Şimdi Ara

EA, FIFA markasını bırakıyor: Bize tek faydası oyunun kapağındaki dört harf

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
5.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EA, FIFA markasını bırakıyor: Bize tek faydası oyunun kapağındaki dört harf

Electronic Arts'ın CEO'su Andrew Wilson, yakın tarihli bir şirket içi toplantıda FIFA ile ortaklık hakkında konuştu. Wilson, FIFA anlaşmasının futbol simülasyon serisinin gelişimini geciktirdiğini belirtti.

Ayrıca Bkz.Street Fighter 6'nın logosu, 80 dolarlık Adobe Stock şablonuna benzetildi

Wilson, "Temelde Dünya Kupası olmayan bir yılda FIFA'nın bize tek faydası, oyunun kapağındaki dört harf." dedi.

CEO ayrıca Electronic Arts'ın, oyuncuların, takımların ve tüm liglerin FIFA ile anlaşma yapmak zorunda kalmadan isimlerini ve benzerliklerini kullanmalarına izin veren 300'den fazla başka lisans anlaşmasına sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

EA, FIFA markasını bırakıyor: Bize tek faydası oyunun kapağındaki dört harf

2023'te oyunun ismi değişebilir

Andrew Wilson, FIFA ile yapılan anlaşmanın, oyun modları tasarlama, diğer markalarla işbirliği vb. açısından EA Sports'un çalışmalarına birçok kısıtlama getirdiğini belirtti.

EA ile FIFA arasındaki 10 yıllık anlaşmanın, 21 Kasım - 18 Aralık tarihleri arasında Katar'da düzenlenecek olan bu yılki Dünya Kupası'nın tamamlanmasının ardından sona ereceğini hatırlatalım. Electronic Arts'ın, FIFA ile daha fazla işbirliği yapmaması ve oyunun ismini değiştirmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Kaynak:https://www.theverge.com/2022/2/24/22948808/ea-ceo-fifa-branding-andrew-wilson-comments

• 22 deki saçmalıklar 21 dekileri solladı. Sadece kariyer oynuyorum ama Gerçeklik adı altında uydurdukları şeyler adamı sinir ediyor. Hakemlerin forma renginin benzerliği, hakemlerin senin oyuncunu marke ediyor gibi oynaması, rakip kaleci formalarının senin takımının forma rengi ile nerdeyse aynı olması, saçma sapan hızlanmalar, rövaşata paslar, uzaklaştırılan tüm pasların rakipte kalması, çıkarken rakibin asla pas hatası yapmaması v.s. Seneye çok net almayacağım
  • FIFA'nın isim değeri oldukça büyük sonra PES gibi olmasın?

• 22 deki saçmalıklar 21 dekileri solladı. Sadece kariyer oynuyorum ama Gerçeklik adı altında uydurdukları şeyler adamı sinir ediyor. Hakemlerin forma renginin benzerliği, hakemlerin senin oyuncunu marke ediyor gibi oynaması, rakip kaleci formalarının senin takımının forma rengi ile nerdeyse aynı olması, saçma sapan hızlanmalar, rövaşata paslar, uzaklaştırılan tüm pasların rakipte kalması, çıkarken rakibin asla pas hatası yapmaması v.s. Seneye çok net almayacağım

• FIFA ismini 2k alacak diyorlar. Eğer iyi kullanılırsa yıllardan gelen isimin iyi kaymağını yerler.

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Alakası yok. Pes leş gibi oyun. Bu yüzden fifanin alternatifi de kalmadı. Ea football falan koyar geçerler adını.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Alt metin: Fifa lisans için çok para istiyor.

• karbon12 K kullanıcısına yanıt
    21'deki saçmalıklardan sonra 22 almamıştım, öyle ki 95 TL'ye veriyordu daha geçen yine de almadım. İyi ki de almamışım. Ben de aynı şekilde sadece kariyer oynuyorum çıldırmamak elde değildi 21'de.

• Ulan nokia N8 almıştım nokia symbian bitmişti. Fıfa 22 aldım fifa ismi tedavülden kalkıyor var bi mokluk bende.

• Ya böyle saçma bir açıklama olabilir mi? Düşünsene Audi CEO'su geliyor Audi isminin bize tek faydası ruhssattaki dört harf, zaten aracın üstüne bile koymuyoruz diyor. EA, FIFA markasını bırakıyor: Bize tek faydası oyunun kapağındaki dört harf 

"Marka" dediğin şey tam olarak bu zaten, o dört harfe atfedilen değer. Şu adamı CEO yapan bir dünyada yaşıyoruz.

• Para olarak anlaşamamışlar. Bende 12 yıl önce bıraktım. Benim için sadece para ve zaman kaybı.

• Yerinde karar herkes birinin cebini söğüşleme derdin de

• Çare UFL

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • karbon12 K kullanıcısına yanıt
    22 de üst seviye zorluklarda kariyer oynamak=Canlı canlı mezara girmek

• Ah Sahm kullanıcısına yanıt
    Ufl trailer ından gördüklerimiz çok tırt bi oyun geleceğini gösteriyor :(

• Lisansın maliyetini oyunun fiyatından düşeceksiniz o zaman başarılı bir iş olur.

• Joseph242 kullanıcısına yanıt
    Son trailer’ı görmemiştim. Hakketten bir mocka benzememiş. İlk announcement’ta bi ufak heyecanlanmıştım yeni bir soluk geliyor diye…

• Oyun tarafında FIFA adı EA’den daha büyük.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginç olacak, belli başlı takım ve oyuncuları lisanslarlar artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    FIFA ile EA sadece ticari ortak. FIFA, EA’in değil. İkisi birbirinden ayrı kurumlar. Yani verdiğin örnekle alakası yok konunun.

• kaan_yrd K kullanıcısına yanıt
    Verdiğim örnekle alakası var. “FIFA Oyun Serisi” EA ile özdeşleşmiş bir marka.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.