Şimdi Ara

***DRAG HAKKINDA***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aşağıdaki araçların 400metre de yapılacak kalkışlarında hangilerinin geleceğini merak ediyorum eğer deneyenniz varsa söylesin veya yorum yaparsanız sevinirim araçları tamamen orjinal olarak düşünelim yani modifikasyonsuz hallerini
    1.DRAG
    subaru impreza STİ
    mitsubishi lancer evo6
    2.DRAG
    106gti
    saxo vts
    3.DRAG
    hyundai accent admire 1.6
    ford focus 1.6(eski kasa)
    4.DRAG
    volvo s40 2.0T(otomatik)
    corsa GSİ,honda 1.6es,alfa romeo 156 2.0, passat 1.8t(:P). opel vectra 2.2, toyota avensis

biz şimdiye kadar 1.3accent lx le(85hp) aşağıdaki araçları kalkşta geçtik
    1.palio 1.4
    2.lada vega
    3.toyota corolla 1.3xl
    4.hyundai accent 1.5gl(90hp)
    5.megane 2 hatchbak dizel
    6.getz crdi
    7.murat 131(tüplü)
    8.renault twingo
    9.corsa cdti

• 1.DRAG
    mitsubishi lancer evo6

2.DRAG
    106gti

dierlerine yorum yok, otomatik olmasa volvo hepsini alır 4. karsılastırmada. ama otomatik zor...
  • 1.sti
    2.saxo
    3.focus
    4.alfa

3. ve 4. leri bence olarak yazdım ama 1. de ise sti mitsulancerevo6 ile kalkısını gördum sti alıyordu
    2.de ise 106 gti cıkısta saxodan hep iyi cıkıyordu(yaklasık bi 20-30 kalkısı 1 gunde izledim) amasaxo sonradan uzuyordu gti i sonunda alıyordu...
    hepsi göz kararı 400mt de yapıldı yani 400 mt kesin ölcum deildi ve dragler legal değil illegal idi...
  • Orjinalden alıntı: alper1001

1.DRAG
    subaru impreza STİ
    mitsubishi lancer evo6
    2.DRAG
    106gti
    saxo vts
    3.DRAG
    hyundai accent admire 1.6
    4.DRAG
    volvo s40 2.0T(otomatik)
    corsa GSİ,honda 1.6es,alfa romeo 156 2.0, passat 1.8t(:P). opel vectra 2.2, toyota avensis
  • quote:

Orjinalden alıntı: Slazer

1.sti
    2.saxo
    3.focus
    4.alfa

3. ve 4. leri bence olarak yazdım ama 1. de ise sti mitsulancerevo6 ile kalkısını gördum sti alıyordu
    2.de ise 106 gti cıkısta saxodan hep iyi cıkıyordu(yaklasık bi 20-30 kalkısı 1 gunde izledim) amasaxo sonradan uzuyordu gti i sonunda alıyordu...
    hepsi göz kararı 400mt de yapıldı yani 400 mt kesin ölcum deildi ve dragler legal değil illegal idi...

standart evo ve sti kapısmasını evo alıyor, bunu söyleyen evo ve sti sahipleri. 106 gti kapısmasında da iki araç da birbirine çok yakın olmasına ragmen 106 lar daha iyi gidiyor deniyor. saxo sahibi arkadaşımdan duydugum bir şeydi buda...Heralde kimse kendi arabasını kotulemek istemez
  • 1.DRAG
    subaru impreza STİ
    2.DRAG
    106gti
    3.DRAG
    4.DRAG
    alfa romeo 156 2.0
  • bu sınıflar hiç olmamışkı 4.cü sınıfa 2 litrelik bi araç koymuşsun bi 2.2 koymuşsun bide 1.6 lar koymuşsun olmaz bunlar

sınıf 1 sti daha iyi eger wrx olsaydı evo ama sti dan bahsediyoruz burda

sınıf 2 ikiside aynı agırlık dişli oranlarına ve motoruna kadar sadece görünütüleri farklı piltoja bakar

3.cüde accentin şansı olmaz focus derim

ha bu arada 1.3 accent 1.4 palio geçemez çok denedik geçmiyor tabi palio temiz ve sorunsuzsa
  • sözkonusu accent yüklü galiba ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nsx

quote:

Orjinalden alıntı: Slazer

1.sti
    2.saxo
    3.focus
    4.alfa

standart evo ve sti kapısmasını evo alıyor, bunu söyleyen evo ve sti sahipleri. 106 gti kapısmasında da iki araç da birbirine çok yakın olmasına ragmen 106 lar daha iyi gidiyor deniyor. saxo sahibi arkadaşımdan duydugum bir şeydi buda...Heralde kimse kendi arabasını kotulemek istemez

pek evo ve sti kakısı izlemedim 2 tane izledim 2 sinide sti almıstı mod muhabbetini bilmiyorum cunku adamları tanımıyordum...
    ama cok fazla modsuz gti ve saxo izledim gti daha iyi kalkıyor ama saxo sonradan ondan iyi uzadığı için alıyordu...
    ben görduğumu yazıyorum kalkıs yapan birisi değilim (arabam musait deil)ancak cok kalkan arkadasım ve bu işle ilgilenen cok kişi tanıyorum ve her hafta kalkıs yapılan yerlere gidip izliyoruz...
    yanlısım olabilir dediğim gibi pek sti ve evo görmedim ama saxo görduklerimde alıyordu gti lari...

• saxo vts ile 106 gti benim bildiğim aynı araba gibi...

çok politik bi cvp olcak ama sürücüye bakar
  • 1.DRAG
    subaru impreza STİ
    2.DRAG
    106gti
    3.DRAG
    ford focus 1.6
    4.DRAG
    alfa romeo 156 2.0
  • ben hiç stok arabaların draglarını izliyemedigim için yorum yapamıcam ama test verilerine göre yorum yapmayın bence ark.lar çünkü 400m ciddi bir mesafe ve bu yaklasık 0-160km/h ölçmek demek oluyor...yalnız şunu söyleyebilirim..1.6c sınıf araclar arasında en iyi 0-400m derecesine sahip araç bence C4 1.6benzinli 110bg..
  • quote:

Orjinalden alıntı: _goLdEnSkuLL___

sözkonusu accent yüklü galiba ..

accentte açık hava filtresi var ve motor gayet açık durumda , aracı kaldıranda kalkış konusunda experi oldu accentin biz özel anlaşıp kalkmadık palioyla ama yolda 3-4defa hatırlıyorum kalktığımızı accent rahat olmasada geliyor bikaç kez teklif ettik ama palio kullanıcıları kalkmaya çekiniyor ilk kalkışta biraz daha iyi kafa kaldırıyor ama sonra aradaki 12hp lik fark rahat belli oluyor
    bu arada accentin yediği araçlara bir ek albea multijet(kalkış ve rolling)
  • quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

ben hiç stok arabaların draglarını izliyemedigim için yorum yapamıcam ama test verilerine göre yorum yapmayın bence ark.lar çünkü 400m ciddi bir mesafe ve bu yaklasık 0-160km/h ölçmek demek oluyor...yalnız şunu söyleyebilirim..1.6c sınıf araclar arasında en iyi 0-400m derecesine sahip araç bence C4 1.6benzinli 110bg..

dostum bu c4 bence vtece(110hp) kafa tutamaz gibi geliyor ama sen iddaalı olduğuna göre bakmak lazım şu araca
  • vtec derken 160bg lik civici kastediyorsan tabi ki kafa tutamaz ama civic 1.6 110bg i kastediyorsan..onu rahatlıkla yer en az da 2boy atar...civic 1.6 110bg 0-100ü cok ii bir arabadır sonrasında kesilir diger 1.6lara göre..biz de 0-160/170km/h gibi bir degeri ele aldıgımızdan civic in hiç şansı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

vtec derken 160bg lik civici kastediyorsan tabi ki kafa tutamaz ama civic 1.6 110bg i kastediyorsan..onu rahatlıkla yer en az da 2boy atar...civic 1.6 110bg 0-100ü cok ii bir arabadır sonrasında kesilir diger 1.6lara göre..biz de 0-160/170km/h gibi bir degeri ele aldıgımızdan civic in hiç şansı yok

görkem dostum ben hesapladım bu 1.6lar 400metreyi 130-140arası fln (gerçi test etmek gerekir ama saolsun bizm yerimize test etmişler gibi bir hızla bitiriyo) ben zamana göre hesapladım hatta bora gibi 130a ulaşamayanlarda var hız bu şekilde olunca bence citroenin pek şansı yok
  • c4 bence civic i alamaz 400mt de civic in motoru cok daha seri ve ayrıca kilo farkı var c4 daha ağır bir arac...
  • peki o zaman C4 mü 307 mi??? ikisi de aynı motoru kullanıyor!
  • evet haklısınız 400m C sınıfı araclar için 0-130/140km /h a denk geliyor..benim aklım subarularda kaldı o yüzden yanlış bilgi vermişim..ama 0-130 da olsa bence civic in şansı yok C4 e karşı...eski 1.6ies ler vardı 120bg lik..onların 0-100ü belki kötü şuan ki 110bg lik motora göre ama onun da avantajı 70-80den sonra cıkıyor..eger civic C4 e 400m de rakip olcaksa bu civic 1.6ies 120bg dir bana göre...
  • quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

saxo vts ile 106 gti benim bildiğim aynı araba gibi...

çok politik bi cvp olcak ama sürücüye bakar

bence politik bir cevap değil tamamen doğru bir cevap...

bunlar ın kalkışları birbirine yakın ama sonuçta onları yönlendiren insan...

bence herkes kendi yorumunu yapmış ama bu kalkışlarda hangi şöfer daha iyi ise o kazanır..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.