Şimdi Ara

DSG Şanzıman (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.701
Cevap
66
Favori
132.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yılmaz1907

Edc şanzımandan şikayetçi olan pek yoktur en azından dsg ile kıyaslarsak.
    Benim de 4. sene oldu şimdilik işler yolunda en azından.

Alıntıları Göster
    Sizde sorun olmayabilir , herkesdeki sorun yapacak diye bi kural yok , dsg'lerin hepsi de sorun yapmıyor ancak DSG , EDC'nin sattığının 3 katı satış yaptığı için sorun ile daha karşılaşmak daha muhtemel ( dsg'yi savunmuyorum, Bir gerçeği ortaya koyuyorum )

Edc'ler de de bolca sorun var

CVT deseydiniz Aynı şeyleri söyleyemezdim tabi CVT de kavrama falan yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Sizde sorun olmayabilir , herkesdeki sorun yapacak diye bi kural yok , dsg'lerin hepsi de sorun yapmıyor ancak DSG , EDC'nin sattığının 3 katı satış yaptığı için sorun ile daha karşılaşmak daha muhtemel ( dsg'yi savunmuyorum, Bir gerçeği ortaya koyuyorum )

Edc'ler de de bolca sorun var

CVT deseydiniz Aynı şeyleri söyleyemezdim tabi CVT de kavrama falan yok

Alıntıları Göster
    DSG nin EDC den 3 kat fazla satıldığından emin misiniz?

Yanlışınız var bence.
  • quote:

Yanlışınız var bence.

Alıntıları Göster
    3 az 4 kat falan olabilir
  • quote:

Yanlışınız var bence.

Alıntıları Göster
    Haklısın yanlış oldu en az 3 kat yazmalıydım, arkadaşın da dediği gibi DSG EDC' den 4-5 kat daha fazla satmıştır
  • En az 10 kat fazla satmıştır.Vag grubunun sattığı araçların çoğunlugu otomatik..Ülkemizde senede 100 bin civarı satan DSG den bahsediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Haklısın yanlış oldu en az 3 kat yazmalıydım, arkadaşın da dediği gibi DSG EDC' den 4-5 kat daha fazla satmıştır

Alıntıları Göster

• Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak.
  • vw, renault'dan 3-4 kat fazla satmıştır iddiasında bulunanlara :

malum ilan sitesinde küçük bir araştırma sonucu iddialarının hayalden ibaret olduğu ortaya çıkıyor :

2017 model yılı toplam vw ilan sayısı : 2517 Otm(dsg) ilan sayısı : 1919 oran %76
    2018 model yılı toplam vw ilan sayısı : 872 Otm(dsg) ilan sayısı : 678 oran %77

2017 model yılı toplam Reno ilan sayısı : 3020 Otm(edc) ilan sayısı : 1325 oran %44
    2018 model yılı toplam Reno ilan sayısı : 989 Otm(edc) ilan sayısı : 444 oran %44

Yani görüyoruz ki vw sattığı araçların % 77 sini otm(dsg) ile satıyor. Renault ise % 44'ünü.
    2018 yılında ne kadar vw satılmış : 49.749 adet (ODD verileri)
    2018 yılında ne kadar renault satılmış : 76.931 adet (ODD verileri)

yani 2018 yılında 2017-2018 2. el ilan istatistiklerini dikkate alarak 2018 yılında yaklaşık 38.300 adet otm(dsg) araç satılmış iken, aynı istatistiksel oran Renault'un yaklaşık 33.800 adet otm(edc) araç sattığını gösteriyor. Dolayısıyla, dsg adlı şanzıman çok satıyor, çok arızalı olması normal lafları, gerçeklerden uzak.

• quote:

Orijinalden alıntı: wswswq

Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak.
    4 yıldır kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok.

Ben edc den memnunum dsg den memnun olana da vardır. Amacımız marka model kötülemek veya fanlığını yapmak değil.

Ben para verdim karşılığını almak isterim hepsi o
  • Pejo Satış kullanıcısına yanıt
    Skoda ile seat i da hesapla
  • escudo76 E kullanıcısına yanıt
    Değişmeyecektir, sat / skoda / audi kaynaklı dsg satışları, renauşt suv satışlarındaki edc baskınlığı ve duster edc satışlarıyla dengeliyor. Sonuç şu : dsg, ed'nin en az 3 katı satıyor iddiası laf-ı güzaf
  • arkadaşlar 2019 jettada dsg kullanılmaması hakkında ne düşünüyorsunuz? bu arada amacım polemik yaratmak değil sadece düşüncelerinizi merak ediyorum.

kaynak video
  • 2019 Jetta neden bayilerde yok, gelecekmi? DSG olayını ancak o zaman test edebiliriz
  • Arkadaşlar artık bende bir DSG mağduruyum :) Arabadan anlamam almış bulunduk başımıza gelmeyen kalmadı. 48 bin km de aracın mekatroniğinin değişimi için 6750 TL verdim. Doğul otomotivin uzman görüşüne göre mekatroniği eskitmişim arıza eskitmeye bağlıymış balata gibi bir şey heralde bu :)

Ve benim servisimde maalesef başaran oto.Başaran otonun bu yaptığı imzalatma skandalınıda detaylı bir şekidle ingilizce anlatmaya çalıştım. Global ölçekte Türkiye'de neler çektiğimizi görsünler. Sizde destek verirseniz sevinirim.
    https://www.change.org/p/volkswagen-vw-just-stay-true-to-your-name-people-s-car/exp/cl_/bandit-starter_cl_share_content_tr-tr/v1/53800296?utm_content=bandit-starter_cl_share_content_tr-tr%3Av1&recruited_by_id=86c5be10-6aed-0130-d101-3c764e04873b&recruiter=53800296&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition&utm_term=Search%3ESAP%3ETR%3EBrand%3EProper%3EBMM

• quote:

Orijinalden alıntı: miravoğlan

Arkadaşlar artık bende bir DSG mağduruyum :) Arabadan anlamam almış bulunduk başımıza gelmeyen kalmadı. 48 bin km de aracın mekatroniğinin değişimi için 6750 TL verdim. Doğul otomotivin uzman görüşüne göre mekatroniği eskitmişim arıza eskitmeye bağlıymış balata gibi bir şey heralde bu :)

Ve benim servisimde maalesef başaran oto.Başaran otonun bu yaptığı imzalatma skandalınıda detaylı bir şekidle ingilizce anlatmaya çalıştım. Global ölçekte Türkiye'de neler çektiğimizi görsünler. Sizde destek verirseniz sevinirim.
    https://www.change.org/p/volkswagen-vw-just-stay-true-to-your-name-people-s-car/exp/cl_/bandit-starter_cl_share_content_tr-tr/v1/53800296?utm_content=bandit-starter_cl_share_content_tr-tr%3Av1&recruited_by_id=86c5be10-6aed-0130-d101-3c764e04873b&recruiter=53800296&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition&utm_term=Search%3ESAP%3ETR%3EBrand%3EProper%3EBMM
    bile bile lades gecmis olsun
    arac modeli ne kac binde aldiniz ne kadar kullandiniz ariza olustu ? hala bilmeyenler varsa ogrenirler belki...

• quote:

Arkadaşlar artık bende bir DSG mağduruyum :) Arabadan anlamam almış bulunduk başımıza gelmeyen kalmadı. 48 bin km de aracın mekatroniğinin değişimi için 6750 TL verdim. Doğul otomotivin uzman görüşüne göre mekatroniği eskitmişim arıza eskitmeye bağlıymış balata gibi bir şey heralde bu :)

Geçmiş olsun dostum bile bile lades wala

• Hocam dediğim gibi araçlar hakkında fazla bilgim yok almış bulunduk. 2014 model 48.400 km de aracın mekatronik arızası verdi dağ başında kaldım yolda. 6750 TL ödedim oda sözde indirim yaptılar. Kampanya da başlattım imzalarsanız sevinirim.

• quote:

Hocam dediğim gibi araçlar hakkında fazla bilgim yok almış bulunduk. 2014 model 48.400 km de aracın mekatronik arızası verdi dağ başında kaldım yolda. 6750 TL ödedim oda sözde indirim yaptılar. Kampanya da başlattım imzalarsanız sevinirim.
    Tüm bakımlar yetkili serviste mi yapıldı

Dağ başında kalmadan once hiç bir belirti yokmuydu. Vitesi P ye al yada dişli ses v.s gibi

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Hocam Fethiye'de Babadağa çıkarken araç bir anda boşa düştü ekranda D vites işaretininin yanında ingiliz anaktar işareti yanıp sönmeye başladı. Daha öncesinde hiçbir belirti vermedi pat diye gitti.

Avustralyada bi tane golf sürücüsü otobanda böyle oluyor arkadan tır çarpıyor benzer bir çok örne var konu ile ilgili başlık açtım
    https://www.abc.net.au/news/2015-10-18/mother-calls-on-ag-to-investigate-vw-after-daughters-death/6861628
    https://forum.donanimhaber.com/bir-vw-basaran-oto-dsg-sanzuman-kurbani-hikayesi-daha--139670057

• Acemi sorusu: dsg sadece otomatik vites için mi, düz vites dsg diye bir şey var mı?

Düz vites VW grubu şanzımanları sıkıntı çıkarıyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.