Şimdi Ara

DİZEL YAKIT DENEMELERİ BP PO SHELL TOTAL OPET (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
8
Favori
243.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aytemiz optimum kullanıyorum. Total, opet, PO, shell hiç bir farkını görmedim.
  • Selamünaleyküm total sahibi değişti kalite ne durumda acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu zamana kadar çoğu zaman opet ve shell den alıyordum bir kaç kez başka markaları da kullandım.( 5 i geçmez)
    yakında PO dan almaya başladım araç hem az yakmaya başladı hem motor sessizleşti hem çekiş arttı.
  • Class Oil motorin kullaniyorum. Litresi 4.99 ışık yaninca depoyu doldurdum. 46 litre aldı. Tekrar yandiğinda 960 km yol yaptığını gördüm

• Hiç tartışmaya gerek duymadan Total Excelium derim

ses olayi yok

daha cimri

sarsilma yok

performans süper

• Aytemizden aldığım 5.40 tl mazot çok iyi 5 depodur kullanıyorum hiçbir fark yok

• 5.75 ten 150 tl lik totalden mazot aldım. Bakalım fark varmı

Esasen BP diye gittim total olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 29 Temmuz 2018; 10:48:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

5.75 ten 150 tl lik totalden mazot aldım. Bakalım fark varmı

Esasen BP diye gittim total olmuş
    Kullanımdan sonra görüşün nedir hocam? Ben de OPET ve BP kullandım bir de total'e bakayım diyorum ama vizyonsuz tüpçü yüzünden hep vaz geçiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamilee -- 2 Ağustos 2018; 22:32:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aytemiz den alıyorum yıllardır. İnanın diğerleriyle hiç bir farkı yok. Ne performansta ne tüketimde.

• Kendi aracim citroen c3 1.4e-hdi yari otomatike tam depo total excellium motorin doldurdum; 250 lira civari aldı.

Babam da focus 1.5tdci120 powershifte shell vpower nitro doldurmuş; hic tavsiye etmememe ragmen. O da 250 lira civari aldi.

Istanbul Kavacik'tan, Trabzon Beşikdüzü'ye kadar; focus 5.4lt yakip; kendi aracim da 4.5lt yakti. Focusa yolda yakit aldik. Tabi bendeki 70hp cok ehil gaz tepkilerine sahip oldugundan ve 300kg daha hafifliginden dolayi pek yakmadi; ustelik Ordu'dan sonra 130u asagi dusmedim, son 0.2 puan ordan yukseldi. Yoksa 4.3 ile bitirecektim.Babamdaki focus gergin oldugundan, basmamasina ragmen yakiti pek

düşmedi. Psa grubu totali seviyor; motor yagini bile total ecs 5w30 kullaniyorum

• mamilee kullanıcısına yanıt
    Önceki yakıt sunpetten almıştım. Bence hiç bi fark yok

• Benim aldığım hiçbir mazot Shell gibi değil maalesef , çekişi düşük oluyor shell koyunca araç kendine geliyor çok test ettim VW aracımda da aynı sonuç CRDI motorda da aynı sonuç Shell her zaman çok daha iyi
  • Seat Cordoba 1.4tdi aracım var aracıma Total excellium diesel alıyorum gayette memnunum şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. Bir ara shell denedim ve totale göre bir + sını göremedim zira menzil daha az shell de. eğer yol üstü euro diesel almam gerekirse önceliğim Total, total denk gelmezse BP yada Opet tercih ediyorum.
  • Ayda ortalama 1500 km yapıyorum, genelde Shell V Power alıyorum, ara sırada BP alıyordum. BP kullanırken menzilin daha az gittiğini farkettiğim oldu o sebeple bir daha mecbur olmadıkça Shell dışında akaryakıt almadım

• selamlarr.. class oil kullanan varmı ?

zararını gören oldumu class'tan memnunmusunuz..
  • Aylık yaklaşık 700 800 litre mazot kullanıyorum. Hayatımda sadece lukoil ile fazla yol yaptım 3 ~4 depo sonra filtre şişti. Başka da hiç bi mazotta fark görmedim. Pis çıkan mazot hariç ki bunuda 1 kere moil de 1 kere total de 1 kerede lukoil de yaşadım.

Bu arada bu şekilde 13 14 yıldır mazot alıyorum ki standart minumum aylık 700 litre ve yılda belki 7 8 kere uzun yola çıkıyorum bunlar hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 3 Ağustos 2018; 22:12:44 >
  • Multijet po yu sevmiyor,bp de ses performans gayet iui..ben bp ciyim

• 1420 km yol yaptım giderken BP aldım gelirken shell aldım halen fark göremiyorum. Tabi hep euro motor için olanı alıyorum onuda belirteyim.

• Araç c elysee. Opet, Po kullandım, begenmedim. Motor zorlanıyor gibi geldi. Total kullanmaya başladım. Araba ekzozdan su attı, birkaç gün sonra da motor arıza ışığı yandı. Arabanın çekişi iyice düştü, gitmez oldu. Neyse motor söndü tekrar çalıştırdım, oldu. Ulan hem pahalı alıyoruz, hem arıza veriyor. Ucuz almaya karar verdim. Lukoil aldım araç kendine geldi. Sonra Soil aldım. Ama o da egzoz dan su attı. Tekrar lukoile döndüm. Şehir değiştirdim. Lukoil yol üzerinde olmayınca ve pahalı olunca, TP kullanmaya başladım. 2018 Ocak ta araç değiştirdim. Yeni araç Nissan Pulsar reno motoru var. 1.5 dci. TP den almaya devam ettim. Ama iki günde bir yakıt birden artıyor, sonra düzenliyordu. Dpf olduğunu ve yakıt değiştirmek gerektiğini öğrendim. TP den daha ucuzunu almaya karar verdim. Pasifik petrolden alıyorum. Hiç sıkıntı yok. Dpf önce haftada ikiye düştü sonra fark etmemeye başladım. Arada class tan da alıyorum. Hiç sorunum yok şimdilik.

• Petrol ofisi dizeli daha uzun km götürüyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.