Şimdi Ara

Duster Eco-G İnceleme (Video)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Duster Eco-G ile ilgili merak edilen bilgiler için;
    https://instagram.com/dusterecogturkey/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 1 Aralık 2019; 22:58:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçekten ekonomik ve güzel bir araba duster o fiyata alınası en makul arabalardan biri hayırlı olsun kazasız belasız inşallah :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hayırlı olsun ama kişisel görüşüm tüplü ve markası dacia olan bir araca 100 bini ölüm tehditleri alsam yine vermem
  • Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Bir sorum olacak depo göstergesi olarak benzin ve lpg için iki ayrı gösterge var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isetta_1955

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Bir sorum olacak depo göstergesi olarak benzin ve lpg için iki ayrı gösterge var mı?
    Tesekkurler. Benzin gostergesi yol bilgisayari ekraninda dijital olarak gosteriliyor. Lpg gostergesi de yakıt secici anahtar uzerindeki seviye ledlerinden takip ediliyor.

• Tüv ile odaların fantezilerine konu edilmezse Lpg iyidir. Eski arabamda Lpg yüzünden her muayeneyi iki kere yaptırırdım.

• Takip

• 1.6 Sce motor 5 vites, ama sanırım Eco-G 6 vites, katalog bu şekilde belirtilmiş. Ayrıca 1.6 Sce nin jantları jant kapaklı iken, Eco-G bildigimiz siyah çelik jantin gri hali, katalog bu şekilde, bu ipuclarindan da yararlanarak Duster in fabrikasyon LPG kimi yoksa bayi LPG kimi olduğu anlaşılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 10 Kasım 2019; 10:47:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

1.6 Sce motor 5 vites, ama sanırım Eco-G 6 vites, katalog bu şekilde belirtilmiş. Ayrıca 1.6 Sce nin jantları jant kapaklı iken, Eco-G bildigimiz siyah çelik jantin gri hali, katalog bu şekilde, bu ipuclarindan da yararlanarak Duster in fabrikasyon LPG kimi yoksa bayi LPG kimi olduğu anlaşılabilir
    Katalog yanlis bilgiler iceriyor.
    Eco-G yukaeida da belirttigim gibi 5 ileri vites.
    Prestige pakette zaten 16" alasim jant var.
    Comfort pakette ise delikli gri jant var (kapaksız).

Fabikasyon ile sonradan LPGliyi ayirmanin yolu, ilk muayene tarihine bakmak. Eger Comfort paketliyse arac dediginiz gibi jantlari farklı.

• Güzel araç. Ancak yakıt verileri o kadar olur mu acaba ? 33 Litre ile 330 km demek 100 km de 10 Litre LPG tüketimi demek, sanki biraz iyimser gibime geldi.
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    sıfır almak ZORUNDAYSAN başka ne seçenekler kalıyor? Dacia vb araçlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: KararanBitki

Güzel araç. Ancak yakıt verileri o kadar olur mu acaba ? 33 Litre ile 330 km demek 100 km de 10 Litre LPG tüketimi demek, sanki biraz iyimser gibime geldi.
    Gercek verileri, arac teslim alindiktan sonra paylasabilirim. Ama yurt disi testlerini arastirdim, 7.6 lt LPG tuketiminden bahsedilmis. Bu da 434 km yapar. Umarim dogrudur.

• Şunun otomatiği olsaydı keşke.

• fasttornado F kullanıcısına yanıt
    Otomatiği olsa bende düşünüyordum,katalogda 6 vites yazılması aslında Dacianin ayıbı, 6 vites olsa daha tercih edilebilir olurdu. Sanırım onumizdeki yıllarda daha fazla LPG li araç seçeneğiyle karsilasacagiz

• LPG tankının dışarıda olmasının, güvenlik açısından muayenede sıkıntı çıkarma ihtimali yok mu?
    Geçmiş zamanda bu tip montajların muayeneden geçemediği kalmış aklımda..

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrari091

sıfır almak ZORUNDAYSAN başka ne seçenekler kalıyor? Dacia vb araçlar var.
    tekrar belirteyim bu benim kişisel görüşüm 0 olup dacia olacağına 2. el olsun 100 bin az bir para değil günümüz şartlarında bile o paraya 2-3 yaşında temiz , az km li iyi bir C segmenti araç alınabilir focus olur , astra olur ,megane olur hatta dolu dizel egea bile alınır ama tüplü bir dacia modeline ben şahsen hurda teşviğide olsa indirimde olsa o parayı vermezdim ama herkesin kendi görüşüdür saygı duyarım.Malum TR şartlarında şuan hiçbir araç hakkettiği değerinde değil ama bilhassa dacia ne güvenlik ne kalite nede konfor olarak o paraların yanından geçecek bir araç değil.
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    Ulkemizde 3 yaşinda temiz arac bulmak da ayrı bir çile ne yazikki. Adam kardeşine bile airbagleri tamir edilmis aracını, yetkili serviste yenilendi diye satıyor.

Gorusunuze saygi duymakla birlikte ayni sekilde baskasinin 3-5 sene kullabdigi bir araca da 100bin TL vermek bircok kisiye sacma geliyor olabilir.

Zaten kimse kimseye zorla Dacia veya baska bir aracı satmaz, satamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

LPG tankının dışarıda olmasının, güvenlik açısından muayenede sıkıntı çıkarma ihtimali yok mu?
    Geçmiş zamanda bu tip montajların muayeneden geçemediği kalmış aklımda..
    [MMOya gore dıstan tank montaj zorunlulukları şunlardir;

1) Tankin yol yuzeyine olan (yere) mesafesi en az 200 mm olmalıdır (TS12305). Aracın en alt noktası, tankın en alt noktasından daha alcakta olmalıdır.

Duster burada cok sansli. Zaten aracin minimum yuksekligi 21 cm. Duster arka tampon alti ile yer arasi mesafe 36 cmdir.

2) Tankın koruyucu kapagi olmalidir
    (Dusterda koruyucu kapak icindedir).
    3) Tank ile ısi kaynakları (egzos vb) arasi mesafe en az 100 mm olmalıdir. (Dusterda bu mesafe oldukca fazla olmakla birlikte arada ekstra amyant yalitim malzemesi bulunmaktadır).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 10 Kasım 2019; 14:36:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fasttornado

Şunun otomatiği olsaydı keşke.
    Dacia Duster ın en büyük handikabı Otomatik vites olmaması...(Bana göre)
    Maddi anlamda her hangi bir araca günümüz şartlarında maksimum 150 binden fazla vermek istemeyen,
    Dizel araç almak istemeyen,
    Manuel vites araç almayı istemeyen,
    Sedan ya da hatcback araç almak istemeyen
    Benim gibi düşünen, bir çok anlamda her yönüyle Duster a yakın olduğu halde sırf Otomatik vites seçeneği olmadığı için Dusterdan Mecburen vazgeçip Otomatik başka araç almak durumunda olan (Gerekirse Mecburen 2. Ele yönelen), eminim ki bir çok insan vardır...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.