Şimdi Ara

DİZEL YAKIT DENEMELERİ BP PO SHELL TOTAL OPET (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
8
Favori
243.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    satıcı eğer namuslu bir insansa istasyon şahsa ait bile olsa mazot kaliteli olur iillaki shell in kendi işletmesi olmasına gerek yok yeterki dürüst olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 19 Kasım 2017; 14:53:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolder24 kullanıcısına yanıt
    Öyle derler ama defalarca denedim shell bp opet arasında hiç fark göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayteking

2 senedir aynı güzergahta hergün 100 km yol yaparım. bp, shell, tp ve opet uzun süreli denemelerimde en uzun menzili shell'in sağladığını gördüm.

Shell de iki adet yakıt tipi var. Aldığınız katkılı mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xweser X kullanıcısına yanıt
    shell vpower kullanıyorum, yukarıda da bahsetmişler opet hakikaten arabayı gürültülü çalıştırıyor onun menzili de shell gibi uzun gidiyor. ama shell bende en uzun menzili veren yakıt oldu. ayrıca shell'in yakıtının arabanın çekişini hissedilebilir derecede artırdığını söyleyebilirim. bp yani ortalama bir yakıt. ama total ve tp' nin menzilinin diğerlerine göre çok az olduğunu söyleyebilirim.

muhakkak ki bu durumun istasyondan istasyona farklı olabilir, çoğu kişi de opetin uzun menzil katettiğini söylüyor.

arabam 1.4 tdci fusion bu arada.

• Ayda 2400 km yapıyorum, kampanya nerde ben ordayım. Aman aman bir fark hissetmedim.

• Araba depoya shell koyuldugunu anlıyor resmen.

Shell koyunca sahlanmaya başlıyor.

• mesutyuksel kullanıcısına yanıt
    Milletin arabası şaha kalkıyor siz fark görmemişsiniz

• v8motorlarıngumburtusu kullanıcısına yanıt
    Okadarda degil bakimdan sonra devir artisi daha istekli oluyor yag daha erken isinmaya basliyor yakit dusuyor usta birisi her aracta bu durumlari anlar okdar beyeni gelmis demekki bakim yaptirmasaniz oyle binmeye devam edeceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemre8760

Milletin arabası şaha kalkıyor siz fark görmemişsiniz

• Herkes Shell övüp durmuş. Benim aracıma da Shell mazotu hiç yaramıyor, siyah duman atmaya başlıyor. Bizim burada İl Özel İdaresinin işlettiği (Yani Valilik) bir PO istasyonu var. Yakıtı gerçekten çok temiz. Çalışanların söylediğine göre yakıt aynen rafineriden geldiği gibi satışa sunuluyormuş. Tam tersi evimin yanındaki Shell istasyonu hakkında da bir sürü söylenti var. Rahmetli Alican abi de buralara geldiğinde Kopuk uçurtmaya yakıtı o istasyondan almıştı, videosu da var hatta :)
    Yani sonuç olarak marka değil, satıcı önemli arkadaşlar. Satışı çok olan, sahipleri ticaretine güvenilir temiz insanlar olan istasyonlardan yakıt alın.
  • Arkadaşlar shell yeni yakıt çıkartıyormuş geldi mi istasyonlara bilginiz varmı ve ismi ne olacak acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

Arkadaşlar shell yeni yakıt çıkartıyormuş geldi mi istasyonlara bilginiz varmı ve ismi ne olacak acaba ?

İsmi Dynoflex, çoktan satışa çıktı, ben 1 depo bitirdim ama diğer yakıttan hiç bir fark göremedim.
  • Daha çok yakıtlar bitirirsiniz de bi fark göremezsiniz.

Bence yakıtın tek farkı yeni motor ve yakıt sistemlerine birde hava ve çevre kirliliğine uygun olmasından başka bişe olmaz.

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Hocam ben az önce aldım yeni yakıtmı değilmi nası anlarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

Hocam ben az önce aldım yeni yakıtmı değilmi nası anlarım

Shell istasyonlarının tamamında satışa başlayalı neredeyse 1 ay oldu, yeni yakıttır o merak etmeyin.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevap için.aldığımda shel v pover nitro yazıyor umarım yenidir :)
  • Lukoil den aldığım son mazot filtreleri tıkadı

• Güncel opet ultra force kullanan varmı yakıt hissiyatı sessizlik açısından

• Bp OPET po TP turkuaz denemelerimde her defasında Bp kalitesini belli etti. 1.3 cdti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nymphadora kullanıcısına yanıt
    Yaptığım araştırmalarda katkılı dizel yakıtlarda en yüksek setan seviyesi BP'de görünüyor, ilk fırsatta deneyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.