Şimdi Ara

DTS'i AC3'e çevirme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
25
Favori
121.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu işlemi yaptım ancak çevirmek uzun sürüyor.aslında bizim istediğimiz sadece ac3 ses.
    dolayısıyla sadece dts sesi ac3 olarak kaydedip kmplayer gibi bir programla 2.ses olarak çalıştırmak daha mantıklı.muhtemelen 100-200mb tutar ve işimizi görür kannatindeyim.

ancak dts i mkv den ac3 e çevirip audio dosyası olarak nasıl kaydederiz?
    bu programla bunu yapamadım.

bilen varsa çok makbule geçer.
    saygılar..
  • arkadaşım anladığım kadarıyla sadece ses dosyası kalsın mkv olarak birleştirmesin diyorsun değilmi ac3ü.
    ben şöyle denedim
    çevirme işlemini yapıyor örneğin avatar1080.mkv bunun içindeki dts sesi ac3 çeviriyor. en son creating diye bi yazı çıkıyor. çevirdiği ac3 sesi dosyayla birleştiriyor tam o safhada
    C:\DOCUME~1\kullanıcıadınız\LOCALS~1\Temp\ içinde ac3 diye bi dosya var onu kopyala masaüstüne yapıştır
    o dosya sadece ses dosyası olarak ac3 elinde ayrıca bulunmuş olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 8 Mayıs 2010; 10:19:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duracell01

hemen bir sey soracagım

Popcorn audio converteri kurdum

ama common directory'i sectikten sonra browse dedigimde program kilitleniyor.

hic birsey secemiyorum, programın yeni versyonunu yukledim ama olmuyor

sizce sorun nedir? cevap bekliyorum

cevap verecek kimse yok mu?

ne onerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: duracell01

hemen bir sey soracagım

Popcorn audio converteri kurdum

ama common directory'i sectikten sonra browse dedigimde program kilitleniyor.

hic birsey secemiyorum, programın yeni versyonunu yukledim ama olmuyor

sizce sorun nedir? cevap bekliyorum

arkadaşım common directory'i seçmeyeceksin. onun altındaki seçeneği seçeceksin.
    onun içindeki kutuların dosyalarını nasıl yapılacağını üstteki mesajımda resimli olarak göstermiştim.
    dosyalarıda eklemiştim lazım olan ok
    alternatif yerlerede yükledim
    M egaupload
    E asyShare
    F ilefactory
    F iledropper
    m egauploada bastığınızda yıldız çıkan yere
    m e g a u p l o a d
    yazınız.

Edit:Dosya alternatif linklere yüklenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 8 Mayıs 2010; 12:12:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: phoenix

arkadaşım anladığım kadarıyla sadece ses dosyası kalsın mkv olarak birleştirmesin diyorsun değilmi ac3ü.
    ben şöyle denedim
    çevirme işlemini yapıyor örneğin avatar1080.mkv bunun içindeki dts sesi ac3 çeviriyor. en son creating diye bi yazı çıkıyor. çevirdiği ac3 sesi dosyayla birleştiriyor tam o safhada
    C:\DOCUME~1\kullanıcıadınız\LOCALS~1\Temp\ içinde ac3 diye bi dosya var onu kopyala masaüstüne yapıştır
    o dosya sadece ses dosyası olarak ac3 elinde ayrıca bulunmuş olur

bu bir yöntem olabilir eğer öyleyse.ancak başında takip etmek gerekmezmi bu yöntemde.
    peki görevi sırf dts i ayırıp ac3 yapmak olan bir program yokmudur.filmleri seçip başlattıktan sonra kendisi bitene kadar çalışsın.

bu arada ac3 ü mkv filme kmplayerda ekleyip sesi kullanmak mümkündür dimi
    yoksa anlamı yok bu işin.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3
    Dostum birşey dicem dts ses ac3 den çok daha kaliteli neden dersen bendeki filmlerin yarısı neredeyse dts ve inanılmaz bi ses kalitesi var resmen bildiğin gerçek ses yani filmin içindeymişsin gibi oluyosun Ac3 ( digital ) sesde kötü değil ama dts ondan 1 gömlek daha üstün bunu kullanan biri olarak sölüyorum.

Evet, bu konuda hem fikiriz. Zaten bitrate değerlerine bakarsanız arada ciddi bir fark var.

Bu arada, yeri burası değil ve ses sistemleri alt forumunda konuşmak gerekir ama kısaca görüş belirteyim, Logitech Z5500 gibi multimedya hoparlör setleri ile anfi + 5 hoparlör + sub. olarak kurulan çok giriş seviye ses sistemleri arasında çok ciddi fark var (örneğin Yamaha Rx-v300 serisi anfi, 2 kule hoparlör, 1 merkez, 2 arka hoparlör ve 1 sub woofer; 2.el olarak 850-1000 TL civarına toplanabilir.) Sadece Logitech dinleyen birisi muhteşem olduğunu söyleyecektir, ancak mukayese yaptığı zaman multimedya hoparlör setlerinin aslında çok mekanik ve doğallıktan uzak ses verdiğini farkedecektir.

walla dts li film izleyip ardından ac3 ü dinlemek kabak tadı veriyor,hani geçtim convert etmesini falan filanda ses kalitesi arasında bariz fark var.ac3 kötü değil ama dts kadar kaliteli değil hemde hiç değil.

şu tv lere dts codecleri çıksada rahatlasak yaw,yoksa bu gidişle extra media cihazlarına yönelecez zoraki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewent20 -- 18 Mayıs 2010; 0:44:01 >

• Arkadaşlar denilenin hepsini yaptım şu uyarıyı verdi..Bir yardımcı olun yoksa delirecemmm:(

• Audio Tools 1 bölümünde AC3 Fix kısımı kırmızı oldu. ac3fix.exe programını bulamamış. Bu neden oluyor acaba? AC3 Fix'in tikini kaldırınca program çalışmaya başladı. Bir sütü tutorial okudum ama kimse Audio tools bölümlerinden bahsetmemiş.
  • aynısı bende de oldu internetten ac3fix programını indirdim,onu tanıttım programa
  • Sayfa başında anlatılan yöntemle, windows 7 x64 ultimate. Sorunsuz hepsini hallettim. Sadece en başta popcorn ac3fix yok dedi, google dan ac3fix aradım, indirdim tools klasörüne koydum; ve voila!
  • Merhabar bilgilendirmen için teşekkürler.Benim samsung b651 televizyonum var filmleri harici hdd ye atıp izlemek istiyorum senin anlattıgın DTS'i AC3'e çevirme yöntemi full hd mkv filmlerde de işe yarar mı ?
  • full hd Mkv film için geçerlimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurel_1359

full hd Mkv film için geçerlimi ?

geçerli arkadaşım
  • 40c650 lcd min full hd performansını görmek için internetten zor bela 1080p HD film indirdim. Görüntü çok güzel ama ses yok. Bilgisayarda çalıştırdığımda ses geliyor ancak LCD de USB den filmi yüklediği sırada "desteklenmeyen ses codeci" uyarısı verdi.
    filmin ses codecinin MediaInfo programından baktığımda 384 Kbps, 48.0 KHz, 6 Kanal Ac-3 olarak görünüyor. Sorunu nasıl çözebilirim. Teşekkür ederim.
  • herhangi bir dts formatlı filmi ac3 cevirmek ne kadar zamanımızı alır yapan arkadaslar varsa soylerler ise sevinirim.
  • arkadasım samsung servisinde calısıyor ona anlattım;dts ses formatı yuzunden mkv dts filmlerde ses sorunu cıkıyor diye arkadas bana o zman tv'yi(samsung b651)ingiltere olarak kur duzelir dedi.ok dedim bende suan hali hazırda deniyecek mkv film olmadıgı icin deneyemıyorum.deneyen veya denemek isteyen arkadaslar neticeyi yazarsa iyi olur aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurel_1359 -- 23 Haziran 2010; 16:35:17 >
  • deneyen yokmu acaba
  • ben bu progmla cevirmeye calıstım ama tam 100 de 100 olurken -hic bir cıktı dosyası bulunamadı -diye hata veriyor yardımcı olurmusunuz lutfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurel_1359

ben bu progmla cevirmeye calıstım ama tam 100 de 100 olurken -hic bir cıktı dosyası bulunamadı -diye hata veriyor yardımcı olurmusunuz lutfen

böyle bir hata vermemesi gerekiyor ama.
    programları koydugun klasörleri mesela masaüstü değilde cnin içine direk koy öyle dene bide...
    örneğin c:\örnek
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.