Şimdi Ara

ECA ZWE 24-1 KDP kombi sıcak su sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde, başlıkta belirttiğim modelde eca kombi var. Dükkanı yeni satın aldım. Bu yüzden kullanmasını bilmiyorum. 2 kademeli bir düğme var. Benim bildiğim ilk kademede sadece sıcak su gelir. 2.kademe de ise hem sıcak su hem kalorifer çalışır. Fakat ilk kademeye getirdiğimde sıcak su gelmiyor(tabiki suyu açıp kapatıp veya akıtıp test ediyorum). 2. kademede ise hem sıcak su hemde kalorifer çalışıyor. Acaba bir bozukluk mu var? Yoksa ilk kademeye getirmenin yanında başka birşey daha mı yapmak lazım. Fotoğrafını akşama atarım.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bossdarkkiller -- 2 Mart 2014; 11:31:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bossdarkkiller

Selamlar,

Elimde, başlıkta belirttiğim modelde eca kombi var. Dükkanı yeni satın aldım. Bu yüzden kullanmasını bilmiyorum. 2 kademeli bir düğme var. Benim bildiğim ilk kademede sadece sıcak su gelir. 2.kademe de ise hem sıcak su hem kalorifer çalışır. Fakat ilk kademeye getirdiğimde sıcak su gelmiyor(tabiki suyu açıp kapatıp veya akıtıp test ediyorum). 2. kademede ise hem sıcak su hemde kalorifer çalışıyor. Acaba bir bozukluk mu var? Yoksa ilk kademeye getirmenin yanında başka birşey daha mı yapmak lazım. Fotoğrafını akşama atarım.

Teşekkürler.

cihazın eski model junkers sorunun diyafram veya ntc arızalı

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Evet çok benzeri benimkisi, bugün tekrar denedik. Sıcak su geldi önceki denediğim yere yani banyoya. Fakat bu seferde mutfağa gelmedi. Parlama yapmıyor. Her yere geliyor sadece mutfağa gelmiyor anlamadım olayı. Boruların bağlantısı da doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bossdarkkiller

Evet çok benzeri benimkisi, bugün tekrar denedik. Sıcak su geldi önceki denediğim yere yani banyoya. Fakat bu seferde mutfağa gelmedi. Parlama yapmıyor. Her yere geliyor sadece mutfağa gelmiyor anlamadım olayı. Boruların bağlantısı da doğru.

banyoya gelen sıcak su, cihazı önceden 2. kademede çalıştırmışsanız cihazın içindeki sıcak su gelmiş olabilir.

tesisatta hata yoksa, mutfak banyo farketmez...sabah cihaz soğukken 1. kademede önce mutfak sonra banyo muslugunu açarak deneyiniz..ikisinde de sıcak su alamıyorsanız;

diyafram contası veya ntc denen parçalardan biri iflas etmiştir.

orijinal diyafram contası ve ntc toplam 15-25 TL tutar, kendiniz değiştiremeyecekseniz işçiliği çok ağır değildir;ciddi paralar vermeyin....büyük ihtimalle diyafram contası deforme olmuştur.

ölçü aletiniz varsa ntc'nin ohm değerini ölçebilirsiniz.sağlam olanı soğukken yaklaşık 10-11 civarı değer verir, ısındıkça değer düşer.

• Konuyu hortlatıyorum ama kombiyi kapattıktan sonra şimdi pilot alevini yakamıyoruz.çakmak çakıyor acaba üstteki buton içerden basılımı kaldı
    çok önce tamirci o butonu söktü ve tekrar taktı.şimdi bir dünya para istiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 14 Mayıs 2019; 7:25:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eloko E kullanıcısına yanıt
    üstteki butona basılı tut bekle gaz sesi duyunca çakmakla ateşle düğmeyi hemen bırakma ucu kızarsın ondan sonara bırak ok
  • teşekkürler ama ben plot alevini yakamıyorum..aynı şekilde yapıyorum zaten ama gaz gelmediği için plot alevi yanmıyor..ocak yanıyor .yani eve gaz geliyor...söndürme butonunu nasıl açabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 14 Mayıs 2019; 20:10:26 >
  • çakmak arızalıymış..ya ilk çakmada kıvılcım atıyordu halbuki..neyse halloldu..
    yinede şu gaz kesme butonunun çıkarılmasını öğrenmek isterim
    birde bunun şöyle bir arızası var
    kombi sıcak suda iken musluğu açınca gaz alarmı çalışıyor..bu neden olur.. kokuda oluyor
    kaloriferde iken bir problem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 14 Mayıs 2019; 21:13:29 >
  • kombi hiç kullanılmayacak ama önemli bir sorun. Daha önce igdaşdan ve servisinden gelmişlerdi ama bir sorun bulamadılar.. Bacaya bakın falan dediler
    Böyle bir belirtide nasıl bulamadılar ilginç..

• Selamlar,
    Bende bacadan şüpheleniyordum.Körüklü borunun üstten kombiye takılı olduğu bacayı tek taraflı olarak söktüm.Gazete kağıtlarından el kadar bir tutam yaptim ve yaktım.Anında yandı ve uçtu gitti.Böylece bacanın açık olduğunu anladım.Kendi kendine sönüyor problem başka yerde herhalde?

Hocam benim de kiraladığım evde bu kombiden var ve ben çalıştıramadım bile yardımcı olur musunuz acaba? Kullanım kılavuzu da yok

• daydo1 D kullanıcısına yanıt
    tarifi var yukarıda
  • Konuyu hortlatıyorum ama Kiralık eve çıktım bu cihazla karşı karşıyayım uzaktan baktım yok yakından baktım gene yok.Bu nasıl kullanılır a dan z ye anlatabilecek varmı.Kullanma kılavuzuda yok :-(.Evi patlatmayalım durduk yere

• Merhaba, kombim arızalandı kazanı gitmiş. Şu konuda bir bilgi istiyorum. Bu kombi, hermetik mi? Yoksa bacalı mı? Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba,

Ben de görseldeki modelle karşılaşmak durumunda kaldım.

Bu modelde su basıncı nereden yükseltiliyor?

Bilginiz dahilinde ise paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Basınç 0 şu an.

teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.