Şimdi Ara

Dolar Euroyu geçtim de bu Riyal de 2 katına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu Riyal 3 senede nasıl 2 katına çıktı onu anlamadım.

Bu arabistan tamamen dışarıya bağımlı değil mi? Hiçbir şeyi kendileri üretmiyorlar.

Petrol falan desem o da değil. Son 3 yılda elektrikli, hibrit arabalar yaygınlaşmaya başladı tam tersi olması lazım.
    http://bigpara.hurriyet.com.tr/doviz/riyal/3yil

• Kaç defa söylendi doviz yükselmiyor, tl değer kaybediyor diye. Dolar Euro yükseldi diyerek sadece akpnin algı oyunlarına alet oluyorsunuz.
    Zam değil güncelleme meselesi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoobEater -- 16 Kasım 2017; 10:6:6 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşeyin arttığı yok işte, tl değer kaybediyor
  • 1 zahmet anla artık yani tl değer kaybediyor yıllardır
  • Tlkur.com

Izleyip gorebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de yazayım. ₺ değer kaybediyor. Üretim olmadıkça saçma sapan şeylerle uğraştıkça devam edecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Romanya parası bile TL ile aynı düzeye geldi, Romanya la şaka değil bildiğimiz Romanya ile aynı değerde paramız.

• Dolar Euroyu geçtim de bu Riyal de 2 katına çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

Romanya parası bile TL ile aynı düzeye geldi, Romanya la şaka değil bildiğimiz Romanya ile aynı değerde paramız.

Romanya 2004'ten beri AB üyesi ama
  • kudurun ahtroller XD

• sanal84 S kullanıcısına yanıt
    romanyayı geç polonyanın parasıda tl ile eşit bulgar levası tlye tur bindirdi gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brooklyn under Moon

quote:

Romanya parası bile TL ile aynı düzeye geldi, Romanya la şaka değil bildiğimiz Romanya ile aynı değerde paramız.

Romanya ya gittiniz mi bilmiyorum lakin arkadaş ülkeye baktığımda Türkiye ile karşılaştırmak bile aklıma gelmezdi, keza Bulgaristan da öyle.Yani Türkiye eğitimde , ekonomide bu ülkelerin çok çok ilerisindeydi.Özellikle Tıp alanında (kendi alanım) eğitimde Almanya daki hocalar övgü ile bahsederdi, Türkiye’de TIP okumak zordur ve ayrıcalıktır filan derlerdi.Daha 8-10 sene öncesine kadar...

Şimdiye bakıyorum da, bir ülke tüm alanlarda nasıl bu kadar geriler, helede TL nin bu kadar değer kaybetmesi..Romanya ya, inanmakta zorlanıyorum..

• quote:

quote:

quote:

Romanya ya gittiniz mi bilmiyorum lakin arkadaş ülkeye baktığımda Türkiye ile karşılaştırmak bile aklıma gelmezdi, keza Bulgaristan da öyle.Yani Türkiye eğitimde , ekonomide bu ülkelerin çok çok ilerisindeydi.Özellikle Tıp alanında (kendi alanım) eğitimde Almanya daki hocalar övgü ile bahsederdi, Türkiye’de TIP okumak zordur ve ayrıcalıktır filan derlerdi.Daha 8-10 sene öncesine kadar...

Şimdiye bakıyorum da, bir ülke tüm alanlarda nasıl bu kadar geriler, helede TL nin bu kadar değer kaybetmesi..Romanya ya, inanmakta zorlanıyorum..

Eğitim olarak çok farklı değiliz.

10 yıl öncesi düşünülürse PISA 2006 raporlarına göre Türkiye matematikte 43., Romanya 45. Fen alanında Türkiye 44., Romanya 47. Okumada Türkiye 37., Romanya 47. PISA 2012 sonuçlarında da Türkiye matematikte 44., Romanya 45. Fende 43./49. olarak Türkiye önde, okumada Türkiye 41., Romanya 50. Okumada öndeyiz ama diğer alanlarda başa baş gidiyoruz.

• Arkadaşlar, kabul edin Romanya, Polonya, Çek CUmhuriyeti v.s. bunlar ekonomi, hayat standartı, v.s. alanlarda bizden çok ilerdeler.

Kıyas yaparken gerçekçi olun.
  • sanal84 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, uzun süre Romanya'da yaşadım belki Ab üyesi olmadan önce kötüydü fakat şuan'ki hali Türkiye'yi ikiye katlar her açıdan paramız aynı oldu arada sadece 20 kuruş var

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eğitim olarak çok farklı değiliz.

10 yıl öncesi düşünülürse PISA 2006 raporlarına göre Türkiye matematikte 43., Romanya 45. Fen alanında Türkiye 44., Romanya 47. Okumada Türkiye 37., Romanya 47. PISA 2012 sonuçlarında da Türkiye matematikte 44., Romanya 45. Fende 43./49. olarak Türkiye önde, okumada Türkiye 41., Romanya 50. Okumada öndeyiz ama diğer alanlarda başa baş gidiyoruz.

Bilgi için teşekkürler.Açıkçadı bu kadar derin araştırmadım.Eskiden kampüste konuşulan şeyler, Avrupa’nın Türkiye’ye bakışı çok daha farklıydı.Ona belirtmek istedim.Ama tabiki rakamlar gerçeğe herzaman daha yakındır.

• Yahu sadece bir kaç para birimi değil asl olan tl eriyip pul oluyor.

• riyal 2 katına falan cıkmadı. 1 dolar= 3.75 Rıyal her zaman boyledır. TL sureklı deger kaybedıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaperVR -- 24 Kasım 2017; 17:37:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.