Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.342
Cevap
48
Favori
367.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

o 30 tl.lik iskenderi sen ye ,bak göreceksin kafan çalışmaya başlayacak :)

Kanıtla da sana alayım

yarın nasaya gel sana bir uzay turu yaptırayım
    ama bunlara gerek yok iskenderi sen yesen zaten böyle tuhaf konu açmazsın
  • Mantıklı, herkese faydalı olacak bir konu açsak, kimse yorum yapmaz, bir şey yazmaz, ama böyle saçmalık olunca doluşmak gerekiyor tabi.
  • iamburak kullanıcısına yanıt
    Hocam kafayı yiyeceğim. Yorumu düşünüyorum düşünüyorum mantık kuramıyorum. Lise 1 Coğrafya dersini düşünüyorum, kıtaların oluşması dağların oluşması falan ama yok. Gerçekten ne alaka? Bu kadar adam sizi haklı bulmasa like vermezdi herhalde
  • donanımhaberin evrimine şahit oluyoruz bir nevi. önerim site adını akhaber olarak değiştirsin. çünkü bu ve buna benzer bilim ve akıl düşmanı konular her geçen gün artıyor forumda. anasayfa haberlerinden de son zamanlarda ''işte milli tankımız, topumuz, tuvaletimiz'' falan diye haberler eksik olmamaya başladı. bu ''DÖNÜŞÜMÜ'' yaşıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanat Günesi

donanımhaberin evrimine şahit oluyoruz bir nevi. önerim site adını akhaber olarak değiştirsin. çünkü bu ve buna benzer bilim ve akıl düşmanı konular her geçen gün artıyor forumda. anasayfa haberlerinden de son zamanlarda ''işte milli tankımız, topumuz, tuvaletimiz'' falan diye haberler eksik olmamaya başladı. bu ''DÖNÜŞÜMÜ'' yaşıyoruz.

Şimdi benim konumla bunun alakası nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Kanıtla da sana alayım

Bırak NASA'yı da birazcık bilime odaklan

• Yalnız takdir ettiğim bir trollük konusu kutlarım
  • https://forum.donanimhaber.com/sabah-sabah-beynim-yandi--122089306#122089436

arkadasa katiliyorum bence de duz

• quote:

Orijinalden alıntı: Kitmaker

Hocam kafayı yiyeceğim. Yorumu düşünüyorum düşünüyorum mantık kuramıyorum. Lise 1 Coğrafya dersini düşünüyorum, kıtaların oluşması dağların oluşması falan ama yok. Gerçekten ne alaka? Bu kadar adam sizi haklı bulmasa like vermezdi herhalde

Cevabı çok basit. Dünya düz olsaydı yer katmanı dağların ağırlığını kaldıramaz ve aşağıya çökerdi ve bize yine dümdüz alan kalırdı.

• Yav düz olsada Asgari ücret 1300 yuvarlak olsada 1300, Düz olsada değişen yok yuvarlak olsada.Biri çıkıp dünyanın düz olduğunu bilimsel olarak kanıtlasa ben dahil forumun %98'inin umrunda olmuyacak.Herkes gene aynı şekilde sabah kalkıp işe yada okula gidecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahPapyon -- 10 Aralık 2016; 0:32:53 >
  • Karşim bende senelerdir herkese bunu ispatlamaya çalışıyorum bi türlü anlamıyorlar düz olduğunu

• Dünya düz olsaydı evinden Everesti görürdün. Yüzlerce kilometre ötedeki dağları falan görürdün.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kanıtla da sana alayım

Bırak NASA'yı da birazcık bilime odaklan

haklısın aslında elma da düz ama bize abd.liler öyleymiş gibi gibi gösteriyor

• thepromh kullanıcısına yanıt
    Dünya'ın merkezine doğru yer çekimi olduğu için güney kutbundakiler yere düşmüyor birincisi, yere diye kastettiğin dünya dışına yani uzay boşluğuna dediğini varsayarak uzayda da yer çekimi olmadığına göre tezin çürütüldü hocam. yerçekimi ispatına gelirsek çık herhangi bir binanın veya bir yükseltinin üstüne, kendini veya herhangi bir cismi boşluğa bıraktığın zaman cisim dünyanın merkezine doğru ağırlığıyla paralel hızda hareket ediyor bu da yer çekiminin ispatıdır, eğer yer çekimi olmasaydı havada asılı kalır veya süzülürdün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 36Boys -- 10 Aralık 2016; 0:54:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Dünya düz olsaydı evinden Everesti görürdün. Yüzlerce kilometre ötedeki dağları falan görürdün.

Bulunduğum şehirde dağ olmasa Everest'i yine görürdüm, göremememizin sebebi yuvarlaklık mı yani madem öğleyse kaydırak gibi aşağı niye kaymıyoruz,

• Dünya düz değildir, ruffles gibi tırtıklıdır dağlar bu yüzden vardır bak ispat da var! Hadi bakalım ben bir adım daha ileriye götüryorum

• Tamam fizik ve geometrin sıfır o anlaşıldı. peki dünyanın şeklinin sonuçlarına ne diyorsun?

En basitinden çöllerin oluşması(dönenceler), ormanların dağılımı, saat farkı, termik ve dinamik basınç alanları, mekanik parçalanma vs.?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yer çekimini hesaba katmazsan tabi Kuzey kutbundakiler neden düşmüyor diye saçmalamaya başlarsın böyle. Hadi onu geçtim teleskop ile hobi olarak ilgilenen biri hiç mi atmosferden yapılan NASA canlı yayınlarına denk gelmez veya izlemez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baholi -- 10 Aralık 2016; 1:4:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Yer çekimini hesaba katmazsan tabi Kuzey kutbundakiler neden düşmüyor diye saçmalamaya başlarsın böyle. Hadi onu geçtim teleskop ile hobi olarak ilgilenen biri hiç mi atmosferden yapılan NASA canlı yayınlarına denk gelmez veya izlemez..

İziyorum ve gülüyorum animasyon gibi

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.