G

Teğmen
14 Ağustos 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Her gün artık şehit veriyoruz.

Suriye'de boka battık.

4 milyon Suriyeliyi sınırlarımızdan içeri aldık.

Dolar 3.5 TL oldu. Artması da yakındır.

Benzinin litresi 5 TL yi geçti.

İçerde artık haftada bir bomba patlıyor.

Eve vardığımız da bugün de ölmedik diye sevinir olduk.

Rusya Büyükelçisi; Devletin Polisi tarafından suikast ile öldürülüyor.

Daha yaşamadığımız ne kadar kötü bir şey var aklıma gelmiyor.
Tüik'in hesaplama yönteminde değişikliğe gitmesine rağmen ekonomimiz 3. çeyrekte %1.8 küçülmüştür. Normalde 4. çeyrekte aynı şekilde düşük gözükecek. Resesyon gerçekleşiyor. İşin ilginç tarafı Türkiye gibi nüfusu sürekli artan bir ülkenin minimum %5 büyümesi gerekir iken %1.8 küçülmesi demek işsizliğin gittikçe ağırlasması demek. Üstelik Tüik kriz dönemi olan 2009 yılını baz almış. Normalde bu oran çok daha yüksek çıkması gerekiyordu. Ayrıca kamu harcamalarının artmasına rağmen bu düşüsün gerçekleşmesi krizin inanılmaz bir şekilde bizi etkileyeceğini göstericek.

Raporun detayına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

http://tuik.gov.tr/HbGetirHTML.do?id=21513
Genelde Office programları ile sunum vs yapmayı planlıyoruz. Full HD olursa iyi olur. Şu an kullandığımız View Sonic ama çözünürlüğü düşük. (1024 * 768 )Tepeye bağlı şeklinde olacak. Yani cihaz yere ters bakıyor. Genelde gündüz kullanıldığı için ansülümeni yüksek olursa daha iyi olur. 3-4 metre uzaklıktan perdeye yansıtmayı planlıyoruz. Maksimum fiyat 5000 TL civarı önerileriniz bekliyorum. HDMI + VGA mutlaka olmalı. Bunun dışında Bluetooth vs çok önemli değil.
Yandex bu sabah itibari ile Adobe Flash Player eklentisi uyarısı veriyordu. Açık kaynak kodlu olan bu Yandex bir nevi Google Chrome'un aynı ayarlarına sahip. Öncelikle her siteye girerken üst tarafta eklentiyi çalıştır uyarısı veriyordu. Uyarıyı güncelle dediğimizde de hep hata veriyordu. En son çözüm olarak her yolu denememe rağmen güncellemeler bu sorunu çözmedi. En sonunda şu yöntem ile bu sorunu çözdüm. Şu anda adobe flash player problemi vermiyor ve çok güzel şekilde çalışıyor. Bu sorunun çözümü şu şekilde.

Aşağıdaki klasöre gidip pepflashplayer.dll dosyasını kopyala yapıyoruz.

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\43.0.2357.134\PepperFlash

Bu dosyayı daha sonra aşağıdaki adrese kopyalıyoruz.

C:\Users\BilgisayarAdı\AppData\Local\Yandex\YandexBrowser\Application\42.0.2311.4209\plugins

Bu adreste bulunan npswf32_18_0_0_160.dll isimli dosyayı yeni klasör açıp yedekleyin. Sonra bu dosyanın ismini kopyalayıp Google Chrome klasöründen kopyaladığımız pepflashplayer.dll isimli dosyanın adını bu şekilde değiştirin. npswf32_18_0_0_160.dll Sonra yandex'i açın bir daha size adobe eklenti sorunu çıkartmayacak.
Selamlar. Kiracı olduğum evde şu kombiden var.http://www.2elesyaalanyer.org/img/bosch-2.el-kombi.jpg Evde bebek olunca biraz hızlı hareket etmem gerekiyorda. Bu kombi dünden beri yüksek sesli çalışmaya başladı. ( Tık tık tık tık gibi ara ara ses çıkartıyordu) Daha sonra ortada kırmızı düğme uyarı verdi. Daha önceden o kırmızı düğmeye 10 saniye falan basınca alet hatadan çıkıp çalışmaya devam ediyordu. Alt taraftan su barını falan ayarladım. Ama alet hala hataya düşüyor. İlk başta alt taraftan su barını ayarladığımyerden su gelir iken sabah tekrar denediğimde oradan pis su geldi. Sonra su ise hiç gelmedi. Sanki cihazın içine su gelmiyor gibi. Konuyla ilgili güvenilir bir Okmeydanı İstanbul tarafında bir ustanız varmıdır. Ya da sizin önerebileceğiniz bir yöntem vs varmıdır. Teşekkürler.
Para falan istemiyorum. Kariyer seviyesi 67'dir. 4. Lig şampiyonluğu falan var. 2. Lige kadar yükseldim ama artık ilgilenemiyorum. O yüzden hepsi 100 olan çalışanlarımı falan sattım. 6. Lige kadar bilerek düşüp takımı gençleştirmeye çalıştım. 65 günlük premium hesapdır. İlk gelene devredicem. O yüzden hızlı olan alır hesabı. Özelden de istediği kullanıcı adını söylesin. Hemen devri gerçekleştireyim.
Windows 8 işletim sistemine sahip bir masaüstü HP marka pc'm var. Cihaz domain üzerinde kullanıcı adı ile açılıyordu. Dün şifreden dolayı bilgisayar kullanıcı adı soran ekrana kadar geliyor. Daha ilerisine gitmiyor. Administrator kullanıcısı yerine isim kullanıcısı açmıştım ancak onunla da sisteme giriş yapamıyorum. Bilgisayarın içindeki verileri alıp backup'dan döneyim diyorum ama farklı bilgisayarlara bağladığımda diski hiç görmüyor. Acaba harici disk kutum mu bozuk diye farklı harddiskler denedim sorunsuz çalışıyor. Bu masaüstü pc de ssd disk var. Konuyla ilgili ne yapabilirim. Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürlerimi sunuyorum.
Merhaba, Iphone 4S cep telefonum var. Bu telefon bazen kişi listesini ve mailleri unutuyor. Cihazı kapatıp açtığımızda mail ve kişi listesi kendiliğinden geri geliyor. İlk başlarda 2-3 haftada bir yapar iken bu sorunu şimdi 2 günde bir yapmakta. Konuyla ilgili ne yapmam gerekiyor. Telefonun yazılımını ve versiyonunu güncelledim ama değişen bir şey olmadı. Telefonu servise mi göndermeliyim.

Üzerindeki sürüm : 7.0.4 (11B554a)

Telefon mailleri unuttuğunda tekrar mail kurmak istediğimde cihaz mailleri göstermese de bu mail adresi telefonunuzda zaten kuruludur şeklinde uyarı veriyor.
02.06.2012 tarihinde Taksim İstiklal Caddesi Swatch mağazasından 1 adet Swatch saat aldım. Saat garantisi devam ederken bir anda çalışmamaya başladı. Saatin zaten takvim kısmı doğru düzgün çalışmıyordu. İki arızayı birlikte yaptıralım diye Cevahir Alışveriş Merkezindeki Swatch Mağazasına götürdüğümde ise ilgili personel ürünün pilinin bitmiş olabileceği ve ücret karşılığında değişmesi gerektiği belirtti. Dedim ki Garanti Belgesinde ürünün tüm parçaları 2 yıl Garanti dahilindedir. Kaldı ki bunun için servise gitmesini istiyorum. Görevli bayan saatin pili garantiye girmez. Ücretli değişmesi lazım. Dedim ki ben pil değişmesini istemiyorum saatin değişmesini istiyorum. 1.5 yıllık saatin pili mi biter. O da diyor ki saat üretilir iken pil takılıyor. Satılmadığı sürede bitmiş olabilir. Konuyla ilgili dilekçeyi hazırladım Tüketici Hakem Heyetine başvurucam. Saatin iadesini talep edicem. Siz siz olun Swatch almayın başınız ağrımasın.

Bundan 3-4 yıl önce aldığım Swatch'ın pili bitince serviste pilini değiştirttim. O tarihten sonra da saat sürekli su kaçırmaya hatta terleyince bile içinde buğu yapmaya başladı. O yüzden garanti içinde pili biten Swatchlarda pil değişimini kabul etmeyin.
Bir tane Fiat Linea aldık. Aracın altında hafif bir yağ damlama olayı vardı. Araba çok çalışmadığı için 1 hafta sonra aracı hareket ettirdiğimizde yerde hafif bir yağ lekesi oluyordu. Bir de viteste 5 den 4e düşmelerde sıkıntı olduğunuda belirtteyim. Aracıda düzenli servise götürüyoruz. Bakım için servise götürdüğümde yetkiliye bu sorunları bildirdim. Kendisi aracı Lift'e kaldırdıklarını ve herhangi bir sorun olmadığı bildirdi. Aracı tekrar bakıma götürüyorum. Bu sefer yine aynı durumu söylüyorum. Servis bu sefer aracın şanzumanından yağ kaçırdığını söylüyor. Tabiki iki farklı götürmem arasında değişen tek şey aracın km 'si ve garantisinin bitmesi. Servis aracın garantisinin bittiğinden dolayı 1950 TL kadar masrafı olacağını belirtiyorlar. Şimdi aynı arızayı araç garantisinde iken yapmayan veya göremeyen servis garanti dışına çıkınca hemen arızayı görüyor. Kısaca Fiat yetkili servisler benim gözümde bitmiştir.
Hakkında
Hakkımda:
79FC7A39.jpg
Sony Vaio VPCF2 i7 2730QM Cpu-8GBRam-640GB Hdd- 16.4" Full Hd Ekran

Referanslarım : yasinonline / Lacrymatoire / Technosoft / Barzo1905 / Hypericum / KirkLeeHammett / 1906nedir / Halit61 / Nuribjk / Cigdem6868 / Tabutta Rövaşata / .GoGoRa. / sedar63 / berkin88 / atakan35 / LiveForSpeed / ulasasmadili / 106gti / baltimorro
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Sistemim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 670
İkinci El Bölümü Mesajları: 76
Konularının görüntülenme sayısı: 52.195 (Bu ay: 260)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.495 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.