Şimdi Ara

dünyanın en iyi seramik tava tencere markası moneta! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
137
Cevap
7
Favori
172.508
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar vita verde nasıl acaba?Satıcı fissler e ait olduğunu söyledi ama adı seramik,görüntüsü koyu gri nasıl oluyor.Bir de kendi sitesinde seramik yazmıyor.Alluflon diye bişey yazıyor.Bu seramik mi demek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdurrahmandonmez

Tesadüfen bu siteye girdim ve tesadüfen bu konuyu gordum. Maalesef yorum yapan bütün arkadaşlarda eksik bilgi var.
    Bir kere teflon tencerelerin kanser yaptığını iddia eden arkadaslar yanılıyorlar. Florakarbon (PFOA) gazının çıkartıldığı bütün teflon kaplamaların saglıga zararlı bir durumu yoktur.

Bunları nasil ayırt edebilirsiniz? Ürünlerin üzerinde "PFOA free" yazılıdır.

İkincisi çeliğin cok sağlıklı oldugunu iddia eden bir arkadaşın yorumları tamamen bilgisizlik. Yemeğin suyuna katılan tuz kromoksit denen maddenin oluşmasına sebep olur, bu da insan saglıgına zararlı bir maddedir. O yüzden suan dunyanın onde gelen mutfak gereçleri üreticileri Çelik tencere ve tavalara da seramik kaplamaktadirlar.

Bir diğer dikkatimi çeken konu ise petek dokulu olan ürünlerle ilgili yapılan yorum.
    Arkadaslar petek dokulu tencereler, bu dokuya sahip olmayan tencerelere nazaran daha dayaniksizdir. Cunku petek dokuların kenar radusleri seramik yahut teflon kaplamanın arasına girmesini engeller. Gözle görülmeyen çatlaklar meydana gelir. Bu da zamanla korozyona sebep olur.

En iyi seramik markası diye de malesef bazı firmaların isimleri ortaya atılmış. Monetanin seramik kaplama üreten ilk bulan firma olduğu söylenmiş. Bu da bir yanılgıdir. Moneta sadece tencere üretir. Seramik ve teflon kaplamalarının markası Almandir. Kendileri bu hammaddeleri dışarıdan alırlar. Bu firmanın çatı markası Alluflon SPA'dir.

Su an turkiye Pazarı'nda satılan en iyi ürün greenpan ürünleridir.

Değerli yorumlar ancak ovdugunuz Green Pan markasının tavasını annem aldı. tava 2 ayda savaştan cıkmısa dondu, çok narin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teflon tavaları bulaşık makinesinde yıkayınca neden su damlacıgı şeklinde yoğun, buğulu cam gibisinden lekeler oluşuyor?

Bunun teflon un kalitesiyle bır ilgisi var mı?

Bu arada düşündüm de,sanırım tost makinelerinin kaplaması da teflon kaplı oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 14 Ocak 2013; 3:50:43 >
  • quote:

Tesadüfen bu siteye girdim ve tesadüfen bu konuyu gordum. Maalesef yorum yapan bütün arkadaşlarda eksik bilgi var.
    Bir kere teflon tencerelerin kanser yaptığını iddia eden arkadaslar yanılıyorlar. Florakarbon (PFOA) gazının çıkartıldığı bütün teflon kaplamaların saglıga zararlı bir durumu yoktur.

İkincisi çeliğin cok sağlıklı oldugunu iddia eden bir arkadaşın yorumları tamamen bilgisizlik. Yemeğin suyuna katılan tuz kromoksit denen maddenin oluşmasına sebep olur, bu da insan saglıgına zararlı bir maddedir. O yüzden suan dunyanın onde gelen mutfak gereçleri üreticileri Çelik tencere ve tavalara da seramik kaplamaktadirlar.

Bir diğer dikkatimi çeken konu ise petek dokulu olan ürünlerle ilgili yapılan yorum.
    Arkadaslar petek dokulu tencereler, bu dokuya sahip olmayan tencerelere nazaran daha dayaniksizdir. Cunku petek dokuların kenar radusleri seramik yahut teflon kaplamanın arasına girmesini engeller. Gözle görülmeyen çatlaklar meydana gelir. Bu da zamanla korozyona sebep olur.

En iyi seramik markası diye de malesef bazı firmaların isimleri ortaya atılmış. Monetanin seramik kaplama üreten ilk bulan firma olduğu söylenmiş. Bu da bir yanılgıdir. Moneta sadece tencere üretir. Seramik ve teflon kaplamalarının markası Almandir. Kendileri bu hammaddeleri dışarıdan alırlar. Bu firmanın çatı markası Alluflon SPA'dir.

Yazınız üzerine Greenpan'ı bir araştırayım dedim, önüme çıkan ilk siteden (meğersem iyi bir siteymiş) özet çeviri yaparak yazayım.

Kaynak:http://www.mnn.com/food/healthy-eating/stories/is-greenpan-cookware-really-green

* Dupont'un teflon bazlı üretiminde PFOA (perfluorooctanoic acid) ve bunu üretmek için sentetik kimyasal olan PTFE (polytetrafluoroethylene) vardır.
    Dupont 2015 yılına kadar üretimde bunları kaldıracağını bildirmiş.

* Greenpan bu bu kimyasallardan %100 arındırlmış üretim yaptığını iddia ediyor, ama son bir yorum yapan kişi Greenpan'ın HongKong ve Çin'deki
    üretim tesislerini gezdiğini ve Çin'deki fabrikanın PFTE üretiminde önde gelen tesislerden olduğunu Greenpan 'ın ve diğer PFTE ile üretimin aynı fabrikada yapıldığını yazmış.

* Greenpan'ın kullandığı Termolon teğniğinde Silikon kullanıldığı ve yüksek ısılarda bunun çok zararlı olabileceği yazılmış.

* Greenpan'ın nano teknoloji ile üretildiğinin yalan olduğu ortaya çıkmış.

* Cam ve Döküm kullanılması öneriliyor. Çelikten kimse bahsetmemiş bile.

• Arkadaşım araştırman için çok teşekkürler.Bir de bu şekilde moneta ve vita verde'yi araştırsan çok şey mi istemiş oluruz.En son ikisi arasından seçim yapıcam ve aslında herkes içinde önemli bir konu bence.Sonuçta bu tencerelerde pişenleri çocuklarımıza yediriyoruz.
  • seramik tavada pfoa free simgesi olamsına,markasının kaliteli olmasına dikkat edin derim.size vmf nin ceradur tavalarını tavsiye ederim.biz aldık pişen yemekler daha lezzetli ve kaplamada bir sorun yok.tabi metal yine değdirmeyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatros7777

quote:

Yazınız üzerine Greenpan'ı bir araştırayım dedim, önüme çıkan ilk siteden (meğersem iyi bir siteymiş) özet çeviri yaparak yazayım.

Kaynak:http://www.mnn.com/food/healthy-eating/stories/is-greenpan-cookware-really-green

* Dupont'un teflon bazlı üretiminde PFOA (perfluorooctanoic acid) ve bunu üretmek için sentetik kimyasal olan PTFE (polytetrafluoroethylene) vardır.
    Dupont 2015 yılına kadar üretimde bunları kaldıracağını bildirmiş.

* Greenpan bu bu kimyasallardan %100 arındırlmış üretim yaptığını iddia ediyor, ama son bir yorum yapan kişi Greenpan'ın HongKong ve Çin'deki
    üretim tesislerini gezdiğini ve Çin'deki fabrikanın PFTE üretiminde önde gelen tesislerden olduğunu Greenpan 'ın ve diğer PFTE ile üretimin aynı fabrikada yapıldığını yazmış.

* Greenpan'ın kullandığı Termolon teğniğinde Silikon kullanıldığı ve yüksek ısılarda bunun çok zararlı olabileceği yazılmış.

* Greenpan'ın nano teknoloji ile üretildiğinin yalan olduğu ortaya çıkmış.

* Cam ve Döküm kullanılması öneriliyor. Çelikten kimse bahsetmemiş bile.

peki hocam ne alacaz şimdi. bize uygun bir öneride bulunsan

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

seramik tavada pfoa free simgesi olamsına,markasının kaliteli olmasına dikkat edin derim.size vmf nin ceradur tavalarını tavsiye ederim.biz aldık pişen yemekler daha lezzetli ve kaplamada bir sorun yok.tabi metal yine değdirmeyeceksiniz.

peki söylediğiiniz ürün ile Silit markasının tavalarını karşılaştırırmısınız lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

seramik tavada pfoa free simgesi olamsına,markasının kaliteli olmasına dikkat edin derim.size vmf nin ceradur tavalarını tavsiye ederim.biz aldık pişen yemekler daha lezzetli ve kaplamada bir sorun yok.tabi metal yine değdirmeyeceksiniz.

peki söylediğiiniz ürün ile Silit markasının tavalarını karşılaştırırmısınız lütfen

silit kullanmadım ama o da kaliteli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

Tefalin var çizilmez, natura mı nedir o tavaları..Bayada pahalı..Yüksek sosyete işi tavalar...Yani biz alamayız..Lakin çok kaliteliler, dogruya dogru şimdi

Katılıyorum. Kalitede çok başarılılar ama iş fiyata gelince bizi hayli hayli aşıyor

Geçen dünya kadınlar gününde valideye esyakolik.com diye bi siteden seramik tencere aldım.

Hem fiyat olarak hem kalite olarak ürün çok güzel çıktı. Kendi markalarıymışş.

Ama sonuç olarak teflon devride kapandı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Gıda Ambarı

Seramik ürünlerin teflondan hiç bir farkı yok !!

Ayrıca Türkiyede adam gibi tencere tava seramik yapan yok. Hepsi çakma. Adını vermeyeyim, çok bilindik meşhur bir markanın seramik tavasını inceliyordum. İçini şöyle tırnağımla bir bakayım dedim. Tırnağımı sürer sürmez boya gibi kalktı :)) 5 para etmez.

ne tırnak var ama, kalite kontrol için mağaza mağaza gezdirilmeli bence. tırnkalar gerçek seramik!
  • Orijinaldenalıntı:abdurrahmandonmez

Tesadüfenbu siteye girdim ve tesadüfen bukonuyu gordum. Maalesef yorum yapanbütünarkadaşlarda eksik bilgi var. Bir kere teflontencerelerinkanser yaptığınıiddia edenarkadaslaryanılıyorlar.Florakarbon(PFOA) gazınınçıkartıldığıbütünteflonkaplamaların saglıga zararlı bir durumuyoktur.

Bunlarınasil ayırt edebilirsiniz? Ürünlerinüzerinde "PFOA free" yazılıdır.

İkincisiçeliğincok sağlıklıoldugunu iddia edenbirarkadaşınyorumları tamamenbilgisizlik. Yemeğinsuyuna katılan tuz kromoksit denen maddeninoluşmasına sebepolur, buda insansaglıgına zararlıbirmaddedir.O yüzden suan dunyanınondegelen mutfak gereçleriüreticileri Çelik tencere ve tavalara da seramik kaplamaktadirlar.

Bir diğerdikkatimi çeken konu ise petek dokulu olanürünlerle ilgili yapılanyorum. Arkadaslarpetek dokulutencereler, bu dokuya sahip olmayan tencerelere nazaran daha dayaniksizdir.Cunkupetek dokuların kenarradusleri seramikyahut teflonkaplamanın arasına girmesini engeller.Gözle görülmeyen çatlaklarmeydana gelir. Buda zamanla korozyona sebepolur.

En iyiseramik markasıdiye de malesef bazı firmalarınisimleriortaya atılmış. Monetaninseramik kaplama üretenilk bulan firma olduğusöylenmiş. Buda biryanılgıdir. Moneta sadece tencere üretir. Seramik ve teflon kaplamalarının markasıAlmandir.Kendileri buhammaddeleri dışarıdan alırlar.Bufirmanınçatı markası Alluflon SPA'dir.

Suan turkiye Pazarı'nda satılaneniyi ürüngreenpan ürünleridir.
    Greenpan ab mahkemelerince tuketiciyi yanlis bilgilendirdigi icin ceza almis bir markadir. Cati markasi dediginiz Alluflon seramik kaplamanin mucidi ve patent sahibidir ve ayni xamanda moneta markasinin sahibidir. Yani moneta en saglikli ureticinin markasidir. Ayrica ab disinda ulkemizde tubitaktan da saglik raporu almis tek firmadir. Kaldi ki moneta kaplamalar dis hekimliginde dolgu icin kullanilan ve vucudun dogal o,dugu icin reddetmedigi /zirkonyum bazli kaplamadir ve kendi kulvarinda tektir... ulkemizde satilan jumbo ve delimano markalarida monetanin sahibi olan Alluflon (ayni zamanda kaplama ureticidir) uretmektedir. Uzaklarda aramayin sikayetim var sitesine girin ve ovulen tum markalari onlarin tuketicelere neler yaptigini gorun. Ne hikmetse tek bir moneta sikayeti yok acaba kaliteleri nedeniyle olabilir mi?....

• moneta ile ilgili başlık hangisi iyiye dönmüş durumda. Madem başlık açılmış ve güncel ise sıcak teklif neymiş onu görelim yoksa konu formun diğer bir köşesine marş marş
  • Iste sicak teklif... son 6 set...http://www.monetamagaza.com/Urun/SUPER-6-PARCA-SET-pmu128.html

• Geçen hafta migrosra seramik kek kalıbı ve tart kalıbı vardı 10 tl ye fakat görüntüsu boyayı andırıyordu almadım. Gören bakan inceleyen var mi?

• Flonal marka da çok iyi arkadaşlar heryerde yok ama bazen uygun fiyata denk geliyor. Anneme italydan hediye gelmişti 1 senedir çok memnun.http://www.flonal.it/eng/palladium.htm
  • Merhaba,

Yapışmayan kaplamalarla ilgili tiroid riskinden de bahsediliyor. Çelik tencerelerde de bazı riskler bulunuluyormuş, bakır kullanın diyor
    Dr Cumali Aktolun.

Yapışmayan Tavalardaki Tiroid Hastalığı Riski
    http://www.youtube.com/watch?v=QVYAYdrl0OQ

http://www.youtube.com/watch?v=vlCUneG0eLw

Bir de Elmas kaplamalı tava gördüm Koreli bir firma üretiyormuş :) herkes bişey deniyor gibi, yalnız yağsız omlet vs. çok güzel görünüyor.

Coocan Çift Taraflı Titanyum & Elmas Kaplama Tava Seti
    http://forum.donanimhaber.com/m_72677445/tm.htm

• Schafer'den kibrit çöpü bile almayın. Bu kadar kalitesiz ve bu kadar kötü ürünlere para verdim içim cız ediyor. Siz siz olun bu markadan uzak durun. Migros'ta falan satılan markasız tencereler bile Schafer'den daha kaliteli.
  • En iyi seramik kısa tencere alacağım varmı fırsatlar?
  • 1 yıl önce aldığımız moneta tencere ve tavalar özenle kullandığımız halde kullanılamaz hale geldi.
    Renkleri sold,u içleri karardı ve artık yapışıyorlar.
    Bu kadar para verip almayın.
    En ucuz tencere tava bile daha uzun süre dayanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.