Şimdi Ara

Dsg ciler Gözünüz aydın. Vw manuelden vazgeçmeye başladı..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Alman otomobil üreticisi Volkswagen (VW), otomobillerinde manuel şanzıman kullanmamaya başlandığını duyurdu. VW, Passat ve Tiguan modellerinde artık sadece otomatik şanzımanın yer alacağını açıkladı.

Diğer Volkswagen modelleri ise manuel şanzımana model değişikliğinin bir parçası olarak kademeli olarak veda edecek. 2030 yılından itibaren Çin, ABD ve Avrupa’nın büyük pazarlarında manuel şanzımanlı bir Volkswagen modeli olmayacağı tahmin ediliyor.

Kaynak :

milliyet
    Ünlü otomotiv devinden tarihi karar! Bu modellerde Manueli tamamen bırakıyor
    https://www.milliyet.com.tr/galeri/unlu-otomotiv-devinden-tarihi-karar-bu-modellerde-manueli-tamamen-birakiyor-6586534/5

• bizim ülkeye bir sürü düz vites tiguanı kitlediler.

• Hemen gidip DSG şanzıman tamiri işine giriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamların rahatlığına bak kronik sıkıntılı şanzımanı düzeltmeye niyetleri yok. Tam tersi manuel vitesi de kaldırıp herkese zorunlu olarak iteleyecekler.

• Dünya trendi bu şekilde. Dizel azalıyor, düz vites azalıyor. Bazı şeyleri tercih olmaktan çıkartıyorlar. Yani üretici açısından avantaj olsa da kullanıcı açısından dezavantaj.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Dünya trendi bu şekilde. Dizel azalıyor, düz vites azalıyor. Bazı şeyleri tercih olmaktan çıkartıyorlar. Yani üretici açısından avantaj olsa da kullanıcı açısından dezavantaj.

100 senelik icten yanmali otomobillerin kalan son neferi turbobenzin/otm olacak. Dizel mizel tarih oldu artik.

2030 a kadar da bunla idare edilir sonrasinda ise artik tamamen elektrikli otomobillere gecilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amcam Almanya'dan manuel 2.0 dizel sharan ile gelmişti. Ben böyle konforlu manuel görmedim. Vites geçişleri olsun debriyaj olsun pamuk gibi lıkır lıkır geçiyordu. Normalde manuel sevmem ama bu aracı sevdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Amcam Almanya'dan manuel 2.0 dizel sharan ile gelmişti. Ben böyle konforlu manuel görmedim. Vites geçişleri olsun debriyaj olsun pamuk gibi lıkır lıkır geçiyordu. Normalde manuel sevmem ama bu aracı sevdim.
    Sadece sharan degil vw nin tüm manuelleri öyledir.

Debriyaji aşırı yumuşaktır ve vitesleri yolludur hafif ittirmeyle kendisi girer vitese.

• Dsg gibi bir nimet varken manuel kullanmak anlamsız zaten. Dsg, hem konfor hem performans hem yakıtta katkı sağlıyor.

Ben 6 senedir 2012 model aracımı kullanıyorum tek bir gün bile sorun yaşamadım bir uyarı ısıgı bile gelmedi. Bu dsg yi yapanlara teşekkür etmek lazım bizi manuel derdinden kurtardı.

• Çok doğru bi adım. Zaten DSG yüksek mühendisliğin bir ürünüdür.

DSG varken manuele gerek yoktur, hem manuelden daha az yakıt sarfiyatı hem de manuelde ulaşılması imkansız hızda (270 milisaniyede) vites geçişleri ile DSG bir mühendislik abidesidir.

Ayrıca manuel şanzımandan daha masrafsız ve sorunsuzdur. Bütün otomatik şanzımanlar bir yana manuel şanzımanlardan da daha uygun bakım maliyeti ve daha az arıza oranıyla DSG bu mühendislik abidesi olma özelliğini pekiştirir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • DSG tamirci işine giriyorum burdaki ışığı görememek

ahmakca.

• Vw servisleri gerdan kırıp göbek atar artık, DSG arızaları için sıraya yazarlar

• Konu dsg olunca ne diyeceğinizi şaşırdınız.

Dsg alan adam zaten vermiş parasını almış. Vw nin Manuel’i bitirmesinden adama ne. Sanki Manuel’in yüzüne bakıyordu yada manuel var diye aracı satilmiyordu.

Sacmalamanin bile bir sınırı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Adamların rahatlığına bak kronik sıkıntılı şanzımanı düzeltmeye niyetleri yok. Tam tersi manuel vitesi de kaldırıp herkese zorunlu olarak iteleyecekler.

Hocam daha fazla direnebileceklerini sanmıyorum, aisin ya da zf üretimi tam otomatik sistemlere kısa süre içinde vw de katılacak bence :) Ford ve Hyundai de tork konvertöre geçiş yapıyor..Bir tek Fiat'ın sağı solu belli değil ama Psa bünyesine geçtiği için o da büyük ihtimal eat serisine geçiş yapacaktır.. bir 10 yıl da böyle gider sonra zaten elektirikli araçlar sebebiyle şanzıman manzıman kalmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.