Şimdi Ara

Dolar arttı: Türkiye'deki MacBook fiyatları ABD'den daha ucuz hale geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
9.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar arttı: Türkiye'deki MacBook fiyatları ABD'den daha ucuz hale geldi

Türk Lirası’nın bugünkü yüzde 10’u aşan değer kaybının ardından teknolojik ürünlerde zam beklentisi arttı. Dolar kurundaki artıştan dolayı Türkiye’deki MacBook modelleri ABD’deki Apple Store fiyatlarından bile ucuza denk geliyor. Bu durum, Apple’ın yeni zammının yolda olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Zam yolda: Apple Türkiye'deki tüm iPhone satışlarını durdurdu

MacBook Air 2 bin TL daha ucuz

Türkiye’deki Apple Store fiyatlarını ABD’deki Apple Store fiyatları ile karşılaştırıyoruz. Dolar kuru sürekli değişiyor ancak küsuratla uğraşmamak adına dolar kurunu 13 TL olarak aldık.

Apple Store’daki en ucuz MacBook modeli olan MacBook Air’in baz versiyonu 999 dolara satılıyor. Türkiye’de ise 10,999 TL. Macbook Air’i Amerika’da satın almak isteseydiniz 999 X 13=12.987 TL ödemeniz gerekecekti. Türkiye’den MacBook Air satın alanlar yaklaşık 2.000 TL daha ucuza alıyor.

MacBook Pro 2 bin 500 TL daha ucuz

M1 Pro işlemcili Yeni MacBook Pro modeli ABD’de 1.999 dolara, Türkiye’de 23.499 TL’ye satılıyor. Türkiye’den satın alan müşteriler yaklaşık 2.500 TL daha ucuza alıyor. M1 Maş işlemcili MacBook Pro ise ABD’de 3.499 dolar, Türkiye’de 39.999 TL fiyat etiketine sahip. Türkiye’deki fiyat yaklaşık 5.500 TL daha ucuz.

Dolar arttı: Türkiye'deki MacBook fiyatları ABD'den daha ucuz hale geldi

Türkiye’deki fiyatların daha ucuz olması durumu pek alışık olduğumuz bir şey değil. Önceden yurt dışına giden kişiler oradan Apple ürünleri alıp ülkemizde gelirdi. Şimdi Türkiye’ye gelen yabancılar Apple ürünü alıp ülkelerine dönecek. Tabii bu durum uzun sürmeyecektir. Apple’ın yakın zamanda ürünlere zam yapmasını bekliyoruz.

• İroni içerir ama anlayana... Allah sonumuzu hayır etsin diyecek yerimiz de kalmadı. İçimizden bir akepe geçti resmen... Ama hepsi topu topu 3.5 yıl iktidarda kalan cehapenin, dış güçlerin, parsayı bölüşemedikleri fetönün ve iç güçlerin oyunu... Şakadan daha fazlası olan bir ülkeyiz artık...
    Oy vermediğim, sevmediğim bana göre islama en büyük zararı vermiş bi oluşum olduğunu düşünmeme rağmen söylediğin hoş değil. Bir çok insan yanıldı, bir çok insan korkusundan oy verdi. Adamlar milleti yediler, fikren ve madden her konuda bitirdiler. Buna rağmen topumda bu adamlar giderse daha kötü ?! olacağını (nasıl daha kötü olacaksa) düşünüp destek olanlar var ve her zaman olacak.. Her şeye rağmen bela okumak doğru değil. Bu yorumun onaylanmasına da üzüldüm. Önümüzdeki aylar muhtemelen çok daha zor geçecek. Öfke dilinin kimseye faydası yok. Sandıkta cevabımızı vereceğiz zaten.
  • Küfür olmayan ama ağır küfür etkisi yaratan bir metin olmuş. Hem de en ağırından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladro -- 23 Kasım 2021; 21:5:54 >
  • Kapattılar suan fiyatlar güncelleniyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Zam geliyor kapıda

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Nasıl daha ucuz olabilir, nasıl; olamaz; Hemen zam yapalım...

• İroni içerir ama anlayana... Allah sonumuzu hayır etsin diyecek yerimiz de kalmadı. İçimizden bir akepe geçti resmen... Ama hepsi topu topu 3.5 yıl iktidarda kalan cehapenin, dış güçlerin, parsayı bölüşemedikleri fetönün ve iç güçlerin oyunu... Şakadan daha fazlası olan bir ülkeyiz artık...

• Ne mi hissediyorum? Akp'ye oy veren veya bu düşünceyi savunan arkadaşlar :
    - Allah belanızı versin!

• Satışlar durdu

• Maalesef ucuz hale gelmedi, şu anda bütün satışlar durduruldu. Artık ebe...kini alırız.

• Şu an sitelerinde satış yapılmıyor zaten. Güncelleme yakında gibi duruyor.

• Selam aleyküm dediler satışları kapattılar

• Satışlar kapanmadan haber yapsaydınız da bari bir faydanız olurdu.

• Dün Watch-7 siparişi verdim, keşke iphone falan da alsaydım paraya kıyıp. Popom yemedi o kadar parayı vermeye, ama taksit falan girseydim keşke. Daha da alamayız.
    Bu sitede azdır da, daha bunlara oy verin siz. Takım tutar gibi tutun, geçtim apple’ı falan ay sonunu getiremez olalım ama siz cahil inadınızdan aman vazgeçmeyin olur mu?

• Amaç buydu zaten. Şimdi alalım

• Archosan A kullanıcısına yanıt
    Bela sahibine geri döner,edilen kişiyi etkilemez

• Ak hükümet Abd milletine zenginlere afganlara surilere falan yarıyor bir tek Türk milletine yaramıyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoloji Teröristleri

• Çok geç olmadan fiyatlarda güncelleme gelecek tüm apple ürünlerine.

• Emeği geçen herkesin allah belasını versin

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.