Şimdi Ara

Direksiyon yamukluğu !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam beyler en son rot balansa gittiğimde ustaya sağa çekiyor araç dedim rot balansı yaptıktan sonra kamber ayarı ile oynadı usta ama tam ayarlayamadı !!! aracın düz gitmesi için hafif sola doğru kırıyorum direksiyonu ... bu kamber ayarını kime nasıl en ince şekilde yaptırabilirim ? ya da kendim yapabilir miyim ? kafayı yiyeceğim bende hastalık var düz durmazsa sinirim bozuluyor

• Aynisi basima geldi on takimi yaptirdim 2 ay once. Cok hafif sola donuk duz gidiyor benimde. Ilk zamanlar canimi sıkıyordu suan alistim. Basit bir ayarsa bende duzelteyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi bir rotçu gayet kolay bir biçimde düzeltiyor. Bu şekilde kullanırsanız uzun yolda çok yorulursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rot ayarı yaparken ilk önce direksiyonu düz bir şekilde içerde sabitleme yaparlar.Direksiyonu sağa veya sola 1-2 cm yamuk bırakıp sabitlediyse aracın düz gidişinde direksiyon o şekilde kalır.Yaptığınız yere gidip söyleyin düzeltirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: technogen

İyi bir rotçu gayet kolay bir biçimde düzeltiyor. Bu şekilde kullanırsanız uzun yolda çok yorulursunuz.

Hocam düzelttikten sonra yola çıkıp kontrol etmek lazım tamam abi diyor çıkıyorsun yola yine yamuk !!! gıcık oluyorum , uğraşmak istemiyorlar birde
  • Rot ayarı basittir fakat her ustada rot yarı yapılmaz cidden işinin ehli birinde yaptırın.

Bu şekilde uzun süre kullanırsanız tekerlerde asimetrik aşınma oluşur
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor I

Rot ayarı basittir fakat her ustada rot yarı yapılmaz cidden işinin ehli birinde yaptırın.

Bu şekilde uzun süre kullanırsanız tekerlerde asimetrik aşınma oluşur

Hocam rot ayarı düzgün ama kamber açısını ayarlayamıyor bu çok bilmiş ustalar keşke öncede hiç elletmeseydim bu kamber açısını ...
  • Yeni aldığım aracimin direksiyonu yamuktu. Düz gitmek için hafif sola kirmam gerekiyordu. Dün bi rot balansciya gittim. Konuyu anlattim. Bi bakalim abi dediler, araci kanala aldılar, direksiyonu sabitlediler, 5-10 dk sonra tamam abi dediler. Dedim ne yaptiniz? Rot ayari yaptik, borcun 20 tl dediler. Yola ciktim, gercekten duzelmiş. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babamlar 2000 Astra ile Malatya'ya giderken buz yüzünden yolda ufak bir kaza geçirmiş aracın sağ ön lastik toprağa sert bir şekilde çarpmış. Sonrasında babamın şikayetine göre araç yolda duramıyor ve lastikçiye gidiyorlar. Lastikçi lastiği söküp içine biriken toprağı temizliyor ve havasını tamamlayıp yerine takıyor fakat araç yolda yine duramıyor. Bu seferde rot-balansçıya gidiyorlar ve sağ ön rot kolunun yamulduğu ortaya çıkıyor ve 180 TL ye yenisi alınıp takılıyor. Sonrasında araç düzeliyor.
    Sizin aracınızın da başına benzer bir şey gelmiş olabilir. Rot kollarını kontrol ettirmekte fayda var. Ve iyi bir rot-balansçı bu sorunu halletmesi lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.