Şimdi Ara

araç muayenesinde geri vites lambalari yanmamasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
20.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar hafta sonunda arabamin muayenesi var geri vites lambalari yanmiyor tamirciler işin uzun oldugunu söylüyor bu sorun hafif kusurla atlatilabilirmi...

• Sedat kardeşim cok teşekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer1965

Sedat kardeşim cok teşekkurler
    büyük ihtimalle ağır kusur sayılacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Progress*

büyük ihtimalle ağır kusur sayılacaktır

Alıntıları Göster
    Nasıl hafif kusur oluyor onu anlamadım,gece karanlığında geri geri gelirsen kim farkedecek.?
  • novinovi kullanıcısına yanıt
    sen gece farları yakmadan mı geri geri çıkıyorsun farkedilir de sonuçta tehlike arz ediyor.
  • quote:

sen gece farları yakmadan mı geri geri çıkıyorsun farkedilir de sonuçta tehlike arz ediyor.
    Sorun geri vites müşüründe mi? Aslında işinin kolay olması lazım ama?
    Mesela bende soketi çıkmıştı, taktık sorun kalmadı (O zamana kadar geri geri gelirken dörtlü yakardım)
  • quote:

Tabiki yakıyorsun ancak geri vites lambaları malum daha açık renk olarak aydınlattığı için her kes rahatlıkla fark eder,düşünsene geri vites lambası yanmuıyor adam geri geri geliyor sende gelmiyor diye güm diye çaktın arkadan.Trafik sıkışıklılarında bazen adam yolun kapalı olduğunu görünce birden yolun ortasından dönüp aksi bir istikamete dönmek istiyor ,sizde o esnada adım adım ilerliyorsunuz adam geri geliyorsa ilk önce nerden farkediyorsunuz geri vites ışıkları yanıyor ordan,şahsen benim ilk dkkatimi çeken onlar oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

quote:

Tabiki yakıyorsun ancak geri vites lambaları malum daha açık renk olarak aydınlattığı için her kes rahatlıkla fark eder,düşünsene geri vites lambası yanmuıyor adam geri geri geliyor sende gelmiyor diye güm diye çaktın arkadan.Trafik sıkışıklılarında bazen adam yolun kapalı olduğunu görünce birden yolun ortasından dönüp aksi bir istikamete dönmek istiyor ,sizde o esnada adım adım ilerliyorsunuz adam geri geliyorsa ilk önce nerden farkediyorsunuz geri vites ışıkları yanıyor ordan,şahsen benim ilk dkkatimi çeken onlar oluyor.

Alıntıları Göster
    geri vites lambası ile ilgili tüm kusurlar hafif kusur sayılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

geri vites lambası ile ilgili tüm kusurlar hafif kusur sayılıyor...

Alıntıları Göster
    geri vites müsürünü kontrol ettiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

geri vites müsürünü kontrol ettiniz mi?

Alıntıları Göster
    Selam,
    03.03.2014'ten itibaren geçerli şöyle bir madde var.
    KODU ACIKLAMA KUSURGRUBU BAS_TAR BIT_TAR SINIFLAR
    5.13.12 Geri vites lambası: fonksiyonunu yerine getirmiyor Ağır Kusur 03.03.2014 1 2 3 4 5 6

Bu da referansı:
    http://www.kugm.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/Belgelik/guncel_haber/20140203_165819_2769_1_64.xls
  • quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,
    03.03.2014'ten itibaren geçerli şöyle bir madde var.
    KODU ACIKLAMA KUSURGRUBU BAS_TAR BIT_TAR SINIFLAR
    5.13.12 Geri vites lambası: fonksiyonunu yerine getirmiyor Ağır Kusur 03.03.2014 1 2 3 4 5 6

Bu da referansı:
    http://www.kugm.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/Belgelik/guncel_haber/20140203_165819_2769_1_64.xls

Alıntıları Göster
    ben çamurluktaki sinyal lambasından kaldıgımı biliyorum
  • Geri vites lambası ağır kusur.
  • Benim araba bir kez geri vites ışığının yanmamasından ötürü muayenede ağır kusurlu sayıldı ve geçemedi.
  • geri vites lambalarının yanmaması mantıken ağır kusur olmalı. ayrıca çok uzun bir işinin olduğunu da sanmıyorum "usta" sizi başından savmak istemiş sanırım ya muşürdendir ya da ampuller patlamıştır.

Edit : Şimdi baktım da hafif kusurluymuş ancak hala ağır kusur olması gerektiğini düşünüyorum.
    https://aracmuayenerandevu.com.tr/arac-muayene-hafif-kusurlar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperio_o -- 27 Aralık 2016; 15:42:32 >
  • forum ikiye ayrıldı ağır ve hafif kusur diyen var
    tüvtürk te çalışan birisi vardı konusunda soralım bakalım ne diyecek
  • nedir sonuç?
  • Ağır kusurdur. Bizzat başıma geldi
  • agir kusur tabiki
  • Geri vites lambaları yanmayan araca eğer hafif kusur veriyorlarsa o tuvturk bütün istasyonları kapatsın gitsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.