Yüzbaşı
30 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar bu hafta telefon alacağım buradaki arkadaşların yorumları doğrultusunda arc s beyaz renk düşünüyorum.
Fakat Xperia s seriside yeni çıktı.
Arc s in fiyatı 1300TL Hızlıalda, Xperia Sinde gittigidiyor sahibinden gibi sitelerde 1500 civarında
benim için çift işlemci önemli değil, pil ,dayanıklılık ve dizayn daha önemli. birde S'i görme fırsatım olmadı arc s göre daha kaba gibi sanki
dediğim kriterlere göre hangisini almalıyım
yardımlarınızı bekliyorum
Teşekkürler
Arkadaşlar biliyorum bu iki araç ile ilgili birçok karşılaştırmalar açıldı çoğunu bu siteden ve başka sitelerden okudum. Yanlız benim için kriter olan konuda fazla bilgi alamadım
İnşallah bu hafta araç alacağız yanlız bu ikisi arasında kaldık
Focus TDCI Style paket
C4 1.6 Dizel 112hp comfort plus paket
ikisinin donanımı birbirine yakın
Benim için tek önemli olan araç içine tıkırtı gelmemesi birde dayanıklılık iç aksam olsun alt takım olsun SADECE bu konularda hangisini seçmeliyim

Bu iki aracıda kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarsa sevinirim
Teşekkürler
arkadaşlar bu iki full hd kamera arasında kaldım. Panasonicin örnek çekilen videolarına baktım gerçekten harika çekiyor. Tek dezavantajı hdmi çıkışının olmayışı oda önemli değil ,videoyu harici harddiske takıp tvden izleyeceğim. Kodak hakkında bilgim yok! Bana hangisini önerirsiniz yada 300tlye kadar başka öneriniz varmı
arkadaşlar 3 senelik acer aspire 5520g notebookum var.
geçen gün şarj kablosuna taktım şarj olmadı
sorunun adaptörden olacağını düşünerk kabloyu elektrikçiye götürdüm testini yaptı bir sorunun olmadığını söyledi
bu sefer pili çıkarıp fişi taktım denedim yine çalışmadı
ama pilinde azda olsa güç var onu takınca çalışıyor ama şarj olmuyor yada pilsizde direk fişle çalışmıyor

sorunun kaynağı nedir arkadaşlar
arkadaşlar ben uydunet aldım. modemim kablolu modem olan netmaster cxc150
dün Tp-Link TL-WR741ND 150M Kablosuz Router aldım. cxc150 modeme bağladım. iki kat üstümde bu cihazlar wpa2 şifreleme yaptım
3diş ile çekiyor memnunum
şimdi birde uydualıcıma cihaz alıp ethernetten nete bağlamak istiyorum(yine iki kat üstümdeki tplink 741e)
alacağım cihaz ne olmalıdır
Tp-Link TL-WR741ND 150M Kablosuz Router mi yoksa
Tp-link TL-WA701ND 150M Access Point mi?
ikisininde fiyatları aynı hangisini almalıyım arkadaşlar
arkadaşlar sizde benim gibi bu maçlardaki vuvuzela denen aletten şikayetçisinizdir.
demin milliyette haberi çıktı lg açıklamış. hiç aklıma gelmemişti
akşam gittiğimde deneyceğim hemen
alıntı:milliyet
http://www.milliyet.com.tr/vuvuzela-sesini-azaltan-televizyon/ekonomi/sondakika/14.06.2010/1250778/default.htm
LG, televizyonlarında bulunan "Clear Voice" (Net Ses) özelliği sayesinde, Güney Afrika’da devam eden 2010 Dünya Kupası’nda statlarda taraftarların çaldığı "vuvuzela" (yerel çalgı) seslerinin kısılabileceğini duyurdu.

LG tarafından yapılan açıklamada, LG’nin tüm televizyonlarında bulunan, yayındaki efekt seslerinin kısılarak insan seslerinin ön plana çıkarılmasına olanak sağlayan Clear Voice özelliği sayesinde Dünya Kupası keyfinin Vuvuzela sesleri duyulmadan kesintisiz yaşanabileceği belirtildi.

Clear voice özelliğinin LG’nin tüm LCD, Plazma ve 3D Full LED televizyonlarında bulunduğu vurgulanan açıklamada, bu özellik sayesinde istenmeyen sesler engellenerek, maçların statta olduğundan bile daha net duyularak izlenebileceği kaydedildi.
arkadaşlar bende laguna 1.8 vardı. çok memnun olmama rağmen dizel almak şart oldu.
bir tane buldum 62,000de 1,4hdi modeli 90hp envy diye geçiyormuş.
sormak istediklerim fiyatları 17-19arası dedi galerici arkadaşım. adamda 18e verecek temiz arabaymış.
fiyatları bir dizel araca göre ucuz değilmi.
alırken özellikle nerelerini kontrol ettirmeliyim.
pişman olmam değilmi arkadaşlar.çünkü adamın biride 70000deki 1,4hdi sini satmış onunla konuştum oda 18000e zor verdim elden çok zor çıkartmak bu aracı dedi
yardımlarınızı bekliyorum çünkü bu akşamüstü aracı baktıracağım
araç bu arada 2004 model yazmayı unutmuşum
arkadaşlar wd 500gb 2,5 alacağım.
kullanım amacı:
bunu tvme bağlayacağım full hd filmler için.
hangisinin hızı daha iyidir.
elementmi
passport essentialmi daha iyidir.
arkadaşlar bu tv yeni çıktı tabiki alıpta kimsenin inceleme fırsatı olmamıştır
fiyatı 2640 desteklediği film formatları arasında mkvde var
kullandığı panel hakkında bilgisi olanlar varmı fiyatı sizce nasıl
kullanım kılavuzu http://www.beko.com/ui/FileDownload.aspx?sCountry=TR&sLanguage=TR&File=/UsageManuals/d10d080c76254881b3f81f2f0a47a2df.pdf

Bir çok arkadaşımız bu konuda nasıl yapılacağını sorduğu için konuyu buraya açmayı uygun gördüm. Birçoğumuz MKV destekli lcd aldı. Ama malum çoğu Mkv film içinde DTS kodeği olması dolayısı ile lcdler kodeği desteklemediğinden sesi açamıyor. Aynı filmi Dts formatından AC3 formatına çevirerek sorunu halledebiliriz.
Aşağıda yazacağım AC3 formatına çevirme işlemi turkeyforum sitesinden MytHoLoG isimli üyeden alınmıştır.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu makalede DTS kodeğini AC3 kodeğine çevirmeyi anlatacağım. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki DTS (Digital Theater System) kodeğinin AC3'e nazaran çok çok daha kaliteli bir ses sunduğu. Eğer videoyu DTS kodekli olarak izlemek için gerekli donanımınız varsa bu seçeneği değerlendirmeniz. Günümüz koşullarında bu imkan olmadığı için aşağıdaki işlemleri yapmamız gerekiyor.

1. Öncelikle ihtiyaç duyduğumuz araçları edinmemiz ve sistemimize kurmamız gerekiyor. Aşağıda ihtiyaç duyulan programların tamamı ücretsiz lisans modeliyle lisanslanmışlardır. Kolaylıkla edinip sisteminize kurabilirsiniz.

1.1. K-lite Codec Pack
1.2. MKVToolnix
1.3. PopCorn MKV Audio Converter

İhtiyaç duyulan araç/programların açıklamaları :

1.1.a. Dosya adından da anlaşılacağı üzere bu paket ihtiyaç gerek çeviri esnasında gerekse video/ses dosyalarının bilgisayarımızdan izlenmesi esnasında ihtiyaç duyulan kütüphane dosyaları barındırıyor. Kurulum yaparken "Haali Video renderer" özelliklerini seçmeniz önerilir.

1.2.a. Bu program başlı başına bir araç. Tek başına kullanıldığında mkv dosyalarına alt yazı gömmek, dosyayı parçalara ayırabilmek gibi özellikleri bulunuyor. Programı kurma amacımız PopCorn MKV Audio Converter programı işlemleri yaparken bu araçla beraber gelen bazı araçlara ihtiyaç duyması. Kurulum yaparken kurulumu yapmak istediği yol adında (C:\Program Files\MKVToolnix) bir değişiklik yapmayın.

1.3.a. İşlemleri yaparken ihtiyaç duyduğumuz ana program. Çeviriyi bu program vasıtasıyla yapıyoruz. Program kurulduktan sonra bir dosya indirmeyi önerecek. Bu öneriyi kabul edin bir süre bekleyin, işlem tamamlandıktan sonra arayüzü kullanmanıza izin verecektir.

Programları sırasıyla ve belirtilen açıklamalara uygun olarak kurduktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen şekilde yapılandırıyoruz.

2. PopCorn MKV Audio Converter programının kullanımı

"File Specification" bölümünde kaynak ("source file" *1) ve hedef ("target file" *2) dosyaları seçin. "Source file" kodek değişikliği yapmak istediğiniz video, "target file" ise işlem yapıldıktan sonra oluşacak olan dosya oluyor. Her hangi bir hataya karşı, kaynak dosyanın elinizde olmasında fayda olduğu için oluşacak dosyanın adını farklı girmeniz faydanıza olacaktır. Dosyayı tanımladıktan sonra sağ üst kısımda yer alan "Convert DTS tracks" *3 başlığında yer alan "Convert to Dolby Digital" *4 seçeneğini işaretleyin. Dosyada DTS kodeğininde kalmasını istiyorsanız "Preserve DTS track" *5 seçeneğini işaretleyin. Eğer DTS kodeğine ihtiyaç duymayacaksanız bu seçenek işaretliyse, işaretini kaldırın. "Bitrate" *6 için güzel bir 5.1 ses sisteminiz varsa "640" seçerseniz daha iyi ses örneklemesi anlamına (daha kaliteli ses) gelir. "DTS Decoder Library" *7 seçeneğinde "libav"' ı işaretleyin. Bu ayarları yaptıktan sonra "Run" *8 düğmesine tıklayın. Bilgisayarınızın yeteneklerine göre yaklaşık 10 - 15 dakika içerisinde işlem tamamlanacaktır. *5 te "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlediyseniz oluşan dosyada, hem AC3 hemde DTS kodeği barınacağı için dosyanın büyüklüğü kaynak dosyadan büyük olacakdır. İşaretlemediyseniz dosya boyutu kaynak dosyadan daha küçük olacaktır.

3. Yapılan işlemin kontrolü

Aşağıda ki ekran görüntülerinde kodek değişikliği olmadan önce ve olduktan sonra ki medya bilgilerini görebilirsiniz.

3.1. Kodek değişikliği yapılmadan önceki medya bilgisi

3.2. Kodek değişikliği yapıldıktan sonra *5 "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlendiyse görünen medya bilgisi

3.2.1. İşlem sonrası oluşan AC3 kodeği bilgisi
3.2.2. Kaynak dosyamızda da yer alan DTS kodeğinin bilgisi

3.3. Kodek değişikliği yapıldıktan sonra *5 "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlenmediyse görünen medya bilgisi
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 849
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 154.506 (Bu ay: 149)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.