Şimdi Ara

E-5 Hız Sınırı 70 e düştü Radar Para Bastı (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
1
Favori
39.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu gördüm gene sinirlendim gece gece

Tranvay yap metro yap bişi yap ama O metrobüs nedir ya , hiç mi akıl olmaz birde proje müdürü 3 milyon tl almış diyorlar bu tasarım için

Ama nedeni basit tranway yapsalar özel firmalara devredemiyecekler , yancıları , akrabaları aç kalacak o yüzden otobüs kullanılıyor

Hem özel taşımayı olumsuz etkiliyor hemde metrobüs kullananları ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

E5in avrupa yakası;TEMin anadolu yakasını tek geçerdim;şimdi geriye kaldı TEM anadolu
    bugün iş yerimin logan dci ile,E5ten havalimanına gidip geldim; 80i hiç geçmedim;ama insanın gözü hep arkada kalyor,trafiği aksatıyor muyum diye,genelde de en sağ şeridi kullandım..çok sıkıcı bir yolculuktu,bende etrafımdaki arabaları ve içindekileri incelemeye başladım,yapacak birşey kalmadı..5.vitesi kullandım hep,sadece bir rampa harici.. kadran 80i gösterdiğinde reel hızımız 75-77 civarı oluyor, gps verisine göre.. eğer buna rağmen radar cezalı duruma düştüysem,sonraki geçişlerimde,kameraya işaret parmağım ile orta parmağımın arasına baş parmağımı koyup yumruk yaparak selam göndereceğim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 70 km az bir sürat değil.

Eğer herkes 70 km ile gidecekse eyvallah kabul ama sol şeritten 30/40 km ile giden deyyuslar trafiği kapatırsa iş orada bozulur.

Herkes 70 ile yolculuk etse trafik derdi de kalmaz, eve 4 saatte gidecekseniz 2 saatte gidersiniz.

Her zamanki gibi yasa güzel ama uygulama olmadığı için fos.
  • ya bu radarlar aktif oldumu heryere serpiştirmişler e-5 te
    mecidiyeköy giriş-haliç köprüsü giriş-cevizlibağ giriş-bahçelievler medical park önünde kameralar var gece de kırmızı ışık yanıyor yani aktifler
    ama bu ceza kesiyorlar anlamına mı geliyor uygulama başladı mı
  • sabah 5 te geçiyorum ben E5 ten. cc yi açıyorum. ayarlıyorum 70'e.. sonra bağdaş kurup oturuyorum. giderken epey uykum geliyor ama yapacak birşey yok.
  • "Araba=Lüks" devletimiz bu anlayışta olduğu sürece daha çok cezalar gelir evimize..

Bence almanyadaki sistem güze
    l..
  • quote:

Orijinalden alıntı: statükocu

sabah 5 te geçiyorum ben E5 ten. cc yi açıyorum. ayarlıyorum 70'e.. sonra bağdaş kurup oturuyorum. giderken epey uykum geliyor ama yapacak birşey yok.

ya ben ne yapayım sabah 4.30 da geçiyorum bende e-5 ten arabada cc de yok . manuel bi de rampada bayıyo zaten 999cc 60 beygir .haliç çıkışı rampada kamerayı kurmuşlar hızlanamıyorumda mecbur 4. vitese düşüp 60 la anca çıkıyorum. sistem aktif değilse boşa eziyet çekiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kordsa

quote:

sabah 5 te geçiyorum ben E5 ten. cc yi açıyorum. ayarlıyorum 70'e.. sonra bağdaş kurup oturuyorum. giderken epey uykum geliyor ama yapacak birşey yok.

ya ben ne yapayım sabah 4.30 da geçiyorum bende e-5 ten arabada cc de yok . manuel bi de rampada bayıyo zaten 999cc 60 beygir .haliç çıkışı rampada kamerayı kurmuşlar hızlanamıyorumda mecbur 4. vitese düşüp 60 la anca çıkıyorum. sistem aktif değilse boşa eziyet çekiyorum.

valla bence alışkanlık edinin. sistem aktif olmasa bile olacak. benim aracım da manuel. üstelik kamyonet. iveco. 130 beygir. 1000 beygir olsa ne yazar? gene 70 le gitmek zorundayız. yapacak bişi yok. bende 4. viteste 70 le gidiyorum.
  • quote:

hocam en iyisi tv taktır arabaya o saatte bitmez o yol başka türlü dizi flan izlersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kordsa

quote:

hocam en iyisi tv taktır arabaya o saatte bitmez o yol başka türlü dizi flan izlersin

hımm. fena fikir diil aslında.

• Ben her gün bahçelievler mecidiyeköy arası gidip geliyorum. 4 ya da 5 yere kameraları yerleştirmişler. İncirli'de iki yönde de bir tane var. Mecidiyeköy istikametinde Topkapı'yı geçerken tam tabela altında bir tane var. Bir tane de haliç'i geçerken tam rampada var. (En kötüsü bence bu. Tam rampa çıkarken aracın devrini gebertiyor)

Vatan caddesinde bir tane var. Taksim istikametinde Atatürk köprüsü girişi ve çıkışında da bir tane var. Sahilyolu'ndan epeydir geçmedim. En son geçtiğimde yoktu...

Aklıma gelenlerin hepsini yazdım. Siz de benim bilmediklerimi paylaşırsanız herkes faydalanmış olur...
  • bundan sonra işi garantiye almak lazım ve hep 70 ile gitmek gerek.
    başka türlü olmayacak.

birde şu ceza sorgulama nerden yapılıyor. Turkiye.gov.tr den bakıyorum bana henüz yansıyan bir ceza yok.
    mecidiyeköy-yenibosna hattını 1-2 kere kullandım ve genelde 70 km ile gittim ama bazen ayarı kaçırıp 80-90 yapmışlığım olmuştur.
  • yakında arabayı inip itin derlerse şaşırmayın
  • Bu karar yanlış ve makul bir açıklaması yok..Yolları tın tın tın giden arabalar ile doldurup kazalar önlenemez..İst valiliğine ve iç işleri bakanlığına bu konuda başvuru yapın , mail gönderin..çok fazla tepki gelirse ne oluyor ? deyip olayı incelerler...90 fazla ise 80 yapsınlar kaymak gibi yolda 70 nedir ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Anti-Radar

http://www.aliexpress.com/item/Hottest-anti-radar-detector-Russian-English-Voice-Beep-with-LED-display-Drop-Shipping-Free-shipping/703705403.html

iyi de bu radar değil ki iki sabit kamera arası ortalama hız hesabı. kameraları çalıştırdıkları zaman kaçış yok.

ayrıca bu ürünü satın alsanız bile gümrükten geçmez çünkü yasak. + para cezası var.

bir şekilde tr içinden satın aldınız diyelim; polis araçlarında radar dedektör dedektörü var. yani o cihazı tespit ediyor

aracınızda radarların yerini gösteren cihaz bulundurmanın da ciddi bir para cezası var.

radar-dedektör polisle kedi fare oyunudur. radar dedektörünü icat eden şahıs piyasaya sürmeyip sadece kendi kullansaydı radar dedektör dedektörüde bulunmazdı.

şimdiki adım ise polislerde bulunan radar dedektörönü tesbit eden dedektörü tespit eden dedektör çıkmasında. fakat bu çıkınca da karşı taraf için bunun da anti-dedektörü çıkacak.

bunun tek çıkar yolu kendi radar dedektörünüzü yapmak, sinyali saklamak ve kimseyle paylaşmamaktır.

not: bu bilgiler kulaktan dolma bilgilerdir. radarcı falan değilim pm atmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 6 Nisan 2013; 8:25:50 >
  • Peki eskituz demekki bu karar doğru ve çok yerinde..Makul açıklama kazaların önlenmesi ise yavaş gidince kaza olmayacak demek...Hayırlı olsun..Ben o yolun 90 km / saat hıza çok uygun olduğunu yazıyorum...Hızı zorla düşürmek devlete gelir sağlarken yolda Kadıköy - Tuzla arasında veya tam tersi yönde çok daha fazla yığılma olacak diyorum..35 dakikada o yolu boşaltacak bir araba , araç, kamyonet, otobüs, dolmuş v.s. 50 dakikada o yolu boşaltacak...Daha açık bir cümle yolun bir noktasında 1 saatte 1000 araç geçiyorsa hızı 90 dan 70 e düşürdüm deyince saatte 700 araç geçiyor olacak...Yol açıldımı ? Tıkandımı ?.Aynı yazdıklarımı boğaz köprüsü Beylikdüzü Tüyap arasındaki mesafede yine düşünün..24 saatte binlerce araç akıyor... Zoruma giden bir konu...Bu şehirde hiçmi aklı başında ne yaptığını bilen bir etkili yetkili, komisyon bilmem ne yok ?...İSTANBULA YOL YETMİYOR. ARAÇ ÇOK..YOL YOK..BİRİLERİ İSE İYİ KÖTÜ NORMAL AKAN YOLU BİLEREK HIZ SINIRLAMASINI DÜŞÜREREK TIKIYORLAR.. E 5 Yolu bu uygulama sonucunda daha kalabalık hale gelecek.. YANLIŞ VE SAÇMA BİR KARAR YAZIYORUM..Neyse bu şehirin sorumlusu ben değilim. Burada kestim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 6 Nisan 2013; 12:11:31 >
  • e5 te radara yakalanan var mi? herkes yardiriyorda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • milleti paranoyak yaptılar resmen. nerde radar var nerde yok artık bilinmiyor. otobanda, bölünmüş yollarda haddinden aşağı hız sınırı koymak güvenlik bakımından değildir. zaten bu durumu yukarıda arkadaşlar bahsetmiş. sömürülüyoruz! şu kemiğe delip geçen bıçağın çıkarılarak artık birilerine saplanması gerek, bu da sandıkta olacaktır inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

milleti paranoyak yaptılar resmen. nerde radar var nerde yok artık bilinmiyor. otobanda, bölünmüş yollarda haddinden aşağı hız sınırı koymak güvenlik bakımından değildir. zaten bu durumu yukarıda arkadaşlar bahsetmiş. sömürülüyoruz! şu kemiğe delip geçen bıçağın çıkarılarak artık birilerine saplanması gerek, bu da sandıkta olacaktır inşallah

Radarlar zaten bilinmemek için konulur bilinen yerlerde olsa ne anlamı kaldı ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hukumetten hiz siniri olmayan guzel otobanlar istiyoruz.

Almanlar yaparsa biz de yapmis sayiliriz

Parasi neyse veririz

Ama tir falan olmasin.Ortami bozuyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.