Şimdi Ara

Doktor yada ilaçlardan anlayan biri varsa yardımcı olabilirmi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
12.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Annem ramazan bayramından beri bacağında bi ağrıyla geziyor 1 yada 2 hafta önce onu antalya eğitim ve araştırma hastanesi fizik tedaviye götürdüm film çektiler ve kan aldılar 2 bacaktada kireç ağrıyan ayaktada adını anlayamadığım abuk subuk birşey dedi ve 3 ilaç verdi 2 tanesi hap 1 tanesi melhem haplardan biri bitti kutusunu atmış annem diğeri daha duruyor ve çok var sıkıntısı hiç geçmedi ve cildinde isilik tarzı bi leke çıktı ilaç alarji yaptı sanıp kağıdını okudum ilacın üstünde mide ile hastalığıyla ilgili olduğu yazıyor internettede araştırdım biraz ordada reflu vb hastalıklarda kullanıldığı yazıyor acaba yanlış ilaç yazmış olabilirmi?Yarın ne olur ne olmaz diye eczane yada aile hekimine gitmeyi planlıyorum ama içimde bi korku var yinede yanlış ilaçlar yüzünden acı çeken çok kişi var bacağıda hiç iyileşmedi...

İlacın adı:Nexium sabah aç karna 1 defa alıyor sadece
    Birde melhem
    İlacın adı:sulidin plus likit jel günde 3 defa

Kutusu böyle :

• Konu uzmanı bir üstad var forumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elk.De

Konu uzmanı bir üstad var forumda

Ah çok teşekkürler umarım yakın zamanda bakar uzman arkadaş konuya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reknosa -- 2 Ağustos 2015; 21:47:23 >
  • sulidin nsaii dir.bunum kullanimida midede bazi sorunlara yol acabiliyor.bu durumu duzeltmek veya baskilamak icinde nexium yazmis.bir yanlislik oldugunu sanmiyorum.ilac kombolamis tabiri caizse.iciniz rahat etmezse eczaciya danisin.

• Reknosa R kullanıcısına yanıt
    Doktorlar ağrı kesici yazınca mideye dokunmasın diye mide ilacı da yazıyor. Ben de fizik tedavi doktoruna gitiiğimde diğer ilaçların yanına mide ilacı yazmıştı. Nexium mide ilacı, annenizin kutusunu attığı ilaç büyük olasılıkla ağrı kesicidir.
    Bence bir yanlışlık yok. Ağrı kesici bittiği için ağrıları artmış olabilir.
    Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gastrosoleus -- 3 Ağustos 2015; 21:39:19 >
  • Reknosa R kullanıcısına yanıt
    Dostum jel non steroid anti inflamatuar bi ilaçdır. Annenin attığı hapta o tarz bi ağrı kesicidir. Bu ilaclarlar ağrıyı kesebilmek için prostoglandin denen maddelerin sentezini engeller. Bu prostoglandinlerin bir gorevide mideyi asit tarzı zararlı etkenlere karşı korumaktır. Bu maddenin sentezi azaldığında mide aside daha hassas hale gelir . Bu yüzden ppi denen proton pompa inhibitörü adlı ilacı vermiştir doktor. Mide sıkıntısı çekmesin annen diye. İçin rahat edecekse turbo dan da cevap bekle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.