Şimdi Ara

Direnc.net sitesinden kesinlikle uzak durun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 mart tarihinde bu siteden 230 tl değerinde elektronik devre elemanı v.s sipariş ettim..sitelerinde en geç 48 satte kargolanır dedikleri halde..tam 7 gün sonra kargoladılar. gecikme olabilir anlardım ama bilgi verselerdi mağdur olmayacaktım

bir kaç kez mailleştik kendilerine ürünlerin pazrtesi ( 6 Mart ) günü projede kullanılacağını söyleme me rağmen bilgi v.s falan zaten vermediler...ne ise bende daha fazla rezil olmamak adına n11 sitesinden tutum aldığım ürünlerin benzerlerini 180 tl ye tekrar almak durumunda kaldım..kredi kartı kullanmadığım için bu parayıda zor temin ettim tekrardan

bu insanlar o kadar rahatlar ve sorumsuzlarki insanı sinir krizine sokuyorlar..

kendileri beni hem maddi hem manevi zarara uğrattıkları için hakkımı helal etmiyorum bunlara.

siz siz olun 50 kere düşünün bunlardan alışveriş yapmadan önce..şikayet var sitesinde benzer bir sürü konu var...işte şipariş geçmeden önce okumadık aceleden.

• Haklısınız ama ürünleri almadan mail atabilirdiniz, stokta hemen varmı diye ..
  • mail konusunda haklı olabilirsiniz ama sonradan yaşadığım gelişmelere dayanarak inanın oda iş görmezmiş..siz şikayet var sitesindeki şikayetleri bir okursanız demek istediğim daha net anlaşılır..

iptal etmek istedim cevap gelmedi tabi..ayrıca İPTAL/ İADE butonu diye bir şey yok aktif değil.

tamamen adamların keyfiine kalıyorsunuz..
  • Defalarca hem yuz yuze hem de siteden alisveris yaptigim yerdir. Cogu urunlerin uccuz olmasi oncelikli tercihim. Bugune kadar hic sorun yasamadim ancak sizin boyle bir olayin basinizdan geçmesine uzuldum umarim telafi ederler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • probody08 kullanıcısına yanıt
    Böyle saçmalık mı olur canım yoksa bitti diye yazsın oraya. Ya da stok miktarını yazsın ona göre sipariş alsın. İnsanlar her seferinde mail atacaksa online alışverişin ne anlamı var?
  • evet bende direncnetı cık kullnan bırıyım ama son siparısımı 5 gun gecıtırdıler bende kendımce llerınde malzeme yoktu galiba gıbı dusunmustum
    ama bu aralar dırenc nette bısıler var ellerında kalanlarımı tuketıyorlar yoksa el falanmı degiştirdı bılmıyorum ama bu tuhaflık var
  • sen şükret yıllardır alışveriş yaptığım blue mavi sitesini 3 hafta bekledim oda yetmedi 3 hafta sonra gönderdikleri siparşide eksik gönderdiler .. artık çinden sipariş vermeyi düşünüyorum daha çabuk geliyor ve daha hesaplı...

• probody08 kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir mantık, siz oranın bir çalışanısınız ya da saibisiniz herhalde. Stokta yok ya da en geç kargoya veriliş süresi yazmak bu kadar mı zor ticaret yapan bir site için ?
  • gothamcity kullanıcısına yanıt
    Gitte Siteye mesaj at,bende ürün aldım ordan aldıgım ürün bozuk bile çıktı,yüklü bir alım yapmadan önce aranması gerektiğini söyledim sadece , sen aç bi sitede senden alalım bizde tüm bilgileride verirsin süper olur..
  • Arkadaşlar lütfen birbirimize saygılı olalım değmez kırmaya kimseyi...ben stokta olmayan ürünleri zaten almadım ..alım yapıp ücreti ödedikten sonra mail attım pazartesi projede kullanacağız yarın kargo yapabilecekmisiniz diye..bana kargo bölümüne iletildi en kısa zamanda dönecekler size şeklinde cevap yaZdılar.. Pazartesi tekrar mail attım göndermeyecekseniz iade edip başımın çaresine bakayım şeklinde.... bana gelen cevap yoğunluk var türü bir şeydi.ilk başta bu cevabı verselerdi bu derece kızmayacaktım.

Ne ise bilginiz olsun ben mağdur oldum siz olmayın diye uyarmak istedim... gerçekten hiç hoş değildi ...

Salı n11 den acil önemli olanlarını tekrar aldım başka firmalardan Çarşamba elimdeydi bunlarınki cuma geçti elime.. eksik ve hatalı ürün gönderdiler mesela 60 w silikon tabancası yerine 40 w yollamışlar.

Bunlara bulaştığım güne lanet olsun

• Aynı sorunları son 3 siparişimde yaşadım ve ticari projelerde kullandığım için hep proje sahipleri ile yüz göz oldum. Minimum sipariş bedellerim 250TL'den aşağı değildir. Anlamadığım şu bir iş yeri işletiyorsunuz tamam irili ufaklı ve farklı değerlerde benzer bir ton malzeme olmasına rağmen bir stok bilginiz olması şart. Yani bu "şart" kelimesinin sebebi bir ticari iş yeri işlettildiginden kaynaklı. Tahminimce sanal alış veriş üzerindeki cirosu hemen hemen normal alışverişle eşit olduğunu düşünürsek bir stok bilgisi girmek bu kadar zor olmamalı. Evet siteyi seviyorum alış veriş yapmaya devam edeceğim fakat bu tarz olaylar üst üste ve sık sık yaşandıkça tüketiciyi yormakta. Ne kadar ucuz desek de malum TR piyasası ve elektronik komponentler her zaman pahalı oluyor. Bu kadar süre bekleyeceğimi bilsem direkt yabancı kaynaklı sitelerden temin etmeyi tercih ederim sebebi ise hem daha ucuz olması hem de direkt aradığın malzemeyi bulunması.

• Bu siteden iki defa alışveriş yaptım. İkisi de 3 gün içinde kargoya verilmişti. Alışveriş yaptığım rakamlar: 25 ve 28 tl.
  • bende 1000tlye yakın alışveriş yapmışımdır direnc.net'ten. ufak tefek kusurları oldu yine arkadaşın dediği gibi stokta olmayan bir ürünü satın almışım tabiki gelmedi onların hatası var güncelleme konusunda ve stok takibi konusunda yetersizler büyük ihtimalle. bir keresinde de aldığım bir ürün yine stokta yokmuş pahalı olduğu için telefonla dönüş yaptılar ve bir üst modelini gönderelim mi diye sordular ok dedim. bu sorunları çalışırlarsa düzeltebilirler sonuçta elektronik malzeme satışında gördüğüm ürün çeşitliliği en çok olan en ucuz site bence.
  • Stok kontrolu yapmadiklari icin sonsuz haklisiniz ama ben malesef firmayi kotuleyemeyecegim. Marmara universitesinde okuyorum malum firma universiteye cok yakin. Aksam saatlerinde tek tuk ucuz malzemeler alinca bazen yarin gelsen olmaz mi falan diyorlar ama genelde bu tur malzemelerinde bir kisminin ucretini almiyorlar. Internetten verdiğim siparisler bolumum elektronik oldugu icin hayli fazla sayida bu yuzden cok fazla siparisim oluyor. Tek tuk sorunların çıkmasına sasirmiyorum. Olusan problemleride bildirince hallediyorlar pek bir sorun kalmıyor. Bence selanik pasajı gibi kazikci ve karaköy pasaji gibi kıytırık ürün satmıyor bu yuzden tavsiye ettigim bir firma. Iyi forumlar

• selsam69 S kullanıcısına yanıt
    quote:

Marmara universitesinde okuyorum malum firma universiteye cok yakin. Aksam saatlerinde tek tuk ucuz malzemeler alinca bazen yarin gelsen olmaz mi falan diyorlar ama genelde bu tur malzemelerinde bir kisminin ucretini almiyorlar. Internetten verdiğim siparisler bolumum elektronik oldugu icin hayli fazla sayida bu yuzden cok fazla siparisim oluyor.

biraz komik olmuş ama neyse..haklısınız ne diyeyim..

ben başımdan geçen bir olayı anlattım STOK OLMAYAN ÜRÜNLERİ sipariş etmedim...Ayrıca yukarıda yazdım mail attım sipariş verdikten hemen sonra diye okumanız yokmu?

ne kadar çok hayranı varmış arkadaş sanki umrumda ...şimdi bana yazıştığımız mailleri screen olarak koydurmayın buraya...
  • Eger sizin okumaniz varsa yazimin basindaki haklisiniz yazisini görmüşsünüzdür. Benim bu firma ile yasadigim ticaret bu sekilde, hayranlik degil bu. Uzun suredir e ticaret sektorundeyim bu tur seylere dikkat etmeyen firmalardan elimden geldigince uzak durmaya calisirim müşterilerimide ozellikle bu konulara dikkat etmesi icin uyaririm. Konuyu merak ettim firmaya ugradigimda ozellikle soracagim.

bakın mailleri koydum

siparişi verdikten sonra 24-48 saati gördünüzmü?

sonrada sordum ürünleri ne zaman vereceksiniz pazartesi lazım diye vermeyecekseniz başımın çaresine bakayım diye iade edeyim diye

bunun sokla ne alakası var ..

sanki bir sipariş vermişim teslim süresinin acelesi yokta adamlar keyiflerine göre kargolamış ..stok sormadığım için ben suçluymuşum gibi nerdeyse beni suçlayacaksınız.

ben burada sadece başkaları mağdur olmasın diye uyarmak istedim...istemez olaydım..

• birde kredi kartından değil direk banka kartından tek çekim yaptım..kredi kartı kullansam zaten fazla sıkıntı yapmayacaktım
  • Ben konunun bu kismina zaten haklisiniz dedim

bakın burada nasıl zıvanadan çıktığımı görün...adamlar iki gün önce kargo bölümüne iletildi dedikten sonra nasıl çark edip 2-3 gün sonra
    yoğunluk hikayesine başvurmuşlar..

beni bu adamların sorumsuzluğu yüzünden yaşadıklarımı anlatmayayım sadece tarihe göre okuyun lütfen

asıl şaşırdığımda millette bu firmayı aklamaya çalışırmış gibi savunma yazıları falan...

madem gidince bu linkide söyleyinde utanırlar belki ama sanmıyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.