Şimdi Ara

Moralim çok bozuk (üniversite sınıfta kalma)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
13.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar üni 1.sınıfım bölüm bilgisayar müh. Şehir dısında okuyorum. Buraya ilk geldiğimde laylay lom durumun ciddiyetinin farkında değildim beynimize empoze ettiler vizede calıs 1 hafta gec finalde calıs 1 hafta gec sonra yat babam üniye alışamadım ders gecme sistemini ders calısma sistemini idrak edemedim ilk dönem ortalamam 0.17 geldi bütte 0.70 e çektim zar zor korkudan. İlk sene bizde 1 le geciliyo bu dönem 1.30 yapmam lazım gecmem icin vizeler berbat gecti suan cok korkuyorum icimi fena bi korku kapladı ilk seneden sınıfta kalamam kız arkadasım da sürekli üstüme geliyor moralimi daha cok bozmak istemiyor fakat kız haklı 1 sene gec evlenicez diyor cok sey kaybederiz diyor cok kotuyum ya varmı bunu aranızda yaşamıs olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yasadim dunyanin sonu degil meral etme ben lisede de kaldim unidede gelip geciyor ani olarak kaliyor kiz arkadasin da komikmis kusura bakma ne evlenmesi 4 seneye neler olur neler biter dunyada hayatlarinizda sakami okurken guldum kardesim

Ayrica durumun imkansiz degil yaz okulu falan filan rahat gecersin sikinti olmaz kiz arkadasinada takma kafayi onemli olan anne baban

• Kusura bakma da hocam 1.30 ortalama yapamayacağını düşünüyorsan zaten okuma. İlk dönem bütlerde ortalamayı 0.17'den 0.70'e çekmek de bir başarıdır. Vizeler kötü geçmiş olabilir ama önemli olan final tabi ki. Finallere şimdiden çalışmaya başla ve böyle bir korkun olmasın. Vizeler ne kadar kötü olursa olsun finalller iyi olursa 1.30 ortalama her türlü yapılır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eduyardo E kullanıcısına yanıt
    Umarım dediğiniz gibi olur hocam

• Andres Escobar kullanıcısına yanıt
    Aramızdaki ilişki bi değişik hocam normal de sizin yerinizde olsam bende aynı tepkiyi verirdim.

• Kardeş 0.17 0.70 ortalama nedir ya, bırak okulu zaman kaybın olmaz en azından.

• Gir bir kaportacıya meslek öğren bence. İlk seneden böyleyse ilerde çok daha fazla zorlanırsın.

• Kız haklı sorumluluk sahibi olmalısın

• işte kalifiye biri mühendis !! mühendisler asgari ücretle başlıyor >>
  • 0.17 ortalamanin hic bir aciklamasi olamaz.Yol yakinken sen baska alanlara yonel

• Yök derslerinden demi ff çektin 0.17 düşükten öte bişey , sınıf tekrarı yapman gerekli bu iş geçer ortalama yapayım 4 senede bitsin mantığıyla olmuyor. Orası lise değil, bitirdiğin zaman elinde diploma dışında bir bilgi birikimi meslek vasfı taşıman lazım. 2-3-4 bu senenin üstüne ekleniyor şu anki gibi okursan o bölümü temizlik görevlisi olarak çalışan öğretmen , muhasebe okumuş garson vs olursun.

Farazi olarak yazmıyorum herhangi bir ticari işletmeye veya ensaf işletmesine çalışma amacıyla girerde diğer iş arkadaşlarına üniversite sorarsan büyük bir kısmının çalıştığı konumla alakasız meslekte çalıştığını görürsün.

Sevgilinle durumunu bilmiyoruz yorum ne kadar doğru kalır bilmem ama düşüncesi aşırı bencilce geldi. Sen batırmışsın o 1 sene hesabı yapıyor, ne kaybı olacakmış asıl faydası olur. kendisi belki bir nebze olgunlaşır...

• Forumda üniversite mezunlarından %80 i sınıfta kalmıştır olan olmuş ki kız arkadaşının dediği de bayağı saçmaymış başka derdiniz tasanız yok sanki
  • 0.17 yi gorunce uç istiyorsun sandım.

Isin aci tarafi mezun olduktan hemen sonra evlenmek hiç akil kari degil. Mezun olunca hemen is bulamayacaksin. Kendi kendine hayati zindan edersin benden soylemesi.

Suan ki soruna cozum ise kara kara dusunmek yerine otur ders çalis. 1 ortalama yapmak cidden kolay.

• Hemen salak yaptınız beni be iyi ki bi moral fikir istedik. Hiç okula gitmedim ders dinlemedim çalışmadım diyorum ne bekliyonuz ki yani nasıl bir sonuc alıcaktım yok 0.17 yi görünce uç sanmış felan yapmayın hocam ya

• quote:

Orijinalden alıntı: ennusa44

Hemen salak yaptınız beni be iyi ki bi moral fikir istedik. Hiç okula gitmedim ders dinlemedim çalışmadım diyorum ne bekliyonuz ki yani nasıl bir sonuc alıcaktım yok 0.17 yi görünce uç sanmış felan yapmayın hocam ya
    Hocam ciddi söylüyorum sınava girip sallasam hiç bilmediğim halde yine 0.17 den yüksek yaparım, herhalde bir dersiniz sadece dd düştü

• Konu sahibi senden bir halt olmaz! Gir bir oto tamirciye çırak ol . En azından ailene maddi yük olmazsın!

• Kardeş bizde ilk senede sallamadık üniyi falan da sen anlaşılan farklı bir boyuta geçmişsin. Doğrudur bir hafta çalışsan yeterli aslında geçmek için ama sen onu bile çalışmamışsın gördüğümüz kadarıyla mühendis olacaksın bir de az biraz sorumluluk al ailen seni oraya okumaya gönderdi tolazlık yapmaya değil gez toz eğlen elbette ama dersleri boşlama yoksa çok üzülürsün
  • Aslında bende ilk yıl sallamadim dersleri ona rağmen 2.60 idi üstteki arkadaşın dediği gibi sen farklı bir boyuta geçmişin neyse çözüme gelelim öncelikle şimdiden başlaman lazım derslere PC mühendisliği kolay değil en kolay yol 1. Sınıftır derslere iyi yüklen zaten integrali lisede de gördün lineer belki varsa vardır o da matris determinant vektör onuda çalışarak halledebilirsin hele programlama senin ana dersin yüklen ona c# kas oyunu azalt CS go ya ara ver biraz dersleri böylelikle verebilme imkanın var hadi koçum göreyim seni

• Ben de kalıcam ilk yıldan hem bölüm 6 yıl hem de bir yıl hazırlık okudum kısaca siktir et hayat devam edecek patlat bi osbir rahatla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.