Şimdi Ara

Direksiyon Uygulamaları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
3
Favori
15.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu başlık altında direksiyon sistemleri hakkında bilgiler, amatör ve profesyönel sistemlerin yapımı, sorunlar ve çözümleri gibi bilgiler paylaşılacaktır

• Başlığa katkımız olsun

Evinizde veya yakınlarınızda kolayca bulabileceğiniz malzemeler ile kendiniz yapabileceğiniz, sadece demir kaynatma işlemine para vereceğiniz bir stand yaptım.Bana maliyeti 20 TL oldu, bakalım beğenecekmisiniz

Bu parça hurda sandalyeden çıktı. ileri ve geri hareketini sağlayacak.
     Direksiyon Uygulamaları

Alt profile geçecek olan boru.
     Direksiyon Uygulamaları

Bu ise kaynattıktan sonra ki hali.
     Direksiyon Uygulamaları

Üst kısımın işi bitmiştir.

Plastikleri takınca çıplaklık gitti.
     Direksiyon Uygulamaları

Üst kısmın bitmiş hali.
     Direksiyon Uygulamaları

Bir vantilatörün alt direğini demir doğramacıda köşebentli demir ile kaynattırdım.
     Direksiyon Uygulamaları

Pedalların oturacağı sunta
     Direksiyon Uygulamaları

ve sonuç,

Direksiyon Uygulamaları

Direksiyon Uygulamaları

Direksiyon Uygulamaları

Direksiyon Uygulamaları

Bir sandalye
     Direksiyon Uygulamaları

Bir vantilator direği
     Direksiyon Uygulamaları

İkisinin karışımı
     Direksiyon Uygulamaları

• çok güzel bir başlık olmuş benim gibi acemi direksiyon sahiplerine faydalı olacağını düşünüyorum

e.c.i hocam ellerine sağlık dfgt nin sağlam kilitlenmesi ve durması için kaç cm lik tahta gerekiyor? masaya takmaya çalıştım olmadı benmi takamadım acaba

ufak masa vs gibi şeylerede bakmaya başladım bakalım nasıl çözücem
  • e.c.i arkadaşımızın çalışması gerçekten çok güzel bir çalışma olmuşZannedersem yükseklik ayarıda var.Direksiyon yükseliyor.Tek sorun eski bir sandalye ve eski bir işe yaramayan ayaklı bir vantilatör bulmak.Tebrik ederim gerçekten çok hoş ve ekopnomik olmuş.
  • @e.c.i

Ellerine saglik.

Forumun arayip da bulamadigi bisey yapmissin. Bundan sonra evden eksilen demirbaslar senden bilinecek.
  • Başlığa katkımız olsun. En geniş alana sahip direksiyon standımız:

Direksiyon Uygulamaları
  • rds
  • bu konuda en ucuz alternatif çözümleri paylaşırsak güzel olur benimde standa ihtiyacım var ve evde çözüm üreteceğim mazememde yok (bekar evi ) alta pedalları koyabileceğim 20-30 liralık bir masadan başka fikir aklıma gelmiyor (benim hiç standım olmadı aabi )
  • Ütü masası DFGT'nin fedback özelliğine dayanamaz gibime geliyor.Yani hafif kalır çünkü direksiyon çok sertleşiyor.Ve çok tepki veriyor.Ütü masası yerinde durmaz bence.
    ilkermurat arkadaşımızın dediğine katılıyorum bana da ucuz bir çözüm lazım.Ben şimdilik olayı şöyle çözdüm.GT5 çıkmadan acil çözüm gerekli Sehpa ani keskin virajlarda direksiyonla beraber dönüyor.
     Direksiyon Uygulamaları
  • Paylasima devam. Konugumuz- konumuz: wheelstand pro

Yuksekligi, direksiyon acisi ve direksiyon yakinligi ayarlanabilen hazir stand sistemi.

Direksiyon Uygulamaları

Direksiyon Uygulamaları

Direksiyon Uygulamaları

Direksiyon Uygulamaları

Direksiyon Uygulamaları

Direksiyon Uygulamaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 4 Ekim 2010; 19:34:02 >

• Harika birşey nereden aldınız bunu?Fiyatıda uygundur herhalde.
  • http://www.wheelstandpro.com/ buradan inceleyebilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: kayhanpulurbey

Harika birşey nereden aldınız bunu?Fiyatıda uygundur herhalde.
  • wheelstandpro avrupa ya 109 euro asya ya 174 dolar. kargo dahil olsa da bi demir parçasına göre aşırı pahalı. en iyisi yukarıdaki örnekteki gibi bi vantilatör alıp ayağından imal etmek. standın yüksekliği ayarlansa yeter yemişim ayarlanabilen direksiyon açısını. demirleri kaynattırırken olması gerektiği gibi yapın olsun bitsin paranız cebinizde kalsın. driving force gt 140 liraya satılıyor türkiye'de kim bilir belkide 2 tane hurdacının sırf sitesi var diye imal ettikleri demir parçasına 220-260 lira vermek akıl karı değil bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 4 Ekim 2010; 19:59:27 >
  • stand konusunda çaresizlikte zirve yaptım doğalgaz borularını kesip stand yapmaya karar verdim bakalım sonuç ne olacak
    demirciyle anlaşma vakti
  • direksiyon sahibi tüm arkadaşlar stand sorununu nasıl çözdüğünüzü paylaşırsanız ben ve benim gibi direksiyonla yeni tanışan arkadaşlara fikir ve ilham kaynağı olabilirsiniz? naptınız bu mevzuyu nasıl çözebildiniz? en uygun en pratik en üretken çözümler acemiler tarafından bekleniyor
  • Hocam ben de geçen gün wheelstandpro'nun sitesinden siparişi verdim. Kargo dahil 110euro. Geçen cuma kargolandı fakat henüz gelmedi. Gelmesi 1 ayı buluyormuş sanırım. Geldikten sonra detaylı bir inceleme yapmayı düşünüyorum wheelstand hakkında.

bravoecho; hocam siz de sitesinden mi aldınız, eğer öyleyse gelmesi ne kadar sürdü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rds

Başlığa katkımız olsun. En geniş alana sahip direksiyon standımız:

Direksiyon Uygulamaları

Serkan sen şuna bak, ütü masası ile bir iki deneme yaptım fotoğrafını da çektim. Baktım olmuyor en son wheelstandpro siparişi verdim:
     Direksiyon Uygulamaları

Bu arada stand için bu koltuklardan şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar. Felaket derecede rahat koltuklar, fiyatı da uygun. Ben İzmit Koçtaş'tan 69 gibi birşeye almıştım sanırım. Normal oyun oynarken de bu koltuğu kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtaskinlar -- 7 Ekim 2010; 17:24:28 >

• Merhaba,

Evet sitesinden aldim, gelmesi yanlis hatirlamiyorsam 15 gun falan surdu. Zaten bana yanlislikla G25 standi gondermisler, pedallarin oradaki kirmizi metali sonradan gonderdiler ki pedallari sabitleyebileyim diye Gerci youtube'da da DFGT standi alip kirmizi baglanti parcasi ile cekilmis videolar var, demekki bu hatayi sikca yapiyorlar

Satici firma oldukca alakadar, maillesmede bir gecikme yasamamistim. Umarim sizinkide 1 ayi bulmadan elinize ulasir, simdiden hayirli olsun

not: 1ayi bulsa bile uzulmeyin, kutu o kadar agir ki ( ve de dandik), boyle birsey hizli gelseydi maliyeti en az +100 Avro olurdu.

quote:

Orijinalden alıntı: rtaskinlar

Hocam ben de geçen gün wheelstandpro'nun sitesinden siparişi verdim. Kargo dahil 110euro. Geçen cuma kargolandı fakat henüz gelmedi. Gelmesi 1 ayı buluyormuş sanırım. Geldikten sonra detaylı bir inceleme yapmayı düşünüyorum wheelstand hakkında.

bravoecho; hocam siz de sitesinden mi aldınız, eğer öyleyse gelmesi ne kadar sürdü ?

• arkadaşlar ben de yazın wheelstand pro almıştım. perşembe akşamı verdiğim sipariş salı akşamı evimin salonundaydı. maillerinize de çok ilgililer. sebastian kardeş var, anında cevap yazıyor valla.
  • wheel stand proyu kaça aldınız dostlar en sonunda benimde tek çıkışım o gibi duruyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.