Şimdi Ara

Dying Light Kasma Sorun Çözümü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
3
Favori
22.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyundaki kasma sorunu özellikle amd işlemcili Pc lerde çok sık yaşanan bir problemmiş. Benim pc amd işlemcilidir. Bizzat denendi sorunsuz oynamaktayım. Yağ gibi mübarek Umarım Çözümün sizede de faydası olur.

Kasma Çözümü;

Masa üstüne yeni bir not defteri oluşturun. Sonra not defterınden Dosya menüsünden "Aç" deyin ve ( Belgelerim\DyingLight\out\settings ) bu adresteki "video" dosyasını not defterinde açın. Sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz
    şekil karşınıza gelecek ve Kırmızı ile işaretli olan yerleri aynı şekilde yapıp kaydet deyip çıkın. Bu kadar..

Not: 800x600 yapacağımız çözünürlük sizi yanıltmasın Sağlam bir pc niz var ise oyunu full ayarlarda oynayabiliyoruz.

Dying Light Kasma Sorun Çözümü

İyi eğlenceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk_84 -- 25 Ağustos 2015; 21:30:18 >

• ne yaptık anlamadım ama işe yaradı... :) medium da biraz kasarak oynarken high ta yağ gibi akıyor şu an :) teşekkürler...

• https://www.youtube.com/watch?v=2MBNbc6qOWs

çok optimizasyon özürlü bir oyun

• KARDEŞİM gidin yeni pc alan rahat rahat oynayın neymiş kasma çözümüymüş bu seferde oyunun grafiklerinden atmosferinden hiç bir zevk alamıyosun yok görüntü bozulluyo kesik kesik çizgiler oluyo gidin pc alın mis gibi işlemcisi ekran kartı ramı olan rahat rahat oyunlarınızı oynayın diyorsanız durumum sıkışık para biriktirin bu kadar basit
  • Merto55 kullanıcısına yanıt
    ne alaka arkada? bu çözümü yaptym sonra aldym 1368 x 768 çözünürlü?e high yaptym ayarlary hiçbir sorun olmadan ya? gibi akyyor oynuyorum... 800x600 yazdyrdy diye o ?ekilde oynamyyorum emin ol ?u an... önceden medium da oynuyordum kasmalar yapyyordu ?imdi yok. çözüm mü oldu evet :)
  • Çok te?ekkürler gerçekten i?e yarady
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufulas

ne alaka arkada? bu çözümü yaptym sonra aldym 1368 x 768 çözünürlü?e high yaptym ayarlary hiçbir sorun olmadan ya? gibi akyyor oynuyorum... 800x600 yazdyrdy diye o ?ekilde oynamyyorum emin ol ?u an... önceden medium da oynuyordum kasmalar yapyyordu ?imdi yok. çözüm mü oldu evet :)

ANLAMADIIN GALİBA BAZI OYUNLARDA DX DİYE BİŞİ VAR VE ONU AYARLARDA DX 11 Mİ MEDİUMDA ZORMU OYNATIYOR ONU DX 9 YAPINCA EN YÜKSEK AYARLARDA BİLE KASMIYOR ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞU Kİ YANİ OYUNUN GÖRÜNTÜ KALİTESİ DÜŞÜYOR MESELA MOUNT AND BLADE WARBAND OYUNUNDA BAZI KİŞİLERİN DX 9 YAPINCA KASIYOR DX 7 SORUN YOK UMARIM ANLAMIŞSINIZDIR NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ! BİLİP BİLMEDEN KONUŞMAYIN
    kardesim yanlıs anlama ama bilip bilmeden burda biraz konusan sensin.oyunda net olan bi optimizasyon problemi var.yapımcı sirket bunu cözmeyince insanlar kendi imkanları ile cözüyor pek ahkam kesmeye gerek yok yani.arkadasımın pc gta 5 ultra oynayabiliyorken bu oyunu mediumda anca oynuyor,ama bende 0 problem yag gibi akıyor oyun.arkadasta cözüm bulmus forumda yararlanmak isteyen olur diye paylasmıs.oyununda problem yoksa buraya girip bi mesaj atmana gerek yok yani.
    dostum anlamamakla ne alakası var. sen demişsin ki makinalarınızı değiştirin, görüntü kaybı, çizgiler vs. oluyor bunların hiç biri yok sen anlamamışsın sanırım. sorunsuz oynuyorsam bu bir çözümdür sense ne çözümü diyorsun. üslubunda hiç hoş değil o nedenle daha fazla uzatmak istemiyorum konuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merto55

KARDEŞİM gidin yeni pc alan rahat rahat oynayın neymiş kasma çözümüymüş bu seferde oyunun grafiklerinden atmosferinden hiç bir zevk alamıyosun yok görüntü bozulluyo kesik kesik çizgiler oluyo gidin pc alın mis gibi işlemcisi ekran kartı ramı olan rahat rahat oyunlarınızı oynayın diyorsanız durumum sıkışık para biriktirin bu kadar basit

Öncelikle, yanıtlarından ve ilgisinden dolayı "yusufulaş" arkadaşa teşekkür ediyoum..

Sevgili arkadaşım "Merto55" böyle bir şeyi niye yazdığınızı hem anlamadım hemde anlam veremedim. Beni yanlış anlamayın ama bahsettiğiniz gibi bende para biriktirilip alınan cinsten bir sistem kurdum ve bu oyunu ultra ayarlarda sorunsuz oynamayı hak ediyorum. Sistemim Oyunun maksimum sistem gereksinimlerine uymasına rağmen sorun yaşatıyorsa yapımcı firma bunu çözmelidir. Aksi halde mağdur oluyorum. Ben çözüm arıyorum çünki para verip alıyoruz. Yapımcı şirket çözüm getirmiyorsa alternatif tıp deniyorum ve bende ki sistemde bu yöntem işe yaradı. Bende diğer mağdur olanların faydalanmasını umut ettim. Sizin sizteminiz iyi değil ise ultra ayarlada kasılmadan oynamanız zaten zor.

Size 2 sorum var.

1-) Çözüm için yazmış olduğum yolu denediniz mi?

2-) İşletim sisteminiz Amd mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: legal_34

quote:

Orijinalden alıntı: Merto55

KARDEŞİM gidin yeni pc alan rahat rahat oynayın neymiş kasma çözümüymüş bu seferde oyunun grafiklerinden atmosferinden hiç bir zevk alamıyosun yok görüntü bozulluyo kesik kesik çizgiler oluyo gidin pc alın mis gibi işlemcisi ekran kartı ramı olan rahat rahat oyunlarınızı oynayın diyorsanız durumum sıkışık para biriktirin bu kadar basit

Öncelikle, yanıtlarından ve ilgisinden dolayı "yusufulaş" arkadaşa teşekkür ediyoum..

Sevgili arkadaşım "Merto55" böyle bir şeyi niye yazdığınızı hem anlamadım hemde anlam veremedim. Beni yanlış anlamayın ama bahsettiğiniz gibi bende para biriktirilip alınan cinsten bir sistem kurdum ve bu oyunu ultra ayarlarda sorunsuz oynamayı hak ediyorum. Sistemim Oyunun maksimum sistem gereksinimlerine uymasına rağmen sorun yaşatıyorsa yapımcı firma bunu çözmelidir. Aksi halde mağdur oluyorum. Ben çözüm arıyorum çünki para verip alıyoruz. Yapımcı şirket çözüm getirmiyorsa alternatif tıp deniyorum ve bende ki sistemde bu yöntem işe yaradı. Bende diğer mağdur olanların faydalanmasını umut ettim. Sizin sizteminiz iyi değil ise ultra ayarlada kasılmadan oynamanız zaten zor.

Size 2 sorum var.

1-) Çözüm için yazmış olduğum yolu denediniz mi?

2-) İşletim sisteminiz Amd mi?

işletim sisteminiz amd mi

• Arkadaşlar öncelikle hepinizden özür dilerim bu yazıların yemin ederimki hiç birini ben yazmadım Hatta bir kaç gündür forumda yoktuM benim kardeşim mustafa GEÇMİŞ FORUMA
    bilgisayardaki tüm facebook hesabını google hesabını forum hesabını ele geçirmiş benim geri zekalı kardeşim onun iyi bi kulağını çektim forum google hesabının şifresini aldımda faceyi vermiyodu ağlata ağlata aldım allahtan başka birisi değildi yoksa kurtaramazdım burada suçlu kardeşim çıkmış kardeşimde bilgisayarda az çok iyi anlar
    sorulara falan cevap vermiş olabilir ama bundan sonra bilgisayara şifre koydum yani burada hatalı çıkmışım ama yanlıs yazmış diye kardeşim yani hiç bir kaytarma yok olurda sıkışırsam kardeşime bahane edersem yemin ederimki aklımdan hiç bi kötülük çıkmadı kardeşimin kusuruna bakmayın forumda rahatsızlık vermiş ama iyi kulağını çktim :D size yalan söylemiyorum anlayışı olursanız sevinirim SAYGILAR....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merto55 -- 27 Ağustos 2015; 12:37:15 >

• Olmaz olsun boyle oyun. Iyi bi donanimim olmasina rahmen oynayamadim oyunu. Bu yontem de dahil olmak uzere bi cok yontem denedim ama olmadi.

En sonunda sildim kurtuldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar abartmayın bütün updateri yapın ve ayarlardan görüş uzaklığı + oyunun çözünürlülüğü maksimim 1300 olsun yukarısında kasıyor bunları yaparsanız kasmayacaktır zaten ayriyetten ben GT 630 ile high oynuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: STENSTEN

Arkadaşlar abartmayın bütün updateri yapın ve ayarlardan görüş uzaklığı + oyunun çözünürlülüğü maksimim 1300 olsun yukarısında kasıyor bunları yaparsanız kasmayacaktır zaten ayriyetten ben GT 630 ile high oynuyorum

Sayin hcm bahsettigim yontem ile butun ayarlar ultra da sorunsuz oynuyorum ben. Belki islmeci farkliligindan kaynaklidir herkeste ise yaramiyor olabilir. Bendeki islemci amd ve oyun genelde amd islemcilerde sorun yasatiyormus. Velhasil bu yontem cozum oldu bana. iyide oldu oyundan tad almaya basladim.. Update patch vs. zaten manual yapamiyoruz Steam guncellemeyi kendi yukluyor!!
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    GT 630 ile çok rahat oynanıyor kardeşim sen nasıl 960 oynayamıyorsun o kadarda abartmayın yahu

https://www.youtube.com/watch?v=dBs2V2qhjv0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STENSTEN -- 4 Eylül 2015; 14:37:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: STENSTEN

GT 630 ile çok rahat oynanıyor kardeşim sen nasıl 960 oynayamıyorsun o kadarda abartmayın yahu

https://www.youtube.com/watch?v=dBs2V2qhjv0

Hocam "abartmayın" ne demek onu anlamadım.!? böyle bir sorun yokta kafamızdan mı uyduruyoruz. Sizin işlemciniz Amd mi?
  • Hayır intel demek istediğim oyunda optimizasyon sorunu yok. GT 630 kasmadan oynuyorsamki bu ekran kartı çöptür ama high 30 fps oynuyorum.
  • STENSTEN kullanıcısına yanıt
    o zaman biz yalancıyız. ben gt 635m de sorun yaşıyordum high ta ve medium da oynuyordum. şunu yaptım high yağ gibi akıyor şu an.
  • yusufulas Y kullanıcısına yanıt
    Neyse ne kardeşim oyun kasıyorsa sizden kaynaklanan bir sorun oyunu burada optimzasyon özürlüsü olarak tanıtmayın siz optimizasyon sorunu görmemişsiniz büyük ihtimal.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.