Şimdi Ara

Dişimdeki Braket Çıktı (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
35.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iyi geceler, biraz önce bir braketin çıkmış olduğunu farkettim, hareket ediyor, sizce düşme gibi bir tehlikesi var mı? Uykuda yutmak istemem. Önümüzdeki 2 gün doktora da gidemem, malum haftasonu. Ne yapacağımı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 5 Eylül 2015; 0:05:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu durumu yaşamış olan yok mu?
  • No SS No Güven
  • yutabilirsin.. sıkıntı olmaz. tavsiyem üzerine mum(ortodontide verilmiştir diye düşünüyorum ) ya da sakız yapıştırıp öyle yat. ve korkma bişey olmaz( diş hekimiyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebsan

yutabilirsin.. sıkıntı olmaz. tavsiyem üzerine mum(ortodontide verilmiştir diye düşünüyorum ) ya da sakız yapıştırıp öyle yat. ve korkma bişey olmaz( diş hekimiyim)

Teşekkürler, mum vermediler ama sakız yapıştırabilirim. Braketi elimle koparmam yada başka bir yöntemle çıkarmam mümkün mü acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 5 Eylül 2015; 0:36:44 >
  • Braketi zaten tel ya da sert lastikle tele bağlıyolar diye biliyorum yutabileceğini sanmıyorum.
  • MERT* kullanıcısına yanıt
    cıkarmana gerek yok ama etrafında çelik ligatür yani tel le çevrelenmişse zor çıkar o. lastik varsa da iğne ile çıkartabilirsin
  • tele bağlı olduğu için düşmez kolay kolay . haftalarca kırık braketle durduğumu bilirim
  • Çıkarma ben 1 ay kırık braketle dolaştım birşey olmuyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Jokerberg

Konuyu hortlatıcam ama bir braketim dişten çıktı , haftaya salı sabah randevum var acaba birşey olur mu ? 6 günde diş kayar mı

benim en arkadaki braketde dişten çıkıp telde duruyorduı. 2 3 gün çıkmadan durdu. Yemek yerken yemekle beraber yutuyordum az kaldı çıktı yani.

En arkadaki diş yamulmadı ama onun 1 önündeki diş yamuldu fazla güçten dolayı herhalde hemde en büyük azı dişi. Tabi bu dediğim 5 hafta gibi sürede oldu 6 günde bir şey olmaz herhalde. Gitme imkanın varsa kesinlikle aksatma.
  • quote:

hocam 5 hafta uzunmuş cidden , 2 hafta filan olsa giderdim ama 6 gün için de randevu tarihini değiştirmek istemiyorum, malum braketi çıkıp gidince değişik değişik konuşuyolar. 6 günde sanırım kaymaz o kadar , orta azı dişindeki çıktığı için iki tarafı da kapalı şuan çıkma olasılığı yok sanırım .

Ara konuş randevunu alabiliyorsan erkene al, alamazsan da çok sıkıntı değil, tedavin 1 ay uzamış olur(aslında sıkıntı bu yönden).
  • quote:

o kadar uzar mı hocam

Normalde bana başlarken 1 senede biter dediler. Rahat 5-6 tane braket kırmışımdır. 2 seneye yakın sürdü tedavim.
    Dişleri gerdiriyor mesela ama yeni braket takınca gerdirmeyi bırakıp 1 ay sonra gerdirmeye başlıyor braket sağlam tutsun diye.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.