Şimdi Ara

DS 7 SUV 2017 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
10
Favori
38.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzay mekiği gibi suv.Bu aracı alanlar net söylüyorum çok zevkli insanlar.Yemisim 2. Elini, bu araba çok acil bir durum olmadığı sürece 10 yıl binilecek teknolojiye sahip zaten.Kalite ve motor da tartışmasız çok iyi.Premium Suvlar arasında net en etkileyici olanı bu, tıpkı DS5 ilk çıktığında nasıl hayran kaldiysam, buna da bindigimde öyle hayran kaldım.

Süspansiyon olarak airmatic tarzı bir beklentiniz olmasın ama klasik suspansiyonlardan çok daha iyi calistigini belirtmem gerek.Ek olarak yalıtımı beni baya tatmin etmişti.

Son olarak şunu soyliyim aracı almak için ön farı bile tek başına sebep.O derece etkileyici bir farı var :).Arka far tasarımı da çok şık.Bu arada farın tasarımıyla ilgili konuşuyorum, aydınlatma becerisi olarak bi-xenonlar gibi değil elbette.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanıcı yorumlarımı soran arkadaşlarımız için bir kaç bilgi paylaşayım ben de . Yakıt tüketimi çok soruluyor , 4000 km yi geçtim ds7 ile. Bunun 1200 kmsi ankara bodrum arası 500 km si ise ankara istanbul arası yapıldı. Geri kalan ankara şehir içi kullanımı. Ankara da genel olarak yenimahlle kızılay çukurambar güZergahında trafiğin en yoğun olduğu bölgelerde kullanıldı. 4000 km de ortalamanyakıt tüketimim 7.9 lt düz 8 lt diyelim. Bodrum ankara arasında arabada 5 kişi ve aracın her karışı yük dolu klima sürekli açık şekilde yaptığımız yolculukta ise 6.4 lt gibi bir tüketim değeri verdi hızım genellikle 100-120 arasıydı. Yakıt tüketimi suv bir araç için gayet makul. Aracı konfor olarak değerlendirmek gerekitse , mercedes bmw audinin farklı modellerini kullandığım için en az bu markalar kadar konforlu ve premium bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Uzun yolda kesinlikle yorulmuyorsunuz, özellikle arkası çok geniş olduğu için yolcular da çok rahat ediyor. İlk servis deneyimi mi de yaşadım bu arada. Yazılım güncellemesi için Koluman a gittim. İnanılmaz bir ilgi vardı serviste. Mercedes arabam için bu ilgi kesinlikle gösterilmiyor. Bu anlamda da ds farklı hissettiriyor. Servisde bir kaç çalışanla sohbet etme fırstım da oldu hepsinin söylediği ds7 nin glc den çok daha güzel bir araba olduğu ki biliyorsunuz Koluman mercedes servisi olmasına rağmen bu yorumu yapabildiler. Arabanın içi de gerçekten çok hoş. Mutimedya ekranı çok kullanışlı apple car play ve focal ses sistemi ile Çok çok keyifli oluyor araç. Genel olarak çok memnun olduğumu söyleyebilirim.

• ayrıntılı bir video otopark"tan.

• arkası cr-v gibi olmuş. beğenmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn06

kullanıcı yorumlarımı soran arkadaşlarımız için bir kaç bilgi paylaşayım ben de . Yakıt tüketimi çok soruluyor , 4000 km yi geçtim ds7 ile. Bunun 1200 kmsi ankara bodrum arası 500 km si ise ankara istanbul arası yapıldı. Geri kalan ankara şehir içi kullanımı. Ankara da genel olarak yenimahlle kızılay çukurambar güZergahında trafiğin en yoğun olduğu bölgelerde kullanıldı. 4000 km de ortalamanyakıt tüketimim 7.9 lt düz 8 lt diyelim. Bodrum ankara arasında arabada 5 kişi ve aracın her karışı yük dolu klima sürekli açık şekilde yaptığımız yolculukta ise 6.4 lt gibi bir tüketim değeri verdi hızım genellikle 100-120 arasıydı. Yakıt tüketimi suv bir araç için gayet makul. Aracı konfor olarak değerlendirmek gerekitse , mercedes bmw audinin farklı modellerini kullandığım için en az bu markalar kadar konforlu ve premium bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Uzun yolda kesinlikle yorulmuyorsunuz, özellikle arkası çok geniş olduğu için yolcular da çok rahat ediyor. İlk servis deneyimi mi de yaşadım bu arada. Yazılım güncellemesi için Koluman a gittim. İnanılmaz bir ilgi vardı serviste. Mercedes arabam için bu ilgi kesinlikle gösterilmiyor. Bu anlamda da ds farklı hissettiriyor. Servisde bir kaç çalışanla sohbet etme fırstım da oldu hepsinin söylediği ds7 nin glc den çok daha güzel bir araba olduğu ki biliyorsunuz Koluman mercedes servisi olmasına rağmen bu yorumu yapabildiler. Arabanın içi de gerçekten çok hoş. Mutimedya ekranı çok kullanışlı apple car play ve focal ses sistemi ile Çok çok keyifli oluyor araç. Genel olarak çok memnun olduğumu söyleyebilirim.
    2 gün önce dikmen sokullu da bir tane gördüm,siz miydiniz acaba.Araç muazzam görünüyordu

• Beyaz ise olabilir. Sanırım ankarada kiralık bir iki araç daha var

• şimdi bu ds7"nin rakibi tiguan mı.adamlar tiguan"ı övmek için resmen sınıf atlatmışlar..

• Yabancı karşılaştırma testlerinde Audi, Volvo gibi premium markalarla karşılaştırılıyor ki olması gereken de o. Hatta bir Türk test videosunda Jaguar, Evoque, BMW, Audi, Mercedes ve Volvo nun muadil araçları ile fiyat karşılaştırması bile yapıldı. Yani sınıf rakipleri olarak bu markalar gösterildi. Türk usülü olunca böyle oluyor sanırım :) Şaka bir yana burada Tiguan`ın Allspace modeli (yani normal Tiguan dan daha uzun olan model) ile karşılaştırmışlar. Ancak DS7 ye fazlaca laf sokmuşlar. Çok laubali bir inceleme olmuş o nedenle çok ta dikkate almadım. Ufak tefek eksikleri olsa da bu araç premium bir araç. Test etme imkanınız olursa ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Bu zamana kadar BMW, Mercedes ve şu anki aracım olan Audi kullanmış biri olarak samimi düşüncemi paylaşıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • operadakises O kullanıcısına yanıt
    tiquan reklamı yapmışlar bariz komedi ya ds7 nin rakibi olması i m k a n s ı z.
  • operadakises O kullanıcısına yanıt
    Ds7'yi parçalarına ayırsak 2 tane tiguan yapacak malzeme çıkar.

Dikkate alınacak, zaman harcanacak bi test değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vw severim alman arabalarını severim ama bu teste en iyisi net olarak ds7 dir. vw tiguan cok gerisinde.iç ve dış olarak zaten herkes öyle diyor .
  • Her iki aracı da kullanmış biri olarak izlerken sadece güldüm. Bu ifademi marka fanatikliği olarak görmeyin lütfen marka fanatiği olsam ds seçmem kesinlikle onu söyleyeyim. Bir defa iki aracı iç konsol bazında değerlendirip tiguan daha iyi diyen net vizyonsudur. Adam pencere kumandaları orta konsolda diye ds i eleştiriyor fakat ne hikmetse direksiyonu hep sol eliyle tutup sağ eli boşta kullanıyor aracı. Aslında genelde herkes böyle kullanıyor. Sorun şu ki pencere kumandası kapıda olduğunda sol elim direksiyondayken pencere açmak için direksiyonda el değiştirmek zorundasın halbuki ds bu anlamda çok daha konforlu ve yenilikçi. Bu bile inceleme hakkında fikir verebilir sanırım. Öte yandan ds i yaklaşık 5 bin km dir 1500 km si hariç ankara trafiğinde kullanıyorum ve ortalamam 8 lt iken yakıt konusunda söylediklerine de bir hayli şaşırdım. Enteresan bir inceleme olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhn06 -- 5 Ekim 2018; 11:55:56 >
  • İçi çok kötü ekranın konumu şekli falan gerçekten çok kötü.ama dışı güzel sayılır.300 küsür bin tl yi ben şahsen bağlamam bu araca.ama alanla da bir şey demeye kimsenin hakkı yok.alanlar kazasız belasız kullanırlar inşlh.hayırlı ve keyifli sürüşler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Parolo

İçi çok kötü ekranın konumu şekli falan gerçekten çok kötü.ama dışı güzel sayılır.300 küsür bin tl yi ben şahsen bağlamam bu araca.ama alanla da bir şey demeye kimsenin hakkı yok.alanlar kazasız belasız kullanırlar inşlh.hayırlı ve keyifli sürüşler dilerim.
    300 bin tl rakiplerine göre bedava

Ülkede premium markaların C segmenti arabaları bile 350 binden başlıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Viyana’da taksi olarak görmüştüm ilk olarak. Adamları taksicisi bile bizim buradaki sürücülerin çoğundan zevk sahibi diye düşünmüştüm.

İstanbul’da yaşamama rağmen nadir gördüğüm araçlardan birisi DS7. İyi ki de öyle bence, böylece değerinin az ama öz kişi tarafından bilinmesi hoşuma gidiyor

• quote:

kullanıcı yorumlarımı soran arkadaşlarımız için bir kaç bilgi paylaşayım ben de . Yakıt tüketimi çok soruluyor , 4000 km yi geçtim ds7 ile. Bunun 1200 kmsi ankara bodrum arası 500 km si ise ankara istanbul arası yapıldı. Geri kalan ankara şehir içi kullanımı. Ankara da genel olarak yenimahlle kızılay çukurambar güZergahında trafiğin en yoğun olduğu bölgelerde kullanıldı. 4000 km de ortalamanyakıt tüketimim 7.9 lt düz 8 lt diyelim. Bodrum ankara arasında arabada 5 kişi ve aracın her karışı yük dolu klima sürekli açık şekilde yaptığımız yolculukta ise 6.4 lt gibi bir tüketim değeri verdi hızım genellikle 100-120 arasıydı. Yakıt tüketimi suv bir araç için gayet makul. Aracı konfor olarak değerlendirmek gerekitse , mercedes bmw audinin farklı modellerini kullandığım için en az bu markalar kadar konforlu ve premium bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Uzun yolda kesinlikle yorulmuyorsunuz, özellikle arkası çok geniş olduğu için yolcular da çok rahat ediyor. İlk servis deneyimi mi de yaşadım bu arada. Yazılım güncellemesi için Koluman a gittim. İnanılmaz bir ilgi vardı serviste. Mercedes arabam için bu ilgi kesinlikle gösterilmiyor. Bu anlamda da ds farklı hissettiriyor. Servisde bir kaç çalışanla sohbet etme fırstım da oldu hepsinin söylediği ds7 nin glc den çok daha güzel bir araba olduğu ki biliyorsunuz Koluman mercedes servisi olmasına rağmen bu yorumu yapabildiler. Arabanın içi de gerçekten çok hoş. Mutimedya ekranı çok kullanışlı apple car play ve focal ses sistemi ile Çok çok keyifli oluyor araç. Genel olarak çok memnun olduğumu söyleyebilirim.
    Active scan Suspension , Mercedes S serilerine benziyor deniyor, yolu devamlı tarıyor sorum şu ki konfor modunda gerçekten mercedes glc veya q5 den daha konforlu hissetiriyormudur?

• Kesinlikle hissettiriyor, hatta mercedes c den çok daha konforlu , 10 bin km yi geçtim çok memnunum hala. Yakıtı soranlar oluyor en son eskişehir ankara yolculuğumda ortalama 90 km ile 5.3 lt tüketim oldu , şehir içi kış şartlarında 8.5 lt

• quote:

Kesinlikle hissettiriyor, hatta mercedes c den çok daha konforlu , 10 bin km yi geçtim çok memnunum hala. Yakıtı soranlar oluyor en son eskişehir ankara yolculuğumda ortalama 90 km ile 5.3 lt tüketim oldu , şehir içi kış şartlarında 8.5 lt
    malum sitede 1-2 araç vardı 1 haftadır bakmıyordum 11 adet olmuş birden.sebebi ne olabilir bilmiyorum ama ben hibrit modelini beklemiyor olsam alırdım bir tane.
  • Dolu olan hangisi ? So chic mi performance mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Dolu olan hangisi ? So chic mi performance mı?
    so chic ama araçta opsiyon çok.mesela konfigüra edersen ds7 sitesinde performance"yi bütün opsiyonlarıyla 395 bin gibi bir fiyat so chic alırsan 450 gibi bir rakam yapıyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.