Şimdi Ara

Disket sürücü kullanmadan SATA'ya XP kurulumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
6
Favori
189.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: rundll

Sata ya kurmak için zaten disket sürücüye ihtiyaç yokki? nerden çıkardın....

via sürücülerde var ne yazık ki...
  • quote:

Sata ya kurmak için zaten disket sürücüye ihtiyaç yokki? nerden çıkardın....

her sata kurulumda ihtiyaç olduğunu söylemedim zaten..

windows xp kur anakartın chipsetine bağlı olarak pekçok satayı tanıyabiliyor, yanlış hatırlamıyorsam sp2 güncellemesi ile birçok sürücü eklendi.. sp2 'li windows xp kurulumu büyük ihtimalle sürücüleri içerir..

ayrıca yukarıdaki mesajların çoğunda sürücü disketi gerektirdiği yazılı.. demek ki bazılarında ihtiyaç var.
  • arkadaşlar bord chipseti ne olursa olsun SAta HDD ye ben kesinlikle disket kullandırmadan xp kurulumu yaparım diyorum....... Bakın burada bi püf noktası var işte....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rundll -- 28 Eylül 2006; 15:44:42 >
  • quote:

arkadaşlar bord chipseti ne olursa olsun SAta HDD ye ben kesinlikle disket kullandırmadan xp kurulumu yaparım diyorum....... Bakın burada bi püf noktası var işte....

yapamazsın.

bazı anakartların bios'unda SATA ile ilgili bir seçenk ile mümkün olduğunu söylüyorlar, ancak çoğunluğunda yok. (eğer püf noktası dediğin bu ise..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokhan B. -- 28 Eylül 2006; 15:58:01 >
  • bilgiler için teşekkürler (sık kullanılanlara ekledim)
  • sağol kardeş çok işime yaradı bu kouyu bir siz anlatmışsınız başka bir yerde bulamadım nasıl entegre etceğimi kara kara düşünürken birden bu yazdıklarınızı gördüm. sürücüyü disketten yüklesemde hata veriyordu ama artık değil :D laptopum ve ben mutluyuz
  • eline sağlık
  • bi soruda benden bende xp media center lisanslı var bu durumda benim iki cd den sadece birine kurmam yeterli mi acaba büyük sevaba girdin bayram bayram bende çok ugrasıodum bu salak şeyle
  • bi de arkadaşlar yazmış ama bu raid kurulurken kesinlikle gerekli olan sürücüler ve o nedenle nforce chipset kullanan arkadaşlar için raid zulum oluyor bazen bu nedenle kullanılabilir
  • bu programi hazirlayan arkadasa cock tesekkur ediyorum beni buyuk bir zahmetten kurtardi.disket surucumun kablo girislerinde problem vardi ve calismiyordu arkadasin tavsiye ettigi gibi yaptim 250 lik sata maxtoru nihayet bilgisayara tanitabildim programi gayet guzel anlatmis tekrar kendisie emeginden dolayi tesekkur ediyorum
  • dostum senin gösterdiğin ordaki windows xp cd sinde DOTNETFX klasörü ve WIN511C.SP2 ve BOOTFONT dosyası eksik.. onlar konulmuyor mu yoksa senin cd de mi yok....bide dostum benim harddisk bıos -thırd ıde master-bölümünde görünüyor ben daha önce hiç format atmadığım için acaba harddisk bios da gözüküyorsa bu işlemi yine yapmak gerekiyormu yoksa direk format atabilirmiyim...
  • dostum şu benim sorumu cevaplasanız ona göre hareket edicem
  • gercekten son günlerde verilmis olan cok yararlı bilgilerden, emeğine sağlık
  • Dört dörtlük birbirinden değerli paylaşımlar .emeğin önünde eğilelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: scankurban

Lazım olursa 100 adet sata raid sürücü entegre etme programı.Otomatik olarak ekler sizi uğraştırmaz.Tam benlik program

http://r.a.p.i.d.s.h.a.r.e.de/files/34682129/sataraid2.zip

xp cd sine bu programı entegre etmeye çalışıyorum bana (i386 dosyası bulunamadı i386 dosyası yanında çalışın) diyor.xp cd sine entegre ederken i386 nın içini gösteriyorum gene aynısını diyor.

yardım
  • http://forum.donanimhaber.com/m_4872162/mpage_1/key_hard%252Cdisk//tm.htm#4872162

Bu link e bir göz atın...
    Disketsiz, cd ye hiç bir şey entegre etmeden Sata lara XP kurulumu...
  • ya tüm msjları okudu da ben xp yide silmiş bulundum bilgisayarıda açamıyom nasıl sata için driver yapacam hiç bişi olmadan format atamam mı
  • aynen dediklerinizi yaptım fakat cd bootable olmadı... nedendir...
  • güzel bir paylaşım.eline sağlık üstadım
  • İyi ki via board almadım Allah viadan korusun her zaman dandik mal üretti ama millet ucuz diye hep atladı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.