Şimdi Ara

DTS'i AC3'e çevirme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
25
Favori
121.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dedikleriniz yaptım fakat işaretli bölümü nasıl yacağım  DTS'i  AC3'e çevirme
  • alıntıdır yazsaydınız tabi diğer sitedekiler de sizin değilse tabi aynısı çünkü

ama gene de bu konuyu açtığınız iyi olmuş bu konuyu bilmiyorum üst konu yaparlar mı ama yapılması lazım aslında özellikle samsung tvlerde önemli bir sorun ne yazık ki
  • lg 32''lh5000 de ses sorunu olan mkv ler var yukarıda verilen çevirme yöntemini win7 64 bitte deneyen oldumu
    yazarsa sevinirim tşk ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Windows Vista Ultimate 64 bit ile sorunsuz ve sürekli olarak bu program ile DTS i AC3 e çeviriyorum..

bu arkadaşta işe yaramış w7dede çalışacağını düşünüyorum
  • Win 7'de çalışıyor arkadaşlar tarafımdan denenmiştir.
  • Çok uzak olduğum ve acil öğrenmem bi konuydu... bilgi için çok tşk... fakat Speed_Passion ile aynı problemi yaşıyorum... nasıl halledileiblir tşk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: obiwanken

Çok uzak olduğum ve acil öğrenmem bi konuydu... bilgi için çok tşk... fakat Speed_Passion ile aynı problemi yaşıyorum... nasıl halledileiblir tşk...

aynı sorunu bende yaşamıştım kendim çözdüm yine ama az sabır ayın25ine kadar:) malum vergi ayı bi dünya gelir vergisi var, pek giremiyorum foruma haftaya cuma söz yazacağım nasıl çözdüğümü
  • eyw hocam. teşekkürler... beklicez cumaya kadar o zaman )))) unutma ama filmler harddiskde kaldı bi türlü izleyemedim )))
  • quote:

Orijinalden alıntı: obiwanken

eyw hocam. teşekkürler... beklicez cumaya kadar o zaman )))) unutma ama filmler harddiskde kaldı bi türlü izleyemedim )))

bekleyemedim şimdi hatalara karşı neler yaapcağız onları anlatacağım.
    ilk önce program paketini indirin
    içinde
    1-çevirici program klasörü-popcorn mkv converter asıl program
    2-mkvtoolnix programı
    3-MediaInfo_DLL_ programı
    4-eac3 klasörü
    şimdi gelelim program linki burda
    http://rapid share.com/files/364741296/phoenix.rar.html
    rapid ile shareyi birleştiriverin gari
    programları indirin. mkvtoolnix ve mediainfo programlarını kurun.
    1-----resim 1de 1numaralı işaretlediğim
    mkvinfo.exe
    mkv mkvextract.exe
    mkvmerge.exe programlarını kurduğumuz mkvtoolnix programından sonra programfiles içinde mkvtoolnix klasörünün içinden tıklıyoruz.
    2--- sonraki işlem yine resim1de 2numara ile işaretlediğim dll dosyasını kurduğumuz mediainfo programından sonra yine programfilesdaki mediainfo dll
    klasöründen seçiyoruz.
    3--son işlem resim2de işaretlediğim dosyayı eac3to.exe dosyasını program paketinin içindeki eac3 klasörünün içinden seçiyoruz
    gördüğünüz gibi run artık aktif ve hata mesajı vermiyor. artık dtsleri çevirebilirsiniz
    resim1
     DTS'i  AC3'e çevirme

resim2
     DTS'i  AC3'e çevirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 18 Mart 2010; 0:23:37 >

• programın bu ıstediği dosyaları aslında ındırmıs ve kurmus bır arkadas zıpleyıp yollasa hiç sorun yaşanmayacak sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

programın bu ıstediği dosyaları aslında ındırmıs ve kurmus bır arkadas zıpleyıp yollasa hiç sorun yaşanmayacak sanırım

ender bir üstteki mesajımda dosyaları zipleyim rapide koymuştum. zaten hepsi 11mb anca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 18 Mart 2010; 12:57:37 >
  • Paylaşımına bereket, emeğine sağlık sağolasın güzel çalışma olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatz

Paylaşımına bereket, emeğine sağlık sağolasın güzel çalışma olmuş

teşekkürler polatz....
  • Merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olcak bende 7 tane yeni film indirdim hepsi 1080p ac3 ve tr dublaj fakat bende Z5500 var ve ben bu ac3 ü dts ye çevirebilirmiyim ?? Diyelimki dts ye çevirdim filmi izlerken ortasında tekrar ac3 e geçebilirmiyim ?? Filmleri popcorn A-110 da izliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3
    Merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olcak bende 7 tane yeni film indirdim hepsi 1080p ac3 ve tr dublaj fakat bende Z5500 var ve ben bu ac3 ü dts ye çevirebilirmiyim ?? Diyelimki dts ye çevirdim filmi izlerken ortasında tekrar ac3 e geçebilirmiyim ?? Filmleri popcorn A-110 da izliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler

DTS seslerin AC3'e çevrilmesinin sebebi, DTS desteklemeyen ama AC3 destekleyen cihazlardan 5.1 ses alabilmek.

Bence AC3 seslerin DTS'ye çevrilmesi aşağıdaki sebeplerle hiç mantıklı değil.
    1) DTS destekleyen her cihaz / ses sistemi %99.9 ihtimalle AC3 destekleyeceği için,
    2) AC3'ü DTS'ye çevirmekle sadece format değişikliği yapmış olacağınız ve bu işlem ses kalitesini artırarak normal DTS kalitesine çıkarmayacağı için.

Herhalde böyle bir işlem, ancak amacı "orijinali AC3 olan sesleri DTS göstererek birilerini yanlış bilgilendirmek" olan birisinin işine yarayabilir.

Sizin böyle bir niyetiniz olmadığını düşündüğüm için merak ediyorum, siz neden AC3 sesleri DTS yapmak istiyorsunuz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olcak bende 7 tane yeni film indirdim hepsi 1080p ac3 ve tr dublaj fakat bende Z5500 var ve ben bu ac3 ü dts ye çevirebilirmiyim ?? Diyelimki dts ye çevirdim filmi izlerken ortasında tekrar ac3 e geçebilirmiyim ?? Filmleri popcorn A-110 da izliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler

DTS seslerin AC3'e çevrilmesinin sebebi, DTS desteklemeyen ama AC3 destekleyen cihazlardan 5.1 ses alabilmek.

Bence AC3 seslerin DTS'ye çevrilmesi aşağıdaki sebeplerle hiç mantıklı değil.
    1) DTS destekleyen her cihaz / ses sistemi %99.9 ihtimalle AC3 destekleyeceği için,
    2) AC3'ü DTS'ye çevirmekle sadece format değişikliği yapmış olacağınız ve bu işlem ses kalitesini artırarak normal DTS kalitesine çıkarmayacağı için.

Herhalde böyle bir işlem, ancak amacı "orijinali AC3 olan sesleri DTS göstererek birilerini yanlış bilgilendirmek" olan birisinin işine yarayabilir.

Sizin böyle bir niyetiniz olmadığını düşündüğüm için merak ediyorum, siz neden AC3 sesleri DTS yapmak istiyorsunuz acaba ?

Selam dostum cevabın için teşekkür ederim öncelikle şimdi şöle söleyeyim ben sana, benim odamda kurmuş olduğum bi sistem var salondada 106 ekran tv var fakat odamda Z5500 olduğu için o filmleri ses sisteminde dts olarakda izlemek istiyorum. O yüzden sormuştum ama dediğin gibi eğer orjinal dts ses alamıycaksam ve ses kaybı olucaksa hiç gerek yok çevirmeye kalsın bu şekilde ac3 Z5500 de digital ses veriyodu galiba doğrumudur ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KonsolMania -- 3 Mayıs 2010; 15:02:45 >

• @SaFaKTR3

Evet, Popcorn Hour'dan Logitech Z5500 hoparlör setine optik kablo ile bağlantı yaparak AC3 (Dolby Digital) 5.1 ses alabilirsiniz.

AC3'ten DTS'ye dönüştürürken ses kaybı oluşmasından ziyade, bir kazanım olmaması bu dönüşümü gereksiz kılıyor.
    Audio bitrate karşılaştırması yaparsak, genelde AC3 sesleri 640k, DTS sesler ise 1536k oluyor ve DTS sesler hemen kendini belli eder.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

@SaFaKTR3

Evet, Popcorn Hour'dan Logitech Z5500 hoparlör setine optik kablo ile bağlantı yaparak AC3 (Dolby Digital) 5.1 ses alabilirsiniz.

AC3'ten DTS'ye dönüştürürken ses kaybı oluşmasından ziyade, bir kazanım olmaması bu dönüşümü gereksiz kılıyor.
    Audio bitrate karşılaştırması yaparsak, genelde AC3 sesleri 640k, DTS sesler ise 1536k oluyor ve DTS sesler hemen kendini belli eder.

Dostum birşey dicem dts ses ac3 den çok daha kaliteli neden dersen bendeki filmlerin yarısı neredeyse dts ve inanılmaz bi ses kalitesi var resmen bildiğin gerçek ses yani filmin içindeymişsin gibi oluyosun Ac3 ( digital ) sesde kötü değil ama dts ondan 1 gömlek daha üstün bunu kullanan biri olarak sölüyorum.

• quote:

Dostum birşey dicem dts ses ac3 den çok daha kaliteli neden dersen bendeki filmlerin yarısı neredeyse dts ve inanılmaz bi ses kalitesi var resmen bildiğin gerçek ses yani filmin içindeymişsin gibi oluyosun Ac3 ( digital ) sesde kötü değil ama dts ondan 1 gömlek daha üstün bunu kullanan biri olarak sölüyorum.

Evet, bu konuda hem fikiriz. Zaten bitrate değerlerine bakarsanız arada ciddi bir fark var.

Bu arada, yeri burası değil ve ses sistemleri alt forumunda konuşmak gerekir ama kısaca görüş belirteyim, Logitech Z5500 gibi multimedya hoparlör setleri ile anfi + 5 hoparlör + sub. olarak kurulan çok giriş seviye ses sistemleri arasında çok ciddi fark var (örneğin Yamaha Rx-v300 serisi anfi, 2 kule hoparlör, 1 merkez, 2 arka hoparlör ve 1 sub woofer; 2.el olarak 850-1000 TL civarına toplanabilir.) Sadece Logitech dinleyen birisi muhteşem olduğunu söyleyecektir, ancak mukayese yaptığı zaman multimedya hoparlör setlerinin aslında çok mekanik ve doğallıktan uzak ses verdiğini farkedecektir.

• hemen bir sey soracagım

Popcorn audio converteri kurdum

ama common directory'i sectikten sonra browse dedigimde program kilitleniyor.

hic birsey secemiyorum, programın yeni versyonunu yukledim ama olmuyor

sizce sorun nedir? cevap bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.