Şimdi Ara

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.271
Cevap
31
Favori
156.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hakan bey benim yaşım genç sayılır neyse hakan bey çöp üstüne çöp konulamadı çünkü

1 yasal altyapı bürokrasi sorunu belediyeler fln. .

2 teknolojik altyapı yetersizliği

3 bence en önemlisi

A)turkiyede bu alanda yetişmiş insan gücünün yokluğu bu alana hâlâ elektronik ve elektirik mühendisleri bakıyor.oysaki bu alan haberleşme mühendisliğinin bir alanıdır ülkede olmayınca sektör elektronikçilere kalıyor....

B)bu alanda teknolojik gelişimler 10 yılda çok hızlı oldu mpeg4 h264 hevc geçişler beklemek zorunda kalındı

C)bu teknolji ile ilgili bütün ekipmanlar sanayisi gelişmiş ülkelerden temin ediliyor ki bu türk sanayisinin bir ayıbıdır bu güne kadar neden bu teknoloji ile ilgili herhangi bir cihaz ve ekipman sanayicilerimiz tarafından üretilememiştir
    Arge yok devletten arge teşviğini al ithalat için kullan borç ödemeye kullan maaş ödemeye kullan tabi üretemezsin kolaya kaç

Saygılar....

• tee 2009'dan beri ara ara çıkıyor karalasal yayın şeysi.2010' da "En geç 2015'de yayına geçilecek çanak anten çöplüklerinden kurtulunacak"diye günlerce haberi yapılmıştı.
    2018'e girdik değişen bişi yok.Bu dakikadan sonra da ben geleceğine pek ihtimal vermiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 18 Aralık 2017; 18:26:10 >
  • İyi de analog karasal yayının yerine illaki birşey gelecek...

Yani analog karasal olarak devam etmesi imkansız. Çünkü analog karasal yayınlar enterferans kirlilik yaratmaktadır. Radio enterferans kirliliğe Telsiz Genel Müdürlüğünün sonsuza kadar izin vermesi mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sözkonusu mahkeme süreci ne alemde? Bayağı uzun sürdü mahkeme. Bitiyor mu bitmiyor mu? Bir bilen yok mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Danıştay'da bildiğim kadarıyla...

• http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=146742&start=660

Arkadaşlar yukarıda verdiğim linkte sayfa sonunda hürriyet gazetesi da kulenin 2018 sonunda açılacağı notu paylaşılmış ben bu haberi bulamadım bu haber doğrumu doğru ise linki paylasi lütfen eğer bu haber doğru ise ortada çok olumsuz bir durum var dmek... İti geceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: multisongohan

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=146742&start=660

Arkadaşlar yukarıda verdiğim linkte sayfa sonunda hürriyet gazetesi da kulenin 2018 sonunda açılacağı notu paylaşılmış ben bu haberi bulamadım bu haber doğrumu doğru ise linki paylasi lütfen eğer bu haber doğru ise ortada çok olumsuz bir durum var dmek... İti geceler

http://www.hurriyet.com.tr/kartal-bakisi-40694659

• Evet ben bu haberi okumuştum fakat o kisimi atlamışım teşekkür ederim bu projeyi seçim malzemesimi yapacaklar ya böyle şey olmaz ya 3 yıldır 1 kuleyi bitiremediler yani kızdığım şu hicbir engel kalmadı hala 2018 öööööhhhhhhhhhhhhh yani be
  • h265 yayın almanyada avrupadamı zaten 2019-2020 gibi başlancak diyordu..muhtemelen paralel zamana getirlcek....kule açılsada bir kaç sene anca tuzu kuru arap turist ağırlar...yok ihalasi ekipman malzeme montaj derken daha senelerrr var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Aralık 2017; 12:36:25 >
  • quote:

Evet ben bu haberi okumuştum fakat o kisimi atlamışım teşekkür ederim bu projeyi seçim malzemesimi yapacaklar ya böyle şey olmaz ya 3 yıldır 1 kuleyi bitiremediler yani kızdığım şu hicbir engel kalmadı hala 2018 öööööhhhhhhhhhhhhh yani be

Seçim malzemesi değil. Bana göre...

Çünkü; kulenin tamamlanması, verici antenlerinin kuleye taşınması vs derken, bu işler 2019 ortasına bile uzayabilir.

Daha önceki mesajlarımda bahsettiğim gibi, DVB-T2'nin başlaması ile bu kulenin devreye alınması arasında direkt bir ilişki yoktur.

* DVB-T2 'de RTÜK süreci takip etmektedir.

* Kule yapımında amaç ise; Çamlıca tepesinin anten görsel kirliliği ile radio enterferans kirlilikten kurtarmaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Evet ben bu haberi okumuştum fakat o kisimi atlamışım teşekkür ederim bu projeyi seçim malzemesimi yapacaklar ya böyle şey olmaz ya 3 yıldır 1 kuleyi bitiremediler yani kızdığım şu hicbir engel kalmadı hala 2018 öööööhhhhhhhhhhhhh yani be

Çünkü; kulenin tamamlanması, verici antenlerinin kuleye taşınması vs derken, bu işler 2019 ortasına bile uzayabilir.

Daha önceki mesajlarımda bahsettiğim gibi, DVB-T2'nin başlaması ile bu kulenin devreye alınması arasında direkt bir ilişki yoktur.

* Kule yapımında amaç ise; Çamlıca tepesinin anten görsel kirliliği ile radio enterferans kirlilikten kurtarmaktır.

Serkan bey fakat hafızam beni yanılmıyorsa ben şöyle bir olay hatırlıyorum ankarada 5 yıl önce dvbt2 test yayınları başlamıştı basarılı olmuştu fakat istanbulun coğrafi şartları sebebi ile su anki vericilerin yetersiz olduğu ve bunun ancak çok yüksek bir yerden yapılabilecek yayın ile kapsama alanının istanbulun tamamı ve hatta komşu illerin bir kısmına verilebileceği kararlaştırılmıştı ve bu karar 2007 de ünal ve ibb arasında bir protokol imzalanmıştı yani aslında direk bir bağ var yanılıyorsam aydınlatın beni

• Ünal değil ubak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Serkan bey fakat hafızam beni yanılmıyorsa ben şöyle bir olay hatırlıyorum ankarada 5 yıl önce dvbt2 test yayınları başlamıştı basarılı olmuştu fakat istanbulun coğrafi şartları sebebi ile su anki vericilerin yetersiz olduğu ve bunun ancak çok yüksek bir yerden yapılabilecek yayın ile kapsama alanının istanbulun tamamı ve hatta komşu illerin bir kısmına verilebileceği kararlaştırılmıştı ve bu karar 2007 de ünal ve ibb arasında bir protokol imzalanmıştı yani aslında direk bir bağ var yanılıyorsam aydınlatın beni

DVB-T2 antenleştirme kapsamında doğru hatırlıyorsunuz ! Yani İstanbul'un topoğrafyasının tepelik olması nedeniyle, çukurda kalan yerlere DVB-T2 yayınlarını ulaştırmak için, bir kaç bölgeye kurulacak antenler üzerinden üzerinden yayın sağlanacaktı.

İşte yapımı devam eden Çamlıca anten kulesi, bölgesel anten kurma ihtiyacını ortadan kaldıracak olup, tek kuleden İstanbul'un tamamına yayın iletilmiş olacaktır.

"Kule yapım fikrinin gündeme geldiği tarihlerde, telsizle haberleşme sektörünün yetkin isimleri, kule yüksekliği 550 mt'ye çıkarılabilirse, Bursa iline de yayın yapılabilir diye görüş bildirmişlerdi."

Karasal yayınlar analog olarak devam etse bile, Çamlıca kulesinin bitmesinden sonra, İstanbul'un çeşitli noktalarındaki analog tv verici antenlerine ihtiyaç kalmayacaktır.

Yani, tv yayınları analog kalsa yada DVB-T2'ye geçilse, Çamlıca'daki kule yeterli gelecektir.

İşte bu itibarla da, DVB-T2 yayınları ile kule yapımı arasında direkt bir ilişki yoktur.

Malum daha önceki mesajlarında bahsettiğim gibi, DVB-T2 yayına geçilmesi süreci ayrı bir mecrada ilerlemektedir. DVB-T2'nin yayına başlama sürecinde hukuki bir tıkanıklık yaşanmaktadır. O süreci de RTÜK çözüp, nihayete erdirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 31 Aralık 2017; 14:35:22 >

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    üstad durum anlaşılmıştır saygılar....
  • Dvbt2 ile ilgili hukuki sorun hangi aşamada? Çok uzun sürmedi mi sizce

• Bence de hukuki süreç şimdiye kadar çoktan tamamlanmalı idi.

Bulunduğu aşamayı daha önceki mesajımda belirtmiştim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karasal dijital yayınların olmaması ençok ege sahilinde yaşayanları etkiliyor.Ben sıcak yaz gecelerinde küçük LCD tv mi teras a çıkartıp orada tv seyretmek istiyorum.Küçük bir çubuk antenle tarama yaptığımda 30 civarı yunan digital kanalını(dvb-t)cam gibi alıyorum.Yayınlar o kadar net ki sd yayınlar bile hd gibi gözüküyor.Sonra aynı antenle bizim nuh nebi den kalma anolog yayınları taratıyorum. Sadece bir kaç tane yayın çıkıyor onlar da çok zayıf ve karlı, seyredilebilecek gibi değil.Bizim yayınları seyretmek için illaki kapalı salon yada odalara mı tıkışmamız gerekiyor(uydu yayınlarını almak için).Yani bizim yunan vatandaşları gibi balkon yada terasta tv seyretmek hakkımız yok mu.?Bazıları avrupa bizi kıskanıyor diyor ama ben bu konuda yunanıstanı çok ama çoooooooooooooooook kıskanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom wong -- 2 Şubat 2018; 19:20:20 >
  • Çamlıca Kulesi’ndeki son durum havadan görüntülendi.

http://www.iha.com.tr/video-camlica-kulesindeki-son-durum-havadan-goruntulendi-114874/
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Evet aynı videoyu bende izledim ve içim azda olsa rahatladı tabi video fake değil ise
  • Modüler yapılı çelik parçalar, kule içinde birleştirilerek, asansör sistemi ile yukarı itiliyor.

Kırmızı - beyaz olarak gördüğümüz parçalar, kulenin en tepesindeki, en ince parçalarıdır.

Parça parça eklendikçe, orta ve altta kalan çelik modüler parçalar, kademeli olarak kalınlaşacaktır.

Ayrıca kulenin 153 'üncü metresine, seyir terası da inşa edilecektir.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.