc nin fıtratın da var bu

• osiiso O kullanıcısına yanıt
    Yok hocam durum aynı.serviste yazılım güncellemesi yaptılar ama gene aynı yalnız sakin giderken 1 le 2 arasında sarsıntı pek hissedilmiyor artık.şimdi 50bin bakımı için götürecem arabayı bir daha söyleyecem bunu ama çözümü yok herhalde. Arıza çıkarmasın başka birey istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toutonic -- 12 Ekim 2014; 14:43:37 >
  • yogun trafikte d de surecegim diye israr etmeyin arkadaslar, alin manuel moda zaten yogun trafikte nadiren 2 ye gecebiliyorsunuz. manuel modda ne ses ne titreme guzel guzel kullanin baktiniz trafik acildi alin d ye devam edin. ben oyle yapiyorum. sanzimani yormanin bir anlami yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.