Şimdi Ara

Hidrolik olmayan direksiyon ve kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
18.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küçüklüğümden veri bi vosvos hevesim vardı ve bitane almaya karar verdim.7 bin civarı temiz bişey arıyorum ama bu bütceylede çok aman aman bişeyler beklenmiyceğininde farkındayım.Bu aracın beni tedirgin eden tek tarafı direksiyonunun hidrolik olmaması. Direksiyonu hidrolik olmayan kullandığım tek araç antika bi forklifti, manevra yapması fln ölüm gibiydi. Acaba ben bu aracı alınca memnun kalırmıyım, mekanik direksiyonun sürüşü zevklimi yoksa bildiğin işgencemi? Sizin hoşunuza giden bi tarafı, avantajı, marjinal bi tarafı varmı?

• Bende astra var mekanik direksiyon parkta ilklerde zorlanırdım :) ama alıştıktan sonra pek sıkıntı çekmedim hidroliğe göre sıkıntı tabi biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Bende astra var mekanik direksiyon parkta ilklerde zorlanırdım :) ama alıştıktan sonra pek sıkıntı çekmedim hidroliğe göre sıkıntı tabi biraz

Zevkli,hoşunuza giden bi tarafı varmı?
  • Forrest Gump kullanıcısına yanıt
    Valla daha rahat hükmediyorum. köy yollarında hidrolik vs gibi arıza durumlarıda yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Bende astra var mekanik direksiyon parkta ilklerde zorlanırdım :) ama alıştıktan sonra pek sıkıntı çekmedim hidroliğe göre sıkıntı tabi biraz
    Kol kası yaparsınız o kadar... Merak etmeyin abartılacak bir durum değil :)
  • Kesinlikle sıkıntı olacagini sanmam.Tek sorun park ederken hizli olamazsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Kesinlikle sıkıntı olacagini sanmam.Tek sorun park ederken hizli olamazsiniz.
    araç hareket halindeyken hidrolikten çokta farkı yok. ancak durduğunuzda çevirmek zor. buda park ederken sıkıntı yaşatır ama alışırsınız. bizim uno sağolsun adamı terletiyordu ama araba masrafsız arabaydı çok basit düzenekti.
  • quote:

sıkıntı olmaz benim dayım torosu tek eliyle sürerdi
  • quote:

Ben tempradan biliyorum öle çok çok fark etmıyor.Araba kullanmayı biliosan kullanırsın korkacak bişi yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

sıkıntı olmaz benim dayım torosu tek eliyle sürerdi

saygilar abi
  • Tek sıkıntınız direksiyon olsun. O aracı aldiginizda yürütme masrafları direksiyonun ağırlığını unutturur size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salih

Tek sıkıntınız direksiyon olsun. O aracı aldiginizda yürütme masrafları direksiyonun ağırlığını unutturur size.
    Hızlı park ediyorsan hiçbir sorun olmaz dostum ama öyle park ederken deneme yanılma yoluyla uğraşırsan baya bir yıpranırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmAySiks

Hızlı park ediyorsan hiçbir sorun olmaz dostum ama öyle park ederken deneme yanılma yoluyla uğraşırsan baya bir yıpranırsın

Alıntıları Göster
    test sürüşü yap içine sinerse alırsın. . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salih

Tek sıkıntınız direksiyon olsun. O aracı aldiginizda yürütme masrafları direksiyonun ağırlığını unutturur size.

hocam bi anlamda hobi olacak bana, kırığını bozuğunu kendim halledebilirim.
  • O kasa vovos'ların motorları arkada olduğu için ağırlık merkezi arkadadır, ön tarafı hafiftir bu yüzden direksiyonu diğer önden motorlu araçlara göre daha hafiftir. Hidrolik olmaması sıkıntı yaratmaz.
  • Sabahtan beridir Kara direksiyonlu bi minibusle sehir icinde 100 km yaptim toplamda bide turu cok fazla cevir cevir bitmiyo, cokta zorlayan bi kismi yok hafiften ilerledimmi hidrolikten farki kalmiyor. Ama minibusu birakipta Albeaya binince Aks kafasini kiriyodum azdaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mono Italiano

Sabahtan beridir Kara direksiyonlu bi minibusle sehir icinde 100 km yaptim toplamda bide turu cok fazla cevir cevir bitmiyo, cokta zorlayan bi kismi yok hafiften ilerledimmi hidrolikten farki kalmiyor. Ama minibusu birakipta Albeaya binince Aks kafasini kiriyodum azdaha
    Bugün bayağı eski model bir Skoda pickup kullandım, şehiriçinde 3-4 km falan, düşük hızlarda berbat bir şey, resmen dönmüyor. Biraz hızlanınca da normale yaklaşıyor ama asla elektronik bir direksiyon değil. Benim sürdüğüm aracın direksiyonunda boşluk da vardı ama, etkisi nedir bilmem.
    Bir kere de memlekette çok kısa mesafede Tempra sürdüydüm, o daha rahattı ama asla ve asla hidrolik direksiyon yerine geçemez. Arabada ESP'den daha işlevsel bir şey bence yeni nesil hafif direksiyonlar.

• toros direksiyonu
  • Forrest Gump kullanıcısına yanıt
    Kremayer hidrolikten daha hislidir park manevraları dışında hidrolikten daha avantajlı olacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtagucu

O kasa vovos'ların motorları arkada olduğu için ağırlık merkezi arkadadır, ön tarafı hafiftir bu yüzden direksiyonu diğer önden motorlu araçlara göre daha hafiftir. Hidrolik olmaması sıkıntı yaratmaz.

ben de aynısını yazacaktım..

vosvosların önü hafif olduğundan direksiyonu diğer hidroliksiz araçlara nazaran hafiftir..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.