Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rc35 in kablosuzu yok. biraz daha basit bi model olan yaklasik rc20 muadili olan modulink alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 16 Nisan 2010; 11:14:49 >
  • Maxfocus selam ford topiğinden kombiye geldim . size işim düştü fikir verirdsen memnun olurum.
    Validemin 20 yıılık emektar bacalı kombisini değiştiricem. demırdöküm saunier duval marka.
    Ev 90-100 m2, 2. kat, ara kat , doğu cepheli. bina 40 yaşında , yalıtımı yok, doğramalar 50 mm pimapen.
    Petekler döküm, sanırım 7 m civarı.
    Valide sürekli evde, yanı ev boş kalmıyor.
    Yoğuşmalı düşündük: vaz geçtik. Gider problemi oldu malum asidik sıvı dışarı verilemiyor. evde de uygun gider olmayınca olmadı.
    Ben önce buderusa baktım 42 modeli değendim. hollanda malı imiş. Gelenler beni tatmin etmedi.
    Alarko seradens 27 yoğuşmalı+ kablosusuuz programlı oda ve dış ısı sensörlü modele ok dedik, adamlar bu modulü kombine edemiyoruz dediler andan da vazgeçtik.
    Son olarak vıessman vitodens 200, vitopend 100 üniteli 24 kw 20600 kal ısıtma 29 kw sıcak su kapasiteli modeli begendik . peşin para kombi : 2000 tl , 650 tl tesisat tadilatı(kombi yeri değişiyor) + ego masrafı+30 tl sigorta+ 90 tl 3 adet termostatik vana ile 2830 tl ye anlaştık.
    Bana kombiyi ve seçimi yorumlar mısın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tissot

Maxfocus selam ford topiğinden kombiye geldim . size işim düştü fikir verirdsen memnun olurum.
    Validemin 20 yıılık emektar bacalı kombisini değiştiricem. demırdöküm saunier duval marka.
    Ev 90-100 m2, 2. kat, ara kat , doğu cepheli. bina 40 yaşında , yalıtımı yok, doğramalar 50 mm pimapen.
    Petekler döküm, sanırım 7 m civarı.
    Valide sürekli evde, yanı ev boş kalmıyor.
    Yoğuşmalı düşündük: vaz geçtik. Gider problemi oldu malum asidik sıvı dışarı verilemiyor. evde de uygun gider olmayınca olmadı.
    Ben önce buderusa baktım 42 modeli değendim. hollanda malı imiş. Gelenler beni tatmin etmedi.
    Alarko seradens 27 yoğuşmalı+ kablosusuuz programlı oda ve dış ısı sensörlü modele ok dedik, adamlar bu modulü kombine edemiyoruz dediler andan da vazgeçtik.
    Son olarak vıessman vitodens 200, vitopend 100 üniteli 24 kw 20600 kal ısıtma 29 kw sıcak su kapasiteli modeli begendik . peşin para kombi : 2000 tl , 650 tl tesisat tadilatı(kombi yeri değişiyor) + ego masrafı+30 tl sigorta+ 90 tl 3 adet termostatik vana ile 2830 tl ye anlaştık.
    Bana kombiyi ve seçimi yorumlar mısın ?

Selamlar Tissot,
    Bende ford forumuna arasıra göz gezdiriyorum ama uzun süredir dahil olmadım. Herkes iyidir umarım.

95 m2 ortalama olarak düşünürsek , yalıtımsız, arakat ama eski bir bina burda ısı kaybınız fazla olacakdır. Eğer alt ve üst katta oturanlar düzgün olarak ısıtma yapıyor ise faydası olur onun dışında 10000 kcal civarında ısıl ihtiyacaç olacakdır.
    Döküm petekleri çok farklı tip ve modelleri var tahminen dilimine 100 kcal olan modeldir , buna göre 60 mm olan dilim aralıklarına göre yaklaşık 115 adet dilim olmalı.

Öncelikle , yeni kombi montajından önce bu peteklerin içi çok iyi temizlenmelidir. Ayrıca tesisat ve filitrelerinde temizlenmeli şart.
    Çok uzun süredir çalışan sistemde aşırı birikinti oluşmuşdur.
    Bu sistemle Yoğuşmalı kullanmanı bende önermem. Yoğuşmasız olarak viesmann vitopend100 ile ilgili geçmişde fazlaca şikayet vardı özellikle fan sesi ve yüksek tüketimden dolayı , yazından anladığım siz kullanım sıcak suyunda 29,3 kw (25200 kcal) çıkış veren vitopend200 modelini seçmişsiniz.
    Bu ürün tabiri ile taş gibi bir ürün ama, çok yeni bir model değildir ve modülasyon (alevin veya gaz akışının min ile maks aralığı) aralığı çok dardır.
    %44 -100 arasındadır. 10,5 kw -24 kw(9030-20640kcal) arasında güç ayarlaması yapabiliyor.
    Bu nedenlede tüketimi oldukça fazla olan bir modeldir. 3,31 m3/saat gibi çok ciddi bir tüketim değerine sahipdir.
    Hani derlerse bir zamanlar kraldı , bu üründe bence şu an aynı durumda. Kademeli fanı olmasıda tüketimdeki yüksekliği azaltmıyor.

Benim sana önerim buderus U062 olacakdır. Bu ürün gerek kalite gerekse özellik olarak viessmann aratmaz ve tüketim tarafında da gayet iyi netice verir.
    Hem daha yeni bir model olup (2-3 senelik) hemde %30-100 7,2-24kw (6192-20640kcal ) arası modülasyon yeteneği ile tüketimde ciddi avantaj sağlar.Üstelik viessmanda daha düşük maliyetlidir.
    Viessmann çok iyi bir marka ama TR deki yapılanması biraz problemli biz burda büyük şehirler dışında kesinlikle önermiyoruz. Zira satış sonrası hizmetler açısından bu topicde başka forumlarda şikayetler vardı. Hatta viessmann bir ara destek veremediği için Bursa da satış yapmıyordu.
    Amacım güneşi gölgelemek değil ama , sende çok iyi bilirsin, iş satmakla bitmiyor, satış sonrası hizmetlerde ciddi derecede önemli.

Buderuss , TR Isısan yıllarca temsil etti, Bosch, buderusu satın aldı arkadan ısısan çoğunluk hisselerinide aldı. Yani artık arkasında Bosch ısı grup var.
    Dostum benim sana önerim, buderuss U062 dir.

Daha altta DD, ECA, Vaillant vb markalarda var, senin kalite ve performansa önem verdiğimi bildiğimden bunlara hiç girmiyorum.
    Umarım yardımcı olmuşumdur.

• Herekese merhaba, ben 90m2 bir ev aldım 20000kw 1.000TL civarı kombi alıcam ancak hangi marka karar veremedim. Bi arkadaş ECA al 1.500TL ve sıcaksu musluğu açtığın anda aksın diyor, böyle bişi mümkünmüdür ? Birde airfel markası nasıldır o markada 1.000TL süre ayarlamalı kombi var alınırmı ? açıkçası airfel satıcısı hermarkayı satıyordu bana hangi marka alırsan al aynıdır dedi. 1.500TL fiyatlı olan ile 1.000TL fiyatlı olan arasında ne fark var acaba ? şimdiden çok teşekkürler.
  • Buderus U062 modeli piyasa fiyatları (peşin) bilgisi olan var mıdır?
  • Bugün bykombi.com dan U062 siparişi verdim. RC10 digital oda termostadı ile birlikte 1590 TL. + 30TL kargo ücreti. Ellerinde şu an yokmuş gerçi, önümüzdeki hafta gönderebileceklerini söyledirler. Cihazı alınca bykombi.com ve cihaz hakkında yorumlarımı yaparım. Ürünün piyasadaki ortalama fiyatı 1700, biraz araştırırsan 1600-1650 ye bulabilirsin. Yanlız dikkat edilmesi gereken, bazı satıcılar U62 ile verilen RC10 digital termostat yerine daha basit On/Off termostatı vererek fiyatı düşük tutabiliyor.www.kombi.com da olduğu gibi. Gerçi orda farklı termostat modellerine göre farklı fiyat veriliyor alım aşamasında.

Önümüzdeki haftawww.bykombi.com üzerinden verdiğim sipariş ve ürün hakkında paylaşımlarımı yazarım.

quote:

Orijinalden alıntı: sertace

Buderus U062 modeli piyasa fiyatları (peşin) bilgisi olan var mıdır?

• Buderus U062 için RC10 ve montaj dahil 1800 TL fiyat aldım...
  • Belmont arkadaşım kendi sitesinde kombiler hakkında çok ayrıntılı bilgiler ve teknik veriler mevcut...Buralara bak...Fiyat ve bilgi mevcut...kararını kendin ver...para senin....www.eca.com.tr bir başka sitewww.aydinisi.com.tr buralarda bilgi ve fiyat mevcut....saygılarımla..
  • Arkadaşlar merhaba. Birkaç aya kadar yeni taşınacağımız evimiz için kombi tesisatı yaptıracağım. Kombi, petek v.s komple olacak yani evin içi. Tesisatı hazır. Sadece petekler ve kombi takılacak. Bana çok yüksek maliyetli olmayan fakat kaliteli birkaç ürün önerebilir misiniz... Çok kötü birşey olmazsa sevinirim sonra mahçup etmesin beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 18 Nisan 2010; 10:56:08 >
  • Arkadaslar walla dun aksamdan berı karısık karısık baya bı yorum okudum. 120 m2 iç tesisatı döşeli ( plastıkle parke altı yapmıslar sıyah bı borunun da ıcınden gecırmısler.oksıjen emılımı ve alımınyum folyo ıle ılgılı bırseyler okudum + bilgi olursa sevınırım)
    kombi + petekler + proje + evin içine gelen gaz hattı mutfaga kadar
    döşenecek apartmandakıler bırsey bılmıyor sorusturuyorlar sagdan soldan baymak da bı karar kılınmıs hersey dahıl 2500 liraya mal oluyor.7m petek + olursa ücret karsılıgı. bugun 9 gıbı yetkılı adam gelip toplantı yapılacak fiyata dahıl olan urun eko 4 240 fi

ama bır arkadasım da dd nıtron dıyor ve aynı seyler ıcınde oda 2300 diyor :) forumdan anladıgım kadarıyla her marka tam bı bas agrısı yanı her markada sıkıntı var cogu da servıs ve banyo sıcak su sorunu.benım aklıma su an en yatkını dd gibi geliyor.

ve ama bır sorun daha var bızım peteklerdeherhangi bir ksıma sorunu olamaz cunku her oda kullanılıyor ev kalabalık az :) yogusmalı olması gerektıgını düşünüyorum kombının.

yazdıgım kadarıyla bana bı kendi fikrini soyleyebılecek olan var mı :)

• merhaba,
    forumunuzu takip etmeye çalşıorum 2 haftadır. az çok bilgimiz oldu. herkese teşekkür.

baymak novadens 240 modeline karar verdim. ddplus 6.1 mt radyatör kullanılacak.
    yalnız benim ev uzunlamasına. arka balkona kurulacak kombi salon 20 mt ilerde. sizce salonda ısınma sorunu olurmu? ben yoğuşmalı kombiyi hat uzun olacak diye seçtim. sizce doğrumu düşünmüşüm. acaba petek uzunluğunu artırsammı? (ev oturumu net 110 120 arası)

ev izmirde, ara kat ısıcam konfor ve pimapen marka pvc var.
    kuzeye cepheli, ogleden sonra guneş görür.

teşekkürler
  • Ya kombı tesısat falan hadı tamam da ben bu baymak kombıye para verınce servisidir vs dir rezil eder mi onda kuskum var biri bisi yazsın :S,
  • Max focus verdiğin bilgilere teşekkür.
    sana msj attığımda viessman için kapora vermiştim.
    Doğrusu fiziksel görünüm ve ilk bakışta görünen kalitesi ile beni etkiledi bu kombi.
    En basitindem basınç göstergesi bile birçok kombiden çok daha kaliteli.Alarko seradens çok ucuz kalıyordu.
    Valide 2 oda da kombi yakacağından tüketim çok olmayacak, çok sıcağıda sevmez.
    Bakalım montaj sonu bilgi veririm.
  • Arkadaşlar ben dier dairemin borularının degiştirmek yeniden çekmek istiyorum hangi boruyu tavsiye edersiniz en iyisi yalıtımlısı hangisi

Not:boruları yüzeyden çekicem...
  • Merhabalar,
    bykombi.com üzerinden bende alışveriş yapacağım yakında, yalnız dışarıya göre 200 TL ye yakın daha ucuz bu site. nasıl bu kadar fark oluyor anlayamadım. Siz alışverişi tamamladınız mı ? Bir sorun yok inşallah, gönül rahatlığı ile bende alabilir miyim ?

quote:

Orijinalden alıntı: Ekan06

Bugün bykombi.com dan U062 siparişi verdim. RC10 digital oda termostadı ile birlikte 1590 TL. + 30TL kargo ücreti. Ellerinde şu an yokmuş gerçi, önümüzdeki hafta gönderebileceklerini söyledirler. Cihazı alınca bykombi.com ve cihaz hakkında yorumlarımı yaparım. Ürünün piyasadaki ortalama fiyatı 1700, biraz araştırırsan 1600-1650 ye bulabilirsin. Yanlız dikkat edilmesi gereken, bazı satıcılar U62 ile verilen RC10 digital termostat yerine daha basit On/Off termostatı vererek fiyatı düşük tutabiliyor.www.kombi.com da olduğu gibi. Gerçi orda farklı termostat modellerine göre farklı fiyat veriliyor alım aşamasında.

Önümüzdeki haftawww.bykombi.com üzerinden verdiğim sipariş ve ürün hakkında paylaşımlarımı yazarım.

quote:

• Evet, bykombi.com dan Buderus U062 aldım. Güvenilir bir yer gibi, telefonla aradığınızda muhatab bulabiliyosunuz. Sipariş ve ödemenin ertesi günü kombi elime geçti. Fakat ufak bir yanlış anlaşılma yaşandı benim alışverişimde. U62 nin yanında hediye olarak verilen oda termostadının RC10 olduğunu söylemişlerdi ve bende bunun üzerine sipariş verdim. Son anda RC10 olmadığı, On/Off oda termostadı olduğu ortaya çıktı. Konuştuğum arkadaş tam emin olmadan termostadın RC10 olduğunu söylemiş. Ama hatayı kabullendiler, RC10 ile birlikte 1650 ye anlaştık. Aslına bakarsanız bu ürünü bu fiyata başka yerde de bulabilirdim.

Alacağınız ürünün aksesuarlarını, yanında neler gönderileceğini tam öğrenip ona göre fiyat karşılaştırmanızı tavsiye ediyorum. Zira, Ankarada oda termostadı olmadan 1540TL ye Buderus U062 yi veren olmuştu. Yanındaki aksesuarlarada dikkat etmekte fayda var.

Orijinalden alıntı: cicibebeci

Merhabalar,
    bykombi.com üzerinden bende alışveriş yapacağım yakında, yalnız dışarıya göre 200 TL ye yakın daha ucuz bu site. nasıl bu kadar fark oluyor anlayamadım. Siz alışverişi tamamladınız mı ? Bir sorun yok inşallah, gönül rahatlığı ile bende alabilir miyim ?

• Merhaba arkadaşlar. 15 yıl baymak kombi kullandık. Arızalandığı ve yapılamayacağı için yeni bir kombi alalım dedik ve E.C.A confeo bacalı kombi aldık. Sizce iyi bir tercih mi yaptık arkadaşlar? 1200 tl 6 taksit olarak aldık...
  • Malum havalar ısındı. Kombi sadece su ısıtmak için çalışacak 6-7 ay.
    Peki bu süre zarfında kombide neler dikkat etmeli?
    Sadece donma korumasına almak yeterli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicibebeci

Merhabalar,

quote:

Orijinalden alıntı: Ekan06

Bugün bykombi.com dan U062 siparişi verdim. RC10 digital oda termostadı ile birlikte 1590 TL. + 30TL kargo ücreti. Ellerinde şu an yokmuş gerçi, önümüzdeki hafta gönderebileceklerini söyledirler. Cihazı alınca bykombi.com ve cihaz hakkında yorumlarımı yaparım. Ürünün piyasadaki ortalama fiyatı 1700, biraz araştırırsan 1600-1650 ye bulabilirsin. Yanlız dikkat edilmesi gereken, bazı satıcılar U62 ile verilen RC10 digital termostat yerine daha basit On/Off termostatı vererek fiyatı düşük tutabiliyor.www.kombi.com da olduğu gibi. Gerçi orda farklı termostat modellerine göre farklı fiyat veriliyor alım aşamasında.

quote:

İncelemiş olduğum İnternet satış kanallarının hic birinde orjinal verilmesi gereken aksesuarı vermiyorlar biraz araştırmadan alışveriş yapan insanlar ne yazıkki bu tuzağa düşüyorlar alacağınız üründe dikkatli olmanızı öneririm burada ismi gecen firmalar hemen hepsi eca bayii evet eca yı bunlardan cok cok ucuza alabilirsiniz cünkü bayisi olduklarından ve çok sattıklarından dolayısıyla ucuza ürün alıyorlar ve biraz ucuza satıyorlar fakat hic bir internet satıs kanalı bir buderus ,vaillant vb bir ürünün ana bayisi yetkili bayisi değilse asla onlardan ucuza satamaz cünkü bunların aracılığı olmadan bu ürünleri gidip merkezden satın alamaz. Kim ucuza satıyorum diyorsa mutlaka altında birsey vardır. Ya ekipmanını eksik verir yada uzun zamandır elinde kalmıştır bir an önce satmak istiyordur. İnternetten satın alacak arkadaslara tavsiyem alacağınız ürünün bayisinden birlikte verilen aksesuarları öğrenin ve satın alırken onları mutlaka isteyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Malum havalar ısındı. Kombi sadece su ısıtmak için çalışacak 6-7 ay.
    Peki bu süre zarfında kombide neler dikkat etmeli?
    Sadece donma korumasına almak yeterli mi?

artık kombiler yeni nesil teknoloji kullanıyorlar birşey yapmanıza gerek yok fişte takılı kaldığı sürece uzun süre kullanım olmazsa belli aralıklarla kendini kısa süreli calıstırarak pompa sıkısmasını önlüyor. Don koruması özelliğide var ama önümüz yaz böyle birşey olması mümkün değil.
  • 
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.