Şimdi Ara

E-5 Hız Sınırı 70 e düştü Radar Para Bastı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
1
Favori
39.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bunlarin guvenligi falan dusundugu yok mesele para devlete para lazim ulke elden gidiyo vergilerden cezalardan para kazaniliyo.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • haliç-ankara asfaltı arası yol müsayit olduğu zaman ortalama 90 ile gidiyorum.herhangi bir ceza gelmedi.gerçi gelseydide haberim olmazdı herhalde.ruhsat adresim eski adresim.ama bizim kayınço maltepe civarında 85 ile radara yakalanmış ve cezayı yedi
  • Hergun gidip geldiğim yol ortalama 90 100 km arası ceza dosyamda temiz yok böyle birsey insanları korkutuyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmirde yasiyorum gecen ay istanbula geldim bahsi gecen yolda 84 km ile ceza geldi gecen hafta

• Şuan için E5 de ( D100 ) ceza falan yok. Ha olursa o yolu kullanan araçların %99u yer cezayı....
  • E5 de 50 den sonrasini goremedim

• kim uyandırdı lan =)

gene hortladı bi konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Şuan için E5 de ( D100 ) ceza falan yok. Ha olursa o yolu kullanan araçların %99u yer cezayı....

Nasıl yok, konuyu ben uyandırdım zaten.

6 kasım 2012 tarihinde saat 14.30 'da cevizli D-100 karayolunda 94 km hıza 319 lira ceza geldi.

Tamam hız sınırı 70, aşmışız, kanunen diyecek hiçbirşey yok ama böyle piyango gibi olunca, canları isteyince ceza kesince sinirlenmemek elde değil.

Bir ihtimal de saatle ilgili olması. Hergün işe gidip-gelirken ceza gelmiyor, izinde olduğum gün, gün ortası geliyor. Belli saatlerde kontrol ediyorlar belki, yoğun saatlerde kontrol daha zor.
  • 50 yapmamışlar ona şükredin
  • Hiz siniri 90 iken kazalar oluyordu dogrudur ama bu kazalari 90 la efendi efendi gidenler mi yapiyordu yoksa 90i katlayarak gidenler veya makas ustune makas atanlar mi? Suclu 90 km olan hiz siniri miydi yoksa trafik kurallarini hice sayanlar miydi? Siniri 70e dusurmek kaza oranini azalticak mi ? Once bunlari bir dusunmek lazim. (Kusura bakmayan bu aralar felsefe dersi aldigim icin istem disi olarak felsefe yapmaya basladim ) Genel itibariyla trafik kurallarina azami ozen gosteren biriyimdir ozellikle sinyal kullanma konusunda ne olursa olsun sinyalimi kullanirim kullanmayanlara da (aranizdan denk gelmis olanlar olabilir ozur diliyorum tafikte sinirli oluyor insan ) soverim genelde neticede ufacik bir kolu yukari ya da assagi oynatmak ne kadar zor olabilir ki. Ancak E5 te hiz sinirina hic dikkat etmedim acikcasi sol seritte yerimi aliyorum ve trafik kendi kendine bir hiz belirliyor bana ben de ona uyuyorum. Insan kendini tafigin akisina birakip gidiyor simdi ibreye bakip aman 70i gecmiyim diyip akan trafigi yavaslatmam mi gerekiyor yani benim.

Deginmek istedigim bir konu daha var ozellikle otobanda gecerli olan bir durum. En sag serit zaten Kamyon Tir vs dolu(otoban icin) orta serit hiz sinirinin altinda gidiyor en sol serit hiz sinirinin ustunde. Peki ben hangi seritte hiz siniriyla gidebilirim? Orta seritten gitmeye kalksam onumdekinin ustunden gecmem lazim en sol seritten gitmeye kalksam arkadan gelen korna selektor kiyameti kopariyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: NewTiguan

Nasıl yok, konuyu ben uyandırdım zaten.
    6 kasım 2012 tarihinde saat 14.30 'da cevizli D-100 karayolunda 94 km hıza 319 lira ceza geldi.

Abovvv....
  • Ne güzel işte aracınız manuel ise 70 le giderken debriyaj ve vites probleminiz kalkar otomatik vites gibi gidersiniz

Problem?
  • E-5 (D100) Özellikle metrobüs inşaatından sonra çok dar şeritleriyle, metorbüs duraklarına yaklaştıkça yılan gibi kıvrılmasıyla kesinlikle çok tehlikeli bir yol. Burada bizim millete bu uygulama yapılmalı, özellikle makasçılar daha da fazla cezalandırılmalı.
  • devlet mecvut iç ve dış borçlarını bu şekilde kapatmaya çalışıyor, sürekli denetim ve ceza ile toplayamadığı (içki,sigara,benzin yetmiyor) bu yol ile topluyor
    kaç benzin,kaçak sigara,kaçak içki kullananları avlasalar keşke...
  • Cari açık yükseldikçe cezalar saçmalama ya devam

• Symbol kullandığım için 70'i geçmiyorum zaten :) ama 70 ilede gidilmez yazıktır günahtır civisini çıkardılar isyan çıkıcak ülkede
  • Anlaşılan plakanın son 2 rakamına koli band yapıştırıp işe gidip gelicez
  • 2 sene olmuş 70 km hız sınırı kuralı başlayalı güvenliğin artışına bir katkısı olmadı. Kazalar ve ölümler aynı şekilde devam ediyor. En önemli tehdit ise yolun ortasından geçen metrobüsler. O metrobüsler o yolun ortasından geçtigi sürece daha çok kaza ve ölüm görecegiz.

• Sacmalk baska birsey değil ya 70 nedir

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.