Şimdi Ara

Disket sürücü kullanmadan SATA'ya XP kurulumu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
6
Favori
189.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı sorunu ben de yaşıyorum. SATA diskin tüm bağlantıları tamam, BIOS'ta görebiliyorum ama windows okumuyor. Bahsedilen yöntemle bir açılış CD'si hazırladım ancak F6'ya bastığımda yine disket sürücü istiyor. Henüz windowsu baştan kurarak denemeye de fırsatım olmadı.

Buna ek olarak şunu sormak istiyorum: Windows Vista kursak yine bu şekilde CD yazmakla uğraşmak gerekiyor mu? (Sanırım ki olmaz.)
  • Windowsu yeniden yükledim bahsedilen yöntemle. Bu kez kurulum sırasında SATA diski görmeyi başardım ama yine windowsta görünmüyor. Aygıt yöneticisinde de "SCSI ile RAID Denetleyicileri" altında VIA RAID Controller bu aygıt başlatılamıyor diyor.

İşin içinden çıkamadım!?

Diskim Seagate 250 mb sata2, anakartım asrock 775 Vsta.
  • quote:

Orjinalden alıntı: scorpion06
    Tesekkurler paylasim icin fakat alinti yaptiginda kaynagini yazmalisin...

alıntı yaptığım bir yer olsaydı yazardım. metinler ve resimlerin tamamı bana ait.
  • Allah razı olsun senden mükemmel bir kişiliksin :)
    böyle bir şeye öylesine ihtiyacım vardı ki
    teşekkür ederim
  • güsel
  • Allah senden razı olsun Gökhan kardeş..CD yi anlattıklarına bakarak bi çırpıda hallettim.. Fujitsu-Siemens laptopumla 2 gündür boğuşuyordum, sayende tuş ettim laptopu :)
  • disket olmadan , satalı HDD ye çok kolayca xp yi kurdum.... hiç sorun çıkartmadı ama
  • Benim gibi hep IDE kullanmış acaba Sata alınca nasıl yapıcam nasıl edicem diyenler için ilaç bri rehbe rolmuş
    Çok teşekkürler kardeşime
  • teşekkürler çok işim yaradı bu bilgiler
  • bende şimdi deneyecem bakalım inşallah olur bendede makine açılışında sorun oluyor hdd de
  • xp cd si kırık veya bilmem ne diyor :D orjinal istiyor sanırım yattı bizim iş :((((((
  • harika bi bilgi ellerine sağlı kardeşim ALLAH razı olsun bizi bilgilendirdiğin için
  • Valla ben satalarda hiç uğraşmıyorum disket falan. Çoğu yeni anakartın biosunda SATA'nın Non-Raid veya Non-Sata seçeneği var.
    Sata'yı non-Raid veya Non-Sata'ya ayarladığın zaman.
    Sata harddiskler normal ATA olarak görünüyor.
    Normal ATA harddisklere nasıl windows kuruyorsan bu seçenekle de SATA lara aynı şekilde kuruyorsun. Arkadaşlara tavsiyem ilk önce anakartlarının (SATA'sı olanlar için) Non-Raid veya Non-Sata özelliklerinin olup olmadığını kontrol etmeleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PolynicE -- 8 Haziran 2007; 22:34:04 >
  • Arkadaşlar şu konuyu artık üst konu yapalım. Via chipsetli her anakart aldığımda bu konuyu arıyorum :)
  • evet benzeri bir cd bizde teknik serviste kullanıyoruz zaten piyasada kaç tane sata driverı var hepsini tanıyor cd.
  • Konuyla ilgisi yok ama ayıp olmazsa kullandığın tema ile ilgili bilgi verir misin? Çok beğendim de...
  • arkadaşlar şu en başta belirtilen text dosyası hangisi. ben cdye baktım arkadaşın dediği klasörün içine orda var ama uzantısı oem olarak yazıyor bumu eğer butysa bunu nasıl entegre edeceğiz . entegre edeceğimiz zaman sadece uzantısı inf olan dosyayı açıyor..
  • Yeni samsunga format atmadan xp yükleyim dedim.NTLDR eksik mesajı geldi.Asla C yi göremedim.Ctrl Alt Del yapıyorum hala aynı mesaj.Floppy ve 2 HD yok.XP ye sürücüyü atmaya çalışıyorum şu an.

Arkadaşlar XP de driverleri bulamadım. Hepsini seçtim ve entegre işlemi 80 dk dır devam ediyor.Nerede hata yaptım ben?
  • yaf ark.lar ben bu driver ekleme işini yaptım da...

Kurulum esnasında şu şekilde bir hata aldım. Tam da via serial ata driver ı yüklenirken.

viamrx64.sys dosyası bozukmuş.

Devam etmek için bir tuşa bası dedi bastım ve kurulum dveam edemiyor cevabını aldım :(

Neden böyle yaptı acaba. Via ile ilgili ne varsa eklemiştim nesi bozukmuş anlamadım :(
  • saaolasın ancak yazılım bölümünbde Rietveld arkadaşımızda ayrıntılı bir şekilde anlatmıştı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.