Şimdi Ara

Yanlış plakaya ceza. Düzenleme: Ceza iptal edildi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
12.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumdan hep okurdum sonunda benimde başıma geldi.

Eve ceza makbuzu gelmiş. Taşıt yolu üzerinde duraklamanın yasak olduğu yere parketmekten.

Ihlal eden aracın fotoğrafınıda eklemişler. Ceza başka bir ilde kesilmiş. Araç siyah renk Toyota corolla sedan. Benim araç gri renk rio hb.

Araçların sadece il kodları farklı. Diğer harf ve rakam kombinasyonu aynı.

Bunu düzelttirebilir miyim? Nereye gitmem lazım?

Düzenleme:

Arkadaşlar bir özet geçeyim;

Geçen gün fotoğraflı ceza tutanağı geldi. Başka bir şehirde başka bir aracın cezası benim aracın plakasına yazılmıştı. Plakalarda harf ve rakam kombinasyonu aynı il trafik kodları farklı.

İlk olarak bulunduğum ildeki trafik şubeye gittim. Ceza başka bir şehirde kesildiği için birşey yapamayacaklarını söylediler.

Sonrasında forumdan bir arkadaşın yönlendirmesi ile vergi dairesine gittim. Orada da yapılacak birşeyin olmadığı, cezayı kesen şubeye gitmem gerektiği söylendi.

Cezayı ödesem mi diye düşünürken bir arkadaşımın ve de forumdan birkaç arkadaşın şubeyi ara düzeltirler demeleri üzerine iletişime geçtim. Cezanın kesildiği bölgeye bakan şubeyi bulmak için birkaç farklı yeri aradım sonunda ulaşıp derdimi anlattım. Cezayı yazan memura ulaşıp fotoğrafın durup durmadığı sordular. Sonrasında numaramı alıp fotoğrafa bakıp teyit edeceğiz dediğiniz gibiyse cezayı iptal edeceğiz dediler.

Dün aradığımda fotoğrafın henüz gelmediği yarına sonuçlanacağı söylendi. Bugünde öğlen saatlerinde trafik şubeden arayarak cezanın iptal edildiğini söylediler. E devletten baktığımda cezada silinmişti.

Başına böyle bir durum gelebilecek arkadaşlara yol göstermesi için paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 16 Mayıs 2019; 21:8:15 >

• auto_man a kullanıcısına yanıt
    A auto_man demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Trafik şubeye gittim ceza başka şehirde kesilmiş biz birşey yapamayız dedi.

Resmen komedi. Mağduriyet 100 çözüm 0.
    Türkiye de yaşıyorsun bir de bu kadar kolay olacak mı sanıyordun

Bulunduğunuz trafik şubesi ve vergi dairesi işlem yapmıyorsa
    İndirim kaybolmadan cezayı ödeyip sonra normal cezalar gibi itiraz süreci yapmanız gerekebilir

Sıfır aldığım araçta hasar kaydı gözüküyor plaka daha önceden kullanılmış olduğu için sigorta tahkim silmeye yetkimiz yok kalacak diyor .

Eğer tanıdığın varsa işlerin çözülür yoksa başına gelenleri kabulleneceksin yapacak bir şey yok
    Benim de izinli olduğum bir dönemde sabahın köründe apar topar polisler evden almıştı. İstanbul da bir yaya çarpıp kaçtığımı ve Polise bildirilen araç plakasının da benim aracım olduğunu söylediler. Bir Dünya uğraşmıştım. Ben Bursa da yaşıyorum bu arada. Mobese kayıtları incelenene kadar karakolda tutulmuştum.

Bu ülkede ne geliyorsa suçu günahı olmayan insanların başına geliyor.
    Arkadaşlar bir özet geçeyim;

Geçen gün fotoğraflı ceza tutanağı geldi. Başka bir şehirde başka bir aracın cezası benim aracın plakasına yazılmıştı. Plakalarda harf ve rakam kombinasyonu aynı il trafik kodları farklı.

İlk olarak bulunduğum ildeki trafik şubeye gittim. Ceza başka bir şehirde kesildiği için birşey yapamayacaklarını söylediler.

Sonrasında forumdan bir arkadaşın yönlendirmesi ile vergi dairesine gittim. Orada da yapılacak birşeyin olmadığı, cezayı kesen şubeye gitmem gerektiği söylendi.

Cezayı ödesem mi diye düşünürken bir arkadaşımın ve de forumdan birkaç arkadaşın şubeyi ara düzeltirler demeleri üzerine iletişime geçtim. Cezanın kesildiği bölgeye bakan şubeyi bulmak için birkaç farklı yeri aradım sonunda ulaşıp derdimi anlattım. Cezayı yazan memura ulaşıp fotoğrafın durup durmadığı sordular. Sonrasında numaramı alıp fotoğrafa bakıp teyit edeceğiz dediğiniz gibiyse cezayı iptal edeceğiz dediler.

Dün aradığımda fotoğrafın henüz gelmediği yarına sonuçlanacağı söylendi. Bugünde öğlen saatlerinde trafik şubeden arayarak cezanın iptal edildiğini söylediler. E devletten baktığımda cezada silinmişti.

Başına böyle bir durum gelebilecek arkadaşlara yol göstermesi için paylaşmak istedim.
  • ceza ve ruhsatla beraber taşıtlar vergi dairesine git.

resimde ki plaka ile tebligattaki plaka aynı mı???

tebligat senin kimlik numarana mı yapılmış???
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

ceza ve ruhsatla beraber taşıtlar vergi dairesine git.

resimde ki plaka ile tebligattaki plaka aynı mı???

tebligat senin kimlik numarana mı yapılmış???
    Fotoğraftaki araç farklı ama ceza benim kimlik numarama gelmiş.

Makbuzdaki plaka benim araca ait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 14 Mayıs 2019; 13:43:49 >
  • Trafik şubeye gittim ceza başka şehirde kesilmiş biz birşey yapamayız dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 14 Mayıs 2019; 14:5:46 >
  • quote:

İndirim kaybolmadan cezayı ödeyip sonra normal cezalar gibi itiraz süreci yapmanız gerekebilir

Sıfır aldığım araçta hasar kaydı gözüküyor plaka daha önceden kullanılmış olduğu için sigorta tahkim silmeye yetkimiz yok kalacak diyor .

Eğer tanıdığın varsa işlerin çözülür yoksa başına gelenleri kabulleneceksin yapacak bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 14 Mayıs 2019; 14:10:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Alıntıları Göster
    Aynen resmen komedi 39 yaşındayım ve ilk defa benden kaynaklanmayan bir durumdan dolayı mağduriyet yaşıyorum.

Vergi dairesine gidiyorum değişmezse mecburen ödeyeceğim

• quote:

doğru demişler zaten gittiğin trafik denetleme ile ilgisi yok bu olayın, taşıtlar vergi dairesinin düzeltmesi gereken bir durum.

ceza doğru tebligat hatalı, düzeltmeyi yapacak olan vergi dairesi, rezaletin ikinci perdesi şayet vergi dairesi sistem üzerinden hatayı düzeltir de asıl araç sahibine tebligat çıkartmazsa asıl araç sahibi bana tebligat gelmedi bu gib'de ki ceza nereden çıktı bir de gecikme cezası yemişim deyip, forumda başlık açacak TEBLİGATI GELMEYEN TRAFİK CEZASI diye...
  • Cezanın yazıldığı il trafik şubeye ulaşmaya çalışın telefon ile, oradan da çözüm çıkmazsa önce cezayı ödeyecekseniz (süreç uzarsa adınıza e-haciz çıkmasın bir de) sonra da mahkemeye dilekçe vereceksiniz.
  • Hangi il gozukuyorsa oraya telefon acip halledebilirsiniz . Acinizin ruhsat resmini cekin gondereceginiz bir adres soyleyeceklerdir size .
  • quote:

doğru demişler zaten gittiğin trafik denetleme ile ilgisi yok bu olayın, taşıtlar vergi dairesinin düzeltmesi gereken bir durum.

ceza doğru tebligat hatalı, düzeltmeyi yapacak olan vergi dairesi, rezaletin ikinci perdesi şayet vergi dairesi sistem üzerinden hatayı düzeltir de asıl araç sahibine tebligat çıkartmazsa asıl araç sahibi bana tebligat gelmedi bu gib'de ki ceza nereden çıktı bir de gecikme cezası yemişim deyip, forumda başlık açacak TEBLİGATI GELMEYEN TRAFİK CEZASI diye...

Alıntıları Göster
    Şimdi de vergi dairesinden çıktım. Biz düzeltme yapmıyoruz dediler. Cezayı kesen trafik şubeye başvur dediler.

• quote:

Şimdi de vergi dairesinden çıktım. Biz düzeltme yapmıyoruz dediler. Cezayı kesen trafik şubeye başvur dediler.

Alıntıları Göster
    haydaaa buradan yak şimdi, sana falda üç vakte kadar seyahat gözüküyor sanki...
  • Öde gitsin hocam uğraşmaya değmez .Dava falan açmakla uğraşırsanız daha çok maddi zarara uğrarsıniz. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 14 Mayıs 2019; 14:50:11 >
  • Ya nasıl iş bu böyle okurken sinir oldum, benimde başıma geldi köprüden geçmediğim halde hgs bakiyem eksildi baskasının geçtiği parayı benden kesmişler sacmasapan işler işte.
  • Benim de izinli olduğum bir dönemde sabahın köründe apar topar polisler evden almıştı. İstanbul da bir yaya çarpıp kaçtığımı ve Polise bildirilen araç plakasının da benim aracım olduğunu söylediler. Bir Dünya uğraşmıştım. Ben Bursa da yaşıyorum bu arada. Mobese kayıtları incelenene kadar karakolda tutulmuştum.

Bu ülkede ne geliyorsa suçu günahı olmayan insanların başına geliyor.
  • Bu başlık ilerde forumda açılan en sık başlık olacak..

Bu sözümü not edin..
  • quote:

haydaaa buradan yak şimdi, sana falda üç vakte kadar seyahat gözüküyor sanki...

Alıntıları Göster
    Erken ödemeyle ceza 81 TL. Gidip gelmeye değer mi bilemedim. Mecburen ödeyeceğim.

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Demek ki başımıza her an herşey gelebilir ve de kolay yoldan çözümü maalesef yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 14 Mayıs 2019; 15:12:38 >
  • Ben olsam ödemem bu hatayı yapan hangi memursa o ödesin , bak bir daha aynı hatayı yapabilecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbarturk

Ben olsam ödemem bu hatayı yapan hangi memursa o ödesin , bak bir daha aynı hatayı yapabilecek mi?
    Hata yapıldı yanlış yazıldı diyelim. Ama fotoğrafı cezaya zımbalayan memur hiç mi bakmıyor.

Ben yaptığım işi defalarca kontrol etmek zorundayım sonucunda kimse mağdur olmasın diye. ama ne yazık ki herkes aynı düşüncede değil.
  • tanıdık manıdık falan gerekmiyor, milletin yanlış yönlendirmesine bakma, ceza nerenin idaresinde kesildiyse oradaki yetkili sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesi yaz, onu da adliyeye git oradan göndert posta vs. ile uğraşma uyaptan göndersinler, evrak fotokopilerini de vermeyi unutma
  • gelen ceza tutanağı elle mi doldurulmuş, bilgisayardan otomatik çıktı mı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.