Şimdi Ara

Dolar kaça düşerse halay çekersiniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doların kağıt üstünde ne olduğunun önemi yok.
    Akp uyandı.
    Doları milletin sırtına yükledi ve kağıt üzerinde dolar düşecek ama enflasyon ve vergiler bize binecek.

Yani mesele hayat ucuzluğu bu olacak mı çok merak ediyorum.
    Yani
    1 asgari ücretle son sistem olmasa da güncel kalileti bir masa üstü pc alınabilirse ben halay cekerdim.
    Ama olmayacak gibi.
    Not ekonomist degilim cahilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesele kaça indiği değil, mesele enflasyon, alım gücü, isktirar. Dolar şu an 10 küsürleri gördü ama binen zamlar geri geldi mi? Hayır. Düşen alım gücün geri geldi mi? Hayır. Dolaylı vergiler ciddi oranda düştü mü? Hayır. Kısaca şov yapıldı ve TL'ye güvenemeyen bazı vatandaşlar ise zarar ettirildi. Ama sorun değil. Bu kafa o dövizi yeniden zıplatır.

• Dolar 10,9,8,7,6,5,4,3 iken de halay çeken yoktu.

• bu kadar basit düşünmeyin gençler, dolar tek başına hiç bir şey ifade etmiyor.

şu an dolar 1TL olsa ne eder, fiyatlar doların 18TL imiş gibi hesaplanırsa?

tek önemli şey halkın alım gücü, bunun bir çok etkeni var ve dolar sadece bunlardan biri.

ben ne zaman mı halay çekerim?

AKP gidecek ve tüm yaptıklarının gerçekten hesabı sorulacak, tüm mal varlıklarına el konup hazineye ve Merkez bankasına aktarılacak.

Ekonomi ve tarıma gerekli yatırımlar yapılacak ve işsizlik %5'in altına düşecek.

1TL'nin alım gücü hem yurt içinde hem yurt dışında 1$'ın alım gücü kadar olacak.

işte o gün ben halay çekerim hemde tepe tepe...

• Madem bu dolar 18TL den 12TL ye düşebiliyordu da, neden Dolar 9TL iken bu taktikle 3 TL ye düşürmediler ve beklediler?

Hem kendin yükselt dış güçler de, hem de kendin düşür ve alkış al çok ilginçmiş!

Sanki iktidarda başkası vardı seçim oldu ve hoop akapa doları anında düşürdü ve ekonomiyi yoluna soktu hee!

• 5 civarına ve altına düşerse, fiyatlar ve vergilerde ciddi gerileme olursa o zaman ülke hakkında olumlu düşünmeye başlarım. Asgari ücretin 850-900 dolar civarlarında olması baya iyi olurdu.

• 4.5 TL

• ne kadar çok düşerse o kadar güzel olur

• 0.5

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Fallen Angel by A.C kullanıcısına yanıt

bencede 6-7 ideal 18 e kıyaslan .d

• 2 lira olursa ve diğer meslek gruplarına da gereken maaş zamları verilirse çekerim. Asgari ücret 2100 dolar civarı olmuş olur. Diğer meslek grupları da hakettikleri zammı aldıklarında gelişmiş ülke standartlarında bir refahımız olmuş olur. Diğer parametrelerin sabit kaldığını düşünüyorum bunları söylerken. Ama iyileşmesi gereken daha çok şey var. Eğitim, adalet, sağlık, liyakat, güvenlik...

• Önemli olan tl nin alım gücü

• Çok uzun vadede düşmesi-yükselmesini ekonomi hazmedebilir ancak ani iniş çıkışlarda sıkıntı olur. Üretici ve satıcı ürünlerini fiyatlandıramaz. Kıtlık, fırsatçılık karaborsa oluşur. Kurun sabit kalması en iyi senaryodur.

• 6 TL ye düşerse çalıştığım iş yerinde ofisin ortasında oynamaya başlarım

• Ortalama 7 civarı iyi gibi. Ama yavaş gelmeli oraya. 1-2 olsa bireysel olarak bazı ihtiyaçlarımızı kolay karşılayabileceğimiz için hoş geliyor ama ülke gerçekten o güce eriştiğinde o noktaya gelmezse önceki yaşadığımız herşeyi tekrar yaşarız.

• 0.2 kuruş olunca halay başta olmak üzere birçok şeyi çekerim. XD

• 3 iyidir hacı    her türlü halaya girerim  

• Dolar 3

Euro 5

LPG 2

Benzin 4

benim için kafi.

• Ülkeme olan sevgim doların tl yle olan ilişkisinden daha çok ama 1 e 1 olsa mutlu olurdum. Ama unutmayınki doları biz basmıyoruz , basmadığımız gibi aynı döviz kuru sepetinde de değiliz. dolar ero hatta jp yeni işte bu yüzden bizler kadar etkilenmiyor.

Amerikalı bir bakanın bir sözü var , dolar bizim paramız sizin belanız ( sorununuz ) der. Ha amerikan dolarının gücü askeri gücünden gelir. Gerçek para da sadece altındır.

• 3 Hafta içinde 8-7 TL olursa, 1 yıl sonunda 5-6 TL civarında kalırsa, 2 yıl sonunda istikrarlı olarak 4-3 TL altına inerse bir oturur iyi atlattık derim. Bizim için güncel dolar döviz kuru bugünlerde 7-8 TL, 6ay-1yıl sonunda 4.5-5 TL civarında olmalı, bu seviyede devam eder gibi. 3 TL altına inmesi çook uzun sürecektir her şeyin 4 4lük gittiğini varsaysak bile.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.