Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

Merhaba arkadaşlar. 15 yıl baymak kombi kullandık. Arızalandığı ve yapılamayacağı için yeni bir kombi alalım dedik ve E.C.A confeo bacalı kombi aldık. Sizce iyi bir tercih mi yaptık arkadaşlar? 1200 tl 6 taksit olarak aldık...

Yeni cihaz almışsınız bu saatten sonra iyi yada kötü kritiği yapmak size hic birsey kazandırmaz ürünü zaten almıssınız o nedenle hayırlı olsun demekten başka söylenecek söz yok ve şunu da hatırlatmak isterim şu anda piyasada satılan hic bir ürünü artık 15 yıl kullanamazsınız firmalar hem kaliteyi düşürdüler hemde teknolojik ilaveler yaptılar buda sık arızalanmalarına sebeb oluyor o nedenle o ürünü 5 yıl sorunsuz kullanırsanız ürün kendinden beklenilen performansı yerine getirmis demektir. Muhtemelen kullandığınız baymak tek eşanjörlü ve hic bir digital aksamı olmayan ve fiyat olarakta şimdiki almıs olduğunuz ürünün 2 misli fiyata almış olduğunuz bir üründür o nedenle bunca zaman sorunsuz yada kücük sorunlar vererek çalışmıştır.

• merhaba arkadaşlar,
    yeni evime kombi alacağım araştırırken boğuldum, bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var,
    İstanbul Beylikdüzünde oturuyorum yeni ev 145 m2 net kullanım alanına sahip olup yeni aldığım petekler DD plus 8,5 metretül ve 2 adet 50x70 havlupan
    petek tesisatlarını çapraz bağlattıracağım ve kombi tesisatı da 1 parmak ve 3/4 pprc boru dan parke altı olarak çekilmiş

şimdiki evimde Buderus Delta Rc10 kumanda ile kullanıyorum, aklımdan geçen Buderus U062 amma 24'lük mü 28'lik mi almalıyım,
    ayrıca fiyat, tüketim, kalite bağlamında önereceğiniz kombi varmı?

şimdiden cevaplarınıza teşekkür ederim.
  • Kesin 28 KW olanı al.. Marka ne istersen onu al....Yoğuşmalıdan şaşma...Akıl veren çok para veren yok...Gaz fiyatları sabit değil...Bu gerçeği lütfen unutma....Para , tercih, ev senin.. Fiyat konusunda buraya bir göz at.www.aydinisi.com.tr....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 25 Nisan 2010; 9:44:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

Merhaba arkadaşlar. 15 yıl baymak kombi kullandık. Arızalandığı ve yapılamayacağı için yeni bir kombi alalım dedik ve E.C.A confeo bacalı kombi aldık. Sizce iyi bir tercih mi yaptık arkadaşlar? 1200 tl 6 taksit olarak aldık...

Yeni cihaz almışsınız bu saatten sonra iyi yada kötü kritiği yapmak size hic birsey kazandırmaz ürünü zaten almıssınız o nedenle hayırlı olsun demekten başka söylenecek söz yok ve şunu da hatırlatmak isterim şu anda piyasada satılan hic bir ürünü artık 15 yıl kullanamazsınız firmalar hem kaliteyi düşürdüler hemde teknolojik ilaveler yaptılar buda sık arızalanmalarına sebeb oluyor o nedenle o ürünü 5 yıl sorunsuz kullanırsanız ürün kendinden beklenilen performansı yerine getirmis demektir. Muhtemelen kullandığınız baymak tek eşanjörlü ve hic bir digital aksamı olmayan ve fiyat olarakta şimdiki almıs olduğunuz ürünün 2 misli fiyata almış olduğunuz bir üründür o nedenle bunca zaman sorunsuz yada kücük sorunlar vererek çalışmıştır.

En azından kullananların fikirlerini öğrenmek isterim...

• Merabalar,
    adım Burak arkadaşlar

evime kombi almayı planlıyorum ama çevremde bu konuda bana yardım edebilecek hiç kimse yok ve açıkçası kombicilere de pek güvenemiyorum..

120 küsür sayfalık forumların içersinde kayboldum.Bu yüzden profesyonel yardıma ve fikirlere ihtitacım var..benim arastırmalarıma göre buderus ve weisman en iyi iki marka bunların hangi modelleri iyidir acaba?

Evim 120 brüt 100 net Mkare.Tavan yüksekliği 2,50m.Şerifali bölg yakın bir konumdayım.Yüksek giriş de ısıyalıtımlı bir binada oturuyorum.ısıcam kullanmaktayım.alt katım boş ama alt ve üst kısımın asmolen le kaplı olduğunu sölüyorlar.Kombiyi balkona yerleştiricem balkonuda cam sitemi ile kapatıcam.
    Peteklerim Ferroli 2li petek

Salonda 70x60 ve 120x60
    Koridor 60x60
    banyo 50x60 havlupan
    mutfak 80x60
    yatak odası 100x60
    oda1 80x60
    oda2 100x60

Mutfak+yatakodası+oda1+oda2 nin peteklkerini uzatma şansım var.

Bana hangi marka hangi model kombiyi önerirsiniz.(Hermetik olarak)
    Bunun yanında petekleri uzatıp(bana söylenen 8m altında petek uzunluğu olursa yoğuşmalı kullanamadığım bu nekadar doğru bilmiyorum?) uygun fiyatlı ECA da ve demirdökümde var sanırım yoğuşmalı bir kombi öneririmisiniz.(yada hangi yoğuşmalıyı önerirsiniz) Gerçi kalorifer hattı döşeli bu hattı değiştirmeden petekleri uzatmak mümkün oluyormu bunnu bilmiyorum.
    kısaca hangi kombiyi hangi model akseeuarla kullanırdınız nasıl bir ısıtma sistemi kullanırdınız...Sanırım oda içi termostatları öneriyorsunuz.
    birde balkona konan kombiler için ne gibi önlemleri alabilirim.

Bana bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Saygılar ilgine şi,mdiden ilginize teşekkür ederim.

• Arkadaşlar 1-2 gün içerisinde kombi almam gerekiyor o kadar sayfanın içinden çıkamadım :) ev 130 metrekare 7 mt demirdöküm petek var oturduğum yer site mantolama vs var camlar çift cam bana arıza yapmayacak garantisi baş ağrıtmayan ortalama fiyatlarda hangi kombiyi tavsiye edersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Visible

Arkadaşlar 1-2 gün içerisinde kombi almam gerekiyor o kadar sayfanın içinden çıkamadım :) ev 130 metrekare 7 mt demirdöküm petek var oturduğum yer site mantolama vs var camlar çift cam bana arıza yapmayacak garantisi baş ağrıtmayan ortalama fiyatlarda hangi kombiyi tavsiye edersin

yorumcu arkadaslar uzun zamandır yoklar galiba ben yorum yazmıyorum ama insanları bekletmemek adına fikirlerimi söylemis olayım.

öncelikle evinizde gercekten mantolama ciftcam vs var diyorsanız ve tesisatınızda oksijen bariyerli olarak döşenmişse 7m petek boyunu biraz arttırarak 10 m civarında yaparsanız yoğuşmalı kombi almanızı tavsiye ederim.

Kombi alacak arkadaşlara daha önce yazdığım şeyleri tekrar etmek istiyorum. İhtiyacınızı doğru belirleyiniz Cift esanjörlü kombi cift cekirdekli bilgisayar yada turbo motor gibi değildir öyle düsünmeyiniz eğer gercekten birden fazla alanda aynı anda sıcak suya ihtiyacınız yoksa cift esansör almayınız 3 yollu vana ve onun sıklıkla ortaya cıkaracağı arızalarlar uğrasmak zorunda kalırsınız. Fazla sıcak su alayım derken ısıtma performansından kaybedersiniz. ama ihtiyac varsa alınacaksa kaliteli cift esanjörlü kombileri alınız. Yalıtımınız ve tesisatınız (oksijen bariyerli boru dösenmisse yada yeniden döseme imkanı varsa) doğru sekilde yapılmıssa ısı kaybınız çok çok az ise kesinlikle yoğusmalı kombi alınız konvansiyenel kombi yoğusmalı kombi arasındaki fiyat farkı amorti süresi falan benzeri savsatalara inanmayınız bütün avrupada yoğusmalı kombi üretiliyor hatta değil üretim satısını bile yapmıyorlar. aradaki 300-500 tl farka itibar etmeyiniz. Eğer çok fazla ısı kaybı olan bir konutta yasıyorsunuz öncelik kombiden tesisattan ziyade o alanın yalıtımı olmalı öncelikle yalıtım yaptırınınız yalıtımı olmayan alanlarda oda termostatı faydadan cok zarar verir daha fazla yakıt tüketimine neden olur cünkü hic bir zaman istenilen sıcaklığı elde edemezsiniz önemli olan kombi markası ve modelinden ziyade ısı kaybını en aza indirmek olmalı kısaca bunları söylebilirim biliyorum şu ana kadar benim dışımda bunları söyleyen arkadaslar olmadı hala 10 yıl önce üretilmis kombileri tavsiye ediyorlar reklamını yapıyorlar bu tür insanlara itibar etmeyiniz. yeni nesil kombileri tercih ediniz.

Yukarda bir arkadas sormuş viesman alacak arkadaslar unutmasınlar viesman dünyanın en iyi kombilerini üretiyor vitopend 100 modeli haric her türlü kombisi alınır bu model ve en yakın üst model arasında 2,5 katı fiyat farkı var sanırım ne demek istediğmi anlamıssınızdır bu modelide galiba revize edilmis yeni durumunu tam bilmiyorum. ve şunu hatırlatmak isterim bu marka üst gelir grubunda insanlara hitap ediyor o nedenle kullanılan malzemeleri ve isciliği mükemmel seviyede fakat yakıt tüketimi gözetilmediğinden yani tasarruftan ziyade konfor ve kaliteye önem verdiklerinden biraz fazla tüketime neden olabilirler zaten sitelerine girip ürünlerini incelerseniz görürsünüz.

Edit: Eğer tesisatınız uygun değilse ısı kaybınız fazla ise yeterli uzunlukta petek döşenmemisse ( Ülkemizin acı bir gerceği binalarımız yalıtımsız ve ucuz malzeme kullanılarak tesisat döseniyor) bu durumda yoğuşmalı ürün almamanızı tavsiye ederim. Fakat özellikle oksijen bariyerli boru var ve diğer petek boyu ısı kaybı vs durumlarda değisiklik yapamıyorsanız ozaman yoğuşmalı ürün alabilirsiniz unutmayınızki yoğuşmalı kombi yoğuşma yapmasa bile en kötü ihtimal normal bir kombi kadar yakıt tüketir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceri -- 28 Nisan 2010; 22:01:24 >

• selam arkadaşlar yeni tadilat yaptığımız eve doğalgaz bağlatıcaz demirdöküm ve bosch tan fiyat aldım

bosch classic silwer model + 8mt dd plus radyatör+kombi tesisat+işçilik = 3350 tl peşin 12 taksit 3650

demirdöküm nitron model + 8mt dd plus radyatör+kombi tesisatı+işçilik =3250 tl peşin (6 taksit)

sizce verilen fiyatlar uygunmu yoksa Bursa için sizin önerebileceğiniz başka marka yada firmalar varmı.
  • Adama kalan para 1100 - Lira diğer kısmı doğalgaz borusu, radyatör, vana, kombi, plastik boru v.s. malzeme parası...Hangisini istersen seç yaptır.. Evde yapacağın kombi tesisatında bütün evde .Alüminyum folyolu boru kullanacaksın PİLSA -- DİZAYN - PAKPLAST...-FIRAT Bunlardan başkasını istemiyorum de....Hayuırlı olsun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 1 Mayıs 2010; 10:08:21 >
  • teşekkürler cevap için peki aynı sistem ama kombi vailant pro hermatik olacak 3150 tl fiyat verildi. iç tesisat zaten yapılmıştı inşaat sırasında plastik borular döşeli ama dediğiniz türdemi açıkçası bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmen3

teşekkürler cevap için peki aynı sistem ama kombi vailant pro hermatik olacak 3150 tl fiyat verildi. iç tesisat zaten yapılmıştı inşaat sırasında plastik borular döşeli ama dediğiniz türdemi açıkçası bilmiyorum

xmen3 bu soruyu taşkafaya soruyorsan sana aynı tesisatla eca kombi al diyecek cünkü kendisi eca kullanıyor a dan z ye tüm özelliklerini biliyor nerde ucuza satılır sorun cıkarsa ne olur her türlü bilgiyi alabilirsin kendisinden yani başka marka ile ilgili refarans vereceğini sanmıyorum. Ben kendi adıma derimki vaillant alacaksan eğer pro modelini değilde plus modelini tercih et mesala 242 3-5 plus modeli gibi.
  • peki vailant ın 20000 ve 17000 lik modelleri var bunlardan hangisini seçmemi önerirsiniz ev 85 m2 binanın ön yüzü ve arkası yalıtımlı 2 yanımız ve üst kat dolu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmen3

peki vailant ın 20000 ve 17000 lik modelleri var bunlardan hangisini seçmemi önerirsiniz ev 85 m2 binanın ön yüzü ve arkası yalıtımlı 2 yanımız ve üst kat dolu.

17000 lik işininizi rahatlıkla görür ama aralarında 100 tl fark var ev m2 sinin yanısıra petek boyu ve tesisatın şeklide önemli yetersiz kalmaması icin alıcıya tesisat hakkında bilgi verin öyle alın fakat her halukarda pro değil plus modelini tercih edin.
  • peki çok teşekkürler
  • quote:

.............. vaillant alacaksan eğer pro modelini değilde plus modelini tercih et

Neden pro modeli değilde plus modeli, farkı ve daha iyi olan tarafı nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

.............. vaillant alacaksan eğer pro modelini değilde plus modelini tercih et

Neden pro modeli değilde plus modeli, farkı ve daha iyi olan tarafı nedir.

Kısaca söyle söyleyim dedigim gibi 100 tl fark var arada ama birindi modülasyon aralığı %30-100 arasında diğerinde %35-100 bir baska özellik prolar 2 yıldızlı sıcak su konforuna plus modeli 3 yıldız ve çok önemli olmasada ön panel göstergeleri vb daha modern ve şık görünümlü yani aradaki 100 tl ye değecek özellikler diye düsünüyorum o nedenle plus modelini tavsiye ediyorum

• SeLamun aLeykum...

2 haftaya kadar yeni evimize taşınacaz. Ev hakkında pek bilgim yok yalıtımı petek sayısı vs vs ama 18 bloklu bir site olduğu için heralde bunları mühendisler müteahhitler falan düşünmüşlerdir. Benim diyebileceğim şudur..

Bina 11 katlı 9. katta oturacaz. Ev kuzeye bakıyor ve 160m² civarı..

Yoğuşmalı kombi mi yoksa Konvansiyel mi ? Kaç kw lik olmalı ve ne tür özellikler barındırmalıdır .. Yardımcı olursanız sevinirim..

iyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: FarreL

SeLamun aLeykum...

2 haftaya kadar yeni evimize taşınacaz. Ev hakkında pek bilgim yok yalıtımı petek sayısı vs vs ama 18 bloklu bir site olduğu için heralde bunları mühendisler müteahhitler falan düşünmüşlerdir. Benim diyebileceğim şudur..

Bina 11 katlı 9. katta oturacaz. Ev kuzeye bakıyor ve 160m² civarı..

Yoğuşmalı kombi mi yoksa Konvansiyel mi ? Kaç kw lik olmalı ve ne tür özellikler barındırmalıdır .. Yardımcı olursanız sevinirim..

iyi forumlar..

Siz ev sahibi olmadan yalıtımını petek metrajını diğer özellikleri bilmezseniz biz neye göre yorum yapacağız o vs vs diye belirttiğnizi bütün özellikleri bilmeniz ve belirtmeniz gerekiyor aksi taktirde söylenecek pek fazla şey olmaz net bilgi istiyorsanız bütün özellikleri belirtmeniz gerekiyor oda m2 lerinden odada bulunan petek boyu dösenen boru sistemine ve özelliğine oda yüksekliğine pencere sayısına kadar herseyi bilmemiz gerekiyor yoksa cihaz bilgisi soruyorsanız yüz küsür sayfa yazı var önerilen cihazların birini alın güle güle kullanın

• Arkadaşlar evimin özellikleri: (bu arada ev eski değil sıfır bina)
    1- Yer: İzmir
    2- 3+1, Brüt 115 m2, Net 100 m2 civarı.
    3- Evin yüzde 80'i Güney cephe, yüzde 20lik kısım Doğu cephe
    4- Ara kat
    5- Dış duvarlarda strofor mevcut
    6- Laminant altında 3mm Kapron kaplama

Eve yalnızca petekler ve kombi takılacak. Altyapı mevcut., içi yalıtımlı plastik borular.

Aklıma takılan en büyük soru, Hermetik mi, Yoğuşmalı mı?
    Diğer sorularım ise:
    1- Oda termostatı mı, termostatik vana mı, yoksa her ikisi de mi?
    2- Bir de tabii önerebileceğiniz marka ve modeller.

Şimdiden teşekkürler...

Güncelleme: Şu hermetiklerden hangisini önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newferhat -- 3 Mayıs 2010; 23:09:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newferhat

Arkadaşlar evimin özellikleri: (bu arada ev eski değil sıfır bina)
    1- Yer: İzmir
    2- 3+1, Brüt 115 m2, Net 100 m2 civarı.
    3- Evin yüzde 80'i Güney cephe, yüzde 20lik kısım Doğu cephe
    4- Ara kat
    5- Dış duvarlarda strofor mevcut
    6- Laminant altında 3mm Kapron kaplama

Eve yalnızca petekler ve kombi takılacak. Altyapı mevcut., içi yalıtımlı plastik borular.

Aklıma takılan en büyük soru, Hermetik mi, Yoğuşmalı mı?
    Diğer sorularım ise:
    1- Oda termostatı mı, termostatik vana mı, yoksa her ikisi de mi?
    2- Bir de tabii önerebileceğiniz marka ve modeller.

Şimdiden teşekkürler...

öncelikle eviniz hayırlı olsun.
    Kombi secimine gelince bu saydığınız özellikler mevcutsa yoğusmalı almanızı tavsiye ederim ici yalıtımlı boru derken oksijen bariyerli borudan bahsettiğinizi düsünüyorum umarım öyledir eğer öyle ise yoğusmalı almanız daha mantıklı marka olarak kullanan ve beğenen arkadasların önerisiyle eca premix , ariston genius premium 1600 tl fiyatıyla uygun bir cihaz yada biraz daha üstmodel isterseniz 2200 tl fiyatıyla buderus gb042 yada 2550 tl fiyatıyla gb022 veya 2500 tl fiyatıyla ferroli econcept tech modelini öneriyorum bu markaların baska modelleride var ama benim önerim bunlar. Bütcem kısıtlı konvansiyonel kombi almak istiyorum diyorsanız önerim buderus u52 - u62 modelleri yada ferroli domitech modellerinden birini alabilirsiniz.
    oda termostatı mı termostatik vanamı derseniz termostatik vana yerine oda dermostatı almanızı tavsiye ederim cünkü oda termostatı kombiye müdahale ederek alev boyunu düzenlemenin yanı sıra istenilen oda sıcaklığına göre yakıt tüketimi yaptığından daha fazla verim elde edebilirsiniz. Termostatik vana petek sıcaklıgına göre sıcak su girişini kıstığından dolayı pompayı zorlayarak calıstırabilir pompaya zararlı olabilir.
    Petek marka ve modeli icinde en uygun öneri demirdöküm plus modelini öneriyorum. net alanı 115 m2 ise konvansiyenel kombi icin oda m2 lerine göre doğru hesaplanmak şartıyla 7 metre yoğusmalı icin ise 9 m petek boyu yeterli gelebilir diye düsünüyorum. Benim kişisel önerilerim bunlar oda m2 lerini yazarsanız hangi odaya kac mtül petek olması gerektiği ile ilgili ortalama bir değer verebilirim.
    saygılar.

• 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.