Şimdi Ara

Prozac a başladım zararlımıdır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
25.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bazı sorunlardan dolayı depresyona girdim ve evde ruh gibi oturuyordum vucudumda zona izlerine rasladım ve bu durumdan cıkmam gerektıgını dusundum prozac 20 lık kullanmaya basladım bugun 2 tane ıctım kendımı bıraz rahat hıssedıyorum eskısı gıbı degılım yuzumun guldugunu hıssedıyorum tam olarak rahat sayılmam ama daha rahatım prospektusunde okuduguma gore gunde 40mg alabılırmısım ileriki gunlerde etkısı dahada artacakmıs yalnız bide isin kotu tarafı var ilacı almadan once intihar v.b. konular aklımdan gecmezdı sımdı daha bi cesaretliyim ama boyle birseyi asla yapmam sadece cesaret verdı dıyebılırız ve ben bu hapı ısler yoluna girince bırakırsam tekrar depresyon durumları gorulurmu normal hayatıma devam edermiyim?

• Bu ilacın bağımlılık yaptığını biliyorum. Bana kalırsa Prozac değil de Lustral tarzı bir ilacı denemelisin.
  • Doktorunla danışmalısın bunları bizde ufak sorunlarına yardım edebiliriz

Eğer kendi başına kullanıyorsan doktor önermemişse daha beter olabilirsin neden diye sorucaksan her depresyon bildiğin o normal depresyon olmayabilir altından başka hastalıklar çıkabilir
  • Antidepresanlar sanilanin aksine ilk 15-20 gun tam tersi etki eder. yani seratoninin azalir
    15-20 gunden sonra seratonin artmaya baslayinca etki ettigini alnarsin ancak..

seninki su anda sadece placebo etkisi.
  • zona izlerine rastladım demişsin, nedir bu

ayrıca depresana kendin isteyerek mi başladın
  • zona genelde depresyon ve stress durumlarında vucudun belırlı yerlerınde cıkan kızarıklıklar ve kuruyunca iz bırakıyor prozaca doktor tavsiyesi olmadan kendım basladım elım kolum titremisti artık cok caresızdım suan cesmede oldugum ıcın psikologa gidemiyorum izmire gidince birine gorunucem
  • Aferin.

Çok akıllısın ya. Prozac kullanman gerektiğine kendini inandıracak kadar.

Bu ilaçların yan etkilerinin farkındasındır umarım.Sanmıyorum ya.Doktor tavsiyesi haricinde kullanmak tehlikeli olabilir.

Aklını başına devşir!
  • Doktora gitmeden kullanmak tehlikeli olabilir ama genelde hiç bir test yapmadan yazıyorlar çok büyük bir sorun olmaz heralde
  • yakında ilacın yetmediğini düşünerek 2 şer 2 şer atmaya başladığında , o zaman dönülmez bir yolda olduğunun farkına varırsın.

Düz liseden bir arkadaş , anti depresan kullanıyor , doktor 3 gün bırakırsa intihar edebileceğini söylemiş ailesine.Buda artık 2 şer 2 şer atmaya başladı , yetmiyormuş.Gözlemliyorum , artık çığrından çıktı ama , bakalım neler göreceğim
  • prozac ve lustrali yıllarca kullandım ve bence hiç bir işe yaramıyorler sadece verdiği yan etkilerle kalıyorsun....kendi adıma konuşuyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _iği_

prozac ve lustrali yıllarca kullandım ve bence hiç bir işe yaramıyorler sadece verdiği yan etkilerle kalıyorsun....kendi adıma konuşuyorum...

madem işe yaramıyodu neden yıllarca kullandın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

Arkadaşlar bazı sorunlardan dolayı depresyona girdim ve evde ruh gibi oturuyordum vucudumda zona izlerine rasladım ve bu durumdan cıkmam gerektıgını dusundum prozac 20 lık kullanmaya basladım bugun 2 tane ıctım kendımı bıraz rahat hıssedıyorum eskısı gıbı degılım yuzumun guldugunu hıssedıyorum tam olarak rahat sayılmam ama daha rahatım prospektusunde okuduguma gore gunde 40mg alabılırmısım ileriki gunlerde etkısı dahada artacakmıs yalnız bide isin kotu tarafı var ilacı almadan once intihar v.b. konular aklımdan gecmezdı sımdı daha bi cesaretliyim ama boyle birseyi asla yapmam sadece cesaret verdı dıyebılırız ve ben bu hapı ısler yoluna girince bırakırsam tekrar depresyon durumları gorulurmu normal hayatıma devam edermiyim?

PSİKOLOG değil PSİKİYATRİ UZMANINA gitmeniz gerekir. Lütfen bilinçsiz ilaç kullanmayın.

• Doktor kontrolu olmadan ilac kullanma. Prozac cidden kuvvetli bir sakinlestirici. Epilepsi hastalarina verirler genelde ya da cok uclardaki hastalara. Ayrica dusuncem ve tavsiyem; hicbir ilac tedavi yontemi degildir. Aksine bagimlilik sebebidir. Hippocrates'in dedigi gibi eger bir sorun varsa once yasam tarzini degistir, sonra dogal olan yontemlere basvur olmadi mi o zaman son care olarak ilac kullan Gercekten ise yariyor denemesi de bedava
  • Aynen işe yaramıyor Prozac
  • ulan 800 lira maaşla bebegine süt almaya hem de evininin kirasını ödemeye calışanlar bile bu triplere girmiyor.
    cıldırıyorum su konuları görünce
  • arkadaslar biri konuyu baya bi hortlatmış 2.5 senelik konu :) o zamanlar 1 kutu kullanıp bıraktım bidahada agzıma surmedım hersey yolunda suan bi sorunum yok o anki psikolojik sorunlarımı sosyal yollarla cozdum ilac ile degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

arkadaslar biri konuyu baya bi hortlatmış 2.5 senelik konu :) o zamanlar 1 kutu kullanıp bıraktım bidahada agzıma surmedım hersey yolunda suan bi sorunum yok o anki psikolojik sorunlarımı sosyal yollarla cozdum ilac ile degil.

Sazanlandik desene, neyse iyiysen sorun yok
  • Bende selectra kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim şimdiye kadar. Bi zararı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Bu ilacın bağımlılık yaptığını biliyorum. Bana kalırsa Prozac değil de Lustral tarzı bir ilacı denemelisin.

Lustral sinir sisteminde sorun olanların tedavilerinde kullanılır genelde.

Przac sadece uyarıcı bir ilaçtır. Mutluluk hormonu salgılanması için tetikler.

Bağımlılık yapma konusuna da gelirsek düzenli kullanımı bırakıldığında sadece 2-3 gün baş ağrısına neden olur o kadar.

Şiddetli bir yan etkisini gördüğünüzde doktorunuza başvurmalısınız.

Bu tip ilaçlar boy kilo oranına göre verilir. Kendi kafanıza göre kullanmanız risklidir.

Edit: Yuh hortun da bu kadarı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 15 Mart 2013; 4:27:58 >

• konu hort olmuş ama neyse ben de birkaç aydır prozac kullanıyorum umarım pek zararı yoktur :( gerçi farkettiğim bir zararı olmadı ama.psikiyatri doktoru verdi ilacı bana.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.