Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: istcool

Gerçekten cahil kim?

Alıntı yapmana birşeyler yazmana gerek yok. Ben neyin ne olduğunu iyi biliyorum. Bence sen biraz oku lütfen.

Bu arada Türkçe bilen ve ceviri programları ile senin yazdıklarını okuyup 2016 yılında bu konular hâlâ  konuşuyor mu diyen kaç kişi var aceba

Kivirmada adam gibi cevap yaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thepromh kullanıcısına yanıt
    Bu konu neden devamlı dillendiriliyor ? Senin konunu daha öncede başka siteler de farklı kişiler neden sordu?nasıl oldu da bir çok insan bir kaç ayda bu konuyu merak edip tartışmaya başladı anlamak zor...

• quote:

Orijinalden alıntı: istcool

Bu konu neden devamlı dillendiriliyor ? Senin konunu daha öncede başka siteler de farklı kişiler neden sordu?nasıl oldu da bir çok insan bir kaç ayda bu konuyu merak edip tartışmaya başladı anlamak zor...

Dünya düzdür derneği bile var hocam

• (Bkz: dağlar denize paralel)
    Bencede düz

Allah yoksa dağları kim yarattı

• Dünya aslında üçgen. Uzaktan bakınca öyle yuvarlak görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Kütle çekim(genel çekim yasası) denen şey sadece newton fiziğinde geçerlidir ve lise kitaplarında kullanılır o olayın gerçeği uzay-zaman bükülmesiyle oluşuyor yani büyük kütleler (gezegenler) kendi etrafında dönerken(ivmeli olarak) uzay-zamanı büküyor ve biz o bükülen çukura düşüyoruz bu kanıtlandı mı dersen kanıtlandı kütle çekim dalgaları olarak ölçüldü.

Neyse Konuya gelecek olursak bir kere uzayda düz diye bir şey yoktur bu öklid geometrisidir. İşin gerçeği ise riemann matematiğidir, bu matematik(geometri) her şeyin eğrilerden oluştuğunu söyler ve kanıtları vardır uçaklar bir yerden başka bir yere giderken eğri çizerler bunu herhangi bir pilota sorabilirsin. Ayrıca genel görelilik riemann geometrisi üzerine kurulmuş bir teoridir ve yanlış hatırlamıyorsam teori 3 farklı yoldan kanıtlanmıştır. Yani bu da demek oluyor ki uzayda doğru diye bir şey yok senin savın baştan itibaren çürüyor.

- Ayrıca ip asılı bir mıknatısı havaya asıp onun nasıl bir konum aldığını gözlemeni isterim. Eğer deneyi yaparsan yukarıya doğru eğimli bir durum alacaktır bu da manyetik alanın dünya üzerindeki etki ettiği yönü verir yani Dünyanın yuvarlak(geoit) yapısını kanıtlar ayrıca manyetik alanın oluşma sebebi olan hareketli bir çekirdekte bunu kanıtlar..

Genel gorelilik?

• quote:

Orijinalden alıntı: seker1adam

Bence ne düz nede tam yuvarlak

Ancak yuvarlak şekle daha yakın oldugu için yuvarlak olarak adlandırılmıştır

Uzaktan yuvarlak kısmen

Ancak içinde iken tam manası ile kimse yuvarlak olduğunu anlamıyor inişli çıkışlı tepeler var bir simetrisi yok yani

geoit

• O kadar bilimsel aciklamalarin hic birine cevap vermemissin, hala neyin ispatini bekliyorsun?
    Onu da gectim, biz niye Dunya nin duz olmadigini ispat etmeye calisiyoruz? Sen ispatla duz oldugunu.

• Fus Ro Dah kullanıcısına yanıt
    Cahile söz anlatmak, köre renk tarifi gibidir. İmam Evzai

Göz göre göre bu trol başlıkta yer almak istemiyorum.

Kaçtığımı falan düşünmeyin, Cahilin sonunda göreceği şeyi, akıllılar önce görür. Mevlâna

Hadi eyw.

• quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

O kadar bilimsel aciklamalarin hic birine cevap vermemissin, hala neyin ispatini bekliyorsun?
    Onu da gectim, biz niye Dunya nin duz olmadigini ispat etmeye calisiyoruz? Sen ispatla duz oldugunu.

Neden kutuplar ve Antarktika anlaşması diye bişey var ve neden Antarktika'ya giremiyorsun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

O kadar bilimsel aciklamalarin hic birine cevap vermemissin, hala neyin ispatini bekliyorsun?

Neden kutuplar ve Antarktika anlaşması diye bişey var ve neden Antarktika'ya giremiyorsun ?

Doğu-Batı anlaşması yok. Sürekli doğuya ya da batıya gidersek ne olur?

• geyik amacli bir baslik cok ciddi cevaplar mi veriyorsunuz

he komik olan cidden bunu savunan adamlar vardi

• quote:

Orijinalden alıntı: bobsantino

quote:

quote:

Doğu-Batı anlaşması yok. Sürekli doğuya ya da batıya gidersek ne olur?

DÜNYANIN etrafının çevrili olduğu buz tabakalarından birine geliriz

• Yav beyler yeter trolü daha fazla konusturmayi n sonra bundan 100 200 senw sonra bu yazismalara ulasacak birileri diyecek bunlar da amma cahilmis sene olmus 2016 dunya duz mu degil mi onu tartisiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Yav beyler yeter trolü daha fazla konusturmayi n sonra bundan 100 200 senw sonra bu yazismalara ulasacak birileri diyecek bunlar da amma cahilmis sene olmus 2016 dunya duz mu degil mi onu tartisiyorlar.

Bilimsel tartışmadan niye rahatsız oldun

• ne güzel şiir yazmıştım az önce dünya üstüne
    bir an forumda sorun oluştu gönderemedim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Yav beyler yeter trolü daha fazla konusturmayi n sonra bundan 100 200 senw sonra bu yazismalara ulasacak birileri diyecek bunlar da amma cahilmis sene olmus 2016 dunya duz mu degil mi onu tartisiyorlar.

Bilimsel tartışmadan niye rahatsız oldun

Senin soylediklwrinin bilimle alakası yok. Bir bilimsel teoriyi yok sayabilmen icin ve bu varsayimin insanlar tarafinda dogru kabul etdilebilmesi icin o teoriyi ortaya atan insanla yaklasik ayni bilgi kapasitesine sahip olman gerekir. Ancak senin onun milyonda birini bile bilmeden yuzbinlercebilim adami tarafindan onaylanmis seyleri yalanlamaya calisiyorsun. Bilimsel tartisma bilimle ilgilenenler arasinda olur. Bilimi yalanlayanlarla olmaz.

• o 30 tl.lik iskenderi sen ye ,bak göreceksin kafan çalışmaya başlayacak :)
  • Yemin ediyorum einstein hayatta olsa ve turkce bilse bi de su foruma girse herhalde yine ölürdü ama bu sefer gülmekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

o 30 tl.lik iskenderi sen ye ,bak göreceksin kafan çalışmaya başlayacak :)

Kanıtla da sana alayım

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.