Yüzbaşı
17 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Turknet daha ilk günden lanet ettirdi. [sm=akuma.gif] başvuruyu yaptık, geçiş onayı mesajı geldi, telefonun internet ışığı yeşil yanıyor, ama dsl kırmızı. Kurulum için modem arayüzüne bağlanıyorum. Daha önce diğer operatörlerde defalarca sorunsuz yaptığım işlem Turknette olmuyor. Modemin verdikleri şifre ve kullanıcı adı ile kurulumu olmuyor. E-devletten iptal işlemi yapayım derken o da ne!? Turknette herhangi bir aboneliğiniz yok uyarısı alıyorum. Bunun ekran resmini turknet müşteri destek hattına mesaj olarak atıyorum gelen cevap; sinyal sorunu yaşadığınız için hizmetiniz aktif edilememiştir. Yahu daha dün mesaj attın bana kurulumu gerçekleştirin internetinizi kullanın diye.. Ne bu şimdi? Velhasılı kelam turknet beni baştan kaybetti.. Birazdan iptal dilekçemi fakslayacağım. Bundan sonra iyice araştırma yapmadan asla macera aramam!! Siz de kanser olmak istemiyorsanız böyle yapın!! 

Dün meclis konuşmasında bizi şaşırtan bişey oldu! Sonunda tatlı su muhalefeti ağzından vazgeçmişti Kılıçdaroğlu! Bu ülke insanı bağırışı çağırışı üst perdeden parmak sallanmasını sever.. O beşli çetenin elindeki milyar dolarlık ihaleleri alacağını söyleyince millette bir kipirdanma oldu.. Dünden beri konuşuluyor yaptığı konuşma. Çünkü vatandaş yumuşak yüzlü siyasetçi sempatisini Akp sayesinde yitirdi.. Dün Mansur Yavaş'ın "istersen çık masanın üstünde tepin" diyerek Akp meclis üyelerine sert çıkması ve tam 80 yolsuzluk dosyasını suratlarına çarpacakken hepsinin salonu terketmesini sağlaması da insanlarda büyük yankı uyandırdı.. Yani artık siyasetin dili geri dönülemez şekilde değiştirildi! Kim gelirse gelsin sanırım böyle olacak! Tişikkirler AKP!!!

Arkadaşlar bu telefon işlerinden bayağıdır uzağım. Elimde Huawei P9 lite 2017 16 gb modeli var. Artık miadını doldurdu, gerçi hala canavar gibi kasmadan çalışıyor ya neyse.. Şimdilerde şöyle maksimum 3500 tlye kadar alabileceğim ama aldığımda saçma sapan kronik sorunlarla uğraştırmayacak, en az 3-4 sene rahatlıkla kasmadan kullanabileceğim telefon almak istiyorum. Android tarafı genelde Xiaomi ve Huawei arasında birikmiş. Nasıl bi cihaz almalıyım sizce? Hangi markanın hangi modeli olmalı? Bir de Huawei'nin Google savaşından nasıl etkilendiğinden hiç haberim yok. Google uygulamaları kullanabiliyor mu yoksa yollar ayrıldı mı?

Beklentiler;
1- Kronik sorunlar olmamalı
2- Pubg gibi oyunları kasmadan ısınmadan rahatlıkla oynatabilmeli
3- Kameradan aşırı bir beklentim yok ama tabiki de iyi çeksin isterim.

Tabi önereceğiniz diğer marka android akıllı telefonlara da açığım.. Yardımınız için teşekkür ederim şimdiden!
Arkadaşlar bu telefon işlerinden bayağıdır uzağım. Elimde Huawei P9 lite 2017 16 gb modeli var. Artık miadını doldurdu, gerçi hala canavar gibi kasmadan çalışıyor ya neyse.. Şimdilerde şöyle maksimum 3500 tlye kadar alabileceğim ama aldığımda saçma sapan kronik sorunlarla uğraştırmayacak, en az 3-4 sene rahatlıkla kasmadan kullanabileceğim telefon almak istiyorum. Android tarafı genelde Xiaomi ve Huawei arasında birikmiş. Nasıl bi cihaz almalıyım sizce? Hangi markanın hangi modeli olmalı?

Beklentiler;
1- Kronik sorunlar olmamalı
2- Pubg gibi oyunları kasmadan ısınmadan rahatlıkla oynatabilmeli
3- Kameradan aşırı bir beklentim yok ama tabiki de iyi çeksin isterim.

Göltürkbükü Mahallesi'nde bir otelin restoranında çıkan 2 bin 263 liralık hesap Bodrum'u karıştırdı. Kolaya 61 lira, 1,5 porsiyon dönerin tanesine 369 lira, pideye 184 lira, Türk kahvesine 53 lira, kahveye 61 lira, dondurmaya 184 lira, suya 20 lira yazılması Bodrum esnafını isyan ettirdi.

Bodrum'daki dönerciler ise böyle fiyatlara hiç döner satmadıklarını belirterek “Porsiyonunu 40 liraya satıyoruz dönerin. Ekmek arası ise 18 liradan satılıyor. Bu fiyatlar Bodrum'a zarar veriyor. Biz hayatımızda böyle fiyatlar görmedik” dedi.


"BEN HİÇBİR ZAMAN KAZIKLANMADIM”

O mekanda yemek yiyen iş insanı Gökhan Göz ise, "Böyle bir oteli tercih ediyorsanız bu fiyatı ödemeniz gerekiyor" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Ben 3 ay tatil yapan biriyim Bodrum'da burada 360 lira bir döner fiyatı olan yerde. Kişiye özel servis var. Düğmeye bastığınızda garson geliyor, papyonlu üst düzey bir hizmet var.

Ben ortalama gelecek hesabı tahmin ettiğim için, isteyerek tercih ettim ve gittim. Orası da bir işletme, bir plajda papyonla hizmet aldığınız, restoranda veya güneşlendiğiniz alanda düğme ile çağrılan garson ve üst düzey hizmete ödeyeceğiniz hesap, bir halk plajındaki ödeyeceğiniz hesapla aynı olamaz.

Ben hiçbir zaman kazıklanmadım. Burada da birçok mekana gitmişimdir. Bodrum gelinmesi gereken bir turizm alanıdır. Bodrum bir cennettir, Türkiye'nin incisidir. Kimse gelmekten korkmasın”

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dudak-ucuklatan-fiyati-odeyen-kisi-ben-hicbir-zaman-kaziklanmadim-1747491


Türkiye şartlarında bir asgari ücretlinin yaklaşık bir ayda kazandığını bazıları bir günde böyle yiyor işte! Vahşi kapitalizmin en net göstergesi bu olsa gerek!!


Edit; "Zenginin malı züğürdün çenesini yorar, adamın parası istediği gibi harcar kardeşim" gibi yorumları okuyunca aklıma şu video geldi 👇

Küçükkaya'nın eski eşi Eda Demirci verdiği bir röportajda Küçükkaya'nın kendisine psikolojik şiddet uyguladığı iddialarında bulundu! Bunun üzerine sosyal medya kullanıcıları #FOXTVBoykot adında hashtag açarak Küçükkaya'ya karşı kampanya başlattı! Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

2. Dünya Savaşı'ndan sonra insanoğlu tam bir aydınlanma sürecine girdi malumunuz! Teknoloji bir anda şahlandı, sanayi coştu, uzay bilimi kanatlandı, genetik bilim uçtu..! Tüm bunlar elbette kapitalizmin çarklarının en büyük dişlileriydi.

Ancak bu çarkların dönmesi için enerji ve insana ihtiyaç vardı. Kapitalizm enerjiyi ama teknoloji ama doğayı katlederek veyahut bir yerlere "Barış" getirerek elde etti hep! Peki insanı? İnsanlar kısmı öyle kolay olmadı işte. Yavaş ama emin adımlarla oldu o. Önce tiyatro, sonra radyo, sonra TV ve sinema, sonra da internet ile insanlara sürekli kapitalist sistemin gerekliliği, liberalizmi, fırsatçılığı, bireyselciliği ve sürekli tüketimi empoze edildi..

Ama bir şeyi engelleyemediler.. Dünya nüfusunun artmasını ve dünya kaynaklarının buna artık cevap verememesini.. Sonra birden 2000'li yıllardan sonra bir fikir ufak ufak yerleştirilmeye başlandı yine kafalara. Dünya nüfusunun yarısını yok et, insanları köle gibi kullan ve bunu onlara özgür olduklarına ikna ederek yap! Özgür köleler olmamız meselesi gayet başarıya ulaştı ve fakat dünyanın yarısının yok edilmesine nasıl ikna olunacaktı? Cevap sinema ve yayın organları! Avengers, İnferno, Purge gibi filmler ile insanların buna mantıklı bakması istendi. Ve bu pandemi de bunlardan biri kim ne derse desin!!

Kapitalizmin en büyük amaçlarından biri de elde edilen güç ve serveti korumak! Bunun için gerekli tüm ahlâksız oyunlar, en acımasız katliamlar, sınıf ayrımları elzemdi. Kafasını azıcık kaldıranın üstüne sistemin büyük yumruğu balyoz gibi indi! Bu balyoz genelde de kolluk kuvvetleri oldu! Sistemi yönetenler ne kadar acımasız ise kuvvetleri de o kadar acımasız ve sorgusuz biatçı olmalıydı ve büyük oranda oldu da!

Şimdi!? Sistem değişiyor beyler bayanlar! Kapitalizmin artık insana ve dünyaya hitap etmediği ve felakete doğru koşar adım ilerlediği açık!! Ancak hiçbir sistem öyle sancısız sorunsuz değişmemiştir! Bu da öyle olmayacak! Tüm bu ABD'de yaşananlar bunların ilk adımları! Şuanda Meksika'ya da sıçramış durumda! Bilin bakalım neden? Meksika polisinin maske takmadığı için bir vatandaşı öldürmesinden.. Nasıl da benzer değil mi? Ülkemize sıçramayacağının hiçbir garantisi yok!!!

Peki ne olacak? Tüm bu olaylar bitince sistem nasıl evrilecek? Resetlenip yeniden nasıl bir sistem kurulacak? Ne kadar distopik derseniz deyin! Ama benim için cevap "Equilibrium" filminin senaryosunda gizli! İzleyin ve geleceğinizi görün!!
Malum Corona virüsü Covid-19 dünyanın şu anki en büyük belası!! Peki Corona virüsü için üretilen aşılardan hangi ülkenin aşısına güvenirsiniz!?
Son 17 yılda bir ülkenin anayasası nasıl delik deşik edilir, demografik yapısına nasıl tecavüz edilir, tarımı ve sanayisi nasıl etkisiz hale getirilir, ekonomisi nasıl çökertilir, itibarı nasıl alay konusu hale getirilir, korku iklimi nasıl yaratılır, hazinesi nasıl yandaşa yalakaya peşkeş çekilir, emeklisi ile işçisi ile çiftçisi ile nasıl alay edilir, memleket tek bir adamın ağzından çıkacaklara nasıl teslim edilir gördük. Hepimizin gözünün önünde oldu herşey, şahidiz! Ve hiçbişey yapamadık, yaptırmadılar!

Ve şimdi cumhuriyetin, laikliğin, demokrasinin değerini bin kere daha anladık. Laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti özlemi çeken tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!
Haber devlet yayın organları SANA ve İhbariye televizyonu tarafından yayımlandı.

Suriye resmi haber ajansı, söz konusu iddiayı şu ifadelerle duyurdu: “Suriye ordusu birlikleri, Ras El Ayn kırsalında Türk işgal güçleri ile çatışmaya girdi.”

Ayrıca Suriye rejimi güçlerinin Rasulayn'da 4 köyü ele geçirdiği konuşuluyor. Habere göre çatışmalar devam ediyor.

Ortadoğu bizi bataklığına çektikçe çekiyor. Allah askerimizin yardımcısı olsun!!

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/1649225/SON_DAKiKA___Suriye_Devlet_Televizyonu__Turk_gucleriyle_Suriye_Ordusu_arasinda_catisma_cikti_.html
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 685
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.112
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 70.763 (Bu ay: 235)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11.201 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.