O

Çavuş
15 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Oyunu siliyorum.tekrar 30 gün sonra yukledim.kaldığım yerden devam ediyor. Buluta mi kayıtlı?yoksa mail hesabıma mi?anlamadım.
Gereksiz dosyaları sildim.google play hesabımı sıfırladım.google play yükleyip tekrar sildim.yok oyunu kaldığım yerden devam ediyor?
Yardım lütfen....j7 prime telefon.
Bundan sonra akaryakıt fiyatları duyurulmayacağı icin boyle baslik sart oldu.fotolu resim olursa super olur.fiyatlar doguda en fazla batida daha azdir.(nakliyeden dolayi)
Benzin 6.15
Dizel 5.60
Lpg 3.10
https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2018/mar/29/california-coffee-cancer-warning-judge-rulinghttp://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/950749/Starbucks_kahvesi_icin_kanser_uyarisi_karari.html


Starbucks, California'da kahve ürünlerine 'kanser uyarısı' koyacak.

Kahvede yüksek miktarda akrilamid bulunduğu gerekçesiyle ABD'nin Los Angeles kentinde bir mahkeme, kahve zinciri Starbucks ile birlikte üç kahve şirketinin daha, ürünlerine kanser uyarısı koyması gerektiğine hükmetti.

BBC'nin haberine göre, kararla ilgili konuşan Yüksek Mahkeme hakimi Elihu Berle, bu firmaların, kahvenin kavrulması aşamasında oluşan kimyasal bileşiklerin insan sağlığına tehdit oluşturmadığını kanıtlayamadıklarını söyledi.

Gıdalara yüksek ısı uygulanması sonucu ortaya çıkan Akrilamid, toksik ve kanserojenik bir bileşiktir.

Starbucks'ın 10 Nisan'a kadar temyiz hakkı bulunuyor
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/949584/Suudi_Prens_ten_tarihi_itiraf__Muttefikler_istedi_diye__Komunizmi_durdurmak_icin_Vahhabiligi_yaydik.html
Suudi Prens'ten tarihi itiraf: Müttefikler istedi diye, Komünizmi durdurmak için Vahhabiliği yaydık.Veliaht Prens ilan edilmesinin ardından önce aile içinde pek çok ismi tasfiye eden, ardından ülkede reform dalgası başlatan Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Salman'ın çarpıcı bir itirafta bulunduğu ortaya çıktı.

Hüsnü Mahalli, Muhammed bin Salman'ın itirafını ''Büyük itiraf: Suudi kralın oğlu ve veliaht Muhammed :’Müttefikler istedi diye komünizmi durdurmak için Vahabiliği yaydık’.'' diye duyururken 'İslam aleminde herşeyi anlatıyor.' notu ile paylaştı.
Kişisel not:Artık bir şey dememize gerek var mı...?
https://www.aydinlik.com.tr/eski-model-iphone-lari-kasten-yavaslatan-apple-a-1-trilyon-dolarlik-dava-ekonomi-aralik-2017
https://www.rt.com/business/414355-apple-lawsuits-trillion-slowing-phones/
https://www.phonearena.com/news/More-lawsuits-against-Apple-over-iPhone-slowdowns-one-demands-1-trillion_id101077
http://world.news.goldwave.com/news/apple-facing-trillion-dollar-lawsuit-for-reducing-processing-speed-of-aging-iphones

iPhone'ları kasıtlı olarak yavaşlatarak insanları daha yeni iPhone modelleri almaya teşvik etmesi nedeni ile Apple'a 1 trilyon dolarlık tazminat davası açıldı.
Mailyan, iPhone üreticisini, müşterilerden bilgi gizleyerek haksız rekabet ve dolandırıcılıkla suçladı. ABD’li kadın, şirketin kasıtlı olarak cihazların performansını düşürerek kullanıcıları yenilerini almaya zorladığını kaydetti.

Daha önce Reddit kullanıcıları, eski iPhone’ların yavaşladığından şikayetçi olarak şirketin bu etkiyi elde etmek için özel güncellemeler kullandığı tahmininde bulunmuştu.

Apple tartışmalar üzerine yaptığı açıklamada eski model telefonları kasıtlı olarak yavaşlattıklarını kabul etmiş ancak bunun amacının 'telefonların daha uzun süre kullanılabilmesini sağlamak' olduğunu savunmuştu.
http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/murat-muratoglu/adami-hasta-etmeyin-2137745/

Sözcü yazarı Murat Muratoğlunun iddia ettiği olaydır.

Devlet hastaneleri, adı üstünde, devlet tarafından işletilen, giderleri Sağlık Bakanlığı bütçesinden karşılanan zorunlu sosyal kurumlardı. Şimdi Şehir hastaneleri geldi!
Devlet arazisi üzerine özel şirketlerin, hasta garantisi karşılığı inşa ettiği özel hastaneler… Hasta sayısı garantili hastane mi olur? Yaptılar oldu!
İnsanlar ister hastalansın, isterse sağlıklı yaşasın işleten parasını alacak. İnsanlar hastalanmazsa mikrop mu yayacak da doluluk garantisi tutacak? Muamma!
* * *
Güzel kardeşim işletme açarken, şirket işletirken hani kâr-zarar ortaktı? Bu denklemde zarar etme şansı yok ki!
Mevcut bütün hastanelerde doluluk oranı bile yüzde 64 iken, özel şehir hastanelerine yüzde 70 doluluk garantisi verildi. İyi de bunları özel şirketler yapıyor. Parayı onlar kazanıyor. Özel hastanelerin günahı ne?
* * *
Eğer ihaleyi alan özel sektör şirketi belirli gelire ulaşamıyorsa, devlet farkı ödemeyi taahhüt ediyor.........
Dünyanın ilk holografik telefonu başlığıdır.
2018 ilk çeyreginde çıkması bekleniyor.

5.5 inç ekran.

Android işletim sistemi ile piyasaya sürülecek.

Hydrogen One modelinde, stereo sesi çok boyutlu sese çeviren tescilli bir algoritma yer alıyor. Bu sayede hologoramlı görüntüler çok boyutlu ses ile daha gerçekçi sunuluyor.

Ayrıca, ürünün iki yanı rahat bir tutuş için parmak kavrama noktalarına sahip ve ürünün sağ tarafına özel bir deklanşör tuşu yer alıyor.

Hydrogen One; Scarlet, EPIC ve Weapon gibi Red'in kameraları ile uyumlu olmakla birlikte içerisinde USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor.

titanium kasa ($1,595) aliminyum kasa ($1,195) fiyatla çıkacaktır.

Konu geliştirme aşamasındadır.
http://www.borsagundem.com/haber/ab-turkiyeyi-vergi-cennetleri-kara-listesine-alabilir/1251943

Avrupa Birliği içinde bir çalışma grubunun Türkiye'nin vergi sistemini masaya yatırdığı, Birliğe uyumsuzluk ve eksiklik iddialarıyla 'kara liste'ye alma hazırlığı yaptığı öne sürüldü

Avrupa Birliği içinde bir çalışma grubunun, uyumsuzluk ve şeffaflık sorunları iddiasıyla Türkiye'yi vergide kara listeye alıp almama konusu üzerinde çalışma yaptığı öne sürüldü.

Bloomberg'in haberine göre, AB tarafından görevlendirilen çalışma grubu "vergi konusunda işbirliği eksikliği" üzerinde çalışıyor. Haberde bu konuda Türkiye'nin şeffaflığa ilişkin sorunların çözülmesi ve uyumsuz vergi düzenlemelerin kaldırılması konusunda bu zamana kadar tatmin edici bir yol alamadığı öne sürülüyor.

Bu konudaki son kararın ise 5 Aralık'ta yapılacak AB Maliye Bakanları zirvesinde verilmesi bekleniyor.

Avrupa Birliği Maliye Bakanları toplantısında ayrıca aynı konuda 36 ülkeyi daha değerlendirmesi bekleniyor. Bu ülkeler arasında Sırbistan, Ermenistan, Tunus gibi ülkeler yer alıyor.
Tehlike çanları çalıyor diyelim.turkiyeyi vergi kacirma cenneti ulkeler listesine koyacaklar.
CHP Milletvekili Özcan’ın soru önergesini yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Canikli, 2015’te 57 bin 903, 2016’da 66 bin 370, bu yılın 7 ayında 30 bin kişinin çürük rapor aldığını açıkladı

Çürük raporu alanların sayısında son yıllarda ciddi artışlar yaşandığı ortaya çıktı. Bu yılın ilk 7 ayında rapor alanların sayısı 30 bin olarak açıklandı. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın ‘askerliğe elverişli değildir' raporu alanlarla ilgili soru önergesini yanıtladı. Özcan önergesinde, “15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından çıkarılan KHK kapsamında askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na bağlanması, kamuoyunda çeşitli tartışma ve endişeleri de beraberinde getirmiştir. Kamuoyundaki tartışmalara son olarak, Sağlık Bakanlığı‘na devredilen askeri hastanelerin, siyasilerin de etkisiyle, usulsüz uygulamalarla verdiği sağlık raporları eklenmiştir” diyerek son yıllarda ne kadar kişinin rapor aldığını bakana sormuştu.

İŞTE CANİKLİ'NİN RAKAMLARI

Bakan Canikli'nin verdiği bilgiye göre 2015'te “Askerliğe elverişli değildir” raporu alan yükümlü sayısı 57 bin 903. 2016 yılında bu sayı 66 bin 370'e çıktı. Bir önceki yıla göre 8 bin 467 kişi arttı. Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na devri de 2016 yılı içinde gerçekleşmişti. 1 Ocak 2017 ile 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında “Askerliğe elverişli değildir” raporu alan yükümlü sayısı 30 bin 786 olarak gerçekleşti. Böylece son 2.5 yılda 155 bin 59 kişinin rapor aldığı anlaşıldı. CHP'li Özcan'ın, “AKP'de milletvekilliği ve bakanlık yapanların kaçının 1. ve 2. derece yakını, askerlik görevinden muaf tutulmak için sağlık raporu almıştır? ” sorusuna Canikli, “Herhangi bir kayıt tutulmamaktadır” cevabını verdi.

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/2-5-yilda-155-bin-59-kisi-curuk-raporu-aldi-2070361/

Kaçı gerçek bu çürük raporlarının bilen,tutan var mı?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Mesaj Sayısı: 86
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 465
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 5.816 (Bu ay: 124)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 323 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Finans Forumları
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.