Şimdi Ara

Dolar 4.17 ye gidiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konusunu açmıştım. Bankalar 10K Doları nakit ödememek için 40 dereden 40 su getiriyorlar. Mb 75 baz puan faiz arttırımı yaptı havaya gitti. Bankalardaki Dolar mevduatları istediğin zaman nakit olarak çekemedikten sonra hava civa.

Birileri nakit dolarları toplayıp yurt dışına mu kaçırıyor acaba??

Gelişmeleri yakından izleyin. YTD.

• yok hocam yabancı yatırımcı yavas yavas gıdıyor da suanki temel sebep ekonomideki bozulmalar... Secimin sonucunun bir onemi yok duzelmesi en az 10 sene surer...

s&p not dusurdu ve secim paketi ekonomiyi daha da enkaz haline getirecek... bu nedenle dolarin dusmesi icin en az 400 500 baz puan artis olmali... yoksa sene sonuna kadar 200milyar borc var.. odenmesi imkansiz ve dolarin da dusmesi imkansiz?
    Onlara söylemediniz ne demek? Sen zekan hakikaten pek yok. Adamlar kriz çıkardığı için %1 alıp gittiler. Kaldı ki gitmeden önce ekonomi rayına girmişti. Akp aynen devam ettirdi başlanılanı. Buna rağmen o krizi çıkaranları millet affetmedi. Krizi çıkaranları hala savunup oy vermesi için GERİZEKALI olması gerekirdi :)

Dünyadaki kriz ortamlarının çoğunun içinde abd var. Buna rağmen dolar tl karşısında uçuyor. Çünkü tl, her para birimi karşısında değer kaybediyor. Ulan son 1 yılda suriye lirası bile tl karşısında değer kazandı, varmı ötesi?

Faizli parayı ye babam ye, har vurup harman savur, en aptal şeylere harca. Sonra neymiş, dünya kritik zamanlardan geçiyormuş... El parasıyla yatağa girersen, en sonunda sana girer işte. Cahilin peşinden gidersen olacağı bu.
    Komik geliyor yazdıkların. Senin gibilerin kafası 2'li sayma sistemi gibi her halde tabi amerikan tasarımı böyle olur. Aynı amerikadaki 2 parti gibi kafan sadece akp-chp diye çalışıyor.
    Chpyi %10'dan %25 yapan senin gibiler. Öyle konuşacağına önceki seçim sonuçlarına bir bakalım. Chp barajı bile geçemeyecek bir partiydi.
    Senin akpye seçmende yerini sağlamlaştırmak için bir düşman gerekiyordu chpyi buldu.
    Senin daha kemal derviş politikasından haberin yok laf çeviriyorsun sadece. O adam ne zaman geldi politikaları ne zaman işlevsiz kaldı sorsam kalırsın öyle. 2008 krizinden sonra o politikalar işlemez oldu. Başarı neredeymiş çok merak ettim?
    16 sene iktidarda kalan bir partinin 16 yıl boyunca birşey yapmaması veya değiştirmemesi mi gerekirdi? Dünyada her ülkenin zenginleştiğini gelişmiş ülkelerin 2 kat gelişmekte olanların kişibaşı milligelirinin 3 kat arttığından haberinde yoktur. Sorsak 1986 türkiyesiyle 2002'de aynıdır zaten eskiler hep yattı akp çalıştı değil mi? Arada 16 yıl var incelesen dağlar kadar fark var.
    Sonra türkiye 1979 yılı dünya ekonomik sırasında 16. ülkeydi. Hani sürekli gaz kuyruğu dediğiniz yıllar. Kaynakta gösteririm. Şu an yine 16-17. sıradasın o zaman senin meşhur akp bu kadar sene ne yaptı? Hani niye 14-15. sıraya gelemedi?
    Senin gibilerin klasik taktiği kendi yaptığını kapatmak için hemen başkasına çamur atmaktır. Her konuda böylesiniz. Feto konusunda bile fetocuların harman olduğu yerde olup kendi partililerin dışında herkese fetocu diye çamur atarsınız. Neden? Çünkü kendi pisliğini kapatmak için. Alıştık artık. Bu laflar artık kimseye sökmüyor.
  • Ey Dolar sen kimsin ya?!
  • Elma kullanıcısına yanıt
    İroni yapmıyorum. Döviz şu anda bankada sanal olarak var. Nakit yok.
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    ee devlet dövize el koyar diye düşünüp doları cekip evde saklamak istesek ne olacak, kendi paramızı cekemiyoruz ülkenin haline bak
  • 3 gün sonra bankadan dolar çekecem
  • yok hocam yabancı yatırımcı yavas yavas gıdıyor da suanki temel sebep ekonomideki bozulmalar... Secimin sonucunun bir onemi yok duzelmesi en az 10 sene surer...

s&p not dusurdu ve secim paketi ekonomiyi daha da enkaz haline getirecek... bu nedenle dolarin dusmesi icin en az 400 500 baz puan artis olmali... yoksa sene sonuna kadar 200milyar borc var.. odenmesi imkansiz ve dolarin da dusmesi imkansiz?
  • bitcoindeyim kafam rahat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aga ekonomi bitmiş okeye dönüyor sorumluları hala dana altında buza arıyor.. yine mi dış mihraplar yinemi fetöşşş... yada cehape ...
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    bence ayaklarini yorma fislenip geri doncen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Borsa çok kötü yabancılar çekildi. Merak eden 2016-17 yıllarındaki yabancı oranına baksın bir de 2018 yılına.
  • " avmler dolu, kaldırımlarda park edecek yer yok,kasalarda kuyruk var " diyen dansöz trolleri çağırın iki kıvırsınlarda neşemizi bulalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 2 Mayıs 2018; 16:33:8 >
  • bu söylemleri neden kara oğlan ve derviş hükümetinde yapmadınız
    veya hemen onun öncesi daha öncesi daha da öncesi ????

hani burda birileri en iyi siyasetci ve başbakan olarak tansu ile mesut diye liste yapmışdı

ona neden bu tür sorular sormadınız ?

yoksa o dönemleri yaşamadınız veya biberon dan farkedemediğiniz için mi ?

şuan ki döviz dğeişimi.....

hiç dünya genel kriz durumuna veya 3 ay önce birbirlerine füze fırlatmakla tehdit eden ülkeleri.... rusya ile aramızdaki çekişme ile şimdiki yatırım ve projeleri

bunları anlamak ve anlatmak için sizin gibi okumuş aydın olamk gerek
  • Nakit sıkıntısı var. Bankalardaki paralar sanal. Paramı nakit olarak ver deyince 40 dereden 40 su getiriyorlar.
  • eğitim , katma değerli üretim dedik.

yeahh sıcak para , yeahh inşaat, yeah ben bilmem reis bilir!

alın herşey ortada!!
  • Aklıma bir şey takıldı. Enparada biraz dolar birikimim var ve ben bunu faiz hesabında tutuyorum. Bankaya herhangi bir şey olsa bu parayı alamaz mıyım? Devletin bir güvencesi var dimi bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalistyurttas -- 2 Mayıs 2018; 17:18:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalistyurttas

Aklıma bir şey takıldı. Enparada biraz dolar birikimim var ve ben bunu faiz hesabında tutuyorum. Bankaya herhangi bir şey olsa bu parayı alamaz mıyım? Devletin bir güvencesi var dimi bu konuda?
    burası Türkiye herşey olabilir.
  • kemalistyurttas kullanıcısına yanıt
    bır bardak su iç.paraları el koyup 3 tl den satarlar tahmınım boyle olcak
  • volatile yapanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalistyurttas

Aklıma bir şey takıldı. Enparada biraz dolar birikimim var ve ben bunu faiz hesabında tutuyorum. Bankaya herhangi bir şey olsa bu parayı alamaz mıyım? Devletin bir güvencesi var dimi bu konuda?
    Arkadaşlar biraz abartmış. Devletin güvencesi var. Maksimum limiti 100 bin lira olması lazım. Ancak devlete güvence var mı dersen orası soru işareti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

bu söylemleri neden kara oğlan ve derviş hükümetinde yapmadınız
    veya hemen onun öncesi daha öncesi daha da öncesi ????

hani burda birileri en iyi siyasetci ve başbakan olarak tansu ile mesut diye liste yapmışdı

ona neden bu tür sorular sormadınız ?

yoksa o dönemleri yaşamadınız veya biberon dan farkedemediğiniz için mi ?

şuan ki döviz dğeişimi.....

hiç dünya genel kriz durumuna veya 3 ay önce birbirlerine füze fırlatmakla tehdit eden ülkeleri.... rusya ile aramızdaki çekişme ile şimdiki yatırım ve projeleri

bunları anlamak ve anlatmak için sizin gibi okumuş aydın olamk gerek
    Onlara söylemediniz ne demek? Sen zekan hakikaten pek yok. Adamlar kriz çıkardığı için %1 alıp gittiler. Kaldı ki gitmeden önce ekonomi rayına girmişti. Akp aynen devam ettirdi başlanılanı. Buna rağmen o krizi çıkaranları millet affetmedi. Krizi çıkaranları hala savunup oy vermesi için GERİZEKALI olması gerekirdi :)

Dünyadaki kriz ortamlarının çoğunun içinde abd var. Buna rağmen dolar tl karşısında uçuyor. Çünkü tl, her para birimi karşısında değer kaybediyor. Ulan son 1 yılda suriye lirası bile tl karşısında değer kazandı, varmı ötesi?

Faizli parayı ye babam ye, har vurup harman savur, en aptal şeylere harca. Sonra neymiş, dünya kritik zamanlardan geçiyormuş... El parasıyla yatağa girersen, en sonunda sana girer işte. Cahilin peşinden gidersen olacağı bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.