Şimdi Ara

dünyanın en iyi seramik tava tencere markası moneta! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
137
Cevap
7
Favori
172.564
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quentin

ben de esseden almıştım ama hep yapışıyo pek memnun degilim açıkcası
    buarada kampanya çabuk bitmiş

aynen ikili set yada wok tava alim dedim yok birşey kalmamış nasıl kampanya bu ya günlük mü bitti madem siteden kaldır...
  • Şu "en iyi" yaftasından da kurtulabilsek keşke. Altı üstü tencere tava. Çeyiz peşindeki genç kızlar belki heyecanla anlamazlar, en iyisi bu denilene balıklama atlarlar ama diğer insanlar daha makul ve mantıklı düşünmeliler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Anneler günü için seramik tencere çok araştırmıştım piyasakilerin çoğu yoksul işiydi o markalar cem, esse ve papillaydı. Sonra internette jumbo nun seramik tencerelerini gördüm süper gözüküyorlardı alacaktım ama hiçbir yerde bulamamıştım. Sonra moneta adında olan markayı duydum yılların markası oluşu, italyan oluşu seramiğinin kalınlığı ve estetik duruşu beni çok etkiledi ve moneta almıştım. Son derece memnunuz ama yine de aklım jumbo da kalmadı değil :o

http://imageshack.us/photo/my-images/406/urun3271.jpg/

Napalım bizim paramız yoksul işine yetti Esse alabildik.Umarım daha daha iyilerini alırsınız...

• quote:

Şu "en iyi" yaftasından da kurtulabilsek keşke. Altı üstü tencere tava. Çeyiz peşindeki genç kızlar belki heyecanla anlamazlar, en iyisi bu denilene balıklama atlarlar ama diğer insanlar daha makul ve mantıklı düşünmeliler.

bi yafta da ben yapıştırayım:)
    her me kadar papilla kendini iyi pazarlasa da cemle korkmazın bile topicte sözü geçince en iyi hangisi bilmem ama bu tür laflar geçer

Yani :
    bir sürü görüş ve ilgi düzeyinden insan yazıyor

seramik in mucidi du pont tur. patent sahibidir. seramik hakkındaki araştırmayı bilmiyorum ama zararlı olduğu firmalara rağmen kanıtlandı avrupada teflon yasaklama sürecine gidiliyor kademeli olarak. belki bu sermamil davası da ondan çıktı.

bir zamanlar türkiye de moneta berghoff arayıpta bulamayan biri olarak yazıyorum. esasında dökümden başka kullanmam. tüm profesyonel aşçılar gibi. ama evde kullanamıyolar.

• cümle düşüklüğü olmuş:
    teflon yasaklanacak

tavanın aşınması meselesi değil ısıyla çıkan gazlar esas zararlı olan

bakayım dedim Epa avrupa koruma ajansı kanserojenliğini ilan etmiş. İronik olan taraf seramiklerde aynı maddelerle yanmaz yapışmaz hale geliyormuş :(
  • wok tava aldım kargoya verildi diye mesaj geldi
  • arkadaşlar dün ben de Migros tan touch me ceramica tavalardan aldım. %30 indirim de vardı ama dün sondu yanılmıyorsam. Aliminyum gövde ve ceramic kaplama olarak geçiyor.2 şeye dikkat çekmişler, düşük CO2 emisyonu oluşturan çevre dostu düşük sıcaklıkta kaplama ve PFOA içermemesi... zaten asıl tehlikeli olanın PFOA diye biliyorum...Moneta kampanyasını kaçırınca arayıp sordum, yurtdışıyla irtibattayız gelebilir demişlerdi. Daha fazla bekleyemeyeceğim için bundan aldım. Moneta da iç dış 9 tabaka ceramic diyordu ama dış kaplamasının ceramic yerine alimunyum olması ne farkettirir bilemiyorum...

bu arada neye elimizi dokunsak tehlikeli oluyor. Teflonları değiştirelim dedik, çelik kullanımı zor olduğu için eşim istemedi, daha önce kaliteli bir demir döküm tencere almıştık. kansızlığada iyidir çok sağlıklı diye ama 2 yemek pişirip tadını değiştiriyor diye onuda çöp yaptık...bu zaman da tüketici olmak zor.....

• quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

arkadaşlar dün ben de Migros tan touch me ceramica tavalardan aldım. %30 indirim de vardı ama dün sondu yanılmıyorsam. Aliminyum gövde ve ceramic kaplama olarak geçiyor.2 şeye dikkat çekmişler, düşük CO2 emisyonu oluşturan çevre dostu düşük sıcaklıkta kaplama ve PFOA içermemesi... zaten asıl tehlikeli olanın PFOA diye biliyorum...Moneta kampanyasını kaçırınca arayıp sordum, yurtdışıyla irtibattayız gelebilir demişlerdi. Daha fazla bekleyemeyeceğim için bundan aldım. Moneta da iç dış 9 tabaka ceramic diyordu ama dış kaplamasının ceramic yerine alimunyum olması ne farkettirir bilemiyorum...

bu arada neye elimizi dokunsak tehlikeli oluyor. Teflonları değiştirelim dedik, çelik kullanımı zor olduğu için eşim istemedi, daha önce kaliteli bir demir döküm tencere almıştık. kansızlığada iyidir çok sağlıklı diye ama 2 yemek pişirip tadını değiştiriyor diye onuda çöp yaptık...bu zaman da tüketici olmak zor.....

peki döküm gerçekten yemeğin tadını o kadar değiştiriyormu bende ne alacağımı şaşırdım. Teflon almayacağım kesin ,döküm almayalımmı yoksa sizin kullandığınız markadan dolayımı sorun yaşadınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur2005

quote:

Şu "en iyi" yaftasından da kurtulabilsek keşke. Altı üstü tencere tava. Çeyiz peşindeki genç kızlar belki heyecanla anlamazlar, en iyisi bu denilene balıklama atlarlar ama diğer insanlar daha makul ve mantıklı düşünmeliler.

bi yafta da ben yapıştırayım:)
    her me kadar papilla kendini iyi pazarlasa da cemle korkmazın bile topicte sözü geçince en iyi hangisi bilmem ama bu tür laflar geçer

Yani :
    bir sürü görüş ve ilgi düzeyinden insan yazıyor

seramik in mucidi du pont tur. patent sahibidir. seramik hakkındaki araştırmayı bilmiyorum ama zararlı olduğu firmalara rağmen kanıtlandı avrupada teflon yasaklama sürecine gidiliyor kademeli olarak. belki bu sermamil davası da ondan çıktı.

bir zamanlar türkiye de moneta berghoff arayıpta bulamayan biri olarak yazıyorum. esasında dökümden başka kullanmam. tüm profesyonel aşçılar gibi. ama evde kullanamıyolar.
    @uğur2005

Berghoff için düşünceniz nedir? Kullanımı ve alümunyum seramik alaşımlı ürünleri için ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehan_bera -- 26 Temmuz 2012; 9:34:15 >

• Benim bildiğim kadarı ile Dökümde yakma olayı var yabancılar daha çok domuz yağı yada onların için hazırlanmış yağ ile yakıyorlar,Evde hangi et fazla pişiyorsa onun yağı ile yakacaksınız ki özü ve esansı tencereye geçsin ki yemeğin tadını değiştirecek uzun kullanımdan sonra tad oturacak.Bu döküm markaları yoksul işi olan esse'nin distribitörlüğü yada satışını yaptığı ürünlerdir.Fransız le creuset yapım aşamasını da vinci kanalında seyretmiştim 100 yıllık bir firma ve ilk başladıkları teknikle yolla devam ediyorlar tamamen doğal rengi var bu işte ustalar artık yoksul işi tencereleri sevmeyenler için güzel parçadır.Birde bu markayla yarışan fransız staub var.Bu ürünler dökümdür tencere olarak değerlendirilmemelidir özellikle et yemeklerinde iyi sonuç almak için güveç tabir ettiğimiz kategoridedir.Staub ve Le creuset Bu ürünler kırılmadıktan sonra torunlarınızın torunları dahi kullanır.

• Yemeği hemen pişirip içinden aldıktan sonra en güzeli alüminyum...Hem ucuz,hem de çabuk pişiriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Yemeği hemen pişirip içinden aldıktan sonra en güzeli alüminyum...Hem ucuz,hem de çabuk pişiriyor...

Katılıyorum ,
  • Hecha Döküm tavalar....Tek geçerim

Et pişiriyorsanız özellikle, süper ötesi...
  • evdeki tüm tavaları seramik olanlarla değiştirmeye başlamıştım. korkmazı 24cm seramik tavasını aldım.

Şimdi ne yapayım. seramik de zararlı ise....
    Tencereler zaten çelik o yüzden onlarda sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

evdeki tüm tavaları seramik olanlarla değiştirmeye başlamıştım. korkmazı 24cm seramik tavasını aldım.

Şimdi ne yapayım. seramik de zararlı ise....
    Tencereler zaten çelik o yüzden onlarda sorun yok.

Bence en sağlıklısı çelik ve döküm.
  • tavalarınız da çelik veya döküm mü?
  • direkt olarak seramik zararlıdır demek yanlış olur bence...sonuçta onunda yanlış yapılan ucuz ürünleri olabilir ama kesin olarak zararlıdır diye bir araştırma var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

tavalarınız da çelik veya döküm mü?

hepsi değil malesef zamanında teflon iyi diye tefalin teflonlarla dolmuş ev çelik tencerelerde var tabi tefal düdüklüde çelik stil çelik tencereler şimdi yoksul işi 2'li esse seramik touch almıştım.Artık döküm ve çelik'e döneceğiz galiba
  • bunlar yeni segment.
    yani herks yapmaya çalışıyor kiminki iyi kiminki kötü zamanla ortaya çıkar.
    bir teflon tavaya metal kaşık degdirmezseniz, 1 yıldan fazla hiç çiziksiz kulllanırsınız.
    yani bir kaplama mutfak gerecini öle 7-8 ayda anlayamazsınıziyi kötü oldugunu. diyelimki zararlı
    bunu anlamanız bile yıllar sürer. bakınız teflon örneği. ilk yıllar hersey süper, devamı sıkıntılı

olaya tarihsel bakalım;
    emayeler vardı, nerdeyse kalktı, çünkü kırılma-çatlama yaparsa saglıga zararlı
    teflon var, modası gecer gibi, çizilme ile oluşan teflon kalıntısı saglıga zararlı
    porselen-seramik kaplamalar var, onlarında ne oldugu belli değil. dünya kadar marka var.

sonuç; EGER KULLANDIGINIZ GEREÇ, KAPLAMA İSE
    saglıga her şekil de zararlıdır.
    yukarda bi arkadas demiş, illa bir madde kullanılmalıki, yapışsınlar.

dökümlerde riskli grupta, adı üstünde döküm, yani kırılgan. kulpları kalır elinizde valla.
    bence plastik saplar bile daha güvenli.

çözüm;
    bu yeni ürünlere pek bulaşmayın.
    1- çelik
    2- bakır. kalay sorunu olacaktır, size satan yer bu konuda yardımcı olur.
    3- çömlek (güveç)
    illa teflon ise, kesinlikle CEM. adamlar teflon uzmanı.hatta bazı teflonları çizilmiyo.
    illa porselen ise, bazı markaların porselen tava ları var. bildigin porselen. koyuyosun oocaga pişiriyor :) onu alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksinaletinsan -- 26 Temmuz 2012; 14:20:18 >

• Çelik ürünlere karşı hiç birisi daha iyi değil. Çelik çözünmüyor, kırılmıyor, çizilmiyor. Isıyı ve pişirilecek şeyi uygun şekilde ayarlarsanız yapışma da olmuyor.

Teflon tava, seramik tava alırsınız, çizilmesin diye kanser yapıyor diye ağaç kaşık kullanırsınız, ağaç kaşığı deterjanla yıkarsınız, ağaç deterjanı emer.. derken dolaylı yoldan yine kanserojen maddeyi vucuda alırsınız.

İlk mesajlarda işi bu olan birisi, çelik ürünlerin en iyisi olduğunu söylemiş. Kesinlikle ona katılıyorum.

Çelik tencere alınacaksa kalitelisi alınmalı, çin menşeili ucuz çelik tencereler alınmamalı. Bilindik markalardan gerçek 18/10 krom çelikler alınmalıdır. Düşük kalite çelik ürünlere su değdikçe koku yapar, demir kokusu gelir, bulaşık teliyle bile çizilirler ve su ile siyah demir tozu akar..

Bir diğer dikkat edilecek hususta tencerelerin bir defada set olarak, iç içe geçebilen ürünler olarak alınmasıdır. Mutfaklarda en büyük sıkıntı tencerelerin saklanmasıdır. İyi markaların bu işler için ürettiği, tamamı iç içe geçen setleri mevcuttur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.