Şimdi Ara

DSG Şanzıman (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.702
Cevap
66
Favori
132.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: miravoğlan

Hocam Fethiye'de Babadağa çıkarken araç bir anda boşa düştü ekranda D vites işaretininin yanında ingiliz anaktar işareti yanıp sönmeye başladı. Daha öncesinde hiçbir belirti vermedi pat diye gitti.

Avustralyada bi tane golf sürücüsü otobanda böyle oluyor arkadan tır çarpıyor benzer bir çok örne var konu ile ilgili başlık açtım
    https://www.abc.net.au/news/2015-10-18/mother-calls-on-ag-to-investigate-vw-after-daughters-death/6861628
    https://forum.donanimhaber.com/bir-vw-basaran-oto-dsg-sanzuman-kurbani-hikayesi-daha--139670057
    trol adam o haberde aracın Manuel şanzumanlı golf olduğundan bahsediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BOMBOM41 B kullanıcısına yanıt
    Yav he he bon bon :) i admire your english level muhaahah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sanayide bi abimiz var , önceden yetkili serviste çalışmış ,şuan kendi yer açtı uzun zamandır da orada sanayide , adama sorduk abi bu dsg çok mu sorunlu filan , dedi evet sorunlu , ne kadar masraf çıkarıyor diye sorunca kavrama değişim sanırım 6000 TL ye halloluyor bugün bi tane değiştirdim dedi , değiştirdikten sonra 100000-150000 km garanti gider diyor , hani 20.000 TL filan yazılıyor diye bazı yerlerde yazmak istedim , ama kesinlikle de diyor otomatik alın , rahat , satması kolay vs vs .. umarım linç yemem :)

• 2017 fabia dsg 1,0 turbo kullanıcısıyım. Yoğun, 1-2 metrede dur kalk yapılan trafikte bu şanzıman 1. Vitesten hemen 2. Vitese geçiyor. Şanzıman Kısa mesafede 2. Vitesi yarım debriyaj kullanıyor. Her kalkışta şanzıman hemen 2'ye geçip yarım debriyaj devam ediyor ve duruyorsunuz. Bu kullanım şekli de yoğun trafikte şanzımanın ısınmasına yol açıyor.

Ben yoğun trafikte şanzımanı otomatikten düz konuma alıyorum. Kısa mesafe için 2. Vitese geçmiyorum, 1. Viteste yarım debriyaj yapmadan ilerleyip duruyorum. Bu şekilde ısınma olayının önüne geçeceğimi düşünüyorum. Ayrıca balataları da gereksiz yere kullanmamış oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: metalok

2017 fabia dsg 1,0 turbo kullanıcısıyım. Yoğun, 1-2 metrede dur kalk yapılan trafikte bu şanzıman 1. Vitesten hemen 2. Vitese geçiyor. Şanzıman Kısa mesafede 2. Vitesi yarım debriyaj kullanıyor. Her kalkışta şanzıman hemen 2'ye geçip yarım debriyaj devam ediyor ve duruyorsunuz. Bu kullanım şekli de yoğun trafikte şanzımanın ısınmasına yol açıyor.

Ben yoğun trafikte şanzımanı otomatikten düz konuma alıyorum. Kısa mesafe için 2. Vitese geçmiyorum, 1. Viteste yarım debriyaj yapmadan ilerleyip duruyorum. Bu şekilde ısınma olayının önüne geçeceğimi düşünüyorum. Ayrıca balataları da gereksiz yere kullanmamış oluyorum.

yoğun trafikte rahatlık için otomatik alıpta onu tam lazım olduğu yerde 'manuel' kullanmak. böyle saçma işmi olur ya :/

otomatik araç zaten yoğun trafikte lazım, uzun yolda kimsenin vitesle işi yok tak 5-6'ya devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 27 Aralık 2020; 0:15:12 >
  • Saatli bomba
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    tam da bu yuzden sifir aldigim pasati sattim.:) paramla rezil oluyorum dedim yari parasina 15 yasinda cayenne aldim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DSG mi !!! Kaç kaç kaç ...

• metalok kullanıcısına yanıt
    Bu durum için cvt daha mantıklı elektirikli araç gibi gidiyor yoğun trafikte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobil dünyası elektrikli araçlardada şanzıman deniyor lakin olmuyor elektrik motorları çok yüksek tork ürettikleti için kırıyormuş çok şükür yeni arabalarda şanzıman olmayacak bu konular tarihe karışacak heralde yazılım ağırlıklı konulara değineceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanbey86

Otomobil dünyası elektrikli araçlardada şanzıman deniyor lakin olmuyor elektrik motorları çok yüksek tork ürettikleti için kırıyormuş çok şükür yeni arabalarda şanzıman olmayacak bu konular tarihe karışacak heralde yazılım ağırlıklı konulara değineceğiz

Bunu ciddi söylemiyorsun değil mi?

• Kavrama fiyatları düşmüş sanırım. Luk marka-şanzıman yağı işçilik vs toplam 4000TL. Genelde fiyatlar böyle şu an, fazladan para vermeyin.

• quote:

2017 fabia dsg 1,0 turbo kullanıcısıyım. Yoğun, 1-2 metrede dur kalk yapılan trafikte bu şanzıman 1. Vitesten hemen 2. Vitese geçiyor. Şanzıman Kısa mesafede 2. Vitesi yarım debriyaj kullanıyor. Her kalkışta şanzıman hemen 2'ye geçip yarım debriyaj devam ediyor ve duruyorsunuz. Bu kullanım şekli de yoğun trafikte şanzımanın ısınmasına yol açıyor.

DSG'nin yavaş akan trafikte yarım debriyaj yapması rezaletten başka birşey değil. Şanzımanın ısınmasını geçtim arkadan sanki biri iple çekiyormuş hissi beni delirtiyor. Zahmet edip bir üst vitese atınca araba ile birlikte bende rahatlıyorum.

• Dsg'li araç almayın, alanları da rahat bırakın. Zevkler ve renkler tartışılmaz

• quote:

Sürekli 1. Vites çok iyi bir fikir değil. Mesele aşırı yavaş gitmek. Aşırı yavaş gidince 1.vites dahi olsa mecbur yarım debriyaj yapıyor araç. Aşırı yavaş giderken ben de şanzıman ısındı uyarısı aldım bir kere ve ortalık balata koktu. Sonra daha kararlı, daha hızlı gittim. Aşırı yavaş gitmektense kararlı bir şekilde dur kalk yapmaya başladım. Uyarı birkaç dakika içinde gitti ve bir daha da uyarı almadım.

• Dsg+cax motor kardesim sen kombonun buyugunu yapmissin. Gecmis olsun. Satmis kurtulmussun neyse ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

DSG'nin yavaş akan trafikte yarım debriyaj yapması rezaletten başka birşey değil. Şanzımanın ısınmasını geçtim arkadan sanki biri iple çekiyormuş hissi beni delirtiyor. Zahmet edip bir üst vitese atınca araba ile birlikte bende rahatlıyorum.

Alıntıları Göster

Hiç dsgli aracın oldu mu? Kaç km dsg kullandın? Hangi şehirde yoğun trafikte dsg kullandın?

• Forumu okuduğum kadarıyla dsg'yi çok detaylı bir şekilde biten, kullanan birçok arkadaş var burada.
    5 yıl önce sıfır aldığım aracım şu an 60bin km'de. Hergün kullanıyorum.
    O korkunç olayla ne zaman karşılaşacağım?
  • Dsg de sorun yaşayanların büyük çoğunluğu kavrama bitmesi.

BU da bence bir sorun değil.

Kavrama biterse çözümü var.

Diğer sorunları da çok rahat çözümü var. Öyle sanayi sanayi gezdirilecek durum yok.

Ben şahsen 2 tane vag leon ve polo kullandım bir sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Hiç dsgli aracın oldu mu? Kaç km dsg kullandın? Hangi şehirde yoğun trafikte dsg kullandın?

Alıntıları Göster

1 hafta kullanmak zorunda kaldım. Hayattan soğuttu.

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.