R

Binbaşı
06 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Arkadaşlar

Evlilik nedeni ile tv almam gerekiyordu.Kendimce araştırmaların sonucunda bu LB730V modelini almayı uygun gördüm.Öncelikle Samsung serisinin yeni modellerini beğenmediğim için ( H Serisi ) Lg'ye yöneldim.Eğer uygun fiyatlı ve açılmamış bir F7000 serisi bulsaydım onu alacaktım o ayrı bir konu .

Gelelim bu modele 670 ile bu model arasında gittim geldim ve alacağım sehpa yuzunden tv yi bir ust model almaya karar verdim.Ya sehpayı buyuk alıp falza para verecektim yada tv ye para verip sehpayı ucuz alacaktım.Tv ye yatırım yapmak daha mantıklı geldi.

Şimdi gelelim TV ye malumunuz herkez biliyordur 120 hz panel var MCI 800 (670 de 120 hz MCI 700) 730V modelinin gözle görülür ilk farkı ayak yapısı ve hoparlör sistemi.670V modelini incelerken hep ayakları 110cm lik sehpaya nasıl sığdırcam diye duşunup duruyordum 730V aldım o sorun ortadan kalktı .Gene 670 modelinde ses performansı yetersiz geldiği için surekli teknoloji marketlerde sound barları inceledim bir tane almaya kafaya koymuştum.Taki 730V modelinde gizli sound barı keşfedene kadar.Resimlerden görebileceğiniz gibi cihazın alt kısmı tamamiyle sound bar olarak tasarlanmış.Kendimi sound bar almaya okadar çok alıştırmıştımki 730V ilaç gibi geldi.Şuan bu ihtiyac ortadan kalktı.Tam çok doygun bir bas vermiyor ama dandik hoparlorden çıkan baslardan çok çok doygun ve net diyebilirim.

Diğer konular TV performansı çok tv izleyen birisi değilim fakat benim için fazlası ile tatmin edici diyebilirim.SD yayınlar iyi HD ler daha iyi.Kanal geçiş hızı ilk açılışlarda rezalet 3-4 saniyede geçiyor biraz kulanınca 1 saniye civarı SD yayınlarda 1.5- 2.0 saniye civar hd yayınlarda kanal geçiş süresi bu şekilde.Banding sorunu var gibi yok gibi.Göreceli bir kavram futbol hastalarının bakması gerekir.Ben gördüm görmedim arası bir şey diyebilirim.

Smart özelliği gelelim. Youtube çok güzel çalışıyor sorun yok hatta herhangi bir cihazdan youtube.com/pair yazarak tv den youtube kontrol etme eziyetine katlanmayın direk telefon yada bilgisayardan arayıp görüntüyü tvye yansıtabiliyorsunuz.Programa ihtiyacınız yok.Web browserı üzerinden bir siteye girip dizi video izlerseniz ne yazikki yetersiz bellek hatası alıyorsunuz.Benim denediğim sitelerde tv ye dönmüyor ama web browseri yeniden başlatıyor.Örnek teknoseyir videolarını youtube programı üzerinden izlersem sorun yok ama web browser üzerinden izlersem patlıyor.Şimdi herkez smart alıyoruz böyle işmi olur diye kendinizi üzmeyin.Buradaki bir çok arkadaş teknolojiden anlayan arkadaşlar bir şekilde illaki bir çözüm bulurlar yada external çözümlere bakabilirler.Ben şahsen bir apple tv,bir mini pc ,bir android stick yada bir mac mini bağlayıp bu smart olayını bitirebilirim.Herşeyi istediğim gibi yapabilirim tercih ve bütçeye göre birşeyler yapılabilir.He smart berbatmı hayır ben tvyo uygulamasını çok sevdim telefon ile eşleştirme var direk telefondan açıyorum tam ekran video hop başlıyor.Sıfır takılma sıfır sorun 24mbit internet var Tv kendi wifi ile bağlanıyor.

3d olayına gelelim bu teknoloji marketlerdeki 3d demoları atın çöpe gitsin.Youtube açın 3d demo yazın elinde pala olan bir genç arkadaş var o video açın aşağıda eklerim onuda.Oturun karşısına bakın sinema salonu falan halt etmiş bu kadar iyi bir 3d demo görmedim ben.Burdan şunu anlıyoruz TV 3D yi çok güzel gösterebiliyor ama uygun içerik lazım.Peki diceksiniz usb den filmler nasıl güzel çalışıyormu ?Ne taktıysam okudu alt yazıda filmle aynı isim yapıyorsunuz onuda görüyor ve standart ayarlarda türkçe karakterler sorunlu oluyor menüden kodlamayı türkçe yapıyoruz sorunsuz çalışıyor.

Daha önceki tvlerde 3d filmlerde alt yazı sorunu varmış. 3D half sbs transformers vardı. 13GBlık videoyu usb flash diske attım 16GBlık ntfs formatında sorunsuz çalışıyor.Alt yazıyı bilgisayardan bs playerı açtım videoyu oynattım( 3d videoyu ) alt yazı buldum dedi indir dedim ismini değiştirdim flash diske attım onuda 3D videoda alt yazılar sorunsuz olarak çalıştı.

İyi kötü anlattık.Gelelim sonuca

Kötüyanlarından başlayalım

1-Ekran beyaz olunca kir gibi şeyler görüyorsunuz.Bu ekranı sadace bembeyaz bir ekranda görebilirsiniz.Gündelik kullanımda yada film izlerken birşey görmüyorsunuz.
2-Yetersiz bellek sorunu var.(Araştırmalarım sonucu bir flash disk takarsak bu sorunun ortadan kalktığını söylüyorlar ama denemedim deneyip burada düzeltme yaparım)
3-Cihazdan 2 gözlük çıkıyor 3d pasif .Dual play destekli değiller servis söyledi kendim denemedim.
4-Standart kumanda uyduruk kalitesi düşük kumandada ışık yok.Samsung un bazı modellerinde aydınlatma varmış.Olsa olurmuş gece karanlıkta görmek zor oluyor.
5-Kanal geçişleri uzman arkadaşlar için yavaş gelecektir.Bende hissettim ama benim için sorun değil.
6-Ekran köşelerinde kararma var.Dikkatli bakarsanız görürsünüz.takıntılı kişiler için sorun olabilir.Ben izleyen kişilere söylemedim onlarda fark etmedi.
7-Usb portları arkada ve yukarda.Duvara monte ederseniz ulaşması güç.Sehpaya koyarsanız harici hdd bağlarsanız kablosu yetişmez.Uzatma şart.

İyi yönleri

1-Ekran kalitesi iyi sd yayınlar ve hd yayınlar güzel(Sürekli yüksek çözünürlük ve retina ekran macbooka bakan birisi olarak görüntü kalitesi beni tatmin etti)
2-Magic kumadan kullanımı kolaylaştırıyor.
3-WEb os farklı bir deneyim katmış.Devrimi yaratmış hayır ama diğerlerinde farklı ve şuan güzel akıcı çalışıyor.Gelişte güzel olacak.
4-3d deneyimi güzel.Bir kaç standart kullanıcıya denettim çok beğendiler.
5-Ses kalitesi çok güzel harici olarak sound bar almayı düşünen bir insan olarak beni vaz geçirdi.
6-Usb desteği ve alt yazı sorunun olmaması çok iyi
7-İnce çerceve ve kaliteli mazleme kullanımı beni sevindirdi.
8-Pasif 3d bence artı.Cinebonusdan aldığım gözlüklerde çalışıyor.Çok kişi izleyecekseniz maliyeti azaltacaktır.
9-Lg remote uygulaması ile telefodan tv kontrol edebiliyorsunuz.S3 ile denemeler yaptım.Biraz yavaş ama çalışıyor.Kanal listesini telefondan görebiliyorsunuz ve favoriler yapabiliyorsunuz.Kanal geçişleri yavaş ama tv üzerinden kanal bulmaktan kolay.


Bence cihazları incelerken sorunların daha çok ortaya çıktığı testleri değilde gündelik kullanımdaki senaryolar üzerinden test etmekte fayda var.

Resimler aşağıdadır.
3D demo linkiSAYGILARLA
Merhaba Arkadaslar Bugun Elime Apple G5 Mac pro gecti Cihaz 2005 yılında stanadart olarak kapalı devre Panasonic uretimi Su sogutma Sistemi kullanılmıs ve halen calısıyor.Gerci işlemcilerin birisinde problem var ama onu degistirince sorun kalkacak umarım.Sizinlede resimleri paylasıyım verilen paranın hakkını sonuna kadar hak ettigini gosteren bir teknoloji.

SAYGILARLAArkadaslar merhaba linux konusunda iyi oldugum soylemez internetten bakarak ogrenmeye yapmaya calısıyoruz.Debianda bir sey yapacagım ama anlatılan makede bir yerde takıldım neyi nerden yapacagımı bulamadım.Olay sudur.

After you are done with installing netatalk packages it is important that you create a new service group, just enter the following line in the Debian terminal and add the following lines of script to the file. Save and close the file.

<?xml version="1.0" standalone='no'?><!--*-nxml-*-->
<!DOCTYPE service-group SYSTEM "avahi-service.dtd">
<service-group>
<name replace-wildcards="yes">%h</name>
<service>
<type>_afpovertcp._tcp</type>
<port>548</port>
</service>
<service>
<type>_device-info._tcp</type>
<port>0</port>
<txt-record>model=Xserve</txt-record>
</service>
</service-group>

Simdi netatalk kurulumunu yaptım fakat yukarda bahsettigi yeni servis grubuna bu satırları eklemeyi anlamadım.Bunu nasıl yapabilirim.?Makalenin tamamı asagıdaki linkte

http://www.yourdailymac.net/2012/02/how-to-build-your-own-apple-time-capsule-machine-with-an-old-or-cheap-computer/

SAYGILARLA
1 saattir deniyorum giremedim verilen hata sudur.

Server Error in '/' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

Runtime Error
Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".


<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>
</system.web>
</configuration>


Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.


<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>
</system.web>
</configuration>

SAYGILARLA
Suan itibari ile avatarım degismis ve kendim avatar yukleyemiyorum o secenek yok artık sizde varmı bana ozel bir olaymı bir kac arkadas cevap verirse sevinirim

SAYGILARLA
Merhaba Arkadaslar Forumumuza biraz daha katkı saglamak amacı ile sizlere kucuk bir makele hazırladım.Baslamadan once belirtmek istiyorum Videoda gosterilenler nekadar basit olsada yeterli bilgi birikiminiz ve tecrubeniz yok ise yasacagınız problemlerden siz sorumlusunuzdur.Eger yeterli bilgi birikimine sahip degilseniz bu işlemden uzak durun.

İçinde sistem bulunan tek parca disk nasıl 2 parca haline bolunur ?

İçinde sistem bulunan 2 parca disk nasıl tek parca haline getirilir ?

DISK BOLME

Uyarılar

İçinde veri olan bir diski bolmek kolay oldugu kadar dikkat edilmesi gereken basit kurallar vardır.Bunları sıralayalım

1-Ornegin diskimiz 100GB ve bu diski 50GB olarak 2 parcaya bolmek istiyoruz.Eger diskimiz agzına kadar dolu ise bolme islemi yapamayız.Ayırmak istedigimiz alandan biraz daha fazla bos yerimizin olması gerekmektir.

Ornek : Disk 100Gb - Bolunecek Boyut 50Gb + 50Gb = minimum Bos alan miktarı 55-60Gb olacaktır.

Nedeni Eger bolmek istedigimiz boyuttan sonra disk uzerinde veri varsa buradaki veriler ilk bolume aktarılacagı için ilk bolumde yeterli bos alan olması gerekmektedir.Mesela diskimizde 40Gb veri var bu hdd içinde gelisi guzel dagılmıs.Biz bunu 50Gb olarak ayırınca 50Gb lık bolumden sonra kalan dosyalar ilk 50Gb lık bolume tasınacaktır.Eger diskimizde 70Gb veri olsa idi bizde bunu bolseydik ilk bolum zaten tamamen dolu olacak ve geri kalan 20GB lık veri tasınamayacaktır.

Ornek 2 : 100GB disk var 70GB veri var.İlk bolumu 70GB ikinci bolumu bos alan miktarı kadar yani 30Gb yapabiliriz.

Diski bolmek için Ben Paragon Partition Manager Kullandım.Siz baska programlarda kullanabilirsiniz.Mantıkları benzerdir.Video asagıdadır.NOT

Diski boldukten sonra neden yeni bolumu extended olarak olusturduk diyebilirsiniz.Bunun nedeni ilk bolumun fiziki olarak olusturuldugunu dusunun ikinci bolumude sistemden ayarımak için sanal bir disk gibi yapılandırıyoruz.Extended yaptıktan sonra bolumu olustururken bu noktadan sonra bosda kalan alanı 1-2-3 parcaya ayırabilirsiniz.Diski bolme isleminin mantıgı ve dogru yolu bu sekildedir.

DISK BIRLESTIRME

Uyarılar

Bu işlemde dikkat edilmesi gereken noktalar.Eger 2 bolumden olusan diskimizde 2 bolumdede veri varsa ikinci bolumdeki verileri bir sekilde yedeklemekte yada ilk bolumde bos alan varsa oraya tasımak hem guvenilir olacaktır hemde isimizi hızlandıracaktır.

İkinci bolumu bosaltıktan sonra yada yedekledikten sonra videodaki yontem ile diskleri birlestirebilirsiniz.

Peki yedekliyecegimiz yer yoksa Diskler dolu ise ne yapacagız.Bu noktada farklı bir metod uygulanıyor ve işlem cok uzun surmektedir.Ayrıca hata alma durumde eldeki butun verilerden olabilirsiniz.Riski buyuktur.Eger uzman degilseniz bu yontemi sakın denemeyin.Zaten videodada bu olayı anlatmıyorum sadece ekstra bilgi vermek için soyledim.

Videomuz
!!!!!! NOT !!!!!!

Burada anlatılan egitim amaclıdır.Bunu deneyipte sorun yasayan bilgilerini kaybeden arkadaslara simdiden soyleyeyim MESULİYET SİZİNDİR.Programı anlamak alıstırma yapmak için test etmek için sanal makine uzerinde kullabilirsiniz.Sonra gercek dunya senaryosunda deneyebilirsiniz.Raid kullanan arkadaslar yapmak isterse bu testin raid duzenegine sahip fiziki bir makine uzerinde test EDİLMEDİGİNİ soylemek isterim sorun yasanabilir yada yasanmayabilir.Kendim 5 yıllık sure içinde bir cok kez kullandım ve sorun yasamadım ama bu sizin yasamıyacagınız anlamına gelmiyor.


SAYGILARLA

ALINTI DEGİLDİR
Merhaba Arkadaslar Forumumuza biraz daha katkı saglamak amacı ile sizlere kucuk bir makele hazırladım.Baslamadan once belirtmek istiyorum Videoda gosterilenler nekadar basit olsada yeterli bilgi birikiminiz ve tecrubeniz yok ise yasacagınız problemlerden siz sorumlusunuzdur.Eger yeterli bilgi birikimine sahip degilseniz bu işlemden uzak durun.

İçinde sistem bulunan tek parca disk nasıl 2 parca haline bolunur ?

İçinde sistem bulunan 2 parca disk nasıl tek parca haline getirilir ?

DISK BOLME

Uyarılar

İçinde veri olan bir diski bolmek kolay oldugu kadar dikkat edilmesi gereken basit kurallar vardır.Bunları sıralayalım

1-Ornegin diskimiz 100GB ve bu diski 50GB olarak 2 parcaya bolmek istiyoruz.Eger diskimiz agzına kadar dolu ise bolme islemi yapamayız.Ayırmak istedigimiz alandan biraz daha fazla bos yerimizin olması gerekmektir.

Ornek : Disk 100Gb - Bolunecek Boyut 50Gb + 50Gb = minimum Bos alan miktarı 55-60Gb olacaktır.

Nedeni Eger bolmek istedigimiz boyuttan sonra disk uzerinde veri varsa buradaki veriler ilk bolume aktarılacagı için ilk bolumde yeterli bos alan olması gerekmektedir.Mesela diskimizde 40Gb veri var bu hdd içinde gelisi guzel dagılmıs.Biz bunu 50Gb olarak ayırınca 50Gb lık bolumden sonra kalan dosyalar ilk 50Gb lık bolume tasınacaktır.Eger diskimizde 70Gb veri olsa idi bizde bunu bolseydik ilk bolum zaten tamamen dolu olacak ve geri kalan 20GB lık veri tasınamayacaktır.

Ornek 2 : 100GB disk var 70GB veri var.İlk bolumu 70GB ikinci bolumu bos alan miktarı kadar yani 30Gb yapabiliriz.

Diski bolmek için Ben Paragon Partition Manager Kullandım.Siz baska programlarda kullanabilirsiniz.Mantıkları benzerdir.Video asagıdadır.NOT

Diski boldukten sonra neden yeni bolumu extended olarak olusturduk diyebilirsiniz.Bunun nedeni ilk bolumun fiziki olarak olusturuldugunu dusunun ikinci bolumude sistemden ayarımak için sanal bir disk gibi yapılandırıyoruz.Extended yaptıktan sonra bolumu olustururken bu noktadan sonra bosda kalan alanı 1-2-3 parcaya ayırabilirsiniz.Diski bolme isleminin mantıgı ve dogru yolu bu sekildedir.

DISK BIRLESTIRME

Uyarılar

Bu işlemde dikkat edilmesi gereken noktalar.Eger 2 bolumden olusan diskimizde 2 bolumdede veri varsa ikinci bolumdeki verileri bir sekilde yedeklemekte yada ilk bolumde bos alan varsa oraya tasımak hem guvenilir olacaktır hemde isimizi hızlandıracaktır.

İkinci bolumu bosaltıktan sonra yada yedekledikten sonra videodaki yontem ile diskleri birlestirebilirsiniz.

Peki yedekliyecegimiz yer yoksa Diskler dolu ise ne yapacagız.Bu noktada farklı bir metod uygulanıyor ve işlem cok uzun surmektedir.Ayrıca hata alma durumde eldeki butun verilerden olabilirsiniz.Riski buyuktur.Eger uzman degilseniz bu yontemi sakın denemeyin.Zaten videodada bu olayı anlatmıyorum sadece ekstra bilgi vermek için soyledim.

Videomuz
!!!!!! NOT !!!!!!

Burada anlatılan egitim amaclıdır.Bunu deneyipte sorun yasayan bilgilerini kaybeden arkadaslara simdiden soyleyeyim MESULİYET SİZİNDİR.Programı anlamak alıstırma yapmak için test etmek için sanal makine uzerinde kullabilirsiniz.Sonra gercek dunya senaryosunda deneyebilirsiniz.Raid kullanan arkadaslar yapmak isterse bu testin raid duzenegine sahip fiziki bir makine uzerinde test EDİLMEDİGİNİ soylemek isterim sorun yasanabilir yada yasanmayabilir.Kendim 5 yıllık sure içinde bir cok kez kullandım ve sorun yasamadım ama bu sizin yasamıyacagınız anlamına gelmiyor.


SAYGILARLA

ALINTI DEGİLDİR
Merhaba arkadaslar.Sunu sormak istiyorum bat dosyası yaparak programları calıstırabiliyorum ama bunların yuklenmesi ise elle oluyor yani programlara next next demek gerekiyor.Bunun tamamem tam otomatik olması hakkında bilgisi olan varmı benim kullandıgım bat dosyasının komutları sunlar

Start /wait 1.exe /quiet /norestart
Start /wait 2.exe /quiet /norestart
Start /wait 3.exe /quiet /norestart
Start /wait 3.exe /quiet /norestart
Start /wait 3.exe /quiet /norestart
Start /wait 3.exe /quiet /norestart
exit

6 tane program var yok winamp tı antivirdi falan.Bunları hiç mudahale etmeden otomatik kurdurmak mumkunmudur.Eger bu is bat dosyası ile olmayacaksa ve bir programlama dili kullanarak olacaksa onada hayır demem ogrenir onda yaparız.

SAYGILARLA
Baslık garip oldu ama ne yazacagımı bilemedim.Mail adresine junk a soyle bir mail dusmus.Kıllandım sizede bilgi vereyim dedim.

Nice to meet you,
How are you and how is your work? i hope that all is well with you, My name is miss Mary ,i know that you may be surprise how i get your email, i got your email today at(forum.donanimhaber.com)when i was browsing looking for honest partner,then i feel to drop this few line to you , and i will like you to contact me through my email so that we can know each other and exchange our pictures, and we may be come partner.My email address is (mary.koneh@yahoo.dk)
Remember the distance does not matter what matters is the love we share with each other.
i am waiting to hear from you soon.
With regards Miss Mary

Please contact me directly with (mary.koneh@yahoo.dk)

Olay budur acaba mail adreslerimiz dısardan taranıp listelenebiliyormu ? Benim mail adresim gorulebiliyor ben oyle ayarlamıstım ama bu zati muhteremin gelip benim profilime baktıgını dusunmuyorum.Bir sorun varsa duzeltisin sonra herkeze mail yagmasın.Donus yaparsanız sevinirim.

SAYGILARLA
Anasayadaki kullancı adı sifreyi girip hatırla degidim zaman giris yapıyor ama anasayfadan bir haberi new tab ile acarsam o sayfada login olmamıs gozukuyorum.Yada login oluyorum browserı kapatıyorum acıyorum dh ye giriyorum yine login olmamıs olarak gorunuyorum.Forum kısmında sorun yok sorun anasayfadaki login penceresinde anasayfa haberlerine yorum yazarken hep kullancı adı girmiyim diye yaptım actıgım yeni tablarda login olmamısım olarak gorunuyor.

SAYGILARLA
Hakkında
Konum: Antalya,Konyaaltı
Meslek: Ar-Ge Müdürü
Forum İmzası:
CCNA / MCITP + S +V
ACMT / ACA / ASP / ACSP / ACTC
Eyefinity Kurulum Rehberi<-->Disk Bölme İşlemi Videolu


Forum İkinci El İmzası:
Alıs veris yaptıklarım : Demircibu - ghost recon advanced - Sissil - Neytiri - Tol9a_TR - Hasanmeral - kachus - atalay3650 - PazarKeyfi - kafeinn - Cberi vs hatırlamadıgım bir kac kisi daha var
Hakkımda:
cf172a6131285e6b165a9dd37c2fb6d1D.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
iPhone
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 1.878
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.134
İkinci El Bölümü Mesajları: 176
Konularının görüntülenme sayısı: 143.821 (Bu ay: 51)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 439 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.