Şimdi Ara

en iyi 4 mevsim lastiği hangisidir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
27.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PIRELLI CINTURATO ALL SEASON(M+S)
    FALKEN EUROALL SEASON AS210
    Petlas IMPERIUM PT535
    Nokian Weatherproof 4
    DEBİCA M+S NAVİGATOR2

15 jsntta genelde ekonomik modeller bunlar çıkıyor.
    nokian için dayanıklı değil gibi yorumlar bayaa fazla.
    hangisi tercih edilmeli veya başka tavsiyelerde olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 21 Haziran 2019; 13:5:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorunun cevabı beklentiye bağlı. Forum ahalisinden bazıları "dört mevsim lastik diye birşey yoktur, bunlar ne yazın yaz lastiği, kadar ne kışın kış lastiği kadar performans sergilemez" derler. Cümle aslında doğru olmakla birlikte zaten bilinçli bir kullanıcı dört mevsim lastiklerden yaz veya kış lastiği performansı beklemeden bazı konularda ödün vererek optimumu yakalamak ister. Ben Michelin Crossclimate kullanıyorum, memnunum. Daha çok yaz lastiğine yakın bir dört mevsim, Nokian daha kış lastiğine yakındır, Goddyear vector 4 all season da olabilir.
  • Sorunun cevabı beklentiye bağlı. Forum ahalisinden bazıları "dört mevsim lastik diye birşey yoktur, bunlar ne yazın yaz lastiği, kadar ne kışın kış lastiği kadar performans sergilemez" derler. Cümle aslında doğru olmakla birlikte zaten bilinçli bir kullanıcı dört mevsim lastiklerden yaz veya kış lastiği performansı beklemeden bazı konularda ödün vererek optimumu yakalamak ister. Ben Michelin Crossclimate kullanıyorum, memnunum. Daha çok yaz lastiğine yakın bir dört mevsim, Nokian daha kış lastiğine yakındır, Goddyear vector 4 all season da olabilir.
  • medvet M kullanıcısına yanıt
    beklenti zaten istanbulda kar kış olmuyor lastikler eskimişken 4 mevsime döneyim diyorum.zaten lastik değiştirme depolama çekilecek iş değil.olurda kışın şehirlerarası yolculuk felan mecbur kalırsak yolda kalmıyalım

• En iyi lastik kis lastigidir ama yazin kis lastigi kullanirsaniz 1 yazda yarisi gider lastigin . Yumusak oldugu icin kis lastikleri yarisi asfaltta kalacaktir . O yuzden kis lastikleri yumusak , yaz lastikleri serttir . Istanbulda araba kullanip yaz lastigi ve kis lastigi ayri ayri kullanmak asiri gereksiz . Beylikduzu - tuzla arasi gidip gelmiyorsaniz bence cok gereksiz . Ama guvenlik icin derseniz o zaman tabiki kullanin . Ama ben 4 mevsim kullanip trafik kurallarina uyuyorum bana boyle daha guvenli geliyor . Kis lastigi takip 80 le gidilecek yolda 160 la gidenler kusura bakmayinda guvenlikten basetmeyin .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kış ağırlıklı yerler için nokian weatherproof
    yaz ağırlıklı yerler için michelin crossclimate ya da hep yaz lastiği (misal tüm yıl antalya şehir içi)
    ortalama bir yer için goodyear vector 4 season gen2
  • Cross climate ve bazı dört mevsimlerde sadece M+S değil kış lastiklerinde olan kar tanesi sembolü de var, tercih ederken bunu da dikkate almanız iyi olur.
  • petlas PT535 4 mevsim lastik değil. 3pmsf kar tanesi işareti yok. uydurma bir lastik kışın karda buzda iş görmez.

goodyear vector 4 season gen2 bakın.
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    falken nasıldır fiyatıda ucuz

• Nokian Weatherproof alma . Diğerlerini bilmem. Nokian garanti den değişmesine rağmen aynı sorunu devam ediyor. Lastik parça parça kopuyor. Yer Giresun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Falken için f/p ürünü diyorlar ama kendim kullanmadım.

4 mevsim konusu varken anlatayım. Kışın çocuklarla Saklıkent e gidelim dedik, kar görmeye. Benim arabada kış lastiği olmadığı için babamın fiorino yu aldım, o da yeni kış lastiği(!) taktırmıştı. Neyse biryerde bütün yaz lastikli arabalar çıkamıyor geri dönüyorlardı. Benimki 1 kez bile patinaj etmeden rahatça ilerledi tabi normal olarak. Hatta rampada durup kalkmama rağmen vs.
    Neyse 1-2 hafta sonra babam yanımda birine arabaya 4 mevsim lastik aldım gayet iyi vs dediğinde öğrendim lastiğin 4 mevsim olduğunu.
    Yani 4 mevsim lastikler hakkaten kış koşullarında da baya başarılıymış bunu test etmiş oldum.
    Lastik de ucuz Debica marka lastik. Deseni kış lastiğine benzediğinden farketmemişim ilk gördüğümde.
  • Şu anda kullandığım araçtan evvelki 5 araçta da GoodYear AllWeather + Vector + Vector2 lastikleri sorunsuz olarak kullanmıştım. Her ihtimale karşı bagajda 25 sene zincirle dolaşsam da bir kere bile ihtiyacım olmamıştı.

Yaz kış marmara bölgesinde hafta sonları dere tepe fotograf çekimi için dolaşırım, Şu anda ki aracım için aldığımda uygun ebatta dört mevsim yoktu ben de Sava Eskimo S3+ almıştım, 2017 nisanda Nokian WeatherProof bulunca onu kullanmaya başladım neredeyse 25 bin km oldu lastik üstüne düşen vazifeyi rahatlıkla yerine getirdi, ben memnunum...
  • edit:DEBİCA M+S NAVİGATOR2 yi ekledim

• En iyi 4 mevsim lastiği diye bir şey yoktur, çok yağmur yağışlı kışın çok yoğun kar yağışı altında geçmeyen yerlerde en iyi seçenek Goodyear 4seasons Vector gen 2'dir.
    Kar yağışının kısmen olduğu, kuru zeminde yakıt tasarrufu da en iyi olan Nokian Weatherproof iyi bir seçenektir.
    Genelde kuru zemin performansı iyi bir 4 mevsim isteniyorsa, aşınması düşük, aşınsa da performasntan pek düşmeyecek bir lastik aranıyorsa burada Michelin crossclimate Plus iyi bir seçenektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

falken nasıldır fiyatıda ucuz
    as210 tercih edilebilir dayanıklılık,tutuş,sessizlik olarak iyi duruyor ama yuvarlanma direnci daha yüksek bir lastik olduğu için aracı hantallaştırır yakıt tüketimini biraz artırır. bazı ebatlarda yakıt etiket değeri C olanlar fazla yakıtı etkilemez ama E etiket yakıtı etkiler. lastik ebatına göre değişiyor.

bende kışlık olarak goodyear ultragrip 9 var sessiz ve yakıt tüketimini etkilemiyor. vector 4 sesons gen2 de güzeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr0742

kış ağırlıklı yerler için nokian weatherproof
    yaz ağırlıklı yerler için michelin crossclimate ya da hep yaz lastiği (misal tüm yıl antalya şehir içi)
    ortalama bir yer için goodyear vector 4 season gen2
    Kıymetli hocam bu üç markadan hangisinde kar işareti mevcut?

Soruyu doblo fiorino kullanıcıları için sordum çünkü kar tanesi alınca 4 mevsim kullanabiliyorsun ceza yokmuş kış lastiği tak diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Kıymetli hocam bu üç markadan hangisinde kar işareti mevcut?

Soruyu doblo fiorino kullanıcıları için sordum çünkü kar tanesi alınca 4 mevsim kullanabiliyorsun ceza yokmuş kış lastiği tak diye.

Alıntıları Göster
    Merhaba, nokian weatherproof'ta olduğundan eminim Ağrı'da görev yaparken kullanmıştım. Diğerlerini tam bilmiyorum.
  • quote:

Merhaba, nokian weatherproof'ta olduğundan eminim Ağrı'da görev yaparken kullanmıştım. Diğerlerini tam bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Goodyear vector 4seasons g1 lastikte var ama g2 de var mı acaba?

• quote:

Goodyear vector 4seasons g1 lastikte var ama g2 de var mı acaba?

Alıntıları Göster
    https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/tires/vector_4seasons_gen-2.VEC4SEASG2.html

var gösteriyor hocam

• quote:

https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/tires/vector_4seasons_gen-2.VEC4SEASG2.html

var gösteriyor hocam

Alıntıları Göster
    Geriye crosscilmate kaldı acaba onda durum ne geçen gün bina önünde bir micrada gördüm baktım ama hiç hatırlamıyorum.

• quote:

Geriye crosscilmate kaldı acaba onda durum ne geçen gün bina önünde bir micrada gördüm baktım ama hiç hatırlamıyorum.

Alıntıları Göster
    onda da varmış ama kar performansı çok iyi değil deniyor crossclimate için
    https://www.michelin.com.tr/auto/tyres/michelin-crossclimate

bu da genel bir değerlendirme
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-All-Season-Tyre-Test.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr0742 -- 21 Haziran 2019; 17:2:12 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.