Şimdi Ara

Dumbbell kaç kg olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
30.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar.dumbbell almayı planlıyorum.lütfen spor salonuna yazıl falan demeyin zaten bıraktığım icin alıyorum.program hazır sayılır.agırlıklı olarak vücut ağırlığımla calısacagım
    2 sene karate ile uğrastım 17 yasımdayım kol kalınlığı 30cm biraz zayıfım (63kg).beslenmeme dikkat ediyorum.
    Evde halihazırda 2 kg lık iki dumbbellım var ayrıyeten bir çift daha almayı düşünüyorum
    Sizce 4 kg ideal midir önerileriniz neler ?
    Bak kardesim nabıosun biliomusun tarzı yorumlar yazmazsanız sevinirim iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefil_Arbaletçi -- 7 Şubat 2017; 17:29:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hedefin ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Hedefin ne?

Sporu bırakmamak az da olsa vücudu sekillendirmek profesyonel bir hedefim yok yani

• Dene bi 4 le rahat 8 tekrar yapıyosan 5kg al

• Sefil_Arbaletçi kullanıcısına yanıt
    Yani kas gelişimi, kilo alımı vesaire düşünmüyorsun sadece kiloyu korumak ve fit kalmak mı amacın?

• Demir setler oluyor. Ağırlıkları kendin arttırıp azaltıyorsun. Tahminimce 300 350 lira bir şeydir. Araştır bi.
  • quote:

Yani kas gelişimi, kilo alımı vesaire düşünmüyorsun sadece kiloyu korumak ve fit kalmak mı amacın?

Denebilir.kiloyu 65-66 ya çekmeye calışıyorum sadece.fit kalmak bir de

• 20 kg lık dumbell setleri var onlardan alırsın. 2 şer disk takarak önce 1 kaç ay 5kg halinde çalışırsın. Sonra diğer diskleri takıp 10kg yükseltirsin. Ama 19 20 yaşına kadar yani gelişimin tamamlanana kadar hiç bi ağırlık antremanı yapmanı tavsiye etmez aklı başında hiçkimse.

Ama kardiyo çalısabilirsin yürü, koş koşabildiğin kadar. Sonra vücut geliştirmeye başlarsan çok yardımı olur.

Edit: yaşın daha 17 ziyan etme kendini gelişimini boşu boşuna yavaşlatma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WonderCx -- 7 Şubat 2017; 17:43:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

20 kg lık dumbell setleri var onlardan alırsın. 2 şer disk takarak önce 1 kaç ay 5kg halinde çalışırsın. Sonra diğer diskleri takıp 10kg yükseltirsin. Ama 19 20 yaşına kadar yani gelişimin tamamlanana kadar hiç bi ağırlık antremanı yapmanı tavsiye etmez aklı başında hiçkimse.

Ama kardiyo çalısabilirsin yürü, koş koşabildiğin kadar. Sonra vücut geliştirmeye başlarsan çok yardımı olur.

Edit: yaşın daha 17 ziyan etme kendini gelişimini boşu boşuna yavaşlatma.

Anladım.zaten ağırlıklı olarak şinav mekik dips lunge calısmayı düsünüyorum.düzenli barfiks cekme imkanım olmadığı için biceps,kanatlar ,az biraz göğüs açıgını ağırlıkla kapatmayı düsünüyorum
  • Bak dostum amacı kilo almak ise öyle 4 5 kiloluk dambıllarla olmaz. Değil bir kilo almayı anca olanı korursun. Bende evde çalışıyorum fakat kas kütlesini arttırma üzerine. Eğilip kalkabilen bench var üzeri dipsli, 2 tane 10, 4 tane 5, 4 tane 3, 4 tane 2,5 , 4 tane 2 plakalarım 1 tane 120 barım 2 tane dambıl barım 2 tane 5lik bilek ağırlığım var. Bir daha ki ay 160 bar ve 2 tane 20 plaka alıcam. Gelişimim çok iyi. Yememi içmemi hesap ediyor emek veriyorum. Haftada 3 antreman yapıyorum 1,5 saatlik. Böyle olmadıktan sonra kütle bekleme. Dediğim gibi sıkı kalır kilonu korursun dikkat etmezsen verebilirsin bile.

• quote:

Bak dostum amacı kilo almak ise öyle 4 5 kiloluk dambıllarla olmaz. Değil bir kilo almayı anca olanı korursun. Bende evde çalışıyorum fakat kas kütlesini arttırma üzerine. Eğilip kalkabilen bench var üzeri dipsli, 2 tane 10, 4 tane 5, 4 tane 3, 4 tane 2,5 , 4 tane 2 plakalarım 1 tane 120 barım 2 tane dambıl barım 2 tane 5lik bilek ağırlığım var. Bir daha ki ay 160 bar ve 2 tane 20 plaka alıcam. Gelişimim çok iyi. Yememi içmemi hesap ediyor emek veriyorum. Haftada 3 antreman yapıyorum 1,5 saatlik. Böyle olmadıktan sonra kütle bekleme. Dediğim gibi sıkı kalır kilonu korursun dikkat etmezsen verebilirsin bile.

Anlıyorum hocam.zaten dedigim gibi agırlıklı olarak sınav,mekik,dips,lunge gibi hareketlere vereceğım.evde düzenli barfiks cekme imkanım olmadığı için de biceps,gögüs ve kanatları az da olsa desteklemek için hafif ağırlıklar düsünüyorum.tavsiyeleriniz nelerdir?yoksa hiç ağırlılga gerek yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefil_Arbaletçi -- 7 Şubat 2017; 17:52:15 >

• 2.5kg luk demir setler var orta barı da 1 kilo gelir toplam 6kg. Sonra yetmezse ağırlık ekleyebilirsin. Plastik kaplı olanlardan sakın alma.
  • Sefil_Arbaletçi kullanıcısına yanıt
    4 5 6 falan gerksiz bir işe yaramaz alacaksan on al en az. Diğerleri kızlar için. O zaman kanat kol felan desteklersin vücud ağırlığını yağ oranında az ise bişeyler olur. Ama yemene dikkat et. Çok çalışırsın az yersin kilo kaybedersin. Yağ oranın düşükse hele dikkat et.

• quote:

4 5 6 falan gerksiz bir işe yaramaz alacaksan on al en az. Diğerleri kızlar için. O zaman kanat kol felan desteklersin vücud ağırlığını yağ oranında az ise bişeyler olur. Ama yemene dikkat et. Çok çalışırsın az yersin kilo kaybedersin. Yağ oranın düşükse hele dikkat et.

Yağ oranım düşük hocam.tavsiyeleriniz için tesekkürler iyi forumlar

• Konu açılmışken bende sorayim yas 18 boy 1.84 kilo 76 evde dumbel set var kilomu 80 çıkartmak için ne yapmalıyım yağ kutlem fazla bu arada (göbek :d) ve kas kütlesini artırmak için teşekkürler

• James Deen kullanıcısına yanıt
    http://www.agirsaglam.com/beslenme-rehberi/

Buraya göz at. İşin sırrı beslenmede. Yağı azalt kası arttır.

• quote:

http://www.agirsaglam.com/beslenme-rehberi/

Buraya göz at. İşin sırrı beslenmede. Yağı azalt kası arttır.

Aslında iyi de beslenirim her sabah yumurta sut peynir garanti yerim günde 4 öğün yerim arada atışmalarda var siteye bakacağım tesekkur ederim :)

• James Deen kullanıcısına yanıt
    İşin özü oradan kalorini hesaplatıp gün içinde o sayıyı aşmamak ve bu konuda titiz olmak. Yoksa yağ yakmayı unut. He kilo verirsin ama kütle kaybetmeden yağ yakmak ayrı bir şey.

• Hocam bimden 2 tane 2.5 litrelik su al. 2 liraya ucuz dumbellın olur.
  • Alacaksan adam gibi ağırlığı arttırılabilir dumbell lardan al. 4 kilo iyi falan değil bir süre sonra çok hafif gelecek. 2 ay sonra pişman olursun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.