Şimdi Ara

Dünyanın En Güçlü Ülkeleri Sıralaması ( Türkiye 8.Sırada ) 133 ÜLKE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orjinal liste :https://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp

-Fikriniz nedir ?

Dünyanın En Güçlü Ülkeleri Sıralaması ( Türkiye 8.Sırada ) 133 ÜLKE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruthlessAF -- 4 Eylül 2017; 1:55:6 >

• almanyanın ilk 8'de gözükmediği ve hatta almanya'dan önce türkiye'nin geldiği bir liste desem yeterli olur herhalde
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    bende tuhaf buluyorum hocam anlamadım
  • Buyrun :)) Dünyanın En Güçlü Ülkeleri Sıralaması ( Türkiye 8.Sırada ) 133 ÜLKE
  • askeri güç olarak dünyada ilk 2-3 içindeyiz diye biliyordum en azından 2000 yılı ve öncesi böyleydi!
  • Biri şu globalfirepower ı kapatsın artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki büyük britanya ile fransa yer değiştirebilirdi. Yine de doğru bir liste.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askeri güç olarak bahsediyor sitede. Ama ben de sana aynı listeyi yaparım istersen? Neye göre, kime göre karar verilmiş? Adam çürük raporu almak için ya da askerde hava değişimine gitmek için 1500 takla atıyor. Hangi askeri güç bu? Bizim bilmediğimiz hangi silahımız var ya da? Cizrede yer altında atom bombası yapıyorlar da kimseye mi haber vermiyorlar? Listede kuzey kore bile yok. Daha dün adamlar hidrojen bombası denemesi yaptı. Suni deprem oluşturdu. Bizim bilmediğimiz ne var arkadaş? Tamam yürekli olabiliriz, cesaretli olabiliriz, çağırırlar koşa koşa askere gideriz de adamın attığı hidrojen bombasına nasıl bir karşılık vermeyi planlıyorsunuz?

Gerçekten bir cahilliğimiz varsa gösterin bilelim. Ülkede kapalı kapılar arkasında bir şey mi üretiliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

almanyanın ilk 8'de gözükmediği ve hatta almanya'dan önce türkiye'nin geldiği bir liste desem yeterli olur herhalde

Almanlar belki teknoloji olarak üstün olabilir ama hala askeri güçleri sınırlı.

• Anadolu Ajansı işine benziyor bu

• quote:

Orijinalden alıntı: hexedemical

askeri güç olarak dünyada ilk 2-3 içindeyiz diye biliyordum en azından 2000 yılı ve öncesi böyleydi!

hiç bir zaman ilk 2-3'e girmedik

anca osmanlı zamanı bir 150-200 sene birinci sıradaydık o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

Askeri güç olarak bahsediyor sitede. Ama ben de sana aynı listeyi yaparım istersen? Neye göre, kime göre karar verilmiş? Adam çürük raporu almak için ya da askerde hava değişimine gitmek için 1500 takla atıyor. Hangi askeri güç bu? Bizim bilmediğimiz hangi silahımız var ya da? Cizrede yer altında atom bombası yapıyorlar da kimseye mi haber vermiyorlar? Listede kuzey kore bile yok. Daha dün adamlar hidrojen bombası denemesi yaptı. Suni deprem oluşturdu. Bizim bilmediğimiz ne var arkadaş? Tamam yürekli olabiliriz, cesaretli olabiliriz, çağırırlar koşa koşa askere gideriz de adamın attığı hidrojen bombasına nasıl bir karşılık vermeyi planlıyorsunuz?

Gerçekten bir cahilliğimiz varsa gösterin bilelim. Ülkede kapalı kapılar arkasında bir şey mi üretiliyor?

bizde üretilmiyor ama diğer ülkelerde neler üretildiğini görsek-duysak feleğimiz şaşar.Devir teknoloji devri.İnsan sayısı,tanklar,tüfekler pek bir işe yaramıyor artık.Adam bir kuvvetli bombayla bütün ordunun ağzına eder.

Allah bilir abd,rusya,almanya,kuzey kore ve daha pek çok ülke neler neler üretiyor kapalı kapılar ardında.Biz daha araba üretemedik

• Alman ordusunun toplam askeri 210bin zahmet edip diğer ülkelerin üstüne tıklarsanız hepsi yazıyor.

Bu arada sıralama güç sıralaması,ekomoni ve refah seyiseinde Allah bilir nerelerdeyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 4 Eylül 2017; 15:2:8 >
  • Türkiyenin gazını alıyorlar şu listeye güvenip almanyaya israile kafa tutmaya çalışan varmı acaba

dünyada ilk onda olan bir ülkenin böyle çözüme kavuşturamadığı büyük sorunları olmaz sen holladaya yaptırım uygulayacağım de sonra süt dökmüş kedi ol nasılsa seçimler geçti amerika dibimizde terör örgütünü beslesin sen sus... Eee sonra ben dünyanın en güçlü 8. ülkesiyim hadi len ordan!

ekleme: varmış

Şu akp'ye oy verenlere sesleniyorum hani şu imralıda beslenen şerefsiz varya birçoğunuzdan daha iyi şartlarda yaşıyor yada YAŞATILIYOR hükümetimiz saolsun bana burada lugat parçalamayın en güçlü 8. ülkeyiz diye güçlü bir ülke topraklarında böyle bir alçağı beslemez

güçlü bir ülke böyle bir olayın yaşanmasına izin vermez!

TSK’de pilot krizi: ABD Türkiye’ye eğitmen göndermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jouska -- 4 Eylül 2017; 15:21:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: hexedemical

askeri güç olarak dünyada ilk 2-3 içindeyiz diye biliyordum en azından 2000 yılı ve öncesi böyleydi!

hiç bir zaman ilk 2-3'e girmedik

anca osmanlı zamanı bir 150-200 sene birinci sıradaydık o kadar.

Büyük hun,Avrupa Hun,Göktürk,Selçuklu,Osmanlı bence bu devletler zamanlarının en güçlü ordularına sahiptiler.

• Bu sıralama sadece asker sayısı ile elde edilen sıralama. Teknik, teknolojik ve entegre savunma-askeri güç olarak belirlenmiş bir sıralama degil.

Keza öyle dahi olsa Türkiye ilk 15'te kesin vardır.

Bu globalpower sitesi uluslar arası savunma konusunda belirli kriter sahibi kişi ve kuruluşların ciddiye almadığı bir sitedir. Sebebi sıralama kriterlerinin belirsiz ve bir kaideye bağlı olarak yapılmaması.

• Kore nerde almanya nerde la?

• En çok nucleer kimde var sıralaması daha gerçekçi olurdu

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Ekonomik Liste değil Askeri Askeri!
    Almanyanızı bu kadar savunmayın. Daha geçenlerde Almanya savunma bakanı olan kadın kendi ordusunu ağır şekilde eleştirdi. 140 bin kişilik ordu yarım milyonluk ordudan mı daha iyi olacak? Üstelik her yıl pratik yapan bir ordu.
  • madem o kadar güçlüyüz götü boklu Barzani ye neden laf geçiremiyoruz. madem güçlüyüz caydırıcılığımız olmalı. ama caydırıcılık konusunda şuan çok kötüyüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 4 Eylül 2017; 15:46:29 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.